Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus umarł zamiast grzeszników
Autor Wiadomość
rafalJG 

Wysłany: 2009-06-09, 11:41   

Ofiara Jeszui jako "powszechna" i "wieczna" powinna być dla gwałcicieli, cudzołożników, morderców i bluźnierców - niezależnie od ich decyzji pójścia za Bogiem. Każdy grzesznik, który umarł tuż po ofierze Jezusa (odkupienie), a nie zdążył zgrzeszyć - byłby zbawiony - choć nigdy nie słyszał o Jezusie! Nie sądzicie, że brak tu logiki?

Henryk trafnie zauważył, że kluczem jest decyzja o pójściu za Bogiem, a nie sama ofiara.

Polecam Wam do polemiki dwa fajne teksty:

http://www.jeszua.pl/index.php?mode=oodkupieniu

http://www.jeszua.pl/index.php?mode=pojednajcieszb

t.ostry

Wysłany: 2009-06-09, 13:18   

Cytat:

EMET:
A co powiesz o tekście 1 Piotra 3:19, 20?
Również Judy 1:6?

I co z tymi tekstami?

Rozumiem ze wszyscy tu obecni zakladaja ze pierwsi ludzie sie niczym nie roznili od ludzi naszych czasow? Jesli tak, to faktycznie teoria powstania olbrzymow (ludzie obcujacy z aniolami) mozna uznac za prawdziwy mit...

izraelita 
www.unitarianie.pl

Wysłany: 2009-06-09, 14:43   

On zmienia nas, w nim umiera nasza Adamowa natura, stary cielesny człowiek umiera w nas dzięki przelaniu Jego Krwi.
Jego Duch napełnia nas dzięki Jego ofierze.
Nasza pokuta codzienna jest ze względu na Jego łaskę.

Jego Krew czyni nas bezgrzesznymi w Mocy Jego Ducha zmieniając naszą naturę - odtąd walczymy z ciałem, z Adamem, starym człowiekiem - jesteśmy przeciwnikami grzechu, grzech jest naszym wrogiem, nie przyjacielem. Ciało czyni to czego nie chcemy, my w Duchu Jego czynimy to czego Bóg chce.
Paweł pisał w liście do Rzymian bardzo precyzyjnie i dokładnie (w rozdziałach 7 i 8 szczególnie) o tych sprawach.
Grzeszny człowiek - Śmierć/Krew Jezusa - Bezgrzeszny Człowiek: taka kolej rzeczy

Grzesznicy nie będą zbawieni.

Jezus nie umarł zamiast grzeszników - gdyż grzesznicy umrą za swoje grzechy.

t.ostry

Wysłany: 2009-06-09, 16:08   

popieram, z tym ze grzesznicy ktorzy nie zaakceptuja krwi Jezusa nie beda zbawieni... bo kazdy z nas jest grzesznikiem.

annaem
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-10, 08:57   

t.ostry napisał/a:
popieram, z tym ze grzesznicy ktorzy nie zaakceptuja krwi Jezusa nie beda zbawieni... bo kazdy z nas jest grzesznikiem.

Co masz na mysli pisząc nie będą zbawieni?
Czy mozesz sprecyzować co sie wedlug Ciebie z nimi stanie?
Czy wierzysz w wieczne potępienie według ktorego Bóg nie jest Bogiem stalym, lecz zmiennym, bo zmieniajacym swoje postępowanie wobec swoch dzieci.
Przecież na ziemi Jezus mówił, ze jeżeli tylko jedna owca znajdzie sie poza owczarnią, On zostawi pozostałe bezpieczne owce i pójdzie za tą jedną, aby ją dszukać i ocalić.Czy Jezus nie był Bogiem na ziemi? Dlaczego tylko na ziemi zbawiał swoje owce , a w Duchowosci juz nie?
pozdrawiam

izraelita 
www.unitarianie.pl

Wysłany: 2009-06-10, 09:16   

t.ostry napisał/a:

Jesteś grzesznikiem?
Napisałeś, że każdy z nas, wiec ty też czujesz się grzesznikiem.

Akceptujesz Krew Jezusa i dalej pozostajesz grzesznikiem - wbrew tej Największej Cenie?

Ci którzy AKCEPTUJĄ Krew Mesjasza nie są grzesznikami.

rafalJG 

Wysłany: 2009-06-10, 09:27   

Grzesznikiem jest ten, co grzech popełnia, a nie ten, kto wierzy, czy nie wierzy w Jeszuę.

Hebr. 10:26-27
26. Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy,
27. Lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników,
(BW)

izraelita 
www.unitarianie.pl

Wysłany: 2009-06-10, 09:35   

rafalJG napisał/a:
Grzesznikiem jest ten, co grzech popełnia, a nie ten, kto wierzy, czy nie wierzy w Jeszuę.

26. Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy,
27. Lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników,
(BW)

Grzesznikiem jest ten kto grzech popełnia. Kto popełnia grzech zginie.
Kto poznał Mesjasza - przestaje popełniać grzechy. Kto nie popełnia grzechów będzie żył.

Wiara w kogoś czy niewiara w kogoś nie ma znaczenia.

izraelita 
www.unitarianie.pl

Wysłany: 2009-06-10, 09:39   

annaem napisał/a:

Co masz na mysli pisząc nie będą zbawieni?
Czy mozesz sprecyzować co sie wedlug Ciebie z nimi stanie?

To każdy moze sam sprawdzić.
Ja wolałbym nie sprawdzać.

Zbawiony - nagroda/życie
Nie zbawiony - kara/śmierć

rafalJG 

Wysłany: 2009-06-10, 10:33   

izraelita napisał/a:
rafalJG napisał/a:

(BW)

Kto poznał Mesjasza - przestaje popełniać grzechy. Kto nie popełnia grzechów będzie żył.

