Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Życzenia na 2009 rok
Autor Wiadomość
AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-28, 16:31   Życzenia na 2009 rok

Przed nami Nowy Rok. To jest oczywiście kwestia umowna, bo to ludzie w róznych kręgach religijnych podzieli rok i różnie go datują. W obrębie naszej chrześcijańskiej ( nazwijmy to tak) kultury będzie to 2009 rok po narodzeniu Jezusa Chrystusa.
Ludzie pytają się : " Co nam przyniesie nadchodzący rok?". Takiego pytania nie powinien zadawać wierzący człowiek. Dlaczego? Ponieważ my, jako ludzie wierzący, nie mamy biernie oczekiwac na to, co nam kto przyniesie ( a tym bardziej rok), lecz mamy być naśladowcami Chrystusa. On nie zadawał takich pytań, nie siedział biernie z założonymi rękami i nie zastanawiał się, co mu przyniesie kolejny rok.
Jezus czynił to, co widział, że Ojciec czyni. Jezus sprowadzał rzeczywistość Królestwa na ziemię, poprzez swoją wiarę, posłuszeństwo i działanie.

Mamy zatem przed sobą kolejne 365 dni.
Mamy 365 możliwości, szans, okazji do wykorzystania. Jak je wykorzystamy? Z takich samych skladników ( dajmy na to 365) dobra kucharka upiecze wspaniały chleb a inna zrobi zakalec. Składniki takie same.
Zatem czym wypełnimy te 365 nadchodzących dni? Czy wypełnimy je wiarą,


uwielbieniem Boga, działaniami wiary, i miłości
, czy myśleniem i czynieniem ( lub nie czynieniem niczego) na zasadach tego swiata?

Co zrobić, aby czas pracował na naszą korzyść, zamiast przyprawiać nas o frustrację, ze przybywa nam zmarszczek i kolejnych siwych włosów?

Prorok Habakuk mówi:

Ha 3:17 Bw "Zaiste, drzewo figowe nie wydaje owocu, a na winoroślach nie ma gron. Zawodzi drzewo oliwne, a rola nie dostarcza pożywienia. W ogrodzeniu nie ma owiec, a w oborach nie ma bydła.
Ha 3:18 Bw "Lecz ja będę radował się w Panu, weselił się w Bogu mojego zbawienia."


Można usiąść i płakać, mozna też wybrać taką drogę, jak pisze prorok:
będę radował się w Bogu - zbawicielu moim.

Są trzy klucze do tego, aby z tych 365 skladników upiec wysmienity chleb, którym nasycimy się my i inni.

Pierwsza sprawa to - życie naszych myśli.


Nasz umysł jest podstawowym polem walki i ataku przeciwnika. Wielu z nas chce zdobywać miasta, a nie opanowuje siebie samego. Słowo mówi, że;
Prz 16:32 Bw "Więcej wart jest cierpliwy niż bohater, a ten, kto opanowuje siebie samego, więcej znaczy niż zdobywca miasta."
Opanowanie "nieuczesanych" myśli jest naszą odpowiedzialnością.
Kiedy przychodzi wróg i mówi nam same negatywne rzeczy o nas, kłamstwa, podważa naszą nową tożsamość w Chrystusie, mówiąc " jeśli jestes...czy Bóg tak powiedział...?"
to naszą odpowiedzialnością jest poddać każdą myśl Chrystusowi wiedząc i wyznając o sobie samych to co mówi Słowo Boże w słowach:
Napisane jest....

Nie to co mówi o nas oskarżyciel, ale TO co mówi o nas Jezus, czyli Słowo Boże.
Swiadomość tego kim jestem w Chrystusie i tego kim i KTO jest we mnie. ta świadomość jest przedmiotem ataku wroga i ta świadomość i postępowanie zgodnie z nia daje nam codzienne zwycięstwa.
Jaka jest chwalebna tajemnica zwycięstwa?

Kol 1:27 Bw "Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały."

oraz Efezjan 2; 4-7


Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, (5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - (6) i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie, (7) aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie.

Zyć 356 dni ze świadomością tej prawdy, o ile jesteś chrześcijaninem.


Druga sprawa, to życie naszych wizji, czyli tego na co patrzymy

Jezus powiedział:

J 4:48 Bw "Wtedy Jezus rzekł do niego: Jeśli nie ujrzycie znaków i cudów, nie uwierzycie."

Wiara widzi, gdyż jest pewnością niewidzialnego. Wiele razy Bóg mówi: " Zobaczysz i otrzymasz", "Spójrz, popatrz". Są oczy duchowe, nie tylko oczy fizyczne. Można widz9ieć oczami naturalnymi, można też widzieć oczami serca swojego. Bóg używa jednego i drugiego, aby zbudowac naszą wiarę. Jednakże nasze wizje i to na co patrzymy może także przywieźć nas do zguby, jesli nie będziemy zabiegać o Boże wizje i Jego punkt widzenia.

