Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Znecanie sie, gwalcenie dzieci w Katolickich sierocincach.
Autor Wiadomość
Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-06-13, 14:17   

EMET napisał/a:
Arius:

Może Kermit napisze jaki był cel założenia forum, które nazwał w końcu forum BIBLIJNYM, czyżby tylko z nazwy?

EMET:
Cóż Kermit może...?
Doradza często, 'żeby nie reagować na danego kogoś post/y/, ignora dać Mu' itp.
Jedynie, gdy Regulamin Forum jest naruszany, to wkracza: On, ViceAdmin czy Moderatorzy.

Kiedyś na takie moje pragnienie czystego biblijnego Forum -- YZ zaoferował mnie nawet darmowo zainstalować jakiś program, którym miałbym 'się cieszyć jak dziecko' i
dostrzegać tam jedynie czysty biblizm...

Po co zaraz jakiś 'program': przecież mam co niemiara Przekładów Biblii, wydań w językach oryginału, konkordancji itp.
Nic, tylko siąść i upajać się czystym biblizmem, a nie zawracać głowy jakimiś swoimi pragnieniami i oczekiwaniami co do Forum... biblijnego - nomen omen...

Stephanos, ps. EMET

Kermit jest Adminem, on ustanawia prawa panujące na tym forum.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-06-13, 14:53   

Arius:

Kermit jest Adminem, on ustanawia prawa panujące na tym forum.[/quote]

EMET:
Otóż to!
Chyba stara się być Adminem dosyć tolerancyjnym; to raczej Modertorzy...

Zastanawia mnie np. taki temat zapodany przez Musashiego "Czy są na Forum członkowie Strażnicy,...?"
Czy jeszcze jest to w zgodzie z Regulaminem Forum czy nie?
To, że już w pytaniu zawiera się prowokacja - to fakt.

Ciekawe, czy gdyby - podobnym sumptem - odnieść do Innych: Katolików, Ewangelicznych czy Ewangelikalnych, Zielonoświątkowców itp.: czy byłoby to mile widziane i czy czytalibyśmy wypowiedzi owych 'samobiczujących się' i oskarżających Społeczność, w której są, ew. tych, z którymi się spotykają niekoniecznie formalnie nazwani czy tp.?

Niebawem może jeszcze zacznie wywoływać "do tablicy" tych, którzy nie zareagowali na tę prowokację; kto wie, kto wie...? Np. w stylu: "Hej, EMET, członku Strażnicy, no jak tam, zaczniesz krytykować Strażnicę, zaczniesz wytykać Jej błędy?" itp.
Przecież niektórzy już dali przykład do naśladowania; nieprawdaż?

Nie jestem demagogiem, który mówi: "Jaki Admin, takie i te tutaj Forum".

Te tutaj Forum uważam bowiem za stosunkowo niezłe i tolerancyjne; inaczej po prostu bym na Nim nie pisywał...

Stephanos, ps. EMET

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2009-06-13, 17:51   

tomyo napisał/a:
zapomniełeś dodać dalej:

Niczego nie zapomniałem, ponieważ odnosiłem się do kwestii tego, czy istnieje nauczanie, którego apostołowie nie zapisali.

tomyo napisał/a:
Yarpenku coś słabo u ciebie z interpretacją tego tekstu, tu jest mowa o ludziach rządzących na świecie, a nie o oddawaniu czci innym świętym umarłym.

Tomyo, wiesz, my wierzymy, że dusza żyje po śmierci ciała, więc dla nas umarły jedynie ciała świętych, tak więc jak najbardziej można oddawać im cześć, ponieważ żyją z Bogiem w niebie. Pomijam to, że Maria została z ciałem zabrana do nieba, a fragment nie mówi "oddajcie cześć rządzącym", ale nakazuje oddawać ją tym, którym się ona należy. Wg. nas zaś należy się świetym. :-)

tomyo napisał/a:
(List do Rzymian 10:9-10, Biblia Tysiąclecia)(

Tak się składa, że ten fragment nie mowi o chrzcie.

tomyo napisał/a:
Gdzie pisze że Apostołowie już za swych czasów chrzcili dzieci (niemowlaki). Bardzo słaby argument.

