Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tolerancja
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-05-24, 10:43   

Udowiodnij, panie Arius, że Kościół Katolicki istnieje dopiero od IV wieku, a mówiące o nim pisma sprzed tego stulecia zostały zfałszowane. :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-05-24, 10:55   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Udowiodnij, panie Arius, że Kościół Katolicki istnieje dopiero od IV wieku, a mówiące o nim pisma sprzed tego stulecia zostały zfałszowane. :-D


hehe to ty daj dowody, że istniał wcześniej :-) , to ty chciałeś dowody od Rysia.
Zapominasz, że z KRK było podobnie, tylko kilka wieków wcześniej powstał.
Jeśli chodzi o zafałszowanie, to zafałszowana jest cała historia KRK, ileż to pism opozycji zostało po prostu spalone przez rzekomych chrześcijan, czy zachowały się dziś jakieś pisma Ariusa i jemu podobnych? Swoja wersje historii pozostaw parafianom.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-05-24, 11:07   

Arius napisał/a:
hehe to ty daj dowody, że istniał wcześniej

ROTFL
Zanegowałeś istnienie KK przed IV wiekiem, to teraz łaskawco udowodnij, że masz rację. Ja nie będę udowadniał, że nie jestem jeleniem.

Arius napisał/a:
to ty chciałeś dowody od Rysia.

Rysiu twierdził, że Jego wspólonta nie jest wynikiem rozłamu, więc widać istnieje od I wieku i On może to wykazać. :)

Arius napisał/a:
Jeśli chodzi o zafałszowanie, to zafałszowana jest cała historia KRK, ileż to pism opozycji zostało po prostu spalone przez rzekomych chrześcijan, czy zachowały się dziś jakieś pisma Ariusa i jemu podobnych?

UDOWODNIJ, że ta historia została sfałszowana. To, co napisałeś o "paleniu pism opozycji" nie jest dowodem. Jest hasłem.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2009-05-24, 12:37   

Czy Jezus zachęcał chrześcijan do ekumenizmu?

Wątpię.

Wskazywał jedną wąską drogę prowadzącą do życia.

Mt 7:14 NS "natomiast ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy Ją znajdują."

Paweł także przestrzegał przed ekumenizmem.

2Kor 6:17 NS "" 'Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie mówi Jehowa i przestańcie dotykać tego, co nieczyste"; " 'a ja was przyjmę' ".

Mieli więc oddzielic się od fałszywych wierzeń a nie kumac się z nimi ;-)
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-05-24, 14:03   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
hehe to ty daj dowody, że istniał wcześniej

ROTFL
Zanegowałeś istnienie KK przed IV wiekiem, to teraz łaskawco udowodnij, że masz rację. Ja nie będę udowadniał, że nie jestem jeleniem.

Arius napisał/a:
to ty chciałeś dowody od Rysia.

Rysiu twierdził, że Jego wspólonta nie jest wynikiem rozłamu, więc widać istnieje od I wieku i On może to wykazać. :)

Arius napisał/a:
Jeśli chodzi o zafałszowanie, to zafałszowana jest cała historia KRK, ileż to pism opozycji zostało po prostu spalone przez rzekomych chrześcijan, czy zachowały się dziś jakieś pisma Ariusa i jemu podobnych?

UDOWODNIJ, że ta historia została sfałszowana. To, co napisałeś o "paleniu pism opozycji" nie jest dowodem. Jest hasłem.


Ty twierdzisz, że Rysia Jednota jest wynikiem rozłamu a żadnych dowodów nie masz, poza swoja czczą gadanina, tak samo ja mogę sobie gadać bez podawania dowodów o twojej organizacji powstałej w IVw. KRK powstało poprzez rozłam w prawdziwym zborze, dochodziło nawet do tego, że wykluczano tych co wierzyli w prawdziwego BOGA.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-05-24, 15:47   

tessa napisał/a:
Czy Jezus zachęcał chrześcijan do ekumenizmu?

Wątpię.

Wskazywał jedną wąską drogę prowadzącą do życia.

Mt 7:14 NS

Wers nie mówi o ekumenizmie, ale o tym, ile osób spełnia wymagania przez Chrystusa postawione.

tessa napisał/a:
Paweł także przestrzegał przed ekumenizmem.

2Kor 6:17 NS

Ten fragment również nie naucza o ekumenizmie.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-05-24, 15:48   

Arius napisał/a:
Ty twierdzisz, że Rysia Jednota jest wynikiem rozłamu a żadnych dowodów nie masz, poza swoja czczą gadanina,

O Jednocie Ryszarda nie ma żadnych śladów w historii. :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-05-24, 15:59   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
Ty twierdzisz, że Rysia Jednota jest wynikiem rozłamu a żadnych dowodów nie masz, poza swoja czczą gadanina,

O Jednocie Ryszarda nie ma żadnych śladów w historii. :-D


Tak samo jak o KRK.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-05-24, 16:01   

ROTFL!!!
Może najpierw poucz się historii, apotem wysuwaj takie tezy, że nie ma śladów Kościoła Katolickiego. Oszczędzisz sobie ośmieszania się. :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
t.ostry

Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 377
Wysłany: 2009-05-24, 16:18   

Rys: Gdzie Ty tam masz ekumeniczne rozlamy? Kontekst wyraznie mowi co to za miecz...

Yarpen: nie bede owijal w bawelne tylko Ci powiem jak wierze... u kresu dni Bestia z Morza ktora reprezentuje system religijny ktorego jedna z glow jest papiestwo (ta glowa otrzymala smiertelna rane i zostala zagojona) a bestia z ziemi reprezentuje inny kontynent Ameryke... te dwie bestie jak widzisz polacza sie by wprowadzic nowy porzadek swiata stwarzajac obraz besti (nalezy sobie odpowiedziec co jest obrazem i znakiem besti) i kazdy kto nie podporzadkuje sie temu dozna przesladowan...

To tak w skrocie Ci opisalem jak ja wierze nie wnikajac w zadne symbole dodatkowe i niuanse...
_________________
Zbawieni to nie CI, ktorzy bezgranicznie wierzyli KŁAMSTWU, ale CI, ktorzy uwierzyli PRAWDZIE...
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-05-24, 18:27   

Yarpen Zirgin napisał/a:
ROTFL!!!
Może najpierw poucz się historii, apotem wysuwaj takie tezy, że nie ma śladów Kościoła Katolickiego. Oszczędzisz sobie ośmieszania się. :-D


Przed IVw nie było KRK to fakt, którego nie chcesz przyjąć.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-05-24, 20:11   

Natomiast jedynym z faktów, których ty nie chcesz przyjąć do wiadomości jest ten, że "KRK" to część Kościoła Katolickiego, a nie całość. :-)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
t.ostry

Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 377
Wysłany: 2009-05-25, 18:39   

To zalezy jak rozumiec proroctwa Daniela i Objawienia... bo YZ moze miec racje z pewnego punktu widzenia... zalezy tez co ma na mysli ;)
_________________
Zbawieni to nie CI, ktorzy bezgranicznie wierzyli KŁAMSTWU, ale CI, ktorzy uwierzyli PRAWDZIE...
 
 
 
realista 

Wyznanie: unitarianizm
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 577
Wysłany: 2009-06-29, 10:17   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
hehe to ty daj dowody, że istniał wcześniej

ROTFL
Zanegowałeś istnienie KK przed IV wiekiem, to teraz łaskawco udowodnij, że masz rację. Ja nie będę udowadniał, że nie jestem jeleniem.

Zgodnie ze starą łacińską zasadą Affirmanti incubit probatio, non neganti Yarpen ciężar dowodowy spada na Ciebie. Pozdrawiam
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-29, 10:22   

Zabawny jesteś.
Zgodnie z zasadami naukowymi, ciężar dowodu spoczywa na osobie wysuwającą jakąś tezę, niezależnie od tego, czy jest ona potwierdzająca czy negująca.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11