Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oblubienica Baranka
Autor Wiadomość
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-27, 11:00   

Nie każdy jest żydem ,kto jest nim zewnętrznie.
Wszyscy stajemy się Izraelitami jeżeli ten Jedyny żyd ,którego mamy się uchwycić rodzi się w nas/nie żyję więc już ja ale żyje we mnie Chrystus/
Nie myli się Dymencja pisząc ze oblubienica -nowy Izrael jest wybrany przeważnie z pogan ,bo w tym objawieniu nie ma greka nie ma żyda,Bo patrzy na nas przez Jezusa -jedynego żyda
pozdrawiam
 
 
AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-27, 11:39   

Dymensja napisał/a:
Oblubienica jest wybrana z pogan, to nie są żydzi.

Dymensjo, nie masz racji.

Po pierwsze Żydzi, nie " żydzi". Po drugie są także Żydzi Mesjańscy, którzy uznali Jeszue jako Mesjasza.
Jeżeli chodzi o wyznawców Judaizmu - rzecz ma się tak, że ci którzy uznają Jezusa przy jego powtórnym przyjściu, także będą zbawieni.

A oblubienica to jedna uczyniona z dwojga.

Ef 2:14 Bw "Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni,"

Ga 3:28 Bw "Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie."



Kod:
Nie myli się Dymencja pisząc ze oblubienica -nowy Izrael

Owszem Dymensja się myli, bo nie napisała, ze NOWY. To napisał Ryś. :!:

Dymensja sie myli - w każdym razie w tym wątku, chyba, że Dymensja sprostuje, a jak czegoś Dymensja nie wie, niech Dymensja zapyta żony swojej :-P
Ostatnio zmieniony przez AgnesPavlovski 2008-11-27, 11:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-11-27, 11:45   

Dymensja napisał/a:
Oblubienica jest wybrana z pogan, to nie są żydzi.

Odwaze sie stwierdzic iz powyzsze zdanie jest nieprawdziwe.
Podalem dwadziescia pism mowiacych o tym ze Izrael jest Oblubienica.
(nie napisalem ze zydzi sa Oblubienica.)

tessa napisał/a:
Musashi napisał/a:
Tesso , taki bigos zrobilas, ze az hej.
No Tyle fragmentow podalem ze Izrael jest Oblubienica Boga, a ty swoje.
Pozdrawiam
PS
Piotr pisal ten list do Izraelitow z Domu Izraela.

Niestety nie ,jak czytasz uważnie ,to pisał ten list do pogan nawróconych na chrystianizm.
Pisze ,że "niegdyś nie byli ludem Bożym",o kim można tak napisac? Na pewno nie o Żydach.
Ponadto Oblubienica Baranka to chrześcijanie ,którzy uwierzyli w Jezusa ,bo Jezus w Biblii to Baranek.A nie wszyscy Żydzi uwierzyli w Jezusa jako Mesjasza.

Oj Tesso , wlasnie jak czytasz uwaznie i w n i k l i w i e to slowa napisane przez Piotra i PAwla NIEMOJLUD i NIEMILOWANA cytowane z ksiegi Ozeasza mowia o Izraeliatch z DOMU IZRAELA. Oni byli nazwani niemojlud i niemowana lub nielud. Pan im obiecal ze kiedys beda nazywani Synami Boga Zywego, ponownie UMILOWANA i MOJLUD.
Piotr tez cytuje z Mojzesza o tym ze sa : ,, jesteście wybranym rodem, królewskim kapłaństwem, narodem świetym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym'', To Jahweh ich wybral, ten rod i im to obiecal i obietnicy nie zlamal.
Dlaczego nie chcemy czytac tego co jest napisane.

Płaskowicki Rys napisał/a:
Nie każdy jest żydem ,kto jest nim zewnętrznie.
Wszyscy stajemy się Izraelitami jeżeli ten Jedyny żyd ,którego mamy się uchwycić rodzi się w nas/nie żyję więc już ja ale żyje we mnie Chrystus/
Nie myli się Dymencja pisząc ze oblubienica -nowy Izrael jest wybrany przeważnie z pogan ,bo w tym objawieniu nie ma greka nie ma żyda,Bo patrzy na nas przez Jezusa -jedynego żyda
pozdrawiam


