Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oblubienica Baranka
Autor Wiadomość
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-15, 19:07   

Ja wierzę że go powstrzymuje Duch Święty, ale możemy jeszcze czegoś poszukać. Sprawdzałem w innych przekładach w języku angielskim i też wskazuje na osobę ale zobaczę jeszcze.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-11-15, 19:27   

Cytat:
Daniel 11 ?
36 Król będzie działał według swego upodobania; uczyni się wyniosłym i będzie się wywyższał ponad wszystkich bogów. Przeciw Bogu będzie mówił rzeczy dziwne i dozna powodzenia aż się wypełni gniew, bowiem to, co zostało postanowione, dokona się.
2Tes 2,4; Dn 2,47; Ap 13,5; Dn 8,19

37 Nie będzie czcił bogów swoich przodków; ani ulubieńca kobiet, ani żadnego innego boga nie będzie poważał. Wobec wszystkich będzie okazywał się wielki.


38 Zamiast tego będzie czcił boga twierdz; boga, którego nie znali jego przodkowie, będzie czcił złotem i srebrem, drogimi kamieniami i kosztownościami.


39 Wystąpi przeciw warownym zamkom z obcym bogiem; tych zaś, którzy go uznają, obdarzy zaszczytem, czyniąc ich władcami nad wieloma, a jako zapłatę będzie rozdzielał ziemię.


:-D
Cytat:
1 I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze.

2 Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej – jakby niedźwiedzia, paszcza jej – jakby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę.

3 I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią;

4 i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?

5 A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy.

6 Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba.

7 Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem.

8 Wszyscz mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.

9 Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy!

10 Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem – musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych
.
Cytat:

Ezekiel28/2
1 Pan skierował do mnie te słowa:

2 Synu człowieczy, powiedz władcy Tyru: Tak mówi Pan Bóg: Ponieważ serce twoje stało się wyniosłe, powiedziałeś: Ja jestem Bogiem, ja zasiadam na Boskiej stolicy, w sercu mórz – a przecież ty jesteś tylko człowiekiem a nie Bogiem, i rozum swój chciałeś mieć równy rozumowi Bożemu.
Rdz 3,5 Iz 14,13

3 Oto jesteś mędrszy od Danela, żadna tajemnica nie jest ukryta przed tobą.
Ez 14,14

4 Dzięki swej przezorności i sprytowi zdobyłeś sobie majątek, a nagromadziłeś złota i srebra w swoich skarbcach.

5 Dzięki swojej wielkiej przezorności, dzięki swoim zdolnościom kupieckim, pomnożyłeś swoje majętności i serce twoje stało się wyniosłe z powodu twego majątku.

6 Dlatego tak mówi Pan Bóg: Ponieważ rozum swój chciałeś mieć równy rozumowi Bożemu,

7 oto dlatego sprowadzam na ciebie cudzoziemców – najsroższych spośród narodów. Oni dobędą mieczy przeciwko urokowi twojej mądrości i zbezczeszczą twój blask.

8 Zepchną cię do dołu, i umrzesz śmiercią nagłą w sercu mórz.

9 Czy będziesz jeszcze mówił: Ja jestem Bogiem – w obliczu swoich oprawców. Przecież będziesz tylko człowiekiem, a nie Bogiem w ręku tego, który cię będzie zabijał.
Iz 31,3

10 Umrzesz śmiercią nieobrzezanych z ręki cudzoziemców, ponieważ Ja to postanowiłem – wyrocznia Pana Boga
.

Trochę nie bardzo , bo to Adon ma usmiercic Duchem Ustswoich

Cytat:
Ap 19
11 Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto – biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy.
Ap 1,5; Ap 3,7; Ap 3,14 Iz 11,4

12 Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego.
Ap 1,14; Ap 2,18 Łk 10,22

13 Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga.
Iz 63,1; J 1,1+

14 A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach – wszyscy odziani w biały, czysty bisior.

15 A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga.
Ap 1,16 Ps 2,9; Ap 2,27+; Iz 63,3; Ap 14,19

16 A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.
2Mch 13,4; Pwt 10,17

17 I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba: Pójdźcie, zgromadźcie się na wielką ucztę Boga,
Ez 39,17

18 aby zjeść trupy królów, trupy wodzów i trupy mocarzy, trupy koni i tych, co ich dosiadają, trupy wszystkich – wolnych i niewolników, małych i wielkich!

