Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mity protestanckie
Autor Wiadomość
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-01-19, 14:51   Re: Mity protestanckie

Bilberry napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Axanna napisał/a:
Ciągle mówisz o jakichś "mitach" - może zapodasz chociaż jeden...

Ot, chociażby:
Katolicy usunęli drugie przykazanie.

katolicy naprawdę usunęli drugie przykazanie, ale jednocześnie podzielili 10 na dwa, więc liczba im sie dalej zgadza
każdy kto chce sprawdzić jak napradę wyglądają przykazania może zobaczyć do Księgi Wyjścia (2 Mojżeszowej) rozdział 20 albo do Księgi Powtórzonego Prawa (5 Mojżeszowa) rozdział 5


Dlatego proszę moderatorów o zmianę tytułu wątku, gdyż nie ma nic wspólnego z wątkiem omawianym.

Temat powinien brzmieć "usunięcie 2 przykazania Biblijnego w KRK" lub coś podobnego.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-01-19, 15:12   

Arius napisał/a:

Temat powinien brzmieć "usunięcie 2 przykazania Biblijnego w KRK" lub coś podobnego.

Temat jest jak najbardziej prawidłowy, ponieważ wątek dotyczy wielu mitów protestanckich, a nie tylko tego, mówiącego o rzekomym usunięciu II przykazania przez KK. Vide pierwszy post.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-19, 15:19   

ale to tylko w Twoich oczach są "mity", Yarpenie :-)
Tak naprawdę nie istnieją żadne "mity protestanckie" - katolickie natomiast są :-P
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-01-19, 15:22   

Axanno, to nie były by mity, gdyby opisywały rzeczywistość. Niestety, wszystkie trzy wymienione przeze mnie przykłady mają tyle wspólnego z faktami, co armata z gołębiem pokoju.
To zaś stawia je w obrębie mitologii, a nie obrazu rzeczywistego świata.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-01-19, 15:40   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Axanno, to nie były by mity, gdyby opisywały rzeczywistość. Niestety, wszystkie trzy wymienione przeze mnie przykłady mają tyle wspólnego z faktami, co armata z gołębiem pokoju.
To zaś stawia je w obrębie mitologii, a nie obrazu rzeczywistego świata.


Gdyby KRK nie zamieszał w przykazaniach to nie było by tych "mitów" jak to nazwałeś.
Wszystko ma gdzieś swój początek. KRK zrobił zamieszanie, gdyż trzeba było jakoś ukryć zakaz tworzenia obrazów do celów religijnych. Teraz KRK stara się jakoś odkręcić i umieszcza w KKK cała treść przykazania tak jak w BT, ale dalej tkwi w kulcie obrazów.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-01-19, 16:45   

Arius napisał/a:
Gdyby KRK nie zamieszał w przykazaniach to nie było by tych "mitów" jak to nazwałeś.

Gdybyś poczytał Katechizm i popatrzył na to, że w Biblii nie ma podanego podziału Wj 20,2-17 na 10 przykazań, to nie poplatałbyś bzdur, na temat tego, że "KK usunął II przykazanie celem ukrycia kwestii obrazów".

A tak nawiasem, to ciekawe dlaczego Zydzi uznają Wj 20,3-6 za jedno przykazanie, chociaż do obrazów mają podejście identyczne jak protestanci. :-)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-01-19, 16:52   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
Gdyby KRK nie zamieszał w przykazaniach to nie było by tych "mitów" jak to nazwałeś.

Gdybyś poczytał Katechizm i popatrzył na to, że w Biblii nie ma podanego podziału Wj 20,2-17 na 10 przykazań, to nie poplatałbyś bzdur, na temat tego, że "KK usunął II przykazanie celem ukrycia kwestii obrazów".

