Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jehowa jest wieloosobowy?
Autor Wiadomość
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-11-10, 09:18   

JanekK

Cytat:
Jezus mówił o sobie jasno i wiele razy, że jest Bogiem, równym Bogu Ojcu - tym samym Nim


Tak, szczególnie w tych fragmentach to mówił: Jana 14:28, Obj 3:12


Nie za bardzo Cie rozumiem. Najpierw twierdzisz, że Jezus wiele razy mówił o sobie, że jest Bogiem równym Ojcu a teraz podajesz, że mówił o tym akurat w Jana 14:28?

Przecież Jezus tam , że Ojciec wiekszy jest niż On. Gdzie potwierdzenie twojego zdania w tym wersecie?
Ponadto tekst z Filipian też stwierdza, że Jezus nie był równy i nawet nie chciał takim być...
 
 
JanekK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-10, 09:23   

Bobo, słowa:

Cytat:
Jezus mówił o sobie jasno i wiele razy, że jest Bogiem, równym Bogu Ojcu - tym samym Nim


to słowa mojej rozmówczyni.

Ja, uzywając ironii napisałem:

Cytat:
Tak, szczególnie w tych fragmentach to mówił: Jana 14:28, Obj 3:12


Rozumiesz?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-11-10, 09:27   

Myślę, że rozumie. Jednak moje rozumienie wynika z własnego przeświadczenia, że myslę dobrze. Tak ujmując jestem przekonany o słuszności tego co myslę. Natomiast kwestia: czy rozumiem, jest jest sprawą subiektywną... ;-)
 
 
Annie Donovan 


Wiek: 42
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 131
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-16, 13:08   

Witam.

Annie Donovan napisał/a:
2008-11-09, 15:59
Ci zaś co w Niego nie wierzą, nie mogą być Chrześcijanami - jak Ryś.


Dymensja zupełnie bezpodstawnie napisał/a:
2008-11-09, 16:15
Ryś jest Chrześcijaninem !


Płaskowicki Rys w wątku Czy istnieją inni BOGOWIE, poza BOGIEM JHWH? 15.11.2008 20:43 napisał/a:

Przypadkiem nie wierzę w preegzystencję ani oddzielenie Słowa od boga jako oddzielnego bytu


Bóg tymczasem w Piśmie napisał/a:

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.

I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego

Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich; one przeminą, ale Ty zostajesz...

Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Wtedy Żydzi rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś? Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.


...Ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi?


Ergo - Rys nie wierząc w słowa Jezusa zapisane w Piśmie zgodnie ze słowami tego samego Jezusa Chrystusa chrześcijaninem być nie może.
Ba! Rys przecząc Jego słowom expresis verbis tym samym czyni Boga kłamcą:
Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.
Quod erat demonstrandum.


Zamiast gadać o zawartości jakichś szemranych broszurek, lepiej byście się skupili i odpowiedzieli na moje pytania, których najzwyczajniej w świecie się BOICIE. Obaj.

Pozdrawiam.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-11-16, 13:28   

Annie Donovan napisał/a:
Witam.

Annie Donovan napisał/a:
2008-11-09, 15:59
Ci zaś co w Niego nie wierzą, nie mogą być Chrześcijanami - jak Ryś.


Dymensja zupełnie bezpodstawnie napisał/a:
2008-11-09, 16:15
Ryś jest Chrześcijaninem !


Płaskowicki Rys w wątku Czy istnieją inni BOGOWIE, poza BOGIEM JHWH? 15.11.2008 20:43 napisał/a:

Przypadkiem nie wierzę w preegzystencję ani oddzielenie Słowa od boga jako oddzielnego bytu


Bóg tymczasem w Piśmie napisał/a:

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.

I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego

Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich; one przeminą, ale Ty zostajesz...

Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Wtedy Żydzi rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś? Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.


...Ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi?


Ergo - Rys nie wierząc w słowa Jezusa zapisane w Piśmie zgodnie ze słowami tego samego Jezusa Chrystusa chrześcijaninem być nie może.
Ba! Rys przecząc Jego słowom expresis verbis tym samym czyni Boga kłamcą:
Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.
Quod erat demonstrandum.


