Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy obecne przebudzenia to działania Ducha SW
Autor Wiadomość
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 00:16   

Agnes, dziękuje za szczerą wypowiedz.
Podoba mi się co napisałaś, nie jesteś myszą :)
Nie gniewaj, że jeszcze się zapytam... ale jak uznasz to pytanie za niewłaściwe, nie musisz odpowiadać. Bo piszesz, że zostałaś uwolniona "z uzależnienia od alkoholu i od papierosów" - i mam pytanie, czy stało się to bez Twojego udziału, czy jednak pracowałaś nad tym za Bożą pomocą?
 
 
AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 00:19   

Axanno, pracowałam. Byłam na trzech terapiach. NIe przyszło mi to latwo, bo myślałam, ze przeciez "wszystko mi wolno" Nie zuwazyłam, że to, co miało byc lekarstwem na depresję - stało sie trucizną dla ciała, duszy i relacji rodzinnych. Dzisiaj jestem całkowitą abstynentką, nie mogę wypić nawet kropli na serce, czy na żoladek jeśli są na spirytusie. Alkoholikiem jest się do końca życia. Jedyny ratunek - nie pić.
Ja nie wyznaję : " Nazywam się Agnieszka i jestem alkoholiczką".
Ja wyznaję : " Nazywam sie Agnieszka i jestem nowym stworzeniem w Jezusie Chrystusie - dlatego nie piję", musze jednak bardzo sie pilnować, ponieważ wolnośc nie została dana raz na zawsze. Jeśli nie będę czujna, mogę upaść ponownie.
Nieprawda jest to, co mówią niektórzy nawiedzeni charyzmatycy:
" Bóg uwolnil mnie od alkoholu, więc mogę pić i nic mi nie będzie, bo jestem wolny, nie jestem pod zakonem" - kłamstwo - nie mogą!
Czemu człowiek ulega, tego niewolnikiem się staje. Ludzie wrażliwi, o takim typie oosbowości, jaki ja mam, są niezwykle podatni na uzależnienia - dlategeo jeśli chca być wolni - MUSZĄ wspólpracowac aktywnie z łaską Bożą.
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 00:44   

O to chodziło, dzięki :)
 
 
poimen 
pasim owieczki


Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 317
Wysłany: 2009-02-07, 02:13   

Chociaż Płaskowicki Rys napisał: "Jako moderator OSTRZEGAM Derko by nie obrażał uczestnika Axsannę używając słowa "peirdoły " w stosunku do jej poglądów -narusza to regulamin forum i następnym razem zastosuję przewidzianą regulaminem sankcję
mod

to jednak swoim postem, gdzie napisał
Axsanno
szkoda Twego czasu .
Nasz przyjaciel jest po prostu zwolennikiem poglądu że Duch Sw to języki a dary inne to-czasami są ale nie są ważne.
Ważna jest społeczność i dobre samopoczucie wyniesione z transu zwanego modlitwą na językach.
Owoce posłuszeństwo Słowu nie ma żadnego znaczenia bo całe towarzystwo/PDJ/ jest nastawione na zdobywanie modlitwą przy udziale jak największej ilości tz chrześcijan nowych dominiów dla Jezusa.
Propagowane 24 godzinne modlitwy przy udziale wszystkich chętnych w tym katolików są ekumeniczne aż do bólu.
Nowi apostołowie i generałowie modlitwy prowadzą armię Joela do zwycięstw .
a ty Axsanno ze Słowem -o co Ci chodzi ?
Aleluja i do przodu--- ale bezemnie

obraził mnie.

Wiesz, Rysiu, zawiodłem się na Tobie. Mimo, że jesteś modem i nie mogę Cię dodać do ignorowanych wiedz, że już z Tobą i do Ciebie nie napiszę. Swoim powyższymi słowami wyrządziłeś mi wielką przykrość. Twoja sympatia i pobłażliwość co do Axanny wiele mi tłumaczy. Robisz się w swoich słowach podobny do niej - coraz bardziej.

Żegnam
_________________
:ello: Usunąłem się z tego forum :ello:
:ello: nieoficjalnie :ello:
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 08:35   

Poimen
czynisz mi zaszczyt nie pisząc ze mną i do mnie bowiem nie zależy mi na popularności i na tym by się podobać za wszelką cenę nawet za cenę tego w co wierzę.
Wierzę że ekumenia z jest prostą i szeroką drogą do ustanowienia władzy Antychrysta a modlitwa z świadomymi bałwochwalcami wyczerpuje znamiona ostrzeżenia Pawła
Co ty mający poznanie robisz w świątyni pogańskiej ?
Ludzie mają prawo wierzyć tak jak wierzą ale ja uczestnicząc w ich bałwochwalczych praktykach ,kalał bym ICH sumienie.
Nie mogę oszukiwać i udawać że akceptuję coś czego akceptować nie mogę ze względu na Słowo.
Cel nie uświęca środków i Jezus nie polecił "zdobywania " dla Niego Polski ,kosztem posłuszeństwa Słowu .
Tym samym nie mogę udawać szacunku dla ruchu ,który to propaguje.
możesz mnie ignorować to ja nie mogę ignorować ciebie jako mod i nie mam zamiaru ,zawsze chętnie napiszę co myślę o Twoich i twego ruchu poglądach.
pozdrawiam.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 08:46   

