Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozycja "Zycie Swiadome Celu"
Autor Wiadomość
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:03   Pozycja "Zycie Swiadome Celu"

Dla wszystkich zainteresowanych swiezym spojrzeniem na cel naszego bytu, lub poglebieniem wiary goraco polecam ksiazke "ŻYCIE ŚWIADOME CELU" ang. "The Purpose Driven Life" autora Ricka Warrena. Ta popularna pozycja ukazala sie w przekladzie polskim i dostepna jest online na stronie wydawnictwa Koinonia tu: (http://koinonia.org.pl/?p=productMore&iProduct=34)
Jesli znasz kogos kto poszukuje Boga, lub zmaga sie z sensem wlasnego zycia, ksiazka ta moze byc wspanialym prezentem pod choinke.

Przepraszam, ze brzmi to jak reklama. Ze sprzedazy tej ksiazki zysku nie mam, polecam jako czytelnik.

Wasz na drodze Zycia,

jyakkudesu
 
 
esther
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:03   

Jack, wiesz, że Cię lubię, ale pod choinkę?!

Esther
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:04   

O dzięki Jacek na info.
Nie wiedzialam ze jest dostepna online, a teraz wiem
 
 
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:04   

Droga Esther,

Prosze, nie gorsz sie choinka. Smile Ja jestem zaznajomiony z poganskimi wplywami w obecnym tzw. popularnym Chrzescijanstwie. Tak nota bene wszystkich zainteresowanych tym tematem zachecam do lektury wspanialego opracowania niejakiego Alexandra Hislopa pt. "The Two Babylons" dostepnego do czytania online. Jednak musze powiedziec z Pawlem z Tarsu: "I have become all things to all men so that by all possible means I might save some. I do all this for the sake of the gospel, that I may share in its blessings." - 1 Kor 9:22-23 Choinka, jakkolwiek poganska, niech bedzie dobrym pretekstem do obdarowania kogos ta piekna ksiazka, aby ten mogl znalezc Chrystusa. A niech go pozniej Duch Swiety wprowadza w kazda prawde.

Gorace pozdrowienia z zimnej Japonii.

Wasz na drodze Zycia,

jyakkudesu
 
 
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:04   

Przepraszam. Mialo byc: ... we wszelka prawde.
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:04   

A ja myślałam , ze ta książka jest dostępna do czytania online, a ona tylko do kupienia......
 
 
esther
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:04   

ack,

dzięki, właśnie to chciałam usłyszeć Smile, bo nie mogłam uwierzyć, że dekorujesz drzewko i kładziesz pod nim gifty po tym, co już z Twoich wypowiedzi przeczytałam.

Niestety ciężko pogodzić chęć niegorszenia słabych w wierze chrześcijan z chęcią bycia poganinem dla pogan, by ich nawrócić, konsekwencje nieczynienia jednej czy drugiej rzeczy nie są zbyt miłe wg. Biblii.

Bogu dzięki, o mnie w tej kwestii martwić się nie musisz i kamienia na szyi zawieszać Smile, mnie już nic nie zgorszy...

A co do książki to z ciekawości przejrzałam, ciekawy i bardzo kontrowersyjny jest ten artykuł o papierzu, szkoda że nie po polsku Sad.

Esther
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:05   

O której książce mówisz , Esther ?
 
 
esther
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:05   

o tej drugiej, "the two babylons". Ona jest o nauce kk, bardzo ostre słowa, zwłaszcza a głowie tego kościoła, tzw. namiestniku, który w rzeczywistości jest antychrystem. Niestety po angielsku, można czytać on line, nie trzeba zamawiać Smile

Esther
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:05   

Jak to pisał Pawel apostoł : wielu antychrystów przyszło na ten swiat.....

Chyba dam nowy wątek w dysk.teol.
 