Pośrednio tam, gdzie jest mowa o całych domach. Bezpośrednio zaś przekazali w nauczaniu ustnym i praktyce, która istnieje w Kościele.

tomyo napisał/a:
Cytat:
1Kor 3:12-15
Gdzie w tym fragmencie modlitwa za zmarłych?

Ten fragment jest o czyśćcu.

tomyo napisał/a:
Nawet Żydzi nie uznają tej księgi 1 i 2 Księgi Machabejskiej, oraz Tobiasza, Judyty, Mądrości, Syracha, Barucha. Zadzwoń do nich i się dowiedz, dlaczego. Skoro prtestantom nie wierzysz. Wiedz jedno Biblia sama w sobie musi mieć potwierdzenie.

Żydzi nie są chrześcijanami, a mnie obowiazują chrześcijańskie ustalenia. Teorie o "niesprzeczności" też możesz sobie darować. :-)

tomyo napisał/a:
O modlitwie za zmarłych nawet sam Jezus nie mówił, a mamy Go przecież naśladować, a nie zmyślać.

A ty skąd wiesz, że nie mówił, skoro Ewangelie nie zawierają pełnego zapisu jego słów i czynów?

tomyo napisał/a:
wdę, powiedz mi od kiedy został wprowadzony celibat, może od założenia chrześcijaństwa.

Zalecany był od czasów pierwszych chrześcijan - vided słowa Pawła. Pierwszy raz wprowadzony nakazem dla prezbiterów i biskupów przez Synod w Elwirze około 300-303 roku.

tomyo napisał/a:
o tym już pisałem.

LOL
Wymowa jest jednoznaczna: Apostołowie otrzymali władzę odpuszczania i zatrzymywania grzechów za pomocą Ducha Świętego. Nie zdołasz zmienić wymowy tych słów Chrystusa.

tomyo napisał/a:
Zauważ,że KK obok Biblii ma Katechizm Kościoła Katolickiego, tak samo Swiatkowie obok przekładu BNŚ ma Strażnicę, co obok siebie mają protestanci - JEZUSA prawdziwe Słowo Boże.

Katechizm jest spisanym nauczaniem Kościoła - nie daje zbawienia. Teksty, że nie znamy Chrsytusa sobie daruj - lepiej od Ciebie wiem, komu i w kogo wierzę.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

heineken

Wysłany: 2009-06-13, 20:05   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Tomyo, wiesz, my wierzymy, że dusza żyje po śmierci ciała, więc dla nas umarły jedynie ciała świętych, tak więc jak najbardziej można oddawać im cześć, ponieważ żyją z Bogiem w niebie.

Ale Wy wcale tak nie wierzycie :-P

"Odkryliśmy na nowo niepodzielność człowieka; przeżywamy intensywnie rzeczywistość naszej cielesności i doświadczamy, że jest to konieczny sposób urzeczywistnienia całości bytu człowieka. Na tej podstawie możemy na nowo zrozumieć biblijną zapowiedź, która obiecuje nieśmiertelność nie duszy oddzielonej , lecz całego człowieka. W naszych czasach przede wszystkim protestancka teologia sprzeciwiła się greckiej nauce o nieśmiertelności duszy, uważanej niesłusznie również za myśl chrześcijańską. W rzeczywistości wyraża się w niej zupełnie niechrześcijański dualizm; wiara chrześcijańska zna tylko wskrzeszenie umarłych mocą Bożą"
J. Ratzinger "Wprowadzenie w chrześcijaństwo", Wyd. Znak, Kraków 2006, s. 366

"[...] wszystkimi fibrami naszej egzystencji stwierdzamy cielesność człowieka i ... zdolni jesteśmy zrozumieć jego ducha jako wcielonego, jako b ę d ą c e g o ciałem, nie zaś p o s i a d a j ą c e g o ciało."
J. Moltmann "Bóg w stworzeniu", Wyd. Znak, Kraków 1995, s. 426