Zaden Zyd sie w nas nie rodzi. :)
Pawel pisal w Rzymian w wersecie 28 i 29 o prawdziwych Judaitach, ktorzy prawdziwie sa obrzezani jesli obrzezani sa na sercu, a nie ze kazdy ko uwierzy w Pana staje sie Judaita, lecz prawdziwy wg krwi Judaita jest prawdziwie nim gdy jest obrzezany na sercu, a nie tylko ze jest potomkiem wg krwi. Jesli ty jestes obrzezany na sercu nie stajesz sie Judejczykiem
Tak samo jakbym napisal ze prawdziwi Polacy walczyliby o Polske gdyby ja napadnieto.
Czesi, ktorzy walczyliby o Polske nie stali by sie przez to Polakami przeciez. Chodziloby o postawe dobrych ,,prawdziwych' Polakow
Moze ktos poda lepszy przyklad ;-)

Pozdrawiam
PS
piszac Izrael nie mam na mysli wspolczesnego panstwa IZrael, a slowo Izraelici nie jest synonimem slowa Zydzi.
 
 
AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-27, 11:48   


Musashi, Ty w ogóle czytasz moje posty?

Czy jako żem kobieta, to je pomijasz?
Ostatnio zmieniony przez AgnesPavlovski 2008-11-27, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-11-27, 11:58   

Cytat:
A oblubienica to jedna uczyniona z dwojga.

Ef 2:14 Bw "Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni,"


sorry za moja niepoprawnosc polityczna. ;-)
List do Efezjan , Pawel pisze go do Izraelitwo z Domu Izraela, ktorzy byli daleko od spolecznosci Izraelskiej , oni byli nieobrzezanymi w ciele, obcy przymierzom, gdyz Jahweh sie z nimi rozwiodl, dal im list rozwodowy, odrzucil ich, ale teraz oni, ktorzy niegdys byli daleko w Chrystusie (Tak jak mowia Obietnice) stali sie bliscy przymierzom, przez Krew Jezusa.
On sprawil ze z DWOJGA (podzielony Izraela na Dom Izraela I Dom Judy) jednosc powstala tak jak mowia OBIETNICE i Proroctwa odnosnie Domu Izraela i Domu Judy.

Chcialem takze zaznaczyc ze w NT mozecie wymazac slowa ,,zyd'' i ,,poganie'' gdyz ich tam byc nie powinno. Na ich miejsce wpiszczie ,,Judejczy'' i ,,Narody'', zmieni sie percepcja.

Pozdrawiam
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-11-27, 11:58   

AgnesPavlovski napisał/a:

Musashi, Ty w ogóle czytasz moje posty?

Czy jako żem kobieta, to jej pomijasz?


Jako zes kobieta to czytam dwa razy, zeby czegos nie przeoczyc :-)
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-27, 12:30   

AgnesPavlovski napisał/a:
Dymensja napisał/a:
Oblubienica jest wybrana z pogan, to nie są żydzi.

Dymensjo, nie masz racji.

Po pierwsze Żydzi, nie " żydzi". Po drugie są także Żydzi Mesjańscy, którzy uznali Jeszue jako Mesjasza.
Jeżeli chodzi o wyznawców Judaizmu - rzecz ma się tak, że ci którzy uznają Jezusa przy jego powtórnym przyjściu, także będą zbawieni.

A oblubienica to jedna uczyniona z dwojga.

Ef 2:14 Bw "Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni,"

Ga 3:28 Bw "Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie."



Kod:
Nie myli się Dymencja pisząc ze oblubienica -nowy Izrael

Owszem Dymensja się myli, bo nie napisała, ze NOWY. To napisał Ryś. :!:

Dymensja sie myli - w każdym razie w tym wątku, chyba, że Dymensja sprostuje, a jak czegoś Dymensja nie wie, niech Dymensja zapyta żony swojej :-P



Dziękuje za twoją wypowiedź, ale Słowo Boże mówi żeby żony pytały się mężów Swoich

''A jeźli się czego nauczyć chcą, niechże w domu mężów swoich pytają, ponieważ sromota niewiastom we zborze mówić. ''
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-27, 12:33   

Musashi napisał/a:
Dymensja napisał/a:
Oblubienica jest wybrana z pogan, to nie są żydzi.

Odwaze sie stwierdzic iz powyzsze zdanie jest nieprawdziwe.
Podalem dwadziescia pism mowiacych o tym ze Izrael jest Oblubienica.
(nie napisalem ze zydzi sa Oblubienica.)

tessa napisał/a:
Musashi napisał/a:
Tesso , taki bigos zrobilas, ze az hej.
No Tyle fragmentow podalem ze Izrael jest Oblubienica Boga, a ty swoje.
Pozdrawiam
PS
Piotr pisal ten list do Izraelitow z Domu Izraela.