Zamiast gadać o zawartości jakichś szemranych broszurek, lepiej byście się skupili i odpowiedzieli na moje pytania, których najzwyczajniej w świecie się BOICIE. Obaj.

Pozdrawiam.



EMET:
Jeśli cytuje się wersety z Biblii, to jakież to są 'szemrane broszurki'?

Natomiast - i owszem - pozostaje kwestia interpretacji i wykładni tychże wersetów z Biblii.
Ale to już inna sprawa.
To tutaj Forum nazywa się... dyskusyjnym i to, co dla kogoś jest 'szemranym', dla kogoś innego jest zgoła czymś odmiennym.
Podobnie może być odbierane Twoje pisanie.

A Twoje wploty łacińskie czemu mają służyć"

Raczej proszę unikać pozamerytorycznych wycieczek i aluzyjek o takich bądź innych 'broszurkach' - 'szemranych' bądź 'nieszemranych'.
Sama bowiem możesz usłyszeć podobny zarzut "z innej beczki".


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
JanekK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-16, 13:29   

Odezwał się..co co chwile jakieś wpisy z innych języków robi i nazywa zdanie innych plewami :-/
Hipokryzja full.
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-16, 14:06   

''To tutaj Forum nazywa się... dyskusyjnym i to, co dla kogoś jest 'szemranym', dla kogoś innego jest zgoła czymś odmiennym.
Podobnie może być odbierane Twoje pisanie.''


Dokładnie się z tym zgadzam
 
 
Annie Donovan 


Wiek: 42
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 131
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-16, 15:24   

JanekK napisał/a:
Odezwał się..co co chwile jakieś wpisy z innych języków robi i nazywa zdanie innych plewami :-/
Hipokryzja full.


Hehe :)))
Miło Janku - tez uważam te bełkoty za marne jakieś przedstawienie :) A łacina jest przecież powszechnie stosowana w języku polskim, prawda Emecie? Jak choćby CV, czy inne napisy jak na nagrobkach czy gdzie tam - na uczelniach, na fasadzie Akademii medycznych.

Nie miałam na myśli Biblii pisząc o szemranych broszurkach :) I - odnieś się merytorycznie, a nie wybieraj sobie frazy i łap za słówka - to bez sensu.

Pozdrawiam.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-16, 15:51   

Ja nie wierzę w Syna Bożego ?
Co też Annie pisze .?
Ja nie wierzę w trójcę,bo takiego czegoś nie ma w Słowie.
Syn Boży jest On dał nam rozum byśmy poznali Go.
W Synu Ojciec świat ze sobą pojednał nie licząc im ich grzechów.
Jednorodzony Syn objawia nam Boga.
Bóg za zasłona ciała w Jego Swiątyni nie ręka ludzką zbudowanej ale poczętej z Ducha Sw to właśnie Jezus Chrystus.
Jak można przedstawicielowi Tylko Jezus wmawiać że nie wierzy w Jezusa,przecież dla mnie Jezus to YHVH w ciele człowieka żyda z Nazaretu
Annie to tak jakbyś powiedziała żydowi że Tora nie jest objawieniem Boga.
Jezus to żywa Tora.
pozdrawiam
 
 
Annie Donovan 


Wiek: 42
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 131
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-16, 16:07   

Widzę dalej to samo :)
Pozwolę sobie odnieść jednak do Twojej wypowiedzi Emecie.

Emet napisał/a:
Jeśli cytuje się wersety z Biblii, to jakież to są 'szemrane broszurki'?

Ludzie tu się wypowiadający w dużej mierze nie piszą rzeczy, które wyczytać można z Pisma, skąd więc je biorą - jak sądzisz?

Emet napisał/a:
To tutaj Forum nazywa się... dyskusyjnym i to, co dla kogoś jest 'szemranym', dla kogoś innego jest zgoła czymś odmiennym.

Skup się: "Forum biblijne
Forum pokoju
"
Zauważyłeś podkreślony wyraz?
Jeśli tak - to czy według Ciebie oznacza to czemu rozmowa opiera się na czymś, o czym Biblia nie mówi?
I to jeszcze w wątku o Biblii traktującym?

Niewielkie wrażenie robią na mnie wzajemne deklaracje o wszechogarniającej miłości panującej wśród pogan - interesuje mnie PRAWDA a na biblijnym forum raczej prawda winna być przedmiotem rozważań a nie puste zapewnienia.
Nie odpowiada Ci to?

Emet napisał/a:
A Twoje wploty łacińskie czemu mają służyć

Tak se pomyślałam że napisanie owych zwrotów nie wymaga aż instalowania w komputerze greckich czy hebrajskich czcionek... Więc nie powinny przysporzyć Ci trudności :)

I - raczej proszę unikać mentorskiego tonu w stosunku do mnie, nie jesteś bowiem nikim aż tak szczególnym aby koniecznie trzeba było zwracać uwagę na Twoje dywagacje zwłaszcza, ze co do meritum jak widać nie masz nic szczególnego do powiedzenia.

Dymensja napisał/a:
Dokładnie się z tym zgadzam

To ładnie tyle tylko że:
a) nic z tego nie wynika
b) o meritum ani mru mru (Emecie - to "mru mru" to taki kolokwializm - rozumiesz co znaczy czy pomóc? Jeśli tak - na pw proszę)

Janku, Emecie, Rysiu - dowiem się za co został skazany Jezus i co On o sobie mówił?

Rysiu...
Cytat:
Syn Boży jest On dał nam rozum byśmy poznali Go.
W Synu Ojciec świat ze sobą pojednał nie licząc im ich grzechów.
Jednorodzony Syn objawia nam Boga.
Annie to tak jakbyś powiedziała żydowi że Tora nie jest objawieniem Boga.
Jezus to żywa Tora.

Jezus NIE JEST żadną "żywa Torą" - z ktorego numeru masz taką bzdurkę?
Zapytam Cię o coś bardzo prostego Rysiu - SKĄD wiesz, że Jezus to Syn Boży?

Pozdrawiam.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-16, 16:16   

Bo Maryja poczęła Go z Ducha Sw a Duch sw to właśnie Bóg
Bóg to Duch.
A dlaczego Syn Boży bo tak zwiastował Gabryjel Maryji
Łukasza 1 wers32
Annie nie chodziłaś na religię lub szkółkę niedzielną że zadajesz takie pytania
o jakim numerze piszesz ?
jeżeli nie rozumiesz czym jest dla żyda Tora to się jakiegoś zapytaj ,dla mnie Jezus znaczy tyle co dla żyda Tora /sam to wymyśliłem możesz to uznać za nie mądre ale nie zabieraj mi autorstwa / i nie sugeruj ze coś czytam bo co Ci do tego.
pozdrawiam
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2008-11-16, 18:14   

Wracając do głównego tematu jak rozumiecie werset Psalm 83:19?


Podaję go w wielu przekładach.

Ps 83:18 NS „aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa, ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią.”


Ps 83:19 Bg „A tak niech poznają, żeś ty, którego imię jest Pan, tyś sam Najwyższym nad wszystką ziemią.”

Ps 83:19 Br „Niech poznają, że to Ty jesteś, i 'Pan' jest Twoje imię, i że Tyś jeden najwyższy ponad całą ziemią.”

Ps 83:19 BT „Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią.”


Ps 83:19 Bw „Niech wiedzą, że Ty jedynie, który masz imię Jahwe, Jesteś Najwyższym ponad całym światem.”

Ten werset jasno wskazuje ,że Jehowa "jest sam jeden".

A Izajasz wskazuje ,że


Iz 45:6 NS "by ludzie ze wschodu słońca i z jego zachodu poznali, że oprócz mnie nie ma nikogo. Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego."

Oprócz mnie nie ma nikogo-----co znaczą te słowa? To,że tylko On sam jest Najwyższym Bogiem.Tylko On istnieje od wieków po wieki.....

2Sm 22:14 NS "Z nieba zagrzmiał Jehowa i Najwyższy wydał swój głos."

Po co zatem sformułowanie "Najwyższy"?
 
 
Annie Donovan 


Wiek: 42
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 131
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-16, 18:19   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Bo Maryja poczęła Go z Ducha Sw a Duch sw to właśnie Bóg
Bóg to Duch.
A dlaczego Syn Boży bo tak zwiastował Gabryjel Maryji

No nie bardzo... wklej mi tu wersety gdzie jest napisane że to Syn Boży jest. Z Ewangelii poproszę. Możesz?

Płaskowicki Rys napisał/a:
Annie nie chodziłaś na religię lub szkółkę niedzielną że zadajesz takie pytania

Heh - serio piszesz do mnie z takim pytaniem? To obraza jest. Nie interesuje mnie żadna szkółka. To co ważne - czytam w Piśmie. Ty potrzebujesz aby ktoś CI to "potłumaczył"? Tez pogratulować. Nie ma jak własne poznanie i zrozumienie. Przynajmniej wiadomo że nie piszesz swoich słów a czyjeś. To wiele tłumaczy.
W życiu nie poszłabym do "szkółki niedzielnej" z tego powodu, że niedziela nie jest żadnym, szczególnym dniem, oraz że żaden ksiądz nie wie więcej ode mnie mimo mojego rażącego braku wykształcenia niedzielno-szkółkowego.
Jedynym nauczycielem którego winieneś słuchać to BÓG. Nie jakiś katecheta od siedmiu boleści.
Płaskowicki Rys napisał/a:
o jakim numerze piszesz ?

Ostanim - nie wiem zresztą, skąd mogę wiedzieć. Nie czytam takich bzdur - w szkółce spytaj, podadzą Ci.
Płaskowicki Rys napisał/a:
jeżeli nie rozumiesz czym jest dla żyda Tora to się jakiegoś zapytaj ,dla mnie Jezus znaczy tyle co dla żyda Tora /sam to wymyśliłem możesz to uznać za nie mądre ale nie zabieraj mi autorstwa / i nie sugeruj ze coś czytam bo co Ci do tego.

Sporo mi do tego. Bo to wyczytasz w tych bzdurnych pismach próbujesz tu wciskać jako jakąś filozofię, a to forum (przypomnę) BIBLIJNE. To co mówisz niema ŻADNEGO uzasadnienia w Piśmie. Jakiś Jezus żywy w Torze czy Tora żywa w Jezusie. I miło że sam coś wymyślasz - gratuluję wyobraźni - możesz pisać jakieś powieści S-Fi, ale tu rozmawiamy o faktach i to w dodatku na podstawie BIBLII. Niczego innego.

Czekam na uzasadnienie tego że Jezus to Syn Boży - kto tak powiedział i gdzie w Ewangelii.

Pozdrawiam.


Tessa napisał/a:
Ps 83:19 Bw „Niech wiedzą, że Ty jedynie, który masz imię Jahwe, Jesteś Najwyższym ponad całym światem.”

Ten werset jasno wskazuje ,że Jehowa "jest sam jeden".

Tessa jest najwyższą kobietą w grupie.
Wniosek: Tessa jest sama jedyna kobieta w tej grupie.

Gratuluję rozumowania! Błyskotliwe i jakże trafne! Brawa.
A na poważnie - serio tak piszesz? Bo to dość śmieszne jest już.

Bóg istnieje JEDEN w TRZECH osobach/postaciach/wcieleniach/cośtam. A Bóg Ojciec jest z nich Najwyższy.

Pozdrawiam.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2008-11-16, 18:26   

Cytat:
Czekam na uzasadnienie tego że Jezus to Syn Boży - kto tak powiedział i gdzie w Ewangelii.


Mt 4:3 NS "I przyszedł Kusiciel, i rzekł do niego: "Jeżeli jesteś synem Bożym, powiedz tym kamieniom, żeby się stały chlebami"
 
 
Annie Donovan 


Wiek: 42
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 131
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-16, 18:34   

TO ma być uzasadnienie? Słowa, które wypowiada ktoś że Jezus jest Synem Boga. Mogą być Jego własne.

Poza tym proszę Rysia Tesso.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11