Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepana - drugi dzień świąt
Autor Wiadomość
Quster 

Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłany: 2008-12-26, 17:37   Szczepana - drugi dzień świąt

Spotkałem sie z krytyka Bozego Narodzenia, że nie ten czas itd, a drugi dzień świąt ? raczej w kościołach ewangelicznych nie wspomina sie tego dnia jako święta związanego z męczeństwem Szczepana, to chyba domena KrK

co myślicie ?

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-26, 20:05   

A czy w ogóle są jakieś przesłanki biblijne, skierowane do chrześcijan, aby świętować jakieś dni na pamiątkę czegoś lub kogoś? Bo wieczerzę zdaje się nie traktujemy jako święto... no i coś mi się nie kojarzy nic w związku z tym... Nawet chyba co do zmartwychwstania nie ma nakazu, aby go świętować... myle się? Co prawda wszyscy chyba i tak świętują... Rysiu, a co Ty powiesz - świętujesz zmartwychwstanie?

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-27, 09:29   

świętuję zmartwychwstanie codziennie,ale pamiątkę dnia kiedy Jezus został ofiarowany jako nasza pascha też.
Robimy spotkanie również w czwartek przed oficjalnym dniem pamiątki by uczcić przynajmiej dla mnie najważniejsze wydarzenie -Jego śmierć na wzgórzu czaszki.
Tam wierzę że z Nim umarł mój grzech.
To był "wielki i straszny dzień Pana"
pozdrawiam

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2008-12-28, 19:57   

Przede wszystkim, nie ma zakazu, aby ustanawiać jakieś dni świętami na cześć i chwałę Boga. :-)

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2008-12-29, 02:26   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Przede wszystkim, nie ma zakazu, aby ustanawiać jakieś dni świętami na cześć i chwałę Boga. :-)

Masz rację, wielu rzeczy nie zakazano, np. aborcji, narkotyków, pedofilii, ...., można by tak wymienia w nieskończoność.
Jeśli zaś już mówisz o świętach 'ku chwale BOGA' to ja je nazywam świętami ku chwale brzucha, bo jak mówił Paweł:

Cytat:
BTP Philippians 3:19 Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2008-12-29, 06:49   

Ty możesz sobie je nazywać jak chcesz, na podstawie cudzych lub własnych wypaczeń, ale nie zdołasz zmienić tego, po co je ustanowiono. Nie zdołasz również zmienić faktu, że Biblia nie zakazuje ustanawiania nowych świąt na chwałę i cześć Boga. :-)

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-29, 09:02   

Ja ich nie ustanowiłem i nie obchodzę -ale jeżeli ktoś uznaje autorytet tej organizacji /KK/ma prawo obchodzić i nic mi do tego.
Ponieważ nie obchodzę i nie jest to moja sprawa nie interesuje mnie czy członkowie tej organizacji obchodzą święta ustanowione przez nią godnie czy nie - nie mój interes ,ja się interesuję wyłącznie swymi grzechami by je oddać Bogu oraz moimi przyjaciółmi z jednoty a tu nikt tych świąt już nie obchodzi.
pozdrawiam

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-29, 10:08   

Rysiu, a powiedz mi, Bracie, czy obchodzisz swoją wlasną rocznicę ślubu? :xhehe:

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-29, 10:14   

Według mnie, to można się obchodzić co tylko się chcę i zmyślać święta na dogadzanie sobie bez liku, tylko po co Chwałę Boga za każdym razem mieszać? Lubisz - to świętuj sobie, jedź, pij, ale po co wmawiasz wszystkim i sobie, że robisz to dla Boga?
Jak przestać kląć, albo się drzeć co drugie słowo "Jezu Święty... kurcze.. Matko Boska... cholera" - (najłagodniejsza opcja) co słyszę codziennie, to nikomu jakoś się nie chcę. Ale gdy nabija się brzuch, to bredzi coś o "Chwale Bożej"...
Paranoja :roll:

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-29, 10:22   

Axanna napisał/a:
Według mnie, to można się obchodzić co tylko się chcę i zmyślać święta na dogadzanie sobie bez liku, tylko po co Chwałę Boga za każdym razem mieszać? Lubisz - to świętuj sobie, jedź, pij, ale po co wmawiasz wszystkim i sobie, że robisz to dla Boga?
Jak przestać kląć, albo się drzeć co drugie słowo "Jezu Święty... kurcze.. Matko Boska... cholera" (najłagodniejsza opcja) co słyszę codziennie, to nikomu jakoś się nie chcę. Ale gdy nabija się brzuch, to bredzi coś o "Chwale Bożej"...
Paranoja :roll:

Ja mysle, że Yarpen tego nie robi, myslę, że Yarpen jest wierzącym katolikiem i to co robi, robi z serca, jako wierzący. Tak myślę, - wolno mi :xhehe:

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-29, 11:50   

Agnes
By uprzedzić następne pytania to
nie obchodzę
urodzin
imienin
rocznic ślubu zawarcia małżeństwa
usiłuję jak to możliwe nie robić różnicy miedzy dniem a dniem
nabożeństwa -spotkania robię najczęściej w sobotę,agape w niedzielę,ale jestem otwarty na inne dni jak są goście.
Raz w tygodniu /najczęściej w sobotę /powstrzymuję się od wszelkiej pracy -czasem gdy muszę np dyżurować w szkole nic nie robię w niedzielę,
codziennie świętuję dzień Pański modląc się w komorze i czytając Słowo.
Co noc czekam na Jego głos i objawienie- żyję z dnia na dzień oczekując nie następnego dnia a przyjścia Pana
pozdrawiam

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2008-12-29, 13:13   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Ja ich nie ustanowiłem i nie obchodzę -ale jeżeli ktoś uznaje autorytet tej organizacji /KK/ma prawo obchodzić i nic mi do tego.
Ponieważ nie obchodzę i nie jest to moja sprawa nie interesuje mnie czy członkowie tej organizacji obchodzą święta ustanowione przez nią godnie czy nie - nie mój interes ,ja się interesuję wyłącznie swymi grzechami by je oddać Bogu oraz moimi przyjaciółmi z jednoty a tu nikt tych świąt już nie obchodzi.
pozdrawiam

Zgadzam się z tobą Rysiu, każdy z nas odpowiada sam za siebie, mi również nic do tego kto jakie święta ustanawia i je obchodzi, osobiście twierdzę, że tak zwane święta chrześcijańskie maja genezę pogańską, SYNKRETYZM chrześcijański zaadoptował je na swoje potrzeby, dlatego ich nie obchodzę.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2008-12-31, 04:18   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Nie zdołasz również zmienić faktu, że Biblia nie zakazuje ustanawiania nowych świąt na chwałę i cześć Boga. :-)

Yarpen, masz dziwny sposób prowadzenia dyskusji, co zdarzyło mi się nieraz zauważyć. Nierzadko skupiasz się na tym czego nie ma w Biblii, zamiast na tym co jest w niej zawarte, i na tej podstawie wyciągasz daleko idące wnioski. Owszem, Pismo nie zakazuje niczego, nawet w kwestii świąt, ale ono również wyraźnie sugeruje, że wszystkie święta wynikające ze Starego Przymierza zostały wypełnione w Chrystusie - Chrystusie, który za swego życia w ciele na ziemi podlegał Zakonowi Mojżeszowemu. Jeżeli takiego Chrystusa wysławiasz, czyli cielesnego potomka Abrahama, to dlaczego np. świętując jego urodziny, jednocześnie nie dasz się obrzezać idąc wzorem swego mistrza, który to był obrzezany...?
Mogę tylko dodać, że nie przestrzegam żadnych świąt, z tejże przyczyny, iż stosuje się do rady zawartej w 2 Koryntian 5:16,17:
"Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy. Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe."

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2008-12-31, 11:00   

Wicie, a czy dostrzegłeś to, że Boże Narodzenie i inne święta ustanowione przez Kościół, są świętami z Nowego Przymierza? ;-)

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-31, 11:36   

a z kim przymierze zawarł KK proponując święta nie mające Biblijnych korzeni
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu