Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Znecanie sie, gwalcenie dzieci w Katolickich sierocincach.
Autor Wiadomość
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2009-05-27, 14:36   

Yarpen Zirgin,
i tu Ci przyznam rację ;-)
Żle się wyraziłem. Powinienem napisać spotykany, regularny, cykliczny. Ale całkowicie się zgadzam, że samo wynaturzenie jakim jest pedofilia dotyczy znikomej części naszego społeczeństwa ( nie wiem ile % jeśli już o procentach mówimy) chociaż w grupie zakonników i księży, gdzie jest celibat ta liczba może być większa od średniej, ale to tylko przypuszczenie bo tego nie badam.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-05-27, 16:51   

pawelm napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Wypaczasz fakty, pawelm. Sprawdź dokładnie, czy raport stwierdza, że każdy ksiądz, zakonnik i zakonnica molestował dzieci.

Zapomniałem, że jesteś fizykiem i statystyka Ci jest obca ;-(

Nigdzie nie napisałem, że każdy, wszędzie i zawsze. Ale jeśli na 100 domów dla trudnych dzieci w 10 dochodziło do czynów ww opisanych to mamy prawo do twierdzenia, o powszechności. To tak jak masz wadliwy jakiś system w samochodzie. Jeśli przekracza jakiś procent ( zdecydowana większość jest dobra) wymienia się we wszystkich pojazdach z danego okresu całą serię tych urządzeń. Więc proszę błędów mi nie przypisywać ale jedynie czytać ze zrozumieniem.



EMET:
Z tego, co pamiętam, to raczej YZ jest bodajże... chemikiem...(?)
Tzn. takowe wykształcenie ma.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-06-07, 22:09   

EEEeeeeeech,strach czytać,jak to możliwe?

http://www.wykop.pl/ramka...-z-piekla-rodem
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-07, 22:35   

A autor artykułu tytułem pokazuje, że na faktach mu nie zależy, a jedynie na dokopaniu KK.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-06-07, 23:09   

Żyjemy już w takim czasie,że wszystko zło musi się objawić, i tez tak się dzieje.
KrK objawia się w zastraszającym tempie, już niedługo usłyszymy:

Obj. 14:7-8
7. Mówiącego głosem wielkim: Bójcie się Boga i chwałę mu dajcie, gdyż przyszła godzina sądu jego, a kłaniajcie się temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.
8. A za nim szedł drugi Anioł, mówiąc: Upadł Babilon, ono miasto wielkie! bo winem gniewu wszeteczeństwa swego napoił wszystkie narody.
(BG)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-07, 23:20   

A zło objawiło się jeszcze zanim Kościół powstał, bo jeden Apostoł okazał się zdrajcą, jeden się Chrystusa wyparł, a reszta stchórzyła. Zaś po powstaniu Kościoła morderca stał się apostołem narodów, zaś apostołowie zamiast go wywalić na zbity pysk, to podali mu ręce i zaprosili do kompanii.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-06-07, 23:36   

I ty w tego morderce wierzysz? Dziwię się tobie hehehe.

Przecież to nie jego wina,że KrK zniósł celibat i tym samym zrobił zwyrodnialców ze swoich pracowników.
Ja wierzę,że krótki jest już czas i cały ten zły system KrK upadnie doszczętnie. Nic na to nie pomożesz Yarpen, Proroctwa muszą się wypełnić. I niech za to będą Bogu Najwyższemu wielkie dzięki.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
kato

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 472
Wysłany: 2009-06-08, 08:09   

Parę tygodni temu, na kazaniu ksiądz odniósł się (bardzo delikatnie) to tych problemów Kościoła. Jak się okazało całe zło bierze się z wadliwie funkcjonującej rodziny. Taki pedofil, gwałciciel - w sutannie czy innym uniformie - nie jest niczemu winien. ON PRZECIEŻ NIE MA MÓZGU!
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-08, 08:10   

Cytat:
I ty w tego morderce wierzysz? Dziwię się tobie hehehe.

Nie, nike. Ja wierzę w Chrystusa, którego ten morderca głosił. Dla mnie bowiem jest ważny Bóg i jego dzieło, a nie to, czy któraś z osób, które mi Ewangelię zwiastują, więcej i ciężej grzeszy niż inne.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-12, 02:32   

Yarpen Zirgin napisał/a:
A zło objawiło się jeszcze zanim Kościół powstał, bo jeden Apostoł okazał się zdrajcą, jeden się Chrystusa wyparł, a reszta stchórzyła. Zaś po powstaniu Kościoła morderca stał się apostołem narodów, zaś apostołowie zamiast go wywalić na zbity pysk, to podali mu ręce i zaprosili do kompanii.



editet by wit

Wyprzec sie, a zgwalcic osmiolatka/ke to jest duza roznica. Zdrajca zginal, tak i ci gwalciciele powinni zginac.
Pozatym nie ma dowodow na to, ze Pawel byl morderca.
Masz jakis? Sprostuj mnie.

Pozatym jak mieli go wywalic na zbity pysk, jak jeszcze go nie przyjeli?
I nie zaprosili go do kompanii tylko Bog go zaprosil do swojej Kompani. Gdyz to nie kompania Apostolow lecz Kompania Chrystusa- Ekklesia.

pozdr
Ostatnio zmieniony przez wit 2009-06-14, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-12, 02:35   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Cytat:
I ty w tego morderce wierzysz? Dziwię się tobie hehehe.

Nie, nike. Ja wierzę w Chrystusa, którego ten morderca głosił. Dla mnie bowiem jest ważny Bóg i jego dzieło, a nie to, czy któraś z osób, które mi Ewangelię zwiastują, więcej i ciężej grzeszy niż inne.


Dla ciebie nie jest wazne czy osoba ktora glosi u ciebie w kosciele gwalci male dzieci???
Dobrze zrozumialem?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-12, 09:36   

Musashi napisał/a:
Wyprzec sie, a zgwalcic osmiolatka/ke to jest duza roznica.

Przed Bogiem jest to tak samo ciężki grzech.

Musashi napisał/a:
Zdrajca zginal, tak i ci gwalciciele powinni zginac.

Kim ty jesteś, żeby decydotwać kto powinien umrzeć a kto żyć? "Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź wiec tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci."

Musashi napisał/a:
Pozatym nie ma dowodow na to, ze Pawel byl morderca.
Masz jakis? Sprostuj mnie.

Słowa Św. Pawła wystarczą?
Dz 20,4
Prześladowałem tę drogę [chrześcijańską], głosując nawet za karą śmierci, wiążąc i wtrącając do więzienia mężczyzn i kobiety, 5 co może poświadczyć zarówno arcykapłan, jak cała starszyzna.


Musashi napisał/a:
Dla ciebie nie jest wazne czy osoba ktora glosi u ciebie w kosciele gwalci male dzieci???
Dobrze zrozumialem?
,
Opaczenie.
Taka osoba powinna zostać ukarana stosownie do ciężaru swojej winy, ale to niczego nie zmienia głoszonej przez siebie w prawdzie Ewangelii, do której przykazań się nie zastosowała. Ewangelia nie jest bowiem jego ale Chrystusa, więc ludzki grzech jej nie przekreśla.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-12, 11:37   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Musashi napisał/a:
Wyprzec sie, a zgwalcic osmiolatka/ke to jest duza roznica.

Przed Bogiem jest to tak samo ciężki grzech.


A to skad wziales? Pewnie od swoich przelozonych ktorzy mysla podobnie, dlatego gwalca dzieci, bo wydaje im sie, ze pojda do spowiedzi jeden do drugiego i wymienia gwalt wsrod innych grzeszkow i po sprawie.

Ojcze przelozony zgrzeszylem: ukradlem ze skaronki koscielnej sto zloty, nazwalem brata Franciszka idtiota, stchorzylem w rozmowie i zaparlem sie Boga no i zdarzylo mi sie zgwalcic malutka bezbronna dzieczynke , ale przeciez dla Boga to jest wszystko rowne, tak wiec prosze za kazdy grzech trzy zdrowaski


Yarpen Zirgin napisał/a:
Musashi napisał/a:
Zdrajca zginal, tak i ci gwalciciele powinni zginac.

Kim ty jesteś, żeby decydotwać kto powinien umrzeć a kto żyć? "Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź wiec tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci."


Jestem czlowiekiem, Bog dal nam takie prawo aby decydowac.
Twoje slowa potepija ciebie i twoj system koscielny.
Ci ktorzy powinni zginac, sa przenoszeni do innych parafii, a ci ktorzy powinni zyc- male dzieci, sa niszczone przez przelozonych kosciola KK, ktorzy przeniesli ich do kolejnej parafii.

zgadza sie:

Cytat:
"Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie.



Jesli ksiedzu udowodniono gwalty na nieletnich, to w twoim duchu, w twoim tzw kosciele nalezy go przenoisic do innej parafii, aby mial nowy ,,towar'' ... czyz nie tak czynili twoi przelozeni, biskupi przez wieki? To jest ten kosciol zbudowany na apostolach? Gdzie przelozeni toleruja molestowanie seksualne dzieci? Bo ze znajdzie sie taki zwyrodnialec, ktorego nalezy zgladzic, to wszedzie sie moze taki znalesc, ale zeby go tolerowano i przenoszono z jednej parafi do innej, przez przelozonych czy przez ojca (nie) swietego to swiadczy jak ta organizacja jest skorumpowana moralnie od gory.