Agnes
Twoje świadectwo buduje mnie !
Zobacz jak wielki jest nasz Bóg że daje nam łaskę pomimo naszych upadków i niewątpliwych wad- po co szukać innych przebudzeń ważne że nas On przebudził z naszej duchowej śmierci.
My tylko możemy być wdzięczni i z drżeniem sprawować to zbawienie jakie nam dał.
Szacunek wobec tych autentycznych cudów jakimi są nasze nowe życia w Jezusie nakazuje posłuszeństwo Słowu i ostrożność w przyjmowaniu wiadomości w stylu idzcie tam/np na Florydę/ bo tam jest Chrystus .
Biblia wprost mówi jak tak będą mówić nie chodzcie.
Królestwo Boże i Jego przebudzenie to to co z nami robi.
Ja wierzę w cuda doznałem ich wielu ,jedno wiem .
Bóg nie objawia się co pokazał Eliaszowi w potężnej wichurze/tz przebudzeń/ a w cichym wietrzyku naszej codzienności.
Jeżeli masz łaskę -wystarczy Ci.
To znak zbliżania się końca te show,s zwane przebudzeniami -mają wartość medialną dla tworzenia snopów kąkolu .
Pszenica rośnie wolno w Słońcu Bożej łaski i nie potrzebuje się z tymi nadzwyczajnym popisami się wiązać.
pozdrawiam
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-02-07, 10:56   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Jako moderator OSTRZEGAM Derko by nie obrażał uczestnika Axsannę używając słowa "peirdoły " w stosunku do jej poglądów -narusza to regulamin forum i następnym razem zastosuję przewidzianą regulaminem sankcję
mod


Rysiu a w stosunku do mnie sam insynuowałeś, że prowadzę się niemoralnie, albo kradnę, sobie też daj ostrzeżenie, użycie słowa pierdoły to w stosunku do tego co napisałeś to drobnostka. 2 moderatorów na mnie siadło stosując wycieczki osobiste i co ciekawe nikt tego nie widzi.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-02-07, 11:07   

Arius napisał/a:
Płaskowicki Rys napisał/a:
Jako moderator OSTRZEGAM Derko by nie obrażał uczestnika Axsannę używając słowa "peirdoły " w stosunku do jej poglądów -narusza to regulamin forum i następnym razem zastosuję przewidzianą regulaminem sankcję
mod


Rysiu a w stosunku do mnie sam insynuowałeś, że prowadzę się niemoralnie, albo kradnę, sobie też daj ostrzeżenie, użycie słowa pierdoły to w stosunku do tego co napisałeś to drobnostka. 2 moderatorów na mnie siadło stosując wycieczki osobiste i co ciekawe nikt tego nie widzi.



EMET:
Odwołaj się do 'Cezara', czyli: Admina Forum.
Por. Dzieje Ap 25:11.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
MM 

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 394
Wysłany: 2009-02-07, 11:21   

Co to da, że oznajmiamy o ignorowaniu?
Chcemy sprawić przykrość czy dać do myślenia?
Chyba każdy z nas uchybia w słowie, inaczej byłby już doskonały, niemniej mamy do doskonałości dążyć.
Nauczmy się znosić jedni drugich ;-)
Wybaczcie, chyba nie umiem napisać tak żeby nie brzmiało protekcjonalnie :-(
Pozdrawiam.
PS. Słuchałem dziś kazań Georga Tumanoka, bardzo ciekawe.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 11:28   