A tak nawiasem, to ciekawe dlaczego Zydzi uznają Wj 20,3-6 za jedno przykazanie, chociaż do obrazów mają podejście identyczne jak protestanci. :-)


I komu ty to mówisz, tak jakbym nie był kiedyś w KRK i nie wiedział czego uczą ;-)
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-01-19, 17:03   

Może i wiesz, co uczymy, ale dorabiasz sobie legendy i spiskową teorię dziejów. Gdyby jeszcze ten podział był z któregoś późniejszego wieku... Ale nie, on istnieje już od początków istnienia KK i podają go Ojcowie Kościoła tacy jak: Orygenes, Tertulian czy Klemens Aleksandryjski.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
poimen 
pasim owieczki


Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 317
Wysłany: 2009-01-23, 02:24   

Do Płaskowicki Rys.

Piszesz: "bo czy Jezus zjadał samego siebie bo spożywał chleb i wino razem z uczniami ?"

Zaskoczyłeś mnie (pozytywnie) Rysiu takim podejściem. Nigdy w ten sposób nie podchodziłem do tej sprawy. Daje do myślenia. Dziękuję za te słowa. ;-)

--------------------------------

Do EMET.

Piszesz: "Często jednak - w odpowiedzi na zrzut 'o usunięcie II Przykazania' - próbuje się wszystko rozwodnić, skierowując rozmowę na tematykę 'podziału Przykazań Dekalogu'."

Znalazłem przed chwilą wątek na tym forum: Dekalog, tam jest sporo w tej sprawie. Może komuś pomoże...a pewnie na różnych forach też się o tym pisze/pisało. Chyba wystarczyłoby wygooglać. Do tego są pewnie jakieś artykuły itp.

----------------------

Piszesz: "Jakby nie patrzył, treść fragmentu Wyjścia 20:4 - 6 [też Powtórzonego Prawa 5:8 - 10] istnieje w katolickich Przekładach Biblii i jakoś 'ludziskom' trzeba tenże fragment objaśniać."

Nawet jeśli masz rację, to dobór słów chyba nie jest wystarczająco grzeczny. :-/
Mimo użycia znaku pojedynczego cudzysłowia: ', zwrot: jakoś 'ludziskom' trzeba tenże fragment objaśniać zabrzmiał mi w uszach zniesmaczeniem, mimo, że się do tych 'ludzisków' nie zaliczam...

---------------

Od siebie.

Wg. mnie II przykazanie (wg. wersji używanej np. przez protestantów) to nie taki problem jak zmiana przykazania o Szabacie, na przykazanie o Niedzieli. Wszak nie wolno zmieniać nic z Prawa i tak uczyć. Mam rację? :-?
A to się łapie już nie tylko na mit protestancki, ale raczej chrześcijański, nie? Czy może w drugą stronę, na mit żydowski? Kurczę, sam nie wiem w którą stronę... :-/
_________________
:ello: Usunąłem się z tego forum :ello:
:ello: nieoficjalnie :ello:
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-23, 09:23   

W stronę Jezusa -najlepiej -każdy z nim dzień jest święty bo jest nazwany DZIŚ.
Tak więc niech nikt nie sądzi was kto robi różnicę miedzy dniem a dniem.
Syn człowieczy jest Panem szabatu.
Trzeba odpocząć co 7 dni to szabat dla ciała -Trzeba mieć Jezusa w sercu to szabat dla Ducha
Przyjdzcie do mnie wszyscy strudzeni a ja dam wam odpocznienie/szabat/
pozdrawiam
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-01-23, 09:58   

poimen:
Do EMET.

Piszesz: "Często jednak - w odpowiedzi na zrzut 'o usunięcie II Przykazania' - próbuje się wszystko rozwodnić, skierowując rozmowę na tematykę 'podziału Przykazań Dekalogu'."

Znalazłem przed chwilą wątek na tym forum: Dekalog, tam jest sporo w tej sprawie. Może komuś pomoże...a pewnie na różnych forach też się o tym pisze/pisało. Chyba wystarczyłoby wygooglać. Do tego są pewnie jakieś artykuły itp.

----------------------

Piszesz: "Jakby nie patrzył, treść fragmentu Wyjścia 20:4 - 6 [też Powtórzonego Prawa 5:8 - 10] istnieje w katolickich Przekładach Biblii i jakoś 'ludziskom' trzeba tenże fragment objaśniać."

