Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dla matek
Autor Wiadomość
esther
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 14:15   Dla matek

Poruszający artykuł dla matek!!!
Może, by tak jakiś dział sióstr, matek i żon otworzyć, co Wy na to?


za darmo

Pewnego wieczoru nasz mały syn wszedł do kuchni, gdzie jego mama właśnie przygotowywała kolację, i wręczył jej zapisaną przez siebie kartkę papieru.
Kiedy mama wytarła w fartuch mokre ręce i wzięła kartkę, przeczytała następujące słowa

Koszenie trawy - $5.00
Sprzątanie mojego pokoju w tym tygodniu - $1.00
Pójście do sklepu za ciebie - $0.50
Pilnowanie braciszka, kiedy jesteś na zakupach - $0.25
Wynoszenie śmieci - $1.00
Dobre stopnie na półrocze - $5.00
Zmiatanie i grabienie podwórka - $2.00

Razem: - $14.75

No cóż, matka popatrzyła na stojącego wyczekująco chłopca i mógłbym przysiąc, że przez głowę przemknęły jej liczne wspomnienia. Następnie wzięła pióro, odwróciła kartkę i napisała na drugiej stronie coś takiego:

"Dziewięć miesięcy, podczas których nosiłam cię pod sercem, a ty rosłeś we mnie - za darmo.

Wszystkie noce, gdy czuwałam przy tobie, pielęgnowałam i modliłam się za ciebie - za darmo.

Wszystkie godziny próby i łzy wylane z twojego powodu przez wszystkie lata twojego życia - za darmo.

Kiedy dodasz to wszystko, przekonasz się, że całą moją miłość masz za darmo.
Wszystkie noce wypełnione lękiem i zmartwienia, których się spodziewałam - za darmo.

Zabawki, jedzenie, ubrania i nawet podcieranie nosa - za darmo, mój synku.

A kiedy dodasz to wszystko, przekonasz się, że prawdziwa miłość nie kosztuje nic."


Drodzy przyjaciele, kiedy nasz syn przeczytał napisane przez matkę słowa, w jego oczach pojawiły się wielkie łzy. Popatrzył na nią i powiedział: "Mamusiu, bardzo cię kocham". Potem wziął pióro i wielkimi drukowanymi literami dopisał: "ZAPŁACONO".


M. Adams




W miłości Chrystusa,

Esther
 
 
nieskonczonosc
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 14:15   

Witaj. Pomysl nieomalze doskonaly i dlatego nikt nie odpisuje.Nie wiem czy ja jako rodzaj meski ,moge nalezec do tego grona.
A tak na marginesie , to to milczenie ozwierciedla doskonale , do jakiego stopnia jestesmy zdewociali, wyrzykujac tylko cytaty z Biblii, a to co komus sie wymsknie z serca i nie poparte cytatem , lezy odlogiem-smutne to ,lecz prawdziwe.
 
 
esther
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 14:15   

dziękuję Ci za komentarz:)

w sumie tak z drugiej strony patrząc gdyby odnieść to do chrzescijańskiego życia.. jako ze oczekujemy często od Boga zapłaty, błogosławieństwa za dobre uczynki, czasem nawet podświadomie.. a Jezus już nam to wszystko wynagrodził poprzez swoją ofiarę.. żyjąc w takiej świadomości można powiedzieć, ze wszystkie uczynki czyni sie dla Niego z miłości i wdzięczności, a nie by w Jego oczach lub w oczach innych ludzi wyglądać na wzorowych chrześcijan, żyjących we własnej sprawiedliwości nie w łasce..
 
 
nieskonczonosc
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 14:15   

Czy ja wiem Estero , czy to co piszesz , nie jest ukrytym samolubstwem?. Czy nie powinnismy wszystkiego czynic calkowicie pozbawieni motywacji adresata, po prostu tak jak z oddychaniem .Nie czynmy czegos dla kogos, lecz czynmy , bo jestesmy do tego stworzeni., tak ja uwazam .
Pozdrawiam
 
 
yolka
Gość
Wysłany: 2006-06-12, 20:52   

Jesli chodzi o dzial matek to ja na to 3*tak

Sama jestem matka prawie rocznej Kaji bedac rok ponad w Panu chetnie porozmawialabymz bardziej doswaidczonymi mami na rozne tematu odnosnie dzieci rodzine i wogole Boga w tym wszystkim...
Artykol pierwsza klasa az mi sie lezka zakrecila w oku
dziekuje
 
 
ewa161op034
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-17, 21:02   

Istotnie- temat na czasie i potrzeba go rozwijać. Jest wiele matek, które nie są świadome tego, że
"Oto synowie są darem Pana, a owoc łona nagrodą." Ps 127:3 BT . Ja sama musiałam długo dojrzewać do tego, aby swoje dziecko traktować jak nagrodę- dar od Boga. W zrozumieniu tego oczywistego faktu pomogł mi czas, praca nad sobą, a także Słowo Boże. Jestem wdzięczna Bogu i życzliwym mi ludziom za to, że pomogli mi zrozumieć to, że macierzyństwo jest czymś wspaniałym i cennym oraz za to, że posiadłam umiejętność cieszenia się z posiadania dziecka. Tym samym temat jest godny pochwały i należy go kontynuować dla dobra młodych i niedoświadczonych mam szczególnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11