Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Znecanie sie, gwalcenie dzieci w Katolickich sierocincach.
Autor Wiadomość
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-05-24, 11:24   Znecanie sie, gwalcenie dzieci w Katolickich sierocincach.

Irlandią wstrząsnął raport podsumowujący działalność katolickich szkół i sierocińców w latach 1937 – 1978. Raport, skupiający się na przypadkach maltretowania dzieci przez przełożonych, wykazał ogromną skalę procederu oraz brak woli ze strony ministerstwa edukacji do zrobienia czegokolwiek by mu przeciwdziałać – podał „Irish Independent”.
Sporządzenie raportu trwało dziesięć lat. Komisja przyjrzała się 200 instytucjom i 1 800 udokumentowanym przypadkom znęcania się nad dziećmi. Raport pokazał, że przedstawiciele państwowi byli świadomi powszechnego fizycznego, psychologicznego i seksualnego maltretowania dzieci. Komisja podała, że zamiast zbadać niepokojące doniesienia, ministerstwo edukacji działało w obronie religijnych instytucji.

W raporcie znajdują się wzmianki o biciu, poniżaniu i wykorzystywaniu seksualnym. Kiedy wyszło na jaw, że ktoś wykorzystuje dzieci, przełożeni najczęściej po prostu przenosili taką osobę do innej instytucji. Powszechne okazały się również zaniedbania, takie jak niedożywienie oraz brak odpowiedniej opieki medycznej.


Cytat:
po owocach ich poznancie


lepiej kolo mlynskie na szyje i do wody, niz zgorszyc/zranic dzieci
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-05-24, 14:08   Re: Znecanie sie, gwalcenie dzieci w Katolickich sierocincac

Musashi napisał/a:
Irlandią wstrząsnął raport podsumowujący działalność katolickich szkół i sierocińców w latach 1937 – 1978. Raport, skupiający się na przypadkach maltretowania dzieci przez przełożonych, wykazał ogromną skalę procederu oraz brak woli ze strony ministerstwa edukacji do zrobienia czegokolwiek by mu przeciwdziałać – podał „Irish Independent”.
Sporządzenie raportu trwało dziesięć lat. Komisja przyjrzała się 200 instytucjom i 1 800 udokumentowanym przypadkom znęcania się nad dziećmi. Raport pokazał, że przedstawiciele państwowi byli świadomi powszechnego fizycznego, psychologicznego i seksualnego maltretowania dzieci. Komisja podała, że zamiast zbadać niepokojące doniesienia, ministerstwo edukacji działało w obronie religijnych instytucji.

W raporcie znajdują się wzmianki o biciu, poniżaniu i wykorzystywaniu seksualnym. Kiedy wyszło na jaw, że ktoś wykorzystuje dzieci, przełożeni najczęściej po prostu przenosili taką osobę do innej instytucji. Powszechne okazały się również zaniedbania, takie jak niedożywienie oraz brak odpowiedniej opieki medycznej.


Cytat:
po owocach ich poznancie


lepiej kolo mlynskie na szyje i do wody, niz zgorszyc/zranic dzieci


Już o tym było na forum, ciekawi mnie ile jeszcze razy będzie ten temat poruszany, zamiast dopatrywać się ciągle zła u innych, wykazując to na każdym kroku, lepiej zająć się badaniem Biblii i szukaniem prawdziwych nauk, pozostawmy BOGU JHWH rozliczenie organizacji i ludzi, dopuszczających i tających grzeszne zachowania.
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-05-26, 12:20   Re: Znecanie sie, gwalcenie dzieci w Katolickich sierocincac

Arius napisał/a:

Już o tym było na forum, ciekawi mnie ile jeszcze razy będzie ten temat poruszany, zamiast dopatrywać się ciągle zła u innych, wykazując to na każdym kroku, lepiej zająć się badaniem Biblii i szukaniem prawdziwych nauk, pozostawmy BOGU JHWH rozliczenie organizacji i ludzi, dopuszczających i tających grzeszne zachowania.


1. Jesli ten temat juz byl poruszany, to sorry, nie zauwazylem, moderator powinien skaskowac ten.
2. Jesli cie ciekawi ile razy ten temat jeszcze bedzie poruszany to powinienes na biezaca monitorowac forum.
3. Dlaczego sie dopatrujesz ciagle zla u innych Arius? To niewlasciwe postepowanie.
4. Wykazujac zlo u innych na kazdym kroku musi byc meczace.
5. Zamiast pisac, ze lepiej sie zajac badaniem biblii i szukaniem prawdziwych nauk, zacznij sam badac biblie i zacznij szukac prawdziwe nauki.
6. Co Bogu nalezy pozostawic to nalezy, a co nie nalezy pozostawic Bogu to nie nalezy.
Bog nakazal scigac i karac zbrodnie, a nie nazywac je ,,grzesznymi zachowaniami''!
Grzeszne zachowania to takze przeklinanie czy upijanie sie samotnie w domu.
Gwalt czy znecanie sie nad innymi to juz przestepstwo karalne!

pozdr
 
 
kotek Filutek

Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 247
Wysłany: 2009-05-27, 12:24   

Arius napisał/a:
zamiast dopatrywać się ciągle zła u innych, wykazując to na każdym kroku, lepiej zająć się badaniem Biblii i szukaniem prawdziwych nauk

Jezus powiedział, że "po owocach ich poznacie"
i miał na myśli zarówno swoich prawdziwych uczniów, którzy mieli być rozpoznani po dobrych owocach
jak i tych co tylko mówią, że są uczniami Jezusa, ci mieli być rozpoznani po złych owocach

tak więc temat molestowania dzieci w jakiejś organizacji religujnej jest związany ze studiowaniem Biblii, bo pomaga zastosotwać słowa Jezusa o "rozpoznaniu przez wydawane owoce"
 
 
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2009-05-27, 12:34   

Musashi,
Widzę panie, żeś logik ;-)

Mnie męczy jedna sprawa.
Otóż w Irlandii został, zaprezentowany ten raport, gdzie organizacje oskarżane przyznają się do takich czynów. Z tego co udało mi się zapamiętać dotyczy on okresu od lat 20 lub 30 do lat 80 XX wieku. Między innymi dlatego o tym wiemy dzisiaj, bo aparat demokratyczny działa znacznie lepiej niż we wszystkich okresach wcześniejszych. Stawiam tezę iż w okresie wcześniejszym takie rzeczy mogły się dziać na porządku dziennym we wszystkich krajach chrześcijańskich przez wiele wieków. A ponieważ opieka społeczna była tylko i wyłącznie sprawowana przez kościół więc takie nadużycia jak we spomniamym okresie w Irlandii są jedynie małym fragmentem góry lodowej.
Czy można obalić tę tezę?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-05-27, 12:35   

kotek Filutek napisał/a:
Arius napisał/a:
zamiast dopatrywać się ciągle zła u innych, wykazując to na każdym kroku, lepiej zająć się badaniem Biblii i szukaniem prawdziwych nauk

Jezus powiedział, że "po owocach ich poznacie"
i miał na myśli zarówno swoich prawdziwych uczniów, którzy mieli być rozpoznani po dobrych owocach
jak i tych co tylko mówią, że są uczniami Jezusa, ci mieli być rozpoznani po złych owocach

tak więc temat molestowania dzieci w jakiejś organizacji religujnej jest związany ze studiowaniem Biblii, bo pomaga zastosotwać słowa Jezusa o "rozpoznaniu przez wydawane owoce"

To teraz odpowiedz:
1. Czy Kościół Katolicki naucza, że można molestować dzieci?
2. Czy każdy katolik molestuje dzieci?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2009-05-27, 12:46   

Yarpen Zirgin napisał/a:
2. Czy każdy katolik molestuje dzieci?