Niestety nie ,jak czytasz uważnie ,to pisał ten list do pogan nawróconych na chrystianizm.
Pisze ,że "niegdyś nie byli ludem Bożym",o kim można tak napisac? Na pewno nie o Żydach.
Ponadto Oblubienica Baranka to chrześcijanie ,którzy uwierzyli w Jezusa ,bo Jezus w Biblii to Baranek.A nie wszyscy Żydzi uwierzyli w Jezusa jako Mesjasza.

Oj Tesso , wlasnie jak czytasz uwaznie i w n i k l i w i e to slowa napisane przez Piotra i PAwla NIEMOJLUD i NIEMILOWANA cytowane z ksiegi Ozeasza mowia o Izraeliatch z DOMU IZRAELA. Oni byli nazwani niemojlud i niemowana lub nielud. Pan im obiecal ze kiedys beda nazywani Synami Boga Zywego, ponownie UMILOWANA i MOJLUD.
Piotr tez cytuje z Mojzesza o tym ze sa : ,, jesteście wybranym rodem, królewskim kapłaństwem, narodem świetym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym'', To Jahweh ich wybral, ten rod i im to obiecal i obietnicy nie zlamal.
Dlaczego nie chcemy czytac tego co jest napisane.

Płaskowicki Rys napisał/a:
Nie każdy jest żydem ,kto jest nim zewnętrznie.
Wszyscy stajemy się Izraelitami jeżeli ten Jedyny żyd ,którego mamy się uchwycić rodzi się w nas/nie żyję więc już ja ale żyje we mnie Chrystus/
Nie myli się Dymencja pisząc ze oblubienica -nowy Izrael jest wybrany przeważnie z pogan ,bo w tym objawieniu nie ma greka nie ma żyda,Bo patrzy na nas przez Jezusa -jedynego żyda
pozdrawiam


Zaden Zyd sie w nas nie rodzi. :)
Pawel pisal w Rzymian w wersecie 28 i 29 o prawdziwych Judaitach, ktorzy prawdziwie sa obrzezani jesli obrzezani sa na sercu, a nie ze kazdy ko uwierzy w Pana staje sie Judaita, lecz prawdziwy wg krwi Judaita jest prawdziwie nim gdy jest obrzezany na sercu, a nie tylko ze jest potomkiem wg krwi. Jesli ty jestes obrzezany na sercu nie stajesz sie Judejczykiem
Tak samo jakbym napisal ze prawdziwi Polacy walczyliby o Polske gdyby ja napadnieto.
Czesi, ktorzy walczyliby o Polske nie stali by sie przez to Polakami przeciez. Chodziloby o postawe dobrych ,,prawdziwych' Polakow
Moze ktos poda lepszy przyklad ;-)

Pozdrawiam
PS
piszac Izrael nie mam na mysli wspolczesnego panstwa IZrael, a slowo Izraelici nie jest synonimem slowa Zydzi.



To jest jakaś rożnica między Izraelitami a żydami, ja tego nie wiedziałem.
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-27, 13:02   

[quote="Dymensja"]
Musashi napisał/a:
Dymensja napisał/a:
Oblubienica jest wybrana z pogan, to nie są żydzi.

Odwaze sie stwierdzic iz powyzsze zdanie jest nieprawdziwe.
Podalem dwadziescia pism mowiacych o tym ze Izrael jest Oblubienica.
(nie napisalem ze zydzi sa Oblubienica.)

tessa napisał/a:
Musashi napisał/a:
Tesso , taki bigos zrobilas, ze az hej.
No Tyle fragmentow podalem ze Izrael jest Oblubienica Boga, a ty swoje.
Pozdrawiam
PS
Piotr pisal ten list do Izraelitow z Domu Izraela.

Niestety nie ,jak czytasz uważnie ,to pisał ten list do pogan nawróconych na chrystianizm.
Pisze ,że "niegdyś nie byli ludem Bożym",o kim można tak napisac? Na pewno nie o Żydach.
Ponadto Oblubienica Baranka to chrześcijanie ,którzy uwierzyli w Jezusa ,bo Jezus w Biblii to Baranek.A nie wszyscy Żydzi uwierzyli w Jezusa jako Mesjasza.

Oj Tesso , wlasnie jak czytasz uwaznie i w n i k l i w i e to slowa napisane przez Piotra i PAwla NIEMOJLUD i NIEMILOWANA cytowane z ksiegi Ozeasza mowia o Izraeliatch z DOMU IZRAELA. Oni byli nazwani niemojlud i niemowana lub nielud. Pan im obiecal ze kiedys beda nazywani Synami Boga Zywego, ponownie UMILOWANA i MOJLUD.
Piotr tez cytuje z Mojzesza o tym ze sa : ,, jesteście wybranym rodem, królewskim kapłaństwem, narodem świetym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym'', To Jahweh ich wybral, ten rod i im to obiecal i obietnicy nie zlamal.
Dlaczego nie chcemy czytac tego co jest napisane.