19 I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem.
Ap 17,12-14; Mt 26,53
20 I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką.
Dn 7,11; Ap 14,10+; Ap 20,10; Ap 20,14

21 A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta

To juz bardziej pasuje
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-15, 19:42   

kesja napisał/a:
Cytat:
Daniel 11 ?
36 Król będzie działał według swego upodobania; uczyni się wyniosłym i będzie się wywyższał ponad wszystkich bogów. Przeciw Bogu będzie mówił rzeczy dziwne i dozna powodzenia aż się wypełni gniew, bowiem to, co zostało postanowione, dokona się.
2Tes 2,4; Dn 2,47; Ap 13,5; Dn 8,19

37 Nie będzie czcił bogów swoich przodków; ani ulubieńca kobiet, ani żadnego innego boga nie będzie poważał. Wobec wszystkich będzie okazywał się wielki.


38 Zamiast tego będzie czcił boga twierdz; boga, którego nie znali jego przodkowie, będzie czcił złotem i srebrem, drogimi kamieniami i kosztownościami.


39 Wystąpi przeciw warownym zamkom z obcym bogiem; tych zaś, którzy go uznają, obdarzy zaszczytem, czyniąc ich władcami nad wieloma, a jako zapłatę będzie rozdzielał ziemię.


:-D
Cytat:
1 I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze.

2 Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej – jakby niedźwiedzia, paszcza jej – jakby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę.

3 I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią;

4 i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?

5 A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy.

6 Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba.

7 Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem.

8 Wszyscz mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.

9 Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy!

10 Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem – musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych
.





Tedy odpowiadając król Danijelowi rzekł: Zaprawdę Bóg wasz jest Bogiem bogów, a Panem królów, który odkrywa tajemnice, ponieważeś mógł objawić tę tajemnicę.

A gdy byli w Salaminie, opowiadali słowo Boże w bóżnicach żydowskich, a mieli z sobą i Jana do usługi.

I rzekł: Oto ja tobie oznajmię, co się dziać będzie aż do wykonania tego gniewu; bo czasu naznaczonego koniec będzie.


10 Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem – musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych


Oczywiście że to ona ta nierządnica , a wiesz to słowo nawet nie wyraża jej prawdziwego stanu, a je córki, też nie lepsze, oczywiście nie piszę w sensie fizycznym,
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-11-15, 19:49   

Ja wkleiłam odnosniki jakie podała Jerozolimka
dobrze by było , rozwazyc ,ale na dzisiaj nie .
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-15, 19:51   

Cytat:
Ap 19
11 Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto – biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy.
Ap 1,5; Ap 3,7; Ap 3,14 Iz 11,4

12 Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego.
Ap 1,14; Ap 2,18 Łk 10,22

13 Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga.
Iz 63,1; J 1,1+

14 A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach – wszyscy odziani w biały, czysty bisior.

15 A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga.
Ap 1,16 Ps 2,9; Ap 2,27+; Iz 63,3; Ap 14,19

16 A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.
2Mch 13,4; Pwt 10,17

17 I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba: Pójdźcie, zgromadźcie się na wielką ucztę Boga,
Ez 39,17

18 aby zjeść trupy królów, trupy wodzów i trupy mocarzy, trupy koni i tych, co ich dosiadają, trupy wszystkich – wolnych i niewolników, małych i wielkich!

19 I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem.
Ap 17,12-14; Mt 26,53
20 I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką.
Dn 7,11; Ap 14,10+; Ap 20,10; Ap 20,14

21 A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta

To juz bardziej pasuje[/quote]


A wiesz znamię bestii już działa choć to ludzi gorszy, bo jeśli człowiek odrzuca Słowo Boże Ducha Świętego to przyjmuje znamię bestii bo przecież nie pieczęć Bożą, a siedem gorszych duchów którzy w nim mieszkają. Oczywiście te wydarzenia co wyżej napisałaś to są przed tymi co przechodzą przez sąd. Miecz To Słowo Boże.