Arius
Bądz łaskaw zauważyć że o nic konkretnego Cię nie oskarżyłem,chciałem tylko byś coś o sobie napisał -sprawdz wszystkie moje posty i pokaż mi gdzie Cię bezpośrednio oskarżyłem a Twoje poglądy określiłem mianem "pierdoł".
Napisałem szczerze że nie mam zaufania do osób teoretyzujących i osądzających innych nie pokazujących pozycji z których to czynią.
O co mnie oskarżasz o to że nie mam do Ciebie zaufania ?
Czy muszę je mieć dlatego że jestem moderatorem ?
Dlaczego Cię denerwują moje świadectwa ,dlaczego nie ufam "świętym na pokaz" ,czy to Ciebie dotyczy ?
Na co się skarżysz ,że inni nie widzą Ciebie tak jak byś chciał ?
To przecież jest normalne -różni ludzie różnie widzą .
O co Ci chodzi ?
Pokaż miejsce w którym wprost nazwałem Ciebie niewłaściwie lub określiłem twoje poglądy tak jak Derko Axsanny a sam poproszę np Machabeusza by mnie ukarał.
pozdrawiam - i radzę życzliwie zamiast się trochę nad sobą "rozczulać " zastanów się nad cytatem ,kto co sieje to i zbiera-
W swoich postach do mnie zmuszałeś mnie do osobistych świadectw -czemu to samo wobec Ciebie Ciebie tak denerwuje ,ja byłem zadowolony że miałem dzięki Tobie okazję oddać chwałę Bogu i pokazać świadectwa Jego mocy w moim życiu ,Tobie dałem ta samą szansę
pozdrawiam
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 11:32   

poimen napisał/a:
Twoja sympatia i pobłażliwość co do Axanny wiele mi tłumaczy. Robisz się w swoich słowach podobny do niej - coraz bardziej.

Kolejny amator inwektyw o chorej wyobraźni... Ciekawe "jak wiele mu tłumaczy" sympatia Rysią do mnie (jakby sam fakt obecności sympatii do mojej osoby był czymś w rodzaju afery).
W ogóle zastanawiająca jest ta chrapka co niektórych ("namaszczonych") do robienia sugestii, inwektyw, a teraz niemalże straszaka na dzieci z mojej osoby, w miejsce odpowiedzi na wydawałoby się proste pytania.

MM - jeszcze jak cosik da, na przykład, możliwość wyjścia "z twarzą" wobec niewygodnych pytań, możliwość pozostawienia swego "na wierzchu" bez wzięcia odpowiedzialności za własne wypowiedzi (w tych wypadkach najczęściej o szkalującym wydźwięku, na co mamy tu świeże ilustracje), postawienie adwersarza w nieciekawym świetle i podobne.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-02-07, 11:39   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Arius
Bądz łaskaw zauważyć że o nic konkretnego Cię nie oskarżyłem,chciałem tylko byś coś o sobie napisał -sprawdz wszystkie moje posty i pokaż mi gdzie Cię bezpośrednio oskarżyłem a Twoje poglądy określiłem mianem "pierdoł".
Napisałem szczerze że nie mam zaufania do osób teoretyzujących i osądzających innych nie pokazujących pozycji z których to czynią.
O co mnie oskarżasz o to że nie mam do Ciebie zaufania ?
Czy muszę je mieć dlatego że jestem moderatorem ?
Dlaczego Cię denerwują moje świadectwa ,dlaczego nie ufam "świętym na pokaz" ,czy to Ciebie dotyczy ?
Na co się skarżysz ,że inni nie widzą Ciebie tak jak byś chciał ?
To przecież jest normalne -różni ludzie różnie widzą .
O co Ci chodzi ?
Pokaż miejsce w którym wprost nazwałem Ciebie niewłaściwie lub określiłem twoje poglądy tak jak Derko Axsanny a sam poproszę np Machabeusza by mnie ukarał.
pozdrawiam - i radzę życzliwie zamiast się trochę nad sobą "rozczulać " zastanów się nad cytatem ,kto co sieje to i zbiera-
W swoich postach do mnie zmuszałeś mnie do osobistych świadectw -czemu to samo wobec Ciebie Ciebie tak denerwuje ,ja byłem zadowolony że miałem dzięki Tobie okazję oddać chwałę Bogu i pokazać świadectwa Jego mocy w moim życiu ,Tobie dałem ta samą szansę
pozdrawiam


Wiesz, można coś komuś insynuować nie pisząc bezpośrednio, z twojego postu to wynika. Nie lubię wycieczek osobistych.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 11:50   