Jak ważne jest to, co wchodzi przez oczy widzimy już w Genezis:



Rdz 3:6 Bw "A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł."

W naszym zmysle wzroku i tego fizycznego i tego duchowego jest siła kreacji
Pozostauje tylko pytanie : co chcemy wykreowac?

Kiedy Bóg pobudza nasza wiarę do działania często mówi " spójrz":

Rdz 15:5 Bw "Potem wyprowadził go na dwór i rzekł: Spójrz ku niebui policz gwiazdy, jeśli możesz je policzyć! I rzekł do niego: Tak liczne będzie potomstwo twoje."

2Królewska 2
Przyklad Elizeusza:
Elizeusz zaś odpowiedział: Proszę, niech mi przypadną w udziale dwie trzecie twojego ducha. (10) A on odpowiedział: O trudną rzecz poprosiłeś. Lecz jeśli mnie ujrzysz w chwili, gdy będę od ciebie wzięty, spełni ci się to, a jeśli nie, to się to nie spełni.

Inny przyklad działania zasady widzenia i otrzymywania

Rdz 30:38 Bw "Pręty, które obłupał z kory, ustawił przed owcami w żłobach i korytach z wodą, gdzie owce przychodziły pić. I parzyły się, gdy przychodziły pić."

Rdz 30:39 Bw "Trzody parzyły się więc, patrząc na pręty, i rodziły swoje młode pręgowate, cętkowane i łaciate."

Rdz 30:41 Bw "Ponadto ilekroć silne owce się parzyły, kładł Jakub pręty przed owcami w koryta, aby się parzyły przed prętami."

Rdz 31:10 Bw "Wtedy bowiem, gdy owce się parzyły, podniosłem oczy i widziałem przez sen, że oto samce, które pokrywały owce, były pręgowate, cętkowane i łaciate."

Jak wielka jest s iła tego, co wchodzi do naszego ducha przez oczy niech zaświadczy przyklad żony Lota :
Rdz 19:26 Bw "Lecz żona Lota obejrzała się za siebie i stała się słupem soli."
Nie patrz za siebie, nie patrz na wczorajszy dzień, nie patrz na Sodomę, nie patrz na upadki przeszłe.
To wielka umiejętność wiary:

Flp 3:13 Bw "Bracia, ja o sobie samym nie myślę, że pochwyciłem, ale jedno czynię: zapominając o tym, co za mną, i zdążając do tego, co przede mną,"


Jesteśmy na wzór Boga kreatorami naszej rzeczywistości. Nieprawdą jest to, co mówi świat, że
co ma być, to będzie , nic odde mnie nie zależy, jak Bóg zechce... to... ale jeśli zechce... to, zobaczymy co nam przyniesie Nowy Rok. kolejny rok, pozyjemy, zobaczymy...
NIe tak ma być dla tych, którzy należa do dnia, do światłości, do Chrystusa, nie tak!

Mt 21:22 Bw "I wszystko, o cokolwiek byście prosili w modlitwie z wiarą, otrzymacie."

J 15:7 Bw "Jeśli we mnie trwać będziecie i słowa moje w was trwać będą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam."



Trzecia sprawa - to CO mówimy

Mówmy zgodnie ze Słowem życia, zgadzajmy się z tym, co mówi o nas Bóg, wypowiadajmy Boże błogosławieństwa. Błogosławmy, nie przeklinajmy.
Na to bowiem Chrystus nas powolał, abyśmy i my odziedziczyli błogosławieństwo.




Zatem myśl Bożymi myslami, oglądaj Boże wizje, mów Boże Słowa, ogłaszaj Boże dzieła, bądź kreatorem chwalebnej Bożej rzeczywistości jako zrodzone z nasienia niezniszczalnego , wierzące dziecko BOZE.

Tego Ci zyczę przez 365 dni w roku
 
 
AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-31, 14:33   Zyczenia na Nowy Rok


Zyczenia na Nowy Rok


Poloneza zaczynamy,
Nim Bogu dzięki składamy.
Miłość Boża niech panuję,
Zgodę i jedność buduje.

Dzisiaj Polska dla Chrystusa,
Kto ma życie niech się rusza!
Niech podniesie ręce swoje,
Aby Pan wszedł w te podwoje.

Każdy imię Twe wyznaje,
Boży Duch mu siłę daje,
Serca nasze ożywają
Chrystusowi cześć oddają.

Przebudzenie dziś przychodzi,
Tylko głupim to zaszkodzi,
Każdy mądry się raduje
I niczym się nie frasuje.

Bóg odradza nasze życie,
Błogosławi nam sowicie,
Nikt tu dzisiaj nie narzeka,
Boże życie jest jak rzeka.