A Paweł zstąpiwszy na dół, przypadł nań, a ujrzawszy go, rzekł: Nie trwożcie się; boć w nim jest dusza jego.

Tak tylko że odnośnik to chyba nie jest orginalnie w rękopisie. Nie na dziś.

Shalom
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-11-15, 19:57   

Jest jeszcze bestia która wychodzi z ziemi
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-15, 20:07   

Tak one razem działają, jedna jest szkarłatna która pociąga za sznurki a druga czyni wielkie znaki i cuda i już czyni. Zastanawiałaś się kiedy czy może chodzić w tym słowie o cuda i znaki, bo myślę że niekoniecznie. Wiesz do czego zmierzam że ludzie dadzą się zwieść, nie rozpoznają a żydzi też nie rozpoznają. Tak łatwo odrzucają Słowo Boże i nazywają Diabłem, chodzi mi o to że bezmyślnie, bo człowiek ma prawo sądzić ale sprawiedliwie.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2008-11-16, 09:57   

Dymensja napisał/a:
Ten przekład też dobry co zacytowałaś , przeczytaj cały rozdział a nie patrz na odnośniki. To zobaczysz że to dotyczy przyszłości, bo kiedy zejdzie z pola to objawi się niegodziwiec którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich .... Czy już zabity ?


Czy niegodziwiec miał istniec przez moment ,czy dłużej?

Jeśli dłużej ,to jego istnienie może trwac dośc długo zanim zostanie zabity.


Paweł pisząc o "dniach ostatnich" tak powiedział:

2Tm 3:1-5 NS „A to wiedz, iż w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia.(2) Albowiem ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni,(3) wyzuci z naturalnego uczucia, nieskłonni do jakiejkolwiek ugody, oszczercy, nie panujący nad sobą, zajadli, nie miłujący dobroci,(4) zdrajcy, nieprzejednani, nadęci pychą, miłujący bardziej rozkosze niż miłujący Boga,(5) zachowujący formę zbożnego oddania, ale sprzeniewierzający się jego mocy; i od tych się odwróć.”

Czy dostrzegasz tutaj działanie niegodziwca? I czy cechy ludzi zostały ukształtowane w jednej chwili ,czy w dośc długim okresie czasu?


Według mnie to drugie.Trzeba czasu by rozwinąc powyższe cechy.Dlatego niegodziwiec już przyszedł ,ale jeszcze nie został zgładzony.

Pozdrawiam .
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-16, 11:03   

tessa napisał/a:
Dymensja napisał/a:
Ten przekład też dobry co zacytowałaś , przeczytaj cały rozdział a nie patrz na odnośniki. To zobaczysz że to dotyczy przyszłości, bo kiedy zejdzie z pola to objawi się niegodziwiec którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich .... Czy już zabity ?


Czy niegodziwiec miał istniec przez moment ,czy dłużej?

Jeśli dłużej ,to jego istnienie może trwac dośc długo zanim zostanie zabity.


Paweł pisząc o "dniach ostatnich" tak powiedział:

2Tm 3:1-5 NS „A to wiedz, iż w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia.(2) Albowiem ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni,(3) wyzuci z naturalnego uczucia, nieskłonni do jakiejkolwiek ugody, oszczercy, nie panujący nad sobą, zajadli, nie miłujący dobroci,(4) zdrajcy, nieprzejednani, nadęci pychą, miłujący bardziej rozkosze niż miłujący Boga,(5) zachowujący formę zbożnego oddania, ale sprzeniewierzający się jego mocy; i od tych się odwróć.”

Czy dostrzegasz tutaj działanie niegodziwca? I czy cechy ludzi zostały ukształtowane w jednej chwili ,czy w dośc długim okresie czasu?


Według mnie to drugie.Trzeba czasu by rozwinąc powyższe cechy.Dlatego niegodziwiec już przyszedł ,ale jeszcze nie został zgładzony.

Pozdrawiam .


Oczywiście że patrzę na wydarzenia bibllijne w czasie, czyli one dzieją się w pewnym rozłożonym czasie. Ten nie godziwiec przyszedł ale jeszcze się w pełni nie objawił, tak to rozumiem. Czasu mamy sporo, możemy to rozwijać jeśli masz pragnienie to rozwijajmy.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2008-11-16, 11:12   

Dymensja napisał/a:
tessa napisał/a:
Dymensja napisał/a:
Ten przekład też dobry co zacytowałaś , przeczytaj cały rozdział a nie patrz na odnośniki. To zobaczysz że to dotyczy przyszłości, bo kiedy zejdzie z pola to objawi się niegodziwiec którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich .... Czy już zabity ?