Nikt nie lubi wycieczek osobistych dlatego pisałem do Ciebie wprost
napisz coś o sobie bym nie musiał niczego o Tobie nie myśleć negatywnego.
Ja znam poglądy SJ -uczyłem dzieci Sługi Zboru i jednego Starszego.
Rozmawiałem z nimi.
Twoje poglądy są typowe dla SJ.
Więc nie zostałeś wykluczony za poglądy.
Nie wiem czy byłeś SJ czy nim nigdy nie byłeś ,czy cię wykluczono czy nie.
Lepiej dla naszej dyskusji było by byś coś o sobie napisał właśnie by ludzie tacy jak ja czy inni znający SJ nie podejrzewali Cię że wykluczono Cię z organizacji za coś co nie jest poglądem na Boga a grzechem osobistym.
Nie twierdzę że tak było ale nie mogę wykluczyć takiej ewentualności -a to Twoje wywody a zwłaszcza ocenę innych bardzo dewaluuje.
zastanów się czy czasem nie mam racji i napisz na pw co o tym myślisz,bo ta wymiana zdań nie dotyczy tematu o przebudzeniach
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-02-07, 13:12   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Nikt nie lubi wycieczek osobistych dlatego pisałem do Ciebie wprost
napisz coś o sobie bym nie musiał niczego o Tobie nie myśleć negatywnego.
Ja znam poglądy SJ -uczyłem dzieci Sługi Zboru i jednego Starszego.
Rozmawiałem z nimi.
Twoje poglądy są typowe dla SJ.
Więc nie zostałeś wykluczony za poglądy.
Nie wiem czy byłeś SJ czy nim nigdy nie byłeś ,czy cię wykluczono czy nie.
Lepiej dla naszej dyskusji było by byś coś o sobie napisał właśnie by ludzie tacy jak ja czy inni znający SJ nie podejrzewali Cię że wykluczono Cię z organizacji za coś co nie jest poglądem na Boga a grzechem osobistym.
Nie twierdzę że tak było ale nie mogę wykluczyć takiej ewentualności -a to Twoje wywody a zwłaszcza ocenę innych bardzo dewaluuje.
zastanów się czy czasem nie mam racji i napisz na pw co o tym myślisz,bo ta wymiana zdań nie dotyczy tematu o przebudzeniach



EMET:
Mimo wszystko, Rysiu, zastanawiam się jednak: dlaczego tak wręcz naciskasz Ariusa na to, aby koniecznie Tobie napisał [siłą rzeczy: nam wszystkim] co do swoich przekonań i ew. przynależności [teraźniejszej i byłej], nieprzynależności etc.?

Oczywiście dla mnie, Stephanosa, ma znaczenie czy dany ktoś był świadkiem Jehowy, jednak najbardziej liczy się styl pisania na Forum. Jak sam zaznaczyłeś, Forum jest pluralistyczne i nie da się uniknąć sytuacji, kiedy pisują ludzie o niemiłej nam Orientacji [teraźniejszej i byłej].

Sami piszący nawet jawią nam się niekoniecznie jako mili i sympatyczni; ale, co zrobić: to internetowe Forum dyskusyjne i nic na to nie poradzimy.
Jestem za 'formułą legalistyczną', że tak powiem, czyli: nieważne, kim ktoś jest [czy był kiedyś], byleby przestrzegał Regulaminu i nie stosował 'wycieczkologii' oraz aluzyjności.
Jeśli pisze merytorycznie, to raczej nikt z nas - nie będąc Bogiem ani Jezusem - nie możemy wyrokować kto zacz.

Takie lub inne sugestie nie wiem czy są stosowne...

Kwestia zaufania - bądź braku zaufania - do kogoś nie ma tu nic do rzeczy; tym sposobem, to i ja raczej nie jestem skłonny tak ochoczo komukolwiek ufać, poza nielicznymi na tym tutaj Forum.

Uważam, że nie należy na kimś niejako wymuszać jakichkolwiek deklaracji i zwierzeń, o ile ten sam nie zechce; a... ma do tego prawo.
Ekspiacja - nie jest przypisana regulaminowo do tego Forum.

Strawestuj sobie, Rysiu, końcowe słowa z Szir Haszszirim [Pieśń pieśni] 2:7; 3:5; 8:4 i będziesz widział, że nic na nikim nie wymusisz, o ile ten ktoś sam tego nie zachce.
A zechcieć nie musi, bowiem to... nie przesłuchanie przed sądem.

Ponadto: cosik tak się 'uczepiłeś' tych ŚJ i tak odnosisz do Nich poglądy Ariusa, odnosisz...

Nie każdy, kto wierzy w jednego jedynego Boga JHVH, musi być zaraz jakimś 'świadkopodobnym' - teraźniejszym lub byłym...
A gdyby nawet: co to ma do rzeczy???


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 17:13   

Emet
masz słuszność
Ja już nic od Ariusa nie chcę.
Zauważ tylko że w tym temacie nie ja rozpocząłem go " nękać " a on sam osobiście wniósł tu swe 'gorzkie żale " na moje gnębienie go w całkiem innym miejscu forum.
A ponieważ napisał że oskarżyłem go o niemoralne życie musiałem jeszcze raz napisać dlaczego chciałem by coś o sobie napisał zamiast poświęcać czas tylko krytykowaniu innych.
Na pewno temat o Ariusie nie ma nic z przebudzeniami dlatego kończę o tym w tym miejscu.
I żeby było jasne niczego od niego nie oczekuję i niczego mu nie proponuję -jedynie radziłem
Twoje stanowisko Emet dowodzi Twojej wrażliwości i jestem zobowiązany też wobec Ciebie nie dokuczać Ariusowi -jeżeli Ty tak to widzisz
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11