Polska duszo Panu Śpiewaj!
On ci daje swój chleb z nieba,
Swoje życie ci darował,
Abyś madrze nim szafował.

Na melodię Poloneza Ogińskiego
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-12-31, 21:21   

Podsumujemy?
Manna Niebiańska

Tekst na dzień 31 Grudzień.
Cóż oddam Panu za wszystkie dobrodziejstwa Jego, które mi uczynił? Kielich obfitego zbawienia wezmę, a imienia Pańskiego wzywać będę. Śluby moje oddam Panu, a to zaraz przed wszystkim ludem Jego. Psalm 116:12-14

Zakończenie roku jest wspaniałą okazją do czynienia nowych postanowień na nadchodzący rok. Umiłowani braterstwo, uczyńmy jak najwięcej dobrych postanowień uwzględniających to, jakimi pragnęlibyśmy być, co pragnęlibyśmy robić, jak cierpieć w społeczności z naszym Panem, który przez swą łaskę niech uczyni ten rok najlepszym rokiem naszego życia rokiem największych nadziei, największych wysiłków i, dzięki łasce Pańskiej, rokiem największych osiągnięć w ofiarowaniu samych siebie, w przezwyciężaniu świata i jego ducha, w zwyciężaniu siebie i pragnień ciała, w stawianiu oporu Przeciwnikowi, w wielbieniu naszego Pana i błogosławieniu Jego ludu.

Z.99-286
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-31, 21:27   

Oj, ale pięknie piszecie... :-)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-12-31, 23:50   

Tyś nas w swej Opatrzności
aż dotąd Boże miał.
Tyś nam wśród przeciwności
skuteczną pomoc dał.
A bacznie gdy śledzimy
koleje naszych dróg ,
w pokorze rzec musimy;
łaskawym był nam Bóg.

Odwieczny za te dary,
o, któż by nie chciał Ci
wdzięczności nieść ofiary
przez wszystkie życia dni?
Któż nie miałby ufności,
rzucając w przyszłość wzrok,
że nas w swej Opatrzności
chcesz mieć i przez ten rok?

Daj, Ojcze Ducha swego
i wspieraj mocą swą.
Chciej ustrzec nas od złego
i pokrzep wolę mdłą.
Niech Twoja Prawda wszędzie
rozprasza błędu mrok,
niech nam pociechą bedzie,
przez nowy życia rok.


Pieśń, ze śpiewnika. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-01-01, 00:30   

Miłości Boga Ojca, łaski Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i daru jedności w Duchu Świętym dla na wszystkich.
Byśmy, tak jak pierwsi chrześcijanie, połączyli się w jeden, apostolski Kościół.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
Ostatnio zmieniony przez Yarpen Zirgin 2009-01-01, 00:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-01-01, 00:32   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Miłości Boga Ojca, łaski Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i daru jedności w Duchu Świętym dla na wszystkich.
Obyśmy tak jak pierwsi chrześcijanie połączyli się w jeden, apostolski Kościół.



EMET:
Ciekawe pod czyją egidą...???


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-01, 00:33   

EMET napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Miłości Boga Ojca, łaski Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i daru jedności w Duchu Świętym dla na wszystkich.
Obyśmy tak jak pierwsi chrześcijanie połączyli się w jeden, apostolski Kościół.



EMET:
Ciekawe pod czyją egidą...???


Stephanos, ps. EMET

hihih :lol:
 
 
AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-01, 00:35   

Pod egidą Pana panów i Króla królów, Jahwe Saboat - Pana Zastępów - prawda Yarpen? To miałes na myśli ?
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-01, 00:37   

AgnesPavlovski napisał/a:
Pod egidą Pana panów i Króla królów, Jahwe Saboat - Pana Zastępów - prawda Yarpen? To miałes na myśli ?

akurat...
 
 
AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-01, 00:39   

Axanno, Pan zna serce Yarpena. Ty nie. A w ogóle to jak gorączka? Spadła?
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-01, 00:41   

Spadła :) Teraz 37 :)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-01-01, 00:54   

Ja wierzę,że w Tysiącleciu, juz po inaguracji to nie będzie podziałów religijnych wszyscy będziemy stali przed Panem i radowali się,że jesteśmy i żyjemy i że razem uczymy się dróg Pańskich. :-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-01, 01:01   




Rdz 9:13 łuk mój kładę na obłoku, aby był znakiem przymierza między mną a ziemią.

Iz 54:10 A choćby się góry poruszyły i pagórki się zachwiały, jednak moja łaska nie opuści cię, a przymierze mojego pokoju się nie zachwieje, mówi Pan, który się nad tobą lituje.

J 5:24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota.
A jak uwierzyłeś, niech Ci się stanie.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11