Może jakieś wiarygodne badanie co który?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-05-27, 12:48   

Nie ja oskarżam, więc nie ja będę udowadniał.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2009-05-27, 12:52   

Yarpen Zirgin,
Więc na razie mamy jasny i czytelny dowód o powszechności w Irlandii. A statystycznie, na miarach możemy, ektrapolować co dałem wyraz we wcześniejszcyh postach. 20 lat temu dużo się uczyłem o populacji generalnej i wnioskowaniu. Może ktoś to fachowo zrobi, ale tak czy inaczej wszystko wskazuje na powszechność tego procederu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-05-27, 12:57   

pawelm napisał/a:
Więc na razie mamy jasny i czytelny dowód o powszechności w Irlandii.

Wypaczasz fakty, pawelm. Sprawdź dokładnie, czy raport stwierdza, że każdy ksiądz, zakonnik i zakonnica molestował dzieci.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-05-27, 13:09   

Zgadzam się z Yarpenem KrK nie naucza o molestowaniu, również inne religie tez tego nie nauczają. Wszędzie się znajdzie świnia. Nie widzę powodu dla którego mamy ten temat rozdrabniac. ktoś mi pewnie powie,że księża itp, tak, tacy są w KrK, ale też KrK jest ogromny i tam jest najwięcej tych właśnie "świń"podłych ludzi, którzy często dla kariery tam sie znaleźli, bo na pewno nie z powołania.Ja sie zastanawiałam gdyby tak jakaś denominacja przebiła KrK,liczebnie kto wie ile takich "świń" by się znalazło? przykro by nam się zrobiło, gdyby ich było więcej co?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Badacz Biblii 
Wolny Badacz Biblii


Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 210
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2009-05-27, 13:30   

Ludzi należy oceniać indywidualnie, a nie zbiorowo.
_________________
http://www.kchds.elblag.pl/
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-27, 13:46   

Badacz Biblii napisał/a:
Ludzi należy oceniać indywidualnie, a nie zbiorowo.

Ale organizacje, która się mieni iż jest "Kościołem Jezusa" można, a nawet należy oceniać zbiorowo...

A co się tyczy molestowania, to znaczący wpływ na częstotliwość tego makabrycznego zjawiska, wywiera pewny, nie mniej makabryczny przymus celibatu, panujący w owej organizacji, głośno trąbiącej o swoim prymacie na miano Kościoła Chrystusowego...

Tyle że Bogu nawet na myśl nie przyszło zabraniać ożenku swoim uczniom... komuś innemu na tym zależy, a nie Bogu....
 
 
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2009-05-27, 13:59   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Wypaczasz fakty, pawelm. Sprawdź dokładnie, czy raport stwierdza, że każdy ksiądz, zakonnik i zakonnica molestował dzieci.

Zapomniałem, że jesteś fizykiem i statystyka Ci jest obca ;-(

Nigdzie nie napisałem, że każdy, wszędzie i zawsze. Ale jeśli na 100 domów dla trudnych dzieci w 10 dochodziło do czynów ww opisanych to mamy prawo do twierdzenia, o powszechności. To tak jak masz wadliwy jakiś system w samochodzie. Jeśli przekracza jakiś procent ( zdecydowana większość jest dobra) wymienia się we wszystkich pojazdach z danego okresu całą serię tych urządzeń. Więc proszę błędów mi nie przypisywać ale jedynie czytać ze zrozumieniem.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-05-27, 14:13   

pawelm napisał/a:
Zapomniałem, że jesteś fizykiem i statystyka Ci jest obca ;-(

Statystyka ma to do siebie, że dale informacje od liczby. Problemem jest interpretacja.

Pawelm, może ja nie rozumiem języka polskiego, ale tam gdzie mnie wychowano, słowo "powszechny" w stosunku do zachowań ludzi oznaczało zawsze "wszyscy" albo "większość". Jeżeli w 10 domach na 100 dochodzi do w/w czynów, to oznacza, że jest to zjawisko obejmujące 10% przypadków, a nie powszechne.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10