Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeszłość
Autor Wiadomość
Debora Anna
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 14:46   Przeszłość

:-D Witajcie

[b]
Czy zawsze jesteśmy zadowoleni ze swojej przeszłości? Jeśli tak - to wspaniale! Jednak w życiu każdego człowieka bywają chwile ciemne i jasne. Obyśmy umieli tak żyć, aby każde oskarżenie wobec nas było bezpodstawne. Niestety - przeszłości nie możemy zmienić. Możemy jednak żyć dla przyszłości.
Dla mnie niezwykłym pocieszeniem jest przykład apostoła Pawła.
Jego życie jako Szawła z Tarsu, do czasu spotkania z Jezusem na drodze do Damaszku, było diametralnie inne , niż życie, które prowadził potem.
Wielu z nas przechodzi takie przeobrażenie w momencie nawrócenia, w chwili spotkania z Bogiem.
Jego spotkanie z Jezuzem było prawdziwe i spowodowało to, że stał się zupełnie inną osobą.
Z prześladowcy Jezusa stał się jego świadkiem. Świadkiem wiernym aż do śmierci. Jego słowa zapisane w liście do Filipian (3: 7-14) są dla mnie nieustannie inspiracją , osobistym pocieszeniem i zachętą do podążania taką własnie drogą.

" Ale wszystko to, co mi było zyskiem, uznałem ze względu za Chrystusa za szkodę.
Lecz więcej jeszcze, wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaje za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa
I znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary,
Żeby poznać go i doznać mocy zmartwychwstania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego, stając się podobnym do niego w jego śmierci,
Aby tym sposobem dostąpic zmartwychwstania.
Nie jakobym już to osiągnął albo był doskonały, ale dążę do tego, aby pochwycić, ponieważ zostałem pochwycony przez Chrystusa Jezusa.
Bracia, ja o sobie samym nie myślę, że pochwyciłem, ale jedno czynię: zapominając o tym, co za mną,
i zdążając do tego, co przede mną,
Zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany przez Boga w Chrystusie Jezusie."

Dla mnie są to słowa przynoszące życie.
Koniec roku jest dobrym czasem aby zrobić taki obrachunek ze swoją przeszłością. Odwrócić się od tego co było i skierowac wzrok na to, co wieczne, nieprzemijające, chwalebne i przynoszące owoce.
Nagroda czeka.
Jezus przecież po to przyszedł aby owce miały życie i miały je w obfitości.

Życzę tego wszystkim czytelnikom tego forum w nadchodzącym roku 2006.
Pozdrawiam
Debora Anna :D

romanszewczuk3
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 14:47   

Ja bardzo cieszę się ze swojej przeszłości. Była ona jak i ja sam bardzo zła. Ale to właśnie zło we mnie doprowadziło mnie do spotkania z Jezusem i zawierzenia Mu. Gdybym był przeciętnym "dobrym" człowiekiem nie prawdopodobnie nie odczuwałbym potrzeby zbawienia, przebaczenia i jako "dobry człowiek" znalazłbym sie w miejscu wiecznego potępienia.

Debora Anna
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 14:47   

To Prawda Roman!

"Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają."

To wielka łaska, gdy człowiek zdaje sobie sprawę ze swojej śmiertelnej choroby jaką jest grzech.
"Nie przyszedłem zbawić sprawiedliwych, ale grzeszników."

Dlatego nikt nie jest bardziej święty, niż grzesznik, któremu przebaczono winy.
Dzięki niech będą naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi. w którym i przez którego objawiła się łaska zbawienna dla wszystkich.

"Zakon bowiem objawił się przez Mojżesza, łaska zaś i prawda, objawiła się przez Pana Jezusa Chrystusa." Ewangelia Jana

Odpowiedz do tematu