Płaskowicki Rys napisał/a:
Nie każdy jest żydem ,kto jest nim zewnętrznie.
Wszyscy stajemy się Izraelitami jeżeli ten Jedyny żyd ,którego mamy się uchwycić rodzi się w nas/nie żyję więc już ja ale żyje we mnie Chrystus/
Nie myli się Dymencja pisząc ze oblubienica -nowy Izrael jest wybrany przeważnie z pogan ,bo w tym objawieniu nie ma greka nie ma żyda,Bo patrzy na nas przez Jezusa -jedynego żyda
pozdrawiam


Zaden Zyd sie w nas nie rodzi. :)
Pawel pisal w Rzymian w wersecie 28 i 29 o prawdziwych Judaitach, ktorzy prawdziwie sa obrzezani jesli obrzezani sa na sercu, a nie ze kazdy ko uwierzy w Pana staje sie Judaita, lecz prawdziwy wg krwi Judaita jest prawdziwie nim gdy jest obrzezany na sercu, a nie tylko ze jest potomkiem wg krwi. Jesli ty jestes obrzezany na sercu nie stajesz sie Judejczykiem
Tak samo jakbym napisal ze prawdziwi Polacy walczyliby o Polske gdyby ja napadnieto.
Czesi, ktorzy walczyliby o Polske nie stali by sie przez to Polakami przeciez. Chodziloby o postawe dobrych ,,prawdziwych' Polakow
Moze ktos poda lepszy przyklad ;-)

Pozdrawiam
PS
piszac Izrael nie mam na mysli wspolczesnego panstwa IZrael, a slowo Izraelici nie jest synonimem slowa Zydzi.



To jest jakaś rożnica między Izraelitami a żydami, ja tego nie wiedziałem.

Przepraszam Musaszi że cię źle zrozumiałem, faktycznie się pomyliłem bo nie dokładnie przeczytałem bo napisałeś ;''(nie napisalem ze zydzi sa Oblubienica.)'';

Pozdrawiam
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-11-27, 13:14   

Mi przede wszystkim chodzilo o to, aby przedstawic kim jest Oblubienica w Biblii, a nie wg naszych zyczen.

Podalem same pisma,
tam jest napisane kto jest oblubienica.

My chrzescijanie przeczytamy jeden tekst z efezjan i z naszymi uprzedzeniami i nalecialosciami teologicznymi (czyli blednie go interpretujac) uniewazniamy calo biblie, w ktora wierzyl Jezus i Apostolowie.

Przeczytajcie fragmenty, ktore przytoczylem.
Biblia jest jedna caloscia i od Abrahama ad do Pawla mowi o ,,romansie'' miedzy Jahweh i Izraelem (cielesnymi potomkami Jakuba). O Izraelu Jahweh mowi: jestescie moimi swiadkami.
Ale moze nie teraz o tym.

Tak jak w innym temacie pokazywalem ze ks Ezdrasza nie mowi o powrocie 12 plemion z niewoli babilonskiej, tak w tym temacie chce wykazac ze Biblia kiedy mowi o Oblubienice, mowi to o Izraelu, (cielesnych potomkach Jakuba, ktorzy w czasach Apostlolow stali sie chrzescijanami)
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-11-27, 16:23   

Ga 3:8 Br "I dlatego Pismo widząc naprzód, że Bóg będzie czynił pogan sprawiedliwymi na mocy ich wiary, mówi o Abrahamie: W tobie będą błogosławione wszystkie narody."


Ga 3:9 Br "I dlatego wszyscy, którzy trwają w wierze, uczestniczą w błogosławieństwie danym Abrahamowi za to, że uwierzył."
Ga 3:29 Br "A jeśli przynależycie do Chrystusa, to jesteście potomkami Abrahama i właśnie wy dostaniecie w dziedzictwie to, co [Bóg] przyobiecał [Abrahamowi]."

Ef 3:6 BT "to znaczy, że poganie już są współdziedzicami i współczłonkami Ciała, i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez Ewangelię."

Ga 3:29 BT "Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami."
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2008-11-27, 18:10   

No wlasnie istnieje taki problem miedzy nami chrzescijanami, ze przeczytamy kilka pism, podamy je i wydaje nam sie ze wszystko wyjasnilismy i sprostowalismy co nalezalo sprostac.
Niestety biblia wbrew pozorom prosta nie jest, a juz z pewnoscia nie jest prosta bez uprzednich glebokich histrycznych studiow.