"Tok myśli biblijnej zakłada natomiast niepodzielną jedność człowieka. Pismo Święte na przykład nie zna żadnego wyrazu, który by oznaczał tylko ciało (jako coś oddzielnego, różnego od duszy), i na odwrót, wyraz "dusza" przeważnie oznacza całego człowieka. Nieliczne miejsca, w których zaznacza się odmienny pogląd, wahają się miedzy greckim a hebrajskim sposobem myślenia i w żadnym razie nie odbiegają od dawnego znaczenia. Wskrzeszenie umarłych (nie ciał!!), o czym mówi Pismo, dotyczy, zgodnie z tym, zbawienia j e d n e g o, niepodzielnego człowieka, a nie losu połowy (może jeszcze drugorzędnej) człowieka."
J. Ratzinger "Wprowadzenie w chrześcijaństwo", Wyd. Znak, Kraków 2006, s. 368

"Dusza i ciało nie są analizowane jako składniki człowieka. Gdy według jahwistycznej narracji o stworzeniu, Bóg tchnął swe tchnienie w grudę ziemi, człowiek stał się - dosłownie- "duszą żyjącą" (Rdz 2,7). Nie p o s i a d a ł duszy. Był duszą. gdy człowiek umiera, może lamentować: "jestem otoczony przez śmierć, jestem ciałem". Człowiek nie posiada też ciała, j e s t ciałem."

J. Moltmann "Bóg w stworzeniu", Wyd. Znak, Kraków 1995, s. 426-427

"(1 Kor 15, 18-19). Wersety te sugerują, że Paweł odrzuca grecką ideę nieśmiertelności duszy pozbawionej cielesnego zmartwychwstania."

C.S. Keener, "Komentarz historyczno-kulturowy do Nowego Testamentu, Vocatio, warszawa 2000, s. 371.

Więc jak to jest wyznawcy Watykanu wierzą w nieśmiertelną duszę, czy nie ?? :mrgreen: :mrgreen:

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-06-14, 18:53   

Yarpen Zirgin napisał - „Teksty, że nie znamy Chrystusa sobie daruj - lepiej od Ciebie wiem, komu i w kogo wierzę.”:

Po pierwsze nie napisałem, że ty go nie znasz, bo nawet sam diabeł Go zna, proszę nie zmyślaj czegoś, czego nie napisałem. Chciałem ukazać, że protestant tylko i wyłącznie tylko opiera się na Biblii, czyli Biblia i Jezus żadna inna doktryna.

Po drugie jestem zmęczony twymi odpowiedziami w stylu Apostołowie przekazali ustnie lub napisali coś, co ma tylko KRzK, jeśli masz mnie przekonać to podaj dokładnie gdzie to mogę przeczytać, a skoro ty tak tyle wiesz to może sam zacytujesz, który to Apostoł napisał, miej więcej, kiedy, dla kogo.

To chyba nie takie trudne niż pisać bajki na tym forum przez Ciebie, zachęć mnie, bo może bracia moi, którzy są w Kościele Zielonoświątkowym wciskają mi kit.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-06-14, 19:05   

heineken napisał/a:
Ale Wy wcale tak nie wierzycie

366 Kościół naucza, że każda dusza duchowa jest bezpośrednio stworzona przez Boga 223 nie jest ona "produktem" rodziców - i jest nieśmiertelna 224 nie ginie więc po jej oddzieleniu się od ciała w chwili śmierci i połączy się na nowo z ciałem w chwili ostatecznego zmartwychwstania.

223 Por. Pius XII, enc. Humani generis: DS 3896; Paweł VI, Wyznanie wiarv Ludu Bożego, 8.

224 Por. Sobór Laterański V (1513): DS 1440.

Katechizm Kościoła Katolickiego

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-06-14, 19:08   

Kod:
tomyo napisał/a:
O modlitwie za zmarłych nawet sam Jezus nie mówił, a mamy Go przecież naśladować, a nie zmyślać.

A ty skąd wiesz, że nie mówił, skoro Ewangelie nie zawierają pełnego zapisu jego słów i czynów?

Biblia zawiera wszystko to co Bóg chciał żeby zawierała, napewno o niczym nie zapomniał, gdyby tak było nie był by Bogiem.
Yarepanku wszyscy wierzymy w Boga nawet diabeł, pytanie, komu wierzymy:
1. Bogu, który dał nam Biblie (Jezusa, jako jedynego pośrednika, jedynego bez grzechu, jedynego, który z ciałem wstąpił do nieba, jedynego odkupiciela, itd.…)
2. Bogu, który dał nam Biblie, oraz doktryny dodane przez człowieka (Katechizm Kościoła katolickiego, Tradycja)

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-06-14, 19:11   

tomyo napisał/a:
Chciałem ukazać, że protestant tylko i wyłącznie tylko opiera się na Biblii, czyli Biblia i Jezus żadna inna doktryna.

