Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe stworzenie a co z naturą?
Autor Wiadomość
romanszewczuk3
Gość
Wysłany: 2006-06-09, 10:12   Nowe stworzenie a co z naturą?

Pewnego dnia moje dzieci oglądały jakąś bajkę. Przez chwilę chciałem zobaczyć o czym ona jest, aby czasem jakieś niewłaściwe , szkodliwe treści. Chciałbym podzielić się przesłaniem jakie odebrałem w czasie oglądania tej bajki.
Otóż czarownik przemienił świnię w przepiękną dziewczynę. Była tak piękna, że wzbudzała zachwyt gdziekolwiek się pojawiła. I tak sobie wędrowała z grupą towarzyszy aż napotkali błotne bajoro. Wtedy ona po prostu wskoczyła do tego błota i zaczęła taplać się w nim z rozkoszą. Wszyscy dookoła pokładali się ze śmiechu. Biedna dziewczyna nawet nie mogła zrozumieć dlaczego. Według niej błoto jest takie fajne, to oni są głupcami nie wiedząc co jest dobre. Niestety to co pasowało do jej świńskiego ciała było całkowicie nie na miejscu dla tego nowego.
Ona otrzymała nowe, wspaniałe ciało, ale natura świni pozostała w niej i w sprzyjających okolicznościach wzięła górę.
My też rodząc się na nowo otrzymaliśmy niejako nowe ciała. Postępujmy więc jak przystało na nowe stworzenie. Nie włąźmy do błota gdy napotkamy je na swojej drodze. To co mogliśmy śmiało robić w starym życiu całkowicie nie przystoi obecnie. Nie narażajmy na drwiny siebie i naszego Zbawiciela.

Odpowiedz do tematu