Nawet jeśli masz rację, to dobór słów chyba nie jest wystarczająco grzeczny. :-/
Mimo użycia znaku pojedynczego cudzysłowia: ', zwrot: jakoś 'ludziskom' trzeba tenże fragment objaśniać zabrzmiał mi w uszach zniesmaczeniem, mimo, że się do tych 'ludzisków' nie zaliczam...


EMET:
Ludziom, zatem.
"i jakoś ludziom trzeba tenże fragment objaśniać.".

Sorry za niegrzeczny wydźwięk.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
poimen 
pasim owieczki


Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 317
Wysłany: 2009-01-24, 03:59   

Do EMET.

Piszesz: "Sorry za niegrzeczny wydźwięk."

1. Nie ma sprawy. ;-)
2. Wyraz ''ludziska'' może też mieć pozytywny (nieco rubaszny) wydźwięk, jak tak sobie przed chwilą pomyślałem. Tak czy inaczej nie podejrzewałem Cię o świadomą niegrzeczność. Po prostu tak mi zabrzmiało w uszach. No ale może tylko mi, więc większego problemu nie ma. ;-)
_________________
:ello: Usunąłem się z tego forum :ello:
:ello: nieoficjalnie :ello:
 
 
Grzesieks 

Wiek: 52
Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 131
Wysłany: 2009-01-25, 11:42   

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Jestem Katolikiem ale przyznaję szczerze, że KK wprowadził wiele dogmatów nie mających potwierdzenia w Piśmie Świętym. Coraz bardziej kieruję się ku wyznaniom protestanckim.
Poniżej przedstawione są niektóre dogmaty KK i daty ich wprowadzenia.

K.Kat. naucza: ,,Maria jest Pośredniczką, której możemy powierzać wszystkie nasze troski i prośby” (968-970, 2677).
Biblia: Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus; Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie; Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię – 1 List do Tymoteusza 2, 5; Ewangelia Jana 14,6; Ewangelia Mateusza 11, 28.
K.Kat. naucza: ,,Powinniśmy całkowicie oddać się Marii, powierzając jej trosce godzinę śmierci naszej” (2677).
Biblia: Powinniśmy oddać się Panu Jezusowi, powierzając Mu godzinę naszej śmierci : A zatem proszę was, bracia, przez miło-sierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz rozumnej służby Bożej – List do Rzymian 12, 1.
K.Kat. naucza: ,,Bóg wywyższył Marię w chwale niebieskiej jako Królową Nieba i Ziemi, dlatego należy ją czcić ze szczególnym oddaniem” (829,971,2675).
Biblia: Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych; I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego
imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni – List do Filipian 2,9-10; Dzieje Apostolskie 4,12.
K.Kat. naucza: ,,U schyłku życia ciało i dusza Marii zostały pochwycone do nieba” (966,974).
Biblia na ten temat nie zawiera żadnych informacji. Jednakże historia mówi nam, że po śmierci ciało Marii zostało złożone do grobu, a Żydzi obchodzili święto jej zgonu do IV wieku i znali miejsce, gdzie ją pochowano.

