Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moc słów
Autor Wiadomość
Madelaine
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:42   Moc słów


Pozdrawiam w błękicie.
Kilka reflekcji na temat słów:

Słowa zostały nam dane nie po to tylko aby opisywać rzeczywistość.
Słowa zostały nam dane aby kreować te rzeczywistość.
Żyjemy w takiej rzeczywistości jaką ukształtowały często nasze słowa.
Chociaż to wydaje sie takie oczywiste, że nie powinno się mowic do dziecka "jestes głąbem, nic z ciebie nie wyrośnie" - jednak nie wszyscy rodzice to czynią.

W mocy języka jest życie i śmierć. Kto ten mały członek ( jakim jest język) umie utrzymac na wodzy, umie też zapanować nad całym swoim ciałem.

Na początku było Słowo
A Słowo było u Boga
A Bogiem było Słowo
Ono było na początku u Boga
Wszystko przez Nie powstało


"O jak dobrze i miło, gdy bracia w zgodzie żyją"
No i siostry ...też rzecz jasna :wink:

Pozdrawiam :-D

 
 
ewa161op034
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-27, 18:17   

Argument na to, że Słowo Boże ma moc, jest zawarty w samej Biblii- czyli Słowie Bożym:

Hbr 4:12 BT "Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca."

Jednakże w temacie " moc słów " niechcący wychwyciłam dwuznaczność, gdyż nasze ludzkie słowa także mogą oddziaływać na nas samych, czy mieć swego rodzaju wpływ na innych- mogą oddziaływać z " mocą ", gdzie owa " moc " ma tu znaczenie przyczynowo- skutkowe:

Prz 12:18 BT "Nierozważnie mówić - to ranić jak mieczem, a język mądrych - lekarstwem."

Prz 17:20 BT "Szczęścia nie zazna serce przewrotne, w zło wpada - kto przewrotny w języku."

Pozdrawiam.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-08-28, 13:44   

Czasami czujemy się jak Psalmista:

Psalm 38:7,9
"Przez cały dzień chodzę smutny.Jestem nad miarę wyczerpany i załamany".

W dobie obecnej wiele ludzi popada w depresję dlatego ,ze przecenili swoje siły i usiłują narzucić sobie tok zajęć przekraczający możliwości emocjonalne ,psychiczne czy fizyczne.
Stres w połączeniu z negatywnymi myślami i odczuciami najwyrażniej potrafi się odbić na organiżmie i spowodować zachwianie równowagi chemicznej w mózgu prowadząc w ten sposób do depresji.
W I wieku Epafrodyt chrześcijanin z Filipii bardzo dręczył się ,że przyjaciele usłyszeli o jego chorobie.Nabawił się jej po przybyciu do Rzymu dokąd owi przyjaciele wysłąli go z zaopatrzeniem dla apostoła Pawła .Być może sądził ,że zawiódł i że uznają go za niedołęgę?
Filipian 2:25-27
4:18

Co w takiej chwili może pomóc?

Jak Paweł mu pomógł?

Apostoł odesłał Epafrodyta do domu z listem do przyjaciól w Filipii w którym napisał:
Filipian
"25 Uważam jednak za konieczne wysłać do was Epafrodyta — mojego brata i współpracownika, i współbojownika, a waszego wysłannika i osobistego sługę w mej potrzebie, 26 gdyż gorąco pragnie ujrzeć was wszystkich i jest przygnębiony, ponieważ usłyszeliście, iż zachorował. 27 I rzeczywiście, zachorował niemalże śmiertelnie, ale Bóg się nad nim zmiłował, a właściwie nie tylko nad nim, lecz także nade mną, żebym nie doznawał smutku za smutkiem. 28 Dlatego tym śpieszniej go wysyłam, żebyście, ujrzawszy go, znowu się radowali, a ja żebym doznawał mniej smutku. 29 Toteż zgodnie ze zwyczajem serdecznie przyjmijcie go w Panu z całą radością; i zawsze ceńcie takich ludzi, 30 ponieważ ze względu na dzieło Pańskie był bardzo bliski śmierci, wystawiając swą duszę na niebezpieczeństwo, żeby w pełni zrekompensować to, iż nie jesteście tu obecni, by spełniać dla mnie osobistą posługę. "

Okoliczność ,że Paweł wypowiedział się o Epafrodycie tak korzystnie oraz że Filipianie powitali go ciepło i serdecznie z pewnością dodała Epafrodytowi otuchy i pomogła mu wydobyć się z depresji.

Biblija rada by "swą mową pokrzepiać dusze przygnębione " jest niewątpliwie najlepsza.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-09-05, 17:22   

Słowo żywe jest ponad tradycją

J 14:12 eib "Ręczę i zapewniam, kto wierzy we Mnie, będzie również dokonywał takich dzieł, jakich Ja dokonuję, i dokona większych niż te, gdyż Ja idę do Ojca."

Osób LGBT nie należy potępiać, lecz zrozumieć, współczuć i pomóc im w ich problemie

Mat 15:6 eib "(6) ten wolny jest od troski o rodziców. W ten sposób unieważniliście Słowo Boga na korzyść waszej tradycji."

