Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poruszająca historia - Nick Vujicic
Autor Wiadomość
Natanael 
Natanael

Wysłany: 2009-02-14, 10:29   Poruszająca historia - Nick Vujicic

Nazywam się Nick Vujicic i uwielbiam Boga za sposób, w jaki wykorzystuje moje świadectwo, by dotknąć tysiące serc ludzkich na całym świecie.
Urodziłem się bez kończyn. Lekarze nie znają powodu tego „defektu”. Jak możesz sobie wyobrazić, w życiu stawałem wobec wielu wyzwań i przeszkód…

http://video.google.co.uk...207271920409738
Ef 5:10

kansyheniek 

Wysłany: 2009-02-14, 15:40   

ten link był na forum wieki temu... :mrgreen:

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-14, 15:45   

kansyheniek napisał/a:
ten link był na forum wieki temu... :mrgreen:

NO wlaśnie i to jest najlepszy dowód, że ja nie jestem Natanaelem. :bardzo_smutny:

kansyheniek 

Wysłany: 2009-02-14, 15:47   

Ja nie twierdzę że jesteś.Mnie akurat to nie przyszło do głowy. :crazy:

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-14, 15:50   

kansyheniek napisał/a:
Ja nie twierdzę że jesteś.Mnie akurat to nie przyszło do głowy. :crazy:

Kansy, Tobie, nie, ale Adminowi - Tak :xpanda:

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-15, 08:30   Re: Poruszająca historia - Nick Vujicic

Natanael napisał/a:
Nazywam się Nick Vujicic i uwielbiam Boga za sposób, w jaki wykorzystuje moje świadectwo, by dotknąć tysiące serc ludzkich na całym świecie.
Urodziłem się bez kończyn.

Natanael, to Ty jesteś tym Nickiem? Bo z wypowiedzi to tak wygląda....

Powyższe stwierdzenie, szczególnie pogrubiony odcinek, brzmi dla mnie jak jakąś abstrakcja, jak coś w ogóle nierealnego... albo też jak zwykłe udawanie czegoś... Mimo że jestem wierząca i kocham Boga, to nie wierze, żeby ktoś był Bogu szczególnie wdzięczny za kalectwo, sorry... Jak komuś odrąbie nogę w wypadku, to naturalną dla mnie reakcją człowieka jest ból, żal, gorycz i płacz, a nie rozkwitnięcie ze szczęścia, że Bóg teraz wykorzysta kalekę dla świadectwa...

Wybaczcie wszyscy, ale tak mi się wydaje...

MM czekam na ciebie z występem o moim braku "właściwego poznania", "braku miłości" i "krętactwie" - masz pole do popisu.

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-15, 08:45   

Droga Siostro, ten nik zapodał dawno temu quster

To wyjątkowe świadectwo, podobnie, jak świadectwo Roni.

Ja nie jestem wdzięczna Bogu za choroby , lecz za zabwienie i uzdrownienie jednak ludzie dziekują BOGU WE WSZYSTKIM a nie ZA WSZYSTKO
To jest różnica. Chwale Go pomimo.
W Biblii napisane jest, żeby dziękować WE wszystkim, w każdych okolicznościach, a nie ZA wszystko.
Niektórzy to jakoś inaczej tłumaczą, może EMET się wypowie szerzej odnośnie tego wersetu, lub Jachu.

Flp 4:6 Bw "Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu."

1Tes 5:18 Bw "Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was." :!:
Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie dziekował Bogu ZA to np. ze dziecko bierze narkotyki, albo, że mąż pije czy bije żonę - to przeciez nie o takie ZA chodzi. :!:

O ten werset chodzi z Tesaloniczan, czy Za czy WE

i na koniec:

Flp 4:4 Bw "Radujcie się w Panu zawsze; powtarzam, radujcie się."

1Tes 5:16 Bw "Zawsze się radujcie."

Watro też zwrócić uwagę na słowo RADUJCIE, nie tylko na słowo ZAWSZE :crazy:
Ostatnio zmieniony przez AgnesPavlovski 2009-02-15, 08:53, w całości zmieniany 2 razy  

MM 

Wysłany: 2009-02-15, 08:49   Re: Poruszająca historia - Nick Vujicic

Axanna napisał/a:
Natanael napisał/a:
Urodziłem się bez kończyn.

Natanael, to Ty jesteś tym Nickiem? Bo z wypowiedzi to tak wygląda....

Powyższe stwierdzenie, szczególnie pogrubiony odcinek, brzmi dla mnie jak jakąś abstrakcja, jak coś w ogóle nierealnego... albo też jak zwykłe udawanie czegoś... Mimo że jestem wierząca i kocham Boga, to nie wierze, żeby ktoś był Bogu szczególnie wdzięczny za kalectwo, sorry... Jak komuś odrąbie nogę w wypadku, to naturalną dla mnie reakcją człowieka jest ból, żal, gorycz i płacz, a nie rozkwitnięcie ze szczęścia, że Bóg teraz wykorzysta kalekę dla świadectwa...
Wybaczcie wszyscy, ale tak mi się wydaje...