No to nie ukazałeś, bo moje doświadczenia pokazują, że protestant opiera się przede wszystkim na tym, co wg. niego zapisano w Piśmie Świętym, czyli na własnych interpretacjach satarannie wybranych pojedynczych fragmentach Pisma Świętego, bez uwzględnienia lub z absolutnym ignorowaniem innych miejsc Pisma Świętego wypowiadajacych się na dany temat.

tomyo napisał/a:
Po drugie jestem zmęczony twymi odpowiedziami w stylu Apostołowie przekazali ustnie lub napisali coś, co ma tylko KRzK, jeśli masz mnie przekonać to podaj dokładnie gdzie to mogę przeczytać, a skoro ty tak tyle wiesz to może sam zacytujesz, który to Apostoł napisał, miej więcej, kiedy, dla kogo.

Tomyo, jak do tej pory, to na nauczanie ustne wskazałem w jednym miejscu - kwestia chrztu dzieci z zaznaczeniem, że istnieje wers w Biblii, który co najmniej na to wskazuje. We wszystkich pozostałych podałem konkretne fragmenty Pisma Świętego. Nie odpowiadam za to, że je albo ingornujesz, albo inaczej interptetujesz.

Acha, ja tu nie jestem po to, aby kogokolwiek nawracać.

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-06-14, 20:12   

Dlaczego nie, czy Apostoł Paweł tego nie czynił, nie nawracał, nie pozyskiwał ludzi dla Chrystusa, forum jest też po to, aby szukać prawdy?

Yarpen można by pisać, że to nie my tylko KRzK opiera się na fragmentach i tak w koło Macieja, tylko przejrzyj forum, kogo broni protestant: tradycję czy Biblie, Maryje i innych świętych – czy Jezusa, jako jedynego pośrednika?

Ale oddalamy się od tematu. Taka sytuacja gdyby była w naszym kościele, to ta osoba na pewno nie pełniłaby żadnej funkcji w kościele z wykluczeniem włącznie. Bo jeśli kościół by tego nie zrobił, stało by się początkiem grzechu i rozpadem kościoła.

Jeszcze jedno Yarpen, wierzę, że Bóg działa w każdym kościele, bo tylko Bóg daje wzrost – dzieli nas tylko ludzka głupota, jeśli ktoś mi mówi, że tylko w tym kościele (budowla, budynek) jest zbawienie albo w tym, to omijam go wielkim łukiem. Ja czuję się wolny, niezwiązany z żadnym budynkiem, bo w mym sercu mieszka Jezus Chrystus, fundament mojego kościoła Chrystusowego, na którym złożyłem swój kamyk, tak jak moi bracia święci w Jezusie Chrystusie położyli swój kamyk w wierze, tak tworzymy jeden kościół Chrystusowy i nie ma znaczenia, z jakiej denominacji ktoś, jeśli TYLKO JEZUS jest twoim PANEM.

Pozdrawiam Cię i miłego jeszcze dnia.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-06-14, 20:40   

tomyo napisał/a:
Dlaczego nie, czy Apostoł Paweł tego nie czynił, nie nawracał, nie pozyskiwał ludzi dla Chrystusa, forum jest też po to, aby szukać prawdy?

Dlatego, że wiara bierze się ze słuchania (Rz 10:17), a nie z czytania, tomyo.

tomyo napisał/a:
Yarpen można by pisać, że to nie my tylko KRzK opiera się na fragmentach i tak w koło Macieja, tylko przejrzyj forum, kogo broni protestant: tradycję czy Biblie, Maryje i innych świętych – czy Jezusa, jako jedynego pośrednika?

