Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Duchowe uzdrowienia - cuda, których nie ma
Autor Wiadomość
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-16, 09:24   

Rafał
w pełni podzielam Twoje stanowisko
to znak czasów ostatecznych -rzekome znaki i cuda
ale jeżeli istnieją fałszywe dolary -muszą być i prawdziwe
nieprzyjaciel tylko podrabia a nie stwarza
pozdrawiam
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-17, 01:16   

rafalJG napisał/a:
Ja nie neguję Bożej mocy. Zastanawiam się, czy charyzmatyczni uzdrowiciele nas nie okłamują.


No to oboje nie negujemy.
Czy charyzmatyczni uzdrowiciele nas nie okłamują?
Ale ktorzy? Uzdrowiciele, czyli naprawde uzdrawiaja, ale masz watpliowsci czy to z Boga?
Uzdrowiciele, czyli tacy co za nich sie podaja, a uzdrowien raczej nie ma?
Charyzmatyczni.... , a czy sa uzdrowiciele niecharyzmatyczni?
Nie przepadam za slowem ,,charyzmatyczni'' ,,niecharyzmatyczni'' gdyz to robi sztuczny podzial.

Co do twojego pytania, tak konkretnie, to mysle, ze znajdziesz jakas czarna owce, ktora oklamuje, wiecej owiec, ktore sa szczere w swoim stanowisku, ale bardziej siebie oklamuja niz innych, przejaskrawiaja, albo nie wiem co..... bo wlasciwie jesli ktos jest uzdrowiony to jest uzdrowiony, nie wiem na czym mialoby polegac te oszustwo.

ale przyszla mi mysl, ze meze ty masz na mysli wielkie kilkutysieczne spotkania gdzie ludzie wychodza do przodu, ze swiadectwami, ze zostali uzdrowieni itd.

To czy ci ludzie by klamali? Moga sie mylic, to fakt, ale wszystko mozna zweryfikowac mysle.
Pozatym jaki wplyw maja takie zjawiska na nasze codzienne zycie naszego lokalnego kosciola. Moim zdanie, zadne, chyba ze w danym kosciele ludzie sie kloca i dziela, przez jakiegos tvewangeslite mieszkajacego na drugiej kuli ziemskiej.
Kiedys bysmy o takim nie slyszeli, i staralibysmy sie o nasza wspolna trzodke aby wszystkim dobrze sie po bozemu zyla, a teraz mamy dostep do wszelkich nowinek itp i same klopoty , podzialy wsrod przyjaciol chrzescijan.

Sorry za rozpisanie
pozdrawiam
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-17, 09:08   

Musashi napisał/a:
rafalJG napisał/a:
Ja nie neguję Bożej mocy. Zastanawiam się, czy charyzmatyczni uzdrowiciele nas nie okłamują.


No to oboje nie negujemy.
Czy charyzmatyczni uzdrowiciele nas nie okłamują?
Ale ktorzy? Uzdrowiciele, czyli naprawde uzdrawiaja, ale masz watpliowsci czy to z Boga?