 
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:05   

Droga Sylko,

Nie wiem czy juz znalazlas te fascynujaca ksiazke z 1858ego roku na Necie, czy nie. Stara, ale nadal aktualna. Jest dostepna w kilku miejscach. Na wszelki wypadek podaje linka. Na przyklad tu:
http://www.biblebelievers.com/babylon/00index.htm
Wielka szkoda, ze jak narazie tylko w jezyku angielskim.

Rzucilas fascynujacy temat wymagajacy pilnej uwagi i zdanie sie na prowadzenie Ducha Swietego ku zrozumieniu.

Wasz na drodze Zycia,

jyakkudesu
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:05   

Masz na mysli temat dotyczący Antychrysta?
 
 
Adam
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:06   

Wiele złego dzieje się w zborach z powodu tej książki Warrena Crying or Very sad
Dziwię się,jyakkudesu,że cię zachwyciła.Propaguje płytkie,świecko-psychologiczne chrześcijaństwo,a sam Warren śpiewa na ewangelizacjach Hendricksa. Shocked
Dla mnie wystarczającą antyreklamą tej książki był zachwyt nad nią mojego byłego pastora.
 
 
Debora Anna
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:06   

Adam Very Happy
Tym postem zrobiłeś tylko reklamę tej książce. Nigdy bym po nią nie siegnęła, bo mam wiele innych ciekawych pozycji do czytania, które budują moją wiarę, ale teraz sobie tam zajrzę. A jaką ewangelię głosi Hendricks? I kto to jest? I co śpiewa autor tej ksiązki? I dlaczego twój pastor jest "były"? Czy przestał być pastorem, czy Ty przestałeś byc "jego" owcą? Very Happy
Polacy to taki naród, że jak im się mówi , że coś jest złe - to koniecznie chcą sprawdzic co to jest.
Tak w ogóle - to dobrze jest żyć ze świadomością celu.
A psychologia nie jest od diabła jak niektórzy "nadduchowi" chrześcijanie myślą, bo kim w takim razie byliby chrześcijańscy psycholodzy? Czyimi sługami? Według mnie psychologia często stawia trafne diagnozy - a odpowiedzią jest zawsze -JEZUS.
Weszłam sobie przed chwilą na stronę internetową gdzie jest reklama tej książki. Przeczytałam spis treści i nie zuważyłam w nim nic zdrożnego, ani niebiblijnego.
Jesli w zborach dzieją się złe rzeczy - to jestem przekonana, że nie dzieją się za sprawą jakiejkolwiek książki, ale za sprawą tego, że ludzie żyją w grzechu , szukają swego, a nie tego co Boże, że każdy buduje "swoje" królestwo - a nie Boże królestwo. Ale to nic nowego. Tak było, jest i będzie. Pośród pszenicy zawsze rośnie kąkol.
Pozdrawiam serdecznie
Debora Anna
 
 
Adam
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:06   

Anno,to Warren śpiewał podczas stadionowej ewangelizacji pisenkę Hedricksa.Nie słyszałaś o tym gitarzyście? :shock: Zaćpał się na śmierć.Ale jest idolem Warrena.
Mój pastor jest ''były''bo odszedłem po 23 latach z tego zboru.Nie dało się wytrzymać,a poza tym Pan przygotował dla nas nowy cel.
Cytat:
Jesli w zborach dzieją się złe rzeczy - to jestem przekonana, że nie dzieją się za sprawą jakiejkolwiek książki, ale za sprawą tego, że ludzie żyją w grzechu , szukają swego, a nie tego co Boże, że każdy buduje "swoje" królestwo - a nie Boże królestwo. Ale to nic nowego. Tak było, jest i będzie. Pośród pszenicy zawsze rośnie kąkol.

Jeśli tak piszesz,to nie wiesz chyba jakie niektóre książki robią spustoszenia w zborach i w pojedynczych ludziach. :cry:
Książka Warrena jest jedną z nich.Trucizna w pięknym opakowaniu.
Czytaj,jeśli chcesz. :
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10