Oczywiscie dzieki Bogu droga jaka obralismy w Jezusie, jest prosta, kazdy wie kiedy z niej zbacza, jest napisane, ze prosty czlowiek nna niej nie zbladzi, lub co najmniej jesli otworzymy oczy mozemy to zaobaczyc z boza pomoca.
Inaczej juz sprawa ma sie ze studiami ST czy listow Pawla.
Pawla listy sa takie, ze nie mozna sobie wziasc werset i nim wszystko wyjasnic. Bo nastepny werset ,,zaprzecza'' pierwszemu itd. Zwlaszcza w naszych niefortunnych tlumaczeniach biblii.

pozdrawiam

PS
Pawel pisal do zborow w Galacji, zbory te byly zborami Izraelskimi, potomkami Domu Izraela. W tamtych rejonach : Galacja, Kapadocja, Bitynia, Azja, wciaz zamieszkiwala duza liczba Izraelitow z Domu Izraela , ktorzy byli nieobrzezni, gdyz odeszli od przymierzy i spolecznosci IZraeslkiej, ale Bog zapowiedzial przez prorokow, ze znow beda nazwani MOJLUD i UMILOWANA, gdyz do tej pory byli nazwani NIEMOJLUD.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-11-28, 14:42   

"Musashi"
Cytat:

No wlasnie istnieje taki problem miedzy nami chrzescijanami, ze przeczytamy kilka pism, podamy je i wydaje nam sie ze wszystko wyjasnilismy i sprostowalismy co nalezalo sprostac.
Niestety biblia wbrew pozorom prosta nie jest, a juz z pewnoscia nie jest prosta bez uprzednich glebokich histrycznych studiow.

No nie musashi ...
Historyczne studia ? a gdzie tak nauczał JAHszua ?
czy nie mówi cos odwrotnego - Zakryte przed mądrymi a Objawione maluczkim
kto był niepiśmienny w tamtych czasach ...jednostki ?
Kto był uczony czy nie faryzeizm , kto trzymał włądze czy nie kapłani a co z motłochem ?
Nie chodzi o poznawanie Pism jako takich , bo bylii tacy co je znali i co z tego .
Sami nie weszli i innym wzbraniali .

Wedle tego co mówisz ,to znaczy ze ci kloszardzi nie mieli szansy na wiare w bezgrzeszność.
Bo ten kapłan NIGDY BY NA TO NIE POZWOLIŁ podobnie jak to jest i dzisiaj .
Cytat:

Oczywiscie dzieki Bogu droga jaka obralismy w Jezusie, jest prosta, kazdy wie kiedy z niej zbacza, jest napisane, ze prosty czlowiek nna niej nie zbladzi, lub co najmniej jesli otworzymy oczy mozemy to zaobaczyc z boza pomoca.

To w czym nam niedostaje ?

Cytat:
Inaczej juz sprawa ma sie ze studiami ST czy listow Pawla.
Pawla listy sa takie, ze nie mozna sobie wziasc werset i nim wszystko wyjasnic. Bo nastepny werset ,,zaprzecza'' pierwszemu itd. Zwlaszcza w naszych niefortunnych tlumaczeniach biblii.

- Po częsci sie zgadzam ,ale tylko po częsci bo niewiem co masz w zanadrzu ?
-Paweł wiele Objawił i wiem ze niewielu zrozumiało to co on przekazał .
-To co ja zrozumiałam i ujrzałam jest zgoła inne od tego co nauczaja ci historycy-
-A to co ujrzałam ,pozwoliło im sie Wyzwolic z niewoli człowieka religijnego.
-Nie wiem , co czemu zaprzecza , moze wskazesz ?
-
pozdrawiam
Cytat:

PS
Pawel pisal do zborow w Galacji, zbory te byly zborami Izraelskimi, potomkami Domu Izraela. W tamtych rejonach : Galacja, Kapadocja, Bitynia, Azja, wciaz zamieszkiwala duza liczba Izraelitow z Domu Izraela , ktorzy byli nieobrzezni, gdyz odeszli od przymierzy i spolecznosci IZraeslkiej, ale Bog zapowiedzial przez prorokow, ze znow beda nazwani MOJLUD i UMILOWANA, gdyz do tej pory byli nazwani NIEMOJLUD.


To znaczy ze my to co ? bez szansy czy my to potomkowie Dawida ?
Reszta któa wejdzie z narodów ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10