Ja natomiast bym wzial takigo na stryczek, aby zadne wiecej dziecko nie zostalo zniszczone przez tego zwrydodnialca.
Tak moge ofiarowac zycie niewinnym dziecom, moge dac im zycie, przez zgladzenie tego gwalciciela, ktory juz nikogo nie zniszczy.

Ty sie nazywasz chrzecijaninem Yarpen?

Cytat:
Dla mnie bowiem jest ważny Bóg i jego dzieło, a nie to, czy któraś z osób, które mi Ewangelię zwiastują, więcej i ciężej grzeszy niż inne.



editet by wit Jak mozna byc tak nieczulym na czyjas krzywde, byle by bronic swojego skorumpowanego kosciola?
odbierasz to jako atak na KK, zamiast przyznac i potepic i samemu trabic ze takie rzeczy maja miejsce...

reka reke myje, z wierzchu sie wszystko blyszczy a w srodku wszystko gnije

Musashi napisał/a:
Pozatym nie ma dowodow na to, ze Pawel byl morderca.
Masz jakis? Sprostuj mnie.

Słowa Św. Pawła wystarczą?
Dz 20,4
Prześladowałem tę drogę [chrześcijańską], głosując nawet za karą śmierci, wiążąc i wtrącając do więzienia mężczyzn i kobiety, 5 co może poświadczyć zarówno arcykapłan, jak cała starszyzna.
[/quote]

Znasz pojecie morderstwa?
Pawel glosowal wraz z innymi sedziami wg ichniego prawa. To ze ich prawo bylo zle to jedna rzecz, morderca natomiast ma swoja wykladnie i jako tako Pawel nie byl morderca tylko byl w ,,lawie przysieglej'' i glosowal wg wlasnego sumienia i ich prawa.
Jest w tym mala subtelna roznica.

Idz do lawy przysieglej, ktorzy zle glosowali i powiedz im, ze sa mordercami.
Morderca, to ktos kto wie ze zle czyni i z premedytacja pozbawia kogos zycia.
Pawel przyczynil sie do czyjesjs smierci (prawdopodobnie) gdyz nie wiadomo czy ten wyrok wykonano, gdyz jest napsiane tylko, ze glosowal.



Yarpen Zirgin napisał/a:
Musashi napisał/a:
Dla ciebie nie jest wazne czy osoba ktora glosi u ciebie w kosciele gwalci male dzieci???
Dobrze zrozumialem?
,
Opaczenie.
Taka osoba powinna zostać ukarana stosownie do ciężaru swojej winy, ale to niczego nie zmienia głoszonej przez siebie w prawdzie Ewangelii, do której przykazań się nie zastosowała. Ewangelia nie jest bowiem jego ale Chrystusa, więc ludzki grzech jej nie przekreśla.


Opaczenie?
To sa twoje straszne slowa, a nie moje opaczenie:

Cytat:
Dla mnie bowiem jest ważny Bóg i jego dzieło, a nie to, czy któraś z osób, które mi Ewangelię zwiastują, więcej i ciężej grzeszy niż inne

w tym kontekscie chodzi ci o gwalcenie malych niewinnych dzieci i znecanie sie nad nimi.

czyli:
Cytat:
Dla mnie bowiem jest ważny Bóg i jego dzieło, a nie to, czy któraś z osób, które mi Ewangelię zwiastują, gwalca male dziewczynki i malych chlopcow i znecaja sie nad nimi.



Nie wiem na ile jestes swiadomy tego, jakie okropne rzecz piszesz, jako czlowiek, a co dopiero jako chrescijanin.

Biblia jasno sie okresla jak powinni prowadzic zycie przelozeni/starsi w kosciele bozym i ich zycie powinno byc wzainteresowaniu calego lokalnego kosciola.
To co ty piszesz, to zwyrodnialstwo moralne.
Wstyd Yarpen, myslalem, ze jestes wiecej wart jako mezczyzna.
Ostatnio zmieniony przez wit 2009-06-14, 10:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-12, 11:51   

Wiesz czym się różnimy? Tym, że ja nie ośmielam się nikogo potępić i nie szukam tego, co ludzie uczynili złego. Ja patrzę na Boga i to co ludzie z jego natchnienia dokonują dobrego, zamiast szukać dzieł szatana.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
Ostatnio zmieniony przez Yarpen Zirgin 2009-06-12, 11:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-12, 11:53   

ha ha ha
YZ
ty nie potępiasz ???
a może i twój kościół nikogo nie prześladował ?
dobrych snów np w noc sw Bartłomieja
tyle
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13