Niektóre doktryny Kościoła rzymsko-katolickiego

IV w. Początek kultu obrazów i relikwii; wypaczenie chrztu przez ,,pokropienie” i włączenie niemowląt
431 r. “Matka Boska” – tytuł nadany Marii na Soborze w Efezie
787. Uprawomocnienie kultu obrazów, relikwii i aniołów – Sobór w Nicei
988. ,,Zaduszki” wprowadzone przez opata z Cluny Odilo
1079. “Celibat” – Synod w Rzymie
1090. ,,Różaniec” wynaleziony przez Piotra Hernita; wg innej wersji przez Piotra Pustelnika
1170. ,,Kanonizacja zmarłych” – papież [dalej ozn. p.] Aleksander III
1215. IV Sobór Laterański ustanowił : cichą spowiedź ,,na ucho” (obowiązkowo raz w roku); transsubstancjację” (przeistoczenie) opłatka w ,,eucharystii” i „adorację hostii” wyrażaną przez klękanie
i kłanianie się opłatkowi; ,,Świętą Inkwizycję” jako narzędzia do zwalczania heretyków
1229. Zakaz czytania Biblii przez laików – Synod w Tuluzie
1254. – data rozpoczęcia “stosowania tortur” w celu wymuszenia zeznań – nakaz p. Innocentego IV
1312. ,,Boże Ciało” ustanowione jako święto – p. Urban IV
1325. ,,Tiara” – potrójna korona papieska symbolizująca potrójną władzę papieża jako arcykapłana, króla i proroka – p. Jan XXII
1414. Zakazanie osobom świeckim spożywania komunii pod dwiema postaciami (chleba i wina) – Sobór w Konstancji
1443. ,,Czyściec” – Sobór Florencki
1515. Zatwierdzenie odpustów i modlitw za zmarłych – p. Leon X
1531. Zakon Jezuitów założony przez Ignacego Loyolę w celu zwalczania reformacji w krajach, gdzie Rzym stracił swe wpływy
XVI w. Formuła ,,Zdrowaś Mario”(druga połowa – “Święta Mario” ...) ukończona została około 50 lat później i zatwierdził p. Sykstus V
1542. ,,Trybunał Inkwizycyjny” oficjalnie powołany – p. Paweł III (bulla “Licet ab initio”)
1546. ,,Tradycja” uznana za autorytet równy Biblii – Sobór Trydencki
1657. Maria ,,Królową Polski” – uroczyste oddanie narodu pod jej zwierzchnictwo przez króla polskiego Jana Kazimierza
1854. ,,Niepokalanie Poczęta” – święto ustanowione przez p. Piusa IX
i ogłoszenie przezeń, że jedynym zbawiającym Kościołem jest Kościół rzymsko-katolicki
1870. Papież stał się nieomylny – p. Pius IX / I Sobór Watykański
1950. ,,Wniebowzięcie Marii” wymyślone przez p. Piusa XII
1964. Maria – ,,Matką Kościoła” i ,,Pośredniczka łask” – p. Paweł VI
/ II Sobór Watykański
2000. Dominus Iesus – deklaracja, w której główną myślą było to, że: “Tylko w Kościele (rzymskokatolickim) można znaleźć wszystkie środki potrzebne do zbawienia” – kardynał Joseph Ratzinger – prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki i Wiary (dawniej Inkwizycja)

Dekalog wg Biblii Tysiąclecia - wydanie IV ;
Wydawnictwo Pallotinum - Poznań 1996 r.

1. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
2. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby, ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie (...) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył...
3. Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy...
4. Pamiętaj o dniu sabatu, aby go uświęcić...
5. Czcij ojca swego i matkę twoją...
6. Nie będziesz zabijał.
7. Nie będziesz cudzołożył.
8. Nie będziesz kradł.
9. Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa...
10. Nie będziesz pożądał (...) żony bliźniego twego (...) ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

Dekalog wg Katechizmu Kościoła katolickiego ;
Wydawnictwo Pallotinum – Poznań 1994 r.

1. Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną.
2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.
3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
5. Nie zabijaj.
6. Nie cudzołóż.
7. Nie kradnij.
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9. Nie pożądaj żony bliźniego twego
10. ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Jeżeli pragniesz otrzymać więcej informacji – kliknij :

soldierofchrist@poczta.onet.pl
www.alberto.pl





CZY JESTEM PRAWDZIWYM KATOLIKIEM ?

- Co jest podstawą mojej wiary ?
- Komu wierzę i dlaczego ?
- Czy można mieć pewność zbawienia ?
- Kto jest ostatecznym autorytetem w sprawach wiary ?
Przeczytaj ten traktat i dowiedz się, kto jest Twoim PANEM.
Sprawdź, czy wierzysz Kościołowi lub Tradycji, czy też Bogu i
Jego Słowu – Biblii.
Jeżeli brakuje Ci odwagi – Nie czytaj !