Protestant broni swojej interpretacji powyrywanych z kontekstu fragmentów Pisma Świętego (np. kwestii jedynego pośrednictwa Chrystusa we wszystkim) oraz zazwyczaj atakuje, tak jak ty, nauczanie Kościoła Katolickiego. Zazwyczaj opierając się na mitach, że czegoś tam w nauczaniu katolickim nie ma, albo że jest niezgodne z Pismem Świętym.

tomyo napisał/a:
Ale oddalamy się od tematu.

Chciałbym Ci zwrócić uwagę, że ty sam wyciągnąłeś kwestię pochodzenia nauczania, przez co stworzyłeś tego offtopicka, z którego obecnie uciekasz po przypomnieniu, że podałem fragmenty Pisma Świętego stanowiące podstawę wskazanych przez Ciebie elementów nauczania katolickiego.

tomyo napisał/a:
Taka sytuacja gdyby była w naszym kościele, to ta osoba na pewno nie pełniłaby żadnej funkcji w kościele z wykluczeniem włącznie. Bo jeśli kościół by tego nie zrobił, stało by się początkiem grzechu i rozpadem kościoła.

Gdy ludzie w swej wierze opierają się na osobach, którzy w nim nauczają, to rzeczywiście grzech takiego nauczającego może doprowadzic do rozpadu w danym Kościele. Kiedy jednak ludzie opierają się w swej wierze na Bogu i nie wątpią w jego działanie w Kosciele, to żaden grzech prezbitera, nawet najgorszy, nie spowoduje utraty wiary i zwątpienia, a w konsekwencji rozpatu Kościoła. Dlaczego? Bo takie osoby zdają sobie sprawę z tego, że prezbiter jest tylko człowiekiem i może upaść tak samo jak każdy inny człowiek. Dlatego ufność pokłada w Bogu, który prowadzi swój Kościół na drodze do zbawienia, a nie w ludziach.

tomyo napisał/a:
Jeszcze jedno Yarpen, wierzę, że Bóg działa w każdym kościele, bo tylko Bóg daje wzrost – dzieli nas tylko ludzka głupota, jeśli ktoś mi mówi, że tylko w tym kościele (budowla, budynek) jest zbawienie albo w tym, to omijam go wielkim łukiem. Ja czuję się wolny, niezwiązany z żadnym budynkiem, bo w mym sercu mieszka Jezus Chrystus, fundament mojego kościoła Chrystusowego, na którym złożyłem swój kamyk, tak jak moi bracia święci w Jezusie Chrystusie położyli swój kamyk w wierze, tak tworzymy jeden kościół Chrystusowy i nie ma znaczenia, z jakiej denominacji ktoś, jeśli TYLKO JEZUS jest twoim PANEM.

To jest tzw. protestancki ekumenizm: "Nie ważne w co wierzysz, ważne, że czujesz, że Chrystus jest Panem."
Sęk w tym, że Apostołowie wzywali do jedności wiary, naczania i organizacji, a nie do "każdy sobie rzepkę skrobie".

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-06-14, 21:25   

Znam świadectwo muzummanina, który przez czytanie Biblii uwierzył. Tak samo Josh McDowell, na którym byłem w KRzK w Elblągu. Nie mam więcej pytań. Pozdrawiam Cię serdecznie, niech Bóg Cię błogosławi i prowadzi w imieniu Jezusa Chrystusa.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-06-14, 21:33   

Ja zaś wiem, skąd się wzięła moja wiara, wiara moich braci a także wiara moich rodziców i krewnych... Ze słuchania. :-)

Badacz Biblii 
Wolny Badacz Biblii

Wysłany: 2009-06-14, 21:36   

tomyo napisał/a:
Znam świadectwo muzummanina, który przez czytanie Biblii uwierzył. Tak samo Josh McDowell, na którym byłem w KRzK w Elblągu. Nie mam więcej pytań. Pozdrawiam Cię serdecznie, niech Bóg Cię błogosławi i prowadzi w imieniu Jezusa Chrystusa.

Świadectw nawróconych na Biblię jest wielu, gdy zaczną porównywać zwodnicze nauki KRzK i wielu odłamów protestantyzmu. W Prawosławiu jest inaczej. Kompletna śepota.

4.Przykazanie (Szabat) i antytrynitaryzm, to najlepsze papierki lakmusowe na początek. Jak ktoś to ignoruje, to jest zwiedzony niestety.

Odpowiedz do tematu