Dokładnie o to chodzi.

Ludzie grzeszą dalej, "bo przez krew Chrystusa są zbawieni". To tą teologię chcę podważyć.
Ostatnio zmieniony przez rafalJG 2009-06-10, 10:34, w całości zmieniany 2 razy  

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-06-10, 10:33   

izraelita napisał/a:
rafalJG napisał/a:

(BW)

EMET:
Grzesznikiem jest każdy człowiek. Wyjątkiem był jedynie, kiedy żył tu na ziemi - Jezus Chrystus - doskonały człowiek oraz Adam i Ewa, zanim zgrzeszyli.

Polecam teksty: 1 Królów 8:46; Psalm 51:5/7/; Psalm 130:3; 143:2; Sentencje [Przysłów] 20:9; Zgromadzający [hebr. Qoheleth] 7:20; Izajasza 53:6; do Rzymian 3:23; do Galacjan 3:22; 1 Jana 1:8.
Co do Jezusa: 2 do Koryntian 5:21; do Hebrajczyków 4:15; 1 Piotra 2:22.

Naganne wysoce i dyskwalifikujące jest rozmyślne trwanie w grzechu; por.: 1 Jana 3:4, 6, 8, 9; 5:18; też: do Hebrajczyków 10:26; Objawienie dane Janowi 21:27; 22:15.

O tym, co dokonał Jezus i co sprawia dla grzeszników jego ofiara okupu, to wiemy.
Np.: do Rzymian 3:24; 5:15, 21; do Efezjan 1:7.

Jednak można ów dar od Boga zlekceważyć.
Nikogo na siłę Bóg nie zbawi, o ile dany ktoś nie skorzysta poprzez pełnienie woli Bożej; por. np. 1 Jana 2:17b.
Ciekawe są też rady w: do Rzymian 4:7; 13:12.

Stephanos, ps. EMET
Ostatnio zmieniony przez EMET 2009-06-10, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  

izraelita 
www.unitarianie.pl

Wysłany: 2009-06-10, 10:38   

rafalJG napisał/a:
izraelita napisał/a:
rafalJG napisał/a:

(BW)

Dokładnie o to chodzi.

Ludzie grzeszą dalej, "bo przez krew Chrystusa są zbawieni". To tą teologię chcę podważyć.

Czy mógłbyś spróbować przedstawić jak człowiek może nie grzeszyć?
Co to znaczy nie grzeszyć, jak to możliwe? Według ciebie.
Ja nie podważam tego co napisałeś ale chcę przeczytać jak kto inny to widzi.

t.ostry

Wysłany: 2009-06-10, 11:26   

Emet wyjasnil jak ja rozumiem kto dla mnie jest grzesznikiem...

Czy jest mozliwe niegrzeszyc? Jezus powiedzial ze bez niego nic uczynic nie mozemy, ale z nim mozemy wszystko... dzieki temu ze on zwyciezyl grzech i smierc, daje nam sile do tego aby oprzec sie silom szatanskim... jesli czlowiek podda sie Jezusowi tak jak Jezus poddal sie woli Ojca nie widze problemow aby czlowiek dalej trwal w grzechu... Jan w swoich listach pisze co to znaczy narodzic sie na nowo - z Boga.

rafalJG 

Wysłany: 2009-06-10, 11:35   

izraelita napisał/a:
rafalJG napisał/a:
izraelita napisał/a:
rafalJG napisał/a:

(BW)

Dokładnie o to chodzi.

Czy mógłbyś spróbować przedstawić jak człowiek może nie grzeszyć?
Co to znaczy nie grzeszyć, jak to możliwe? Według ciebie.
Ja nie podważam tego co napisałeś ale chcę przeczytać jak kto inny to widzi.

Ezech. 20:11
11. I dałem im moje przykazania, i objawiłem im moje prawa, które jeżeli człowiek wykonuje, żyje dzięki nim,
(BW)

Naszą powinnością jest zachowywanie Tory, której ucieleśnieniem był Jeszua. Jedynie On spełnił wszystkie micwy (nakazy). Ale nasza niedoskonałość nie zwalnia nas od życia zgodnie z Bożym Słowem. Nie przez swoje zasługi (uczynki) będziemy zbawieni, ale z łaski Bożej przez wiarę.

Rzym. 3:28-31
28. Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu,
29. Czy Bóg jest Bogiem tylko Żydów? Czy nie pogan także? Tak jest, i pogan,
30. Albowiem jeden jest Bóg, który usprawiedliwi obrzezanych na podstawie wiary, a nieobrzezanych przez wiarę.
31. Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy.
(BW)

izraelita 
www.unitarianie.pl

Wysłany: 2009-06-10, 12:07   

Ale cóż znaczy w praktyce
Naszą powinnością jest zachowywanie Tory.

Czyli czego?
Wszystkich micw?
Żadnej?
Tych które Jeszua przywołał?

Jak to rozumiesz?

Dla mnie zachowywanie Tory to:
"A Abraham uwierzył Bogu i zostało mu to policzone ku sprawiedliwości. Zaś temu, co się trudzi , zapłata nie jest liczona z łaski - ale z powodu długu. A temu, co się nie trudzi, ale wierzy dzięki Temu, co uznaje bezbożnego za sprawiedliwego - jego wiara jest liczona ku sprawiedliwości. Tak jak i Dawid mówi o dziękczynieniu człowieka, któremu Bóg liczy sprawiedliwość bez uczynków: Bogaci, których bezprawie zostało darowane i których winy zostały przykryte; bogaty mąż, którego grzechu Pan nie policzy"

Oto jest zachowywanie Tory wg mnie

Odpowiedz do tematu