Po spożyciu z drzewa Poznania Dobra i Zła ludzie są winni świętość cielesną Bogu, stąd rodzą się osoby niezdolne do prawdziwej miłości względem płci przeciwnej

Mt 19:11-12 ubg "(11) A on im powiedział: Nie wszyscy to pojmują, ale tylko ci, którym to jest dane. (12) Są bowiem eunuchowie, którzy tacy wyszli z łona matki; są też eunuchowie, których ludzie takimi uczynili; są również eunuchowie, którzy się sami takimi uczynili dla królestwa niebieskiego. Kto może pojąć, niech pojmuje."

Przecież wszyscy chcielibyśmy być Aniołami

Mat 22:30 eib "(30) Po zmartwychwstaniu ludzie nie będą się żenić ani wychodzić za mąż, lecz będą jak aniołowie w niebie."

J 3:12 eib "Jeśli nie wierzycie w to, co wam mówiłem o ziemskich sprawach, to jak uwierzycie, gdy wam powiem o niebieskich?"

Mat 10:39 eib "(39) Kto w pierwszym rzędzie zabiega o swoją duszę, zgubi ją, a kto zgubi swoją duszę ze względu na Mnie, odnajdzie ją."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-09-05, 19:01   

radek napisał/a:


Osób LGBT nie należy potępiać, lecz zrozumieć, współczuć i pomóc im w ich problemie



Zgadza się.Pod warunkiem oczywiście że te osoby zrozumieją że mają problem w postaci swojego zboczenia i chcą aby ktoś im pomógł ten problem rozwiązać.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-05, 19:24   

Albertus napisał/a:
radek napisał/a:


Osób LGBT nie należy potępiać, lecz zrozumieć, współczuć i pomóc im w ich problemie



Zgadza się.Pod warunkiem oczywiście że te osoby zrozumieją że mają problem w postaci swojego zboczenia i chcą aby ktoś im pomógł ten problem rozwiązać.
Obawiam się, że wcale nie o to im chodzi. Chcą tylko akceptacji i promocji swoich dewiacji.
Osobiście nie mam nic przeciwko osobom "kochającym inaczej" ;-) dopóki nie wciągają w to innych.
A wciągają, niestety.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-09-05, 19:36   

wuka napisał/a:
Albertus napisał/a:
radek napisał/a:


Osób LGBT nie należy potępiać, lecz zrozumieć, współczuć i pomóc im w ich problemie



Zgadza się.Pod warunkiem oczywiście że te osoby zrozumieją że mają problem w postaci swojego zboczenia i chcą aby ktoś im pomógł ten problem rozwiązać.
Obawiam się, że wcale nie o to im chodzi. Chcą tylko akceptacji i promocji swoich dewiacji.
Osobiście nie mam nic przeciwko osobom "kochającym inaczej" ;-) dopóki nie wciągają w to innych.
A wciągają, niestety.


No niestety w większości przypadków ludzie ci wypierają to że maja problem w postaci swoich dewiacji i robią szkodę nie tylko sobie ale też innym poprzez demoralizację.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-09-05, 19:52   

radek napisał/a:
Słowo żywe jest ponad tradycją

J 14:12 eib "Ręczę i zapewniam, kto wierzy we Mnie, będzie również dokonywał takich dzieł, jakich Ja dokonuję, i dokona większych niż te, gdyż Ja idę do Ojca."


Jezus potrafił wskrzeszac zmarłych, a ci, którzy uwierzą w Niego mają jeszcze wieksze dzieła dokonywac.
Jezus wskrzesił zmarłego jeden raz, a wierzacy pewnie beda mogli zrobic to dwa razy, albo wiecej. :->
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-09-05, 20:06   

RN napisał/a:
radek napisał/a:
Słowo żywe jest ponad tradycją

J 14:12 eib "Ręczę i zapewniam, kto wierzy we Mnie, będzie również dokonywał takich dzieł, jakich Ja dokonuję, i dokona większych niż te, gdyż Ja idę do Ojca."


Jezus potrafił wskrzeszac zmarłych, a ci, którzy uwierzą w Niego mają jeszcze wieksze dzieła dokonywac.
Jezus wskrzesił zmarłego jeden raz, a wierzacy pewnie beda mogli zrobic to dwa razy, albo wiecej. :->


Wiernie trwając w Prawdzie nasze następne słowo zawsze będzie znaczniejsze od poprzedniego. Obietnicą Pana jest Prawda

Mat 6:28-29 eib "(28) A co do ubrania, dlaczego się martwicie? Zwróćcie uwagę, jak rosną polne kwiaty. Nie trudzą się, nie przędą, (29) a mówię wam: Nawet Salomon w całym swym przepychu nie był w stanie swym strojem dorównać jednemu z nich."

Quran 18:98
On powiedział: "To jest miłosierdzie od mojego Pana! A kiedy przyjdzie obietnica Pana, to On uczyni ją pyłem. Obietnica mojego Pana jest prawdą!"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10