Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jehowa jest wieloosobowy?
Autor Wiadomość
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2008-11-20, 13:47   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Dymensja, pamiętaj o dwóch naturach Zbawiciela:
Jako człowiek Chrystus jest niższy od Boga Ojca. Jako Bóg jest mu równy.


Gdzie to wyczytałeś?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2008-11-20, 13:55   

Tesso, kłania ci się 1 rodział Ewangeli wg. świętego Jana w kwestii, czy Chrystus jest Bogiem:
J 1:1,14-15 BT
„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.(...)A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.(15) Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie.”


Zaprawdę powiadam ci:
Nigdy nie zrozumiesz i nie uwierzysz w to, że Jezus jest Bogiem, dopóki nie zaczniesz czytać całego Pisma Świętego, a nie jedynie fragmenty wskazane przez CK.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2008-11-20, 13:57   

tessa napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Dymensja, pamiętaj o dwóch naturach Zbawiciela:
Jako człowiek Chrystus jest niższy od Boga Ojca. Jako Bóg jest mu równy.


Gdzie to wyczytałeś?

W Piśmie Świętym. Stosowne cytaty wielokrotnie zapodawane Ci były...
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2008-11-22, 10:18   

Bóg uczynił wszystko poprzez Słowo, bez Słowa niczego by nie dokonał, Słowo bez Jehowy też by nie istniało... więc co jest ważniejsze: Słowo czy Mówca niemy?

oczywiście, że Jezus zrodzony z kobiety nie jest Bogu równy... jednak należy pamiętać kim był Jezus zanim zrodził się z Marii... był nierozdzielną częścią Boga
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2008-11-22, 10:25   

Esther napisał/a:
Bóg uczynił wszystko poprzez Słowo, bez Słowa niczego by nie dokonał, Słowo bez Jehowy też by nie istniało... więc co jest ważniejsze: Słowo czy Mówca niemy?

oczywiście, że Jezus zrodzony z kobiety nie jest Bogu równy... jednak należy pamiętać kim był Jezus zanim zrodził się z Marii... był nierozdzielną częścią Boga


Jak ja lobię takie slogany :-) , co to znaczy być nierozdzielną częścią BOGA, oraz czy inne duchy jak aniołowie, też uważasz za nierozdzielne części BOGA?

Co jest ważniejsze BÓG czy jego rzecznik, rzecznik BOGA ma rację bytu jeśli istnieje BÓG, a BÓG czy potrzebuje rzecznika?
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 10:34   

Ja bym zadał inne pytanie Esther.
Czy Bóg był już zbawicielem zanim Maryja nie poczęła z Ducha Sw ?
pozdrawiam
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2008-11-22, 10:37   

a do czego pytanie zmierza?

bo to zależy co przez to rozumiemy...
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 10:42   

Do tego w co wierzę w Jezusie zamieszkała cieleśnie pełnia Boża i stał się świątynią Boga nie zbudowaną ręką ludzką bo Jedyny Bóg jak postanowił tak uczynił zbawił świat osobiście .
U Izajasza wszak pisze Tylko ja zbawiałem i poza mną nie ma żadnego zbawiciela
On Był On Jest On przyjdzie znów Bóg wszechmogący - a kto przyjdzie Jezus -Tylko Jezus/Jesus Only/
pozdrawiam
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 10:46   

Nie wierzę ja w preegzystencję człowieka Jezusa ale we wszechobecność Boga-Ducha IHWH i jego atrybut -zbawiciela
pozdrawiam
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2008-11-22, 10:50   

nie rozumiem, ze mnie prosta dziewczyna..

wierzysz, że Jezus zanim się narodził był Słowem?
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 10:58   

Wierzę że Bóg Jest zbawicielem ludzi przez Mesjasza ,którego przewidział przed założeniem świata.
Ale Jezus -człowiek -pośrednik urodził się w konkretnym miejscu i czasie.
Bóg Go nie rodził przedtem -nigdzie nie ma opisu takiego zrodzenia.
W Bogu było Słowo - Jestem Zbawicielem użył je u Izajasza ,Duch Sw włożył te Słowo w Maryję pod serce i poczęła z Tego Słowa .Jestem Zbawicielem to pełnia Bożego planu co do ludzi
pozdrawiam
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2008-11-22, 11:02   

mysle wobec tego że się zgadzamy ze sobą, tylko dobrać odpowiednie słownictwo hmmmm
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 11:05   

Dziękuję
Jest mi ciężko czasem tłumaczyć że nie wierząc w preegzystencje człowieka Jezusa
nie zaprzeczam Boskości Słowa ,które w Nim mieszkało cieleśnie.
pozdrawiam
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2009-04-20, 13:28   

Podobny wątek był już tutaj poruszany i tam napisałem:

>>>No to ja też wyrażę moje zdanie na poruszany temat.
Człowiek też jest trójjedyny (jak niektórzy z was piszą o Bogu).

Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo m.in. w tej zasadniczej konstrukcji całości człowieka.

A o co mi chodzi, już tłumaczę:

Ja-człowiek istnieję jako jedna osoba, niepodzielna, pojedyncza, spójna, o jednej osobowości, lecz:
1. Ludzie mnie otaczający znają mnie tylko i wyłącznie z obrazu mojego fizycznego ciała oraz z moich słów, czynów, gestów, nie znają natomiast moich myśli i tego co mną powoduję, jaki jestem naprawdę, dlaczego coś mówię czy czynię.
Można by powiedzieć, że dla innych ludzi jestem inną osobą niż naprawdę (taki jakiego sam "od wewnątrz" swej osobowości znam).
2. Po drugie istnieje wewnątrz mego umysłu ktoś z kim prowadzę dialog (nie, nie nie są to jakieś głosy, ha, ha), gdy chcę coś powiedzieć lub uczynić to z jednej strony mam taki zamiar a z drugiej zastanawiam się czy to zrobić, wewnętrzny głos oskarża lub pochwala to co zamierzam - tak jakbym prowadził z kimś dyskusję zrobić czy nie zrobić, powiedzieć czy nie powiedzieć. Tym wewnętrznym głosem jest moje sumienie z którym prowadzę dialog. To sumienie odpowiada na możliwość podejmowania przeze mnie decyzji.
3. Po trzecie istnieję przecież Ja, ten który z sumieniem "rozmawia" , który podejmuje decyzje, który kształtuje słowem i czynem swój obraz i wizję swojej osoby przed innymi ludźmi.

Podsumowując:
1. Słowa, fizyczne ciało, czyny gesty - oto objawiony innym ludziom Jeshua Mesjasz
2. Sumienie, coś/ktoś z kim prowadzę wewnętrzny decyzyjny dialog - Duch Św.
3. Ja który zna siebie prawdziwego i w ciele/słowie i w sumieniu - Bóg

Więc nie ma mnie-trójcy, jestem jeden, ale jednak jakbym był w trzech "odsłonach".

W ten sposób myśląc o sobie (jako o podobnym Bogu) nowonarodzonym w Mesjaszu jego ofierze i zmartwychwstaniu, wiem, że:
1. Mój obraz przed innymi ludźmi (słowo/ciało) jest naśladownictwem Jeshua Mesjasza.
2. Moje sumienie jest nowe, zmienione/napełnione Duchem Św., który powoduje podejmowanie przeze mnie decyzji i działań.
3. W całości należę do mego Stwórcy, Boga Jedynego obecnego we mnie w Mesjaszu i Duchu Św.

Zdaję sobie sprawę, że prostota mego języka może utrudniać zrozumienie, lecz spróbować można.<<<

Tak więc moim zdaniem spieracie się o pojęcia stworzone przez człowieka, a nie rozmawiacie w Duchu i Prawdzie.
Czy chcecie Boga określić, zdogmatyzować, opisać Jego Naturę?
Czy macie tak cielesność rozwiniętą ponad Ducha, żeby człowieczym językiem opisywać Stwórcę i do tego jeszcze toczyć spory nad określeniem GO?
Bóg jest Jeden objawiony w Mesjaszu i działający w Duchu tyle nam widzieć i więcej nie dane.
Nie wymyślajcie Boga bo niemożliwym to jest.
Oddajcie świadectwo Prawdzie w waszym życiu nie w ludzkiej nauce.
Hallejua - bo Nieopisany jesteś.
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-04-20, 14:30   

To trochę tak jak w takim powiedzonku:

Moja wątroba o też osoba
A moje kiszki to towarzyszki. :mrgreen:

Jak Jehowa może być wieloosobowy? Fantazja ubrana w biblijne literki?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10