Żyjemy w kraju, w którym nie rozróżnia się pojęcia STWORZENIA od STWÓRCY. Życie uczy, że nasz kraj ma z tym poważny problem. Bóg jest jeden. On jest STWÓRCĄ nieba i ziemi. Wszystko, co stworzył, to jego STWORZENIE. W drugim przykazaniu, które zos-tało odrzucone i o którym większość wierzących nie wie, czytamy:
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko(...) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym ... – Księga Wyjścia 20,4-5.
Bóg jest zazdrosny o swoją chwałę, ponieważ to On (jako Stwórca) jest sprawcą wszelkiego dobra.
Bo gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i niepra-wość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta – ostrzega Biblia.
Dlaczego Boży gniew ciąży na człowieku ?
O jaką bezbożność chodzi ?
Dalszy ciąg tego listu wyjaśni nam tę kwestię:
Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani
Mu dziękowali (...). Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i STWORZENIU oddawali cześć i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki – Amen - List do Rzymian 1, 18-25.

Zbawienie – dar Łaski Bożej

Kościół Katolicki naucza: “Wstępne usprawiedliwienie (zbawienie) osiągane jest poprzez chrzest” (1262 – 1274)*.
* Liczby w nawiasach oznaczają paragrafy z Katechizmu Kościoła Katolickiego; Wydawnictwo Pallotinum – Poznań 1994.
Biblia: Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa - List do Rzymian 3,28.
K.Kat. naucza: ,,Dorośli muszą przygotować się do usprawiedli-
wienia (zbawienia) poprzez wiarę i dobre uczynki” (1247 – 1249); ,,Na łaskę można zasłużyć dobrymi uczynkami” (2010 i 2027).
Biblia: Bóg usprawiedliwia bezbożnych grzeszników, którzy uwie-rzyli: Jeżeli zaś dzięki łasce, to już nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską; Otóż temu, który pracuje poczytuje się zapłatę nie tytułem łaski, lecz należności; Temu jednak, który nie wykonuje pracy, a wierzy w Tego, co usprawiedliwia grzesznika, wiarę jego poczytuje się za tytuł do usprawiedliwienia - List do Rzymian 11,6 i 4,4.
K.Kat. naucza: ,,Zbawienie osiągane jest przez łaskę w połączeniu z wiarą, dobrymi uczynkami oraz uczestnictwem w Sakramentach”
(183, 1129, 1815 i 2002).
Biblia: Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych uczynków, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili – List do Efezjan 2,8-10.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-01-25, 12:07   

[quote="Grzesieks"]Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Jestem Katolikiem ale przyznaję szczerze, że KK wprowadził wiele dogmatów nie mających potwierdzenia w Piśmie Świętym. Coraz bardziej kieruję się ku wyznaniom protestanckim.
Poniżej przedstawione są niektóre dogmaty KK i daty ich wprowadzenia.



EMET:
I po tym - co poniżej napisałeś - nadal jesteś katolikiem?


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-25, 12:10   

Grzesieks
Napisałeś tak wiele rzeczy na raz-widać ze masz wiele pytań do Boga.
Bardzo to budujące że tak wiele spraw Cie nurtuje.
Chciałbym z Tobą porozmawiać ,ale za dużo dla mnie od razu i boje się że się zagmatwam w odpowiedziach bo nie jestem wszechwiedzący i moje poznanie jest cząstkowe-muszę ostrożnie odpowiadać by nie wprowadzić Cię w jeszcze większe zamieszanie.
Mam propozycję wskaż jakiś konkretny temat dyskusji albo podłącz się pod tematy już istniejące -a ja jestem pewien że wiele osób i ja też chętnie Ci odpowiemy.
Jest tu tyle opcji wiele różnych wyznań jest reprezentowane,że możesz poznać różne spojrzenia i sam wybrać te najbliższe Twemu sercu
pozdrawiam Cię
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10