Czy niegodziwiec miał istniec przez moment ,czy dłużej?

Jeśli dłużej ,to jego istnienie może trwac dośc długo zanim zostanie zabity.


Paweł pisząc o "dniach ostatnich" tak powiedział:

2Tm 3:1-5 NS „A to wiedz, iż w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia.(2) Albowiem ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni,(3) wyzuci z naturalnego uczucia, nieskłonni do jakiejkolwiek ugody, oszczercy, nie panujący nad sobą, zajadli, nie miłujący dobroci,(4) zdrajcy, nieprzejednani, nadęci pychą, miłujący bardziej rozkosze niż miłujący Boga,(5) zachowujący formę zbożnego oddania, ale sprzeniewierzający się jego mocy; i od tych się odwróć.”

Czy dostrzegasz tutaj działanie niegodziwca? I czy cechy ludzi zostały ukształtowane w jednej chwili ,czy w dośc długim okresie czasu?


Według mnie to drugie.Trzeba czasu by rozwinąc powyższe cechy.Dlatego niegodziwiec już przyszedł ,ale jeszcze nie został zgładzony.

Pozdrawiam .


Oczywiście że patrzę na wydarzenia bibllijne w czasie, czyli one dzieją się w pewnym rozłożonym czasie. Ten nie godziwiec przyszedł ale jeszcze się w pełni nie objawił, tak to rozumiem. Czasu mamy sporo, możemy to rozwijać jeśli masz pragnienie to rozwijajmy.


Dobrze ,przejdż do tematu "Niegodziwiec" w dziale "Pojęcia".
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-11-26, 05:03   

To moze wloze kij do mrowiska :)

Kim jest Oblubienica w Biblii?
Podam kilka cytatow z Pism w ktore wierzyl Jezus i Apostolowie czyli ST i nie tylko

B O S K I E ... M A L Z E N S T W O

Gdyż ty jesteś świętym ludem Pana, Boga twego. Ciebie wybrał Pan, Bóg twój, spośród wszystkich ludów na ziemi, abyś był jego wyłączną własnością. Nie dlatego, że jesteście liczniejsi niż wszystkie inne ludy, przylgnął Pan do was i was wybrał, gdyż jesteście najmniej liczni ze wszystkich ludów. Lecz w miłości swej ku wam i dlatego że dochowuje przysięgi, którą złożył waszym ojcom,
Deut. 7

Wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan - i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede mną Boga nie stworzono i po mnie się go nie stworzy. Ja, jedynie Ja, jestem Panem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela. Ja zwiastowałem, wybawiałem i opowiadałem, a nie kto inny wśród was, i wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan - a Ja jestem Bogiem i nadal nim będę, a nie ma nikogo, kto by mógł wyrwać z mojej ręki. ...Lud, który sobie stworzyłem, będzie zwiastował moją chwałę.
Izajasza 43

Tak powiesz domowi Jakuba i to oznajmisz synom izraelskim: Wy widzieliście, co uczyniłem Egipcjanom, jak nosiłem was na skrzydłach orlich i przywiodłem was do siebie.
A teraz, jeżeli pilnie słuchać będziecie głosu mojego i przestrzegać mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich ludów, bo moja jest cała ziemia. A wy będziecie mi królestwem kapłańskim i narodem świętym. Takie są słowa, które powiesz synom izraelskim.