MM czekam na ciebie z występem o moim braku "właściwego poznania", "braku miłości" i "krętactwie" - masz pole do popisu.

Witaj, tym razem napiszę, że po prostu brak Ci wiary, Ty oceniasz zgodnie z własnym zrozumieniem i jak czegośnie rozumiesz to nie wierzysz. Dlatego nie masz radości i pokoju.
Pozdrawiam.

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-15, 08:52   

A skąd Ty wiesz, Panie Sędzio, czego nie mam, a co mam?

Agnes, ja nie mówiłam o tym co piszesz, mówiłam o czymś innym, sorry, ale się spieszę, więc napisze później. Dwa słowa - tak, dziękujemy we wszystkim - pełna zgoda, jednak to nie to samo, co dziękować za wszystko.

I jeszcze - a co ma poświadczyć owe świadectwo?

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-15, 08:54   

Axanna napisał/a:
Dwa słowa - tak, dziękujemy we wszystkim - pełna zgoda, jednak to nie to samo, co dziękować za wszystko.

NO ja tez sie z tym zgadzam , Axanno :mrgreen:

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-15, 08:55   

MM, w Twoim stylu napiszę, że masz chrapke do rozliczenia mnie, tyle, że nie potrafisz zrobić tego w rzetelny sposób, ani uzasadnić swoich przytyków, jakie namolnie przeciwko mnie wysuwasz, dokładnie depcząc po piętach.

Z niesmakiem, pozdrówka

P.S. Ludzie, MMu nie brak wiary! popatrz, wszystkim brak, a jemu nie...

Kermit, same się odnajdują...
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2009-02-15, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-15, 08:57   

Do rozważebnia TO SLOWO:

Kol 3:15 Bw "A w sercach waszych niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też powołani jesteście w jednym ciele; a bądźcie wdzięczni"

Kol 3:16 Bw "Słowo Chrystusowe niech mieszka w was obficie; we wszelkiej mądrości nauczajcie i napominajcie jedni drugich przez psalmy, hymny, pieśni duchowne, wdzięcznie śpiewając Bogu w sercach waszych.
Do Tesaloniczan:
"Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni,"

Mamy wiele powodów , zeby być wdzięcznymi Bogu.

MM 

Wysłany: 2009-02-15, 09:30   

Axanna napisał/a:
A skąd Ty wiesz, Panie Sędzio, czego nie mam, a co mam?

Tak interpretuję Twoje wypowiedzi, jeśli się mylę to po prostu napisz.
Axanna:
Cytat:
Ja tak czasem, gdy popatrzę na pewne zachowania chrześcijan, to się zastanawiam... czy to może ze mną jest coś nie tak, że zawsze mi się rzuca w oczy... przepraszam, że tak szczerze rąbnę - kołtuństwo, czy jednak niektórym naprawdę brak jakieś klepki i to rzeczywiście są anomalie, które postrzegam właściwie...

No bo, na przykład, jest napisane:

Flp 4:4 Bw "Radujcie się w Panu zawsze; powtarzam, radujcie się."

1Tes 5:16 Bw "Zawsze się radujcie."

To więc niektórzy uważają, że jak ktoś nie tryska radością, to jest pod wpływem diabła, że należy się zawsze mieć przyklejony na stale uśmiech dookoła głowy, a w skrajnych wypadkach widziałam nawet idiotyczne skakanie w ciągu całego "nabożeństwa", jeżeli wolno w ogóle użyć takiego określenia na to co się działo.

P.S. po prostu ciekawa jestem, czy niektórzy ludzie używają rozumu przy czytaniu Słowa choć trochę, czy może nie trzeba...

Z tym deptaniem po piętach to może tak wyglądać, bo jak przeczytam twoje wypowiedzi to przychodzi mi chęć coś napisać. Tyle.
Ale tu to mnie sama zaprosiłaś:
Axanna:
Cytat:

Natanael 
Natanael

Wysłany: 2009-02-15, 15:01   

- Witaj Axanno. Oczywiście, jak pewnie wiesz, nie jestem tym Nickiem. Wkleiłem ten link bo jest to poruszająca historia. To zwycięskie świadectwo pomogło, pomaga i pewnie pomoże jeszcze wielu ludziom. Uważam że każdy może wiele w nim dla siebie znaleźć.
Dobrego dnia co dnia - zawsze.
Ef 5:10

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-15, 15:05   

Witaj Natanael - mnie takie świadectwa i buduja i zawstydzaja. Bo mam i rece i nogi i dary i talenty i męża i dzieci wspaniale i kochane - a nie zawsze jestem wdzieczna
Dobrze jest patrzeć na to CO JEST - a nie na to CZEGO NIE MA.
I BYC WDZIECZNYM. :serce: :serce: :serce: BO z pełności serca -mówią usta.

Odpowiedz do tematu