Exodus 19

Bo twoim małżonkiem jest twój Stwórca - jego imię Pan Zastępów - a twoim Odkupicielem Święty Izraelski, zwany Bogiem całej ziemi. Gdyż Pan uzna cię znów za małżonkę
Izajasza 54

Lecz teraz - tak mówi Pan - który cię stworzył, Jakubie, i który cię ukształtował, Izraelu: Nie bój się, bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem - moim jesteś!
Izajasza 43

Czemu jesteś jak mąż strwożony, jak wojownik, który nie może ocalić? Przecie Ty, Panie, jesteś pośród nas, a twoim imieniem jesteśmy nazwami, nie opuszczaj nas!
Jeremiasza 14

Nie takie przymierze, jakiem uczynił z ojcami ich w on dzień, któregom ich ujął za rękę ich, abym ich przywiódł z ziemi Egipskiej; albowiem oni przymierze moje wzruszyli, chociażem Ja był małżonkiem ich, mówi Pan.
Jeremiasza 31:32 BG, KJV, NS

R O Z W O D

W czasach króla Jozjasza rzekł Pan do mnie: Czy widziałeś, co uczyniła odstępna żona, Izrael? Chodziła na każdą wysoką górę i pod każde zielone drzewo i tam oddawała się nierządowi. ... Widziała także, że Ja właśnie z powodu wszystkich cudzołóstw odrzuciłem odstępną żonę, Izraela, i dałem jej list rozwodowy. Jednak jej siostra, niewierna Juda, nie ulękła się, lecz poszła i także oddawała się nierządowi; przez bezwstydny swój nierząd zbezcześciła ziemię, cudzołożyła z kamieniem i drewnem. ... Lecz jak kobieta zdradza swojego kochanka, tak wy mnie zdradziliście, domu Izraela - mówi Pan.
Jeremiasza 24

Jeżeli ktoś pojmie kobietę za żonę, a potem zdarzy się, że ona nie znajdzie upodobania w jego oczach, gdyż on odkrył w niej coś odrażającego, to wypisze jej list rozwodowy, wręczy jej go i odprawi ją ze swego domu.
Deut 24:1

Pan rzekł do Ozeasza: Idź, weź sobie za żonę nierządnicę i miej z nią dzieci z nierządu, gdyż kraj przez nierząd stale odwraca się od Pana. Poszedł więc i pojął Gomerę, córkę Diblaima; a ona poczęła i urodziła mu syna. I rzekł Pan do niego: Daj mu na imię Jezreel, bo już wkrótce pomszczę się za przelew krwi w Jezreelu na domu Jehu i położę kres królestwu domu Izraela. W owym dniu złamię łuk Izraela na równinie Jezreel. Potem znowu poczęła i urodziła córkę. I rzekł Pan do niego: Daj jej na imię Niemiłowana, bo już nie będę dłużej okazywał miłości domowi Izraela ani im nigdy nie przebaczę....A gdy odstawiła od piersi Niemiłowaną, jeszcze raz poczęła i urodziła syna. I rzekł Pan: Daj mu na imię Niemójlud, bo wy nie jesteście moim ludem, a Ja nie jestem waszym Bogiem.
Ozeasza 1

Oskarżajcie waszą matkę, oskarżajcie, gdyż ona nie jest moją żoną, a ja nie jestem jej mężem, niech usunie znaki swojego nierządu ze swojego oblicza, a znaki swojego cudzołóstwa spomiędzy swoich piersi. Bo inaczej rozbiorę ją do naga i ukażę ja taką, jaką była w dzień swojego narodzenia, i uczynię ją podobną do pustyni, i sprawię, że będzie jak wyschnięta ziemia, i umrze z pragnienia. Nie będę także miłował jej dzieci, gdyż są dziećmi nierządu, bo ich matka uprawiała nierząd, a ich rodzicielka postępowała bezwstydnie. Mówiła bowiem: Pobiegnę za moimi kochankami, którzy mi dają chleb i wodę, wełnę i len, oliwę i napój. Dlatego oto Ja zagrodzę jej drogę cierniem i odgrodzę ją murem tak, że nie znajdzie swoich ścieżek.
Ozeasza 2: 6

O D N O W I E N I E

Tak mówi Pan: Gdzie jest list rozwodowy waszej matki, na mocy którego ją odprawiłem, lub kto jest tym z moich wierzycieli, któremu was sprzedałem? Oto z powodu waszych win zostaliście sprzedani i z powodu waszych występków została odprawiona wasza matka. Dlaczego, gdy przybyłem, nie było nikogo? Gdy wołałem, nikt mi nie odpowiadał? Czy moja ręka istotnie była za krótka, aby odkupić? Albo czy nie ma we mnie siły, aby ratować?
Izajasza 50:1

Albowiem zamężna kobieta za życia męża jest z nim związana prawem; ale gdy mąż umrze, wolna jest od związku prawnego z mężem.
Rzymian 7:2

A liczba synów Izraela będzie jak piasek morski, którego nie można ani zmierzyć, ani zliczyć. I będzie tak, że zamiast mówić do nich: Wy nie jesteście moim ludem, będzie się do nich mówiło: Synami Boga żywego jesteście. ...Wtedy powie: Nuże, wrócę do pierwszego swojego męża, gdyż wtedy mi było lepiej niż teraz....Dlatego teraz Ja zwabię ją i zaprowadzę na pustynię, i przemówię do jej serca.I dam jej tam winnice, a z doliny Achor uczynię bramę nadziei, i słuchać mnie tam będzie jak w dniach młodości i jak w dzień swojego wyjścia z ziemi egipskiej.
I zaręczę cię z sobą na wieki; zaręczę cię z sobą na zasadzie sprawiedliwości i prawa, miłości i zmiłowania.I zaręczę cię z sobą na zasadzie wierności, i poznasz Pana.
I zasieję sobie lud w kraju, i zmiłuję się nad Niemiłowaną, i powiem do Nie-ludu: Ty jesteś moim ludem, a on powie: Boże mój!

Ozeasza 2

Nie uśmierzy się żar gniewu Pana, aż spełni i urzeczywistni zamysły jego serca; w dniach ostatecznych zrozumiecie to dokładnie.
W owym czasie - mówi Pan - będę Bogiem wszystkich plemion izraelskich, a one będą moim ludem. Tak mówi Pan: Znalazł łaskę w pustyni naród, który uniknął miecza, Izrael, gdy wędrował do miejsca swojego odpoczynku. ... Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan - lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.

Jeremiasza 31

Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wychodźców rozproszonych po Poncie, Galacji, Kapadocji, Azji i Bitynii, wybranych...Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świetym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła, wy, którzyście byli nie - ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali.
1 Piotra

i pokropię was czystą wodą, i będziecie czyści od wszystkich waszych nieczystości i od wszystkich waszych bałwanów oczyszczę was. (26) I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste. Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je.
Ezechiela 36:25

Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;...I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.(lat)
Objawienie 12

Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego (IZRAEL) przygotowała się; i dano jej przyoblec się w czysty, lśniący bisior, a bisior oznacza sprawiedliwe uczynki świętych...
I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.

Objawienie 19:7 ; 21:1

Będziesz wspaniałą koroną w ręku Pana i królewskim zawojem w dłoni twojego Boga. Już nie będą mówić o tobie: "opuszczona", a o twojej ziemi nie będą mówić: "pustkowie", lecz będą cię nazywali: "Moja Rozkosz" a twoją ziemię: "Poślubiona", gdyż Pan ma w tobie upodobanie, a twoja ziemia zostanie poślubiona. Bo jak młodzieniec poślubia pannę, tak poślubi cię twój Odnowiciel, a jak oblubieniec raduje się z oblubienicy, tak twój Bóg będzie się radował z ciebie.
Izajasza 62

Tatatata

Tak wiec kim jest O B L U B I E N I C A Pana.

A teraz oskarżają mnie, ponieważ pokładam nadzieję w obietnicy danej przez Boga naszym ojcom, której wypełnienia spodziewa się dwanaście naszych plemion...
...Czy wierzysz, królu Agryppo, Prorokom? Wiem, że wierzysz... ;-)
Ostatnio zmieniony przez Musashi 2008-11-26, 05:24, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2008-11-26, 08:19   

Izrael był ludem wybranym przez Boga w tym narodzie miał się narodzic Mesjasz.

Ten naród był wybrany królewskim kapłaństwem narodem świętym na szczególną własnośc Boga.

Czy cały naród przyjął Mesjasza z otwartymi rękami?

Otóż nie.

Tylko nieliczni go przyjęli.Paweł pisze to w liście do Rzymian.

Rzymian 11
"Cóż więc? Czego Izrael pilnie szukał, tego nie dostąpił, ale wybrani dostąpili. Pozostali mieli wrażliwość stępioną,

8 tak jak jest napisane: „Bóg dał im ducha głębokiego snu, oczy, by nie widzieli, i uszy, by nie słyszeli — aż po dziś dzień”.

9 Również Dawid mówi: „Niechaj ich stół stanie się dla nich sidłem i pułapką, i przyczyną potknięcia, i zapłatą;

10 niech się ich oczy pogrążą w ciemności, żeby nie widzieć, a plecy ich zawsze pochylaj”.

Tymi wybranymi przez Boga więc stali się nieliczni Izraelici i poganie.Paweł pisze o sobie jako o potomku Abrahama z rodu Beniamina.Bóg nie odrzucił całego Izraela ,ale tylko tych ,co nie przyjęli Syna Bożego.

Rz 11:1 Pytam więc: Czyż Bóg odrzucił swój lud? Przenigdy! Albowiem ja też jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z plemienia Beniamina.




Bo do byłych pogan właśnie Piotr kieruje te słowa:

1P 2:7-10 NS „Dla was zatem jest On drogocenny, ponieważ wierzycie, dla tych zaś, którzy nie wierzą, "właśnie ten kamień, odrzucony przez budowniczych, stał się głowicą węgła"(8) oraz "kamieniem potknięcia i masywem skalnym obrazy". Ci się potykają, gdyż są nieposłuszni słowu. Na to zresztą zostali naznaczeni.(9) Lecz wy jesteście "rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem na szczególną własność żebyście szeroko oznajmili wspaniałe przymioty" tego, który was powołał z ciemności do swego zdumiewającego światła.(10) Bo niegdyś nie byliście ludem, lecz teraz jesteście ludem Bożym; wy byliście tymi, którym nie okazywano miłosierdzia, lecz teraz jesteście tymi, którym miłosierdzie okazano.”

Odtąd nie ma już różnicy między Żydem i człowiekiem z innego narodu.

Rzymian 10
Albowiem Pismo mówi: „Nikt z opierających na nim swą wiarę nie będzie rozczarowany”. 12 Nie ma bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, bo nad wszystkimi jest ten sam Pan, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają. 13 Gdyż „każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”.




Biblia nazywa tych "wybranych Bożych" "Izraelem Bożym"Gal 6:16 inaczej jest to "Izrael duchowy"składający duchowe ofiary oraz kierowani duchem Bożym.

1P 2:5 NS "wy sami też niczym żywe kamienie jesteście budowani jako duchowy dom, abyście stanowili święte kapłaństwo, żeby składać duchowe ofiary godne przyjęcia przez Boga za pośrednictwem Jezusa Chrystusa."

Rz 8:14 NS "Wszyscy bowiem, których prowadzi duch Boży, są synami Bożymi."

Ga 5:18 NS "Co więcej, jeśli was duch prowadzi, to nie jesteście pod prawem."

Czyli nie wszyscy Izraelici weszli w skład nowego "narodu wybranego".

Na tych którzy nie przyjęli Mesjasza spełniły się słowa Jezusa:

Mt 21:43 NS "Właśnie dlatego wam mówię: królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi wydającemu jego owoce."
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-11-26, 22:41   

Tesso , taki bigos zrobilas, ze az hej.

No Tyle fragmentow podalem ze Izrael jest Oblubienica Boga,
a ty swoje.

Pozdrawiam
PS
Piotr pisal ten list do Izraelitow z Domu Izraela.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2008-11-27, 08:10   

Musashi napisał/a:
Tesso , taki bigos zrobilas, ze az hej.

No Tyle fragmentow podalem ze Izrael jest Oblubienica Boga,
a ty swoje.

Pozdrawiam
PS
Piotr pisal ten list do Izraelitow z Domu Izraela.



Niestety nie ,jak czytasz uważnie ,to pisał ten list do pogan nawróconych na chrystianizm.

Pisze ,że "niegdyś nie byli ludem Bożym",o kim można tak napisac? Na pewno nie o Żydach.

Ponadto Oblubienica Baranka to chrześcijanie ,którzy uwierzyli w Jezusa ,bo Jezus w Biblii to Baranek.A nie wszyscy Żydzi uwierzyli w Jezusa jako Mesjasza.
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-27, 10:49   

Oblubienica jest wybrana z pogan, to nie są żydzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,54 sekundy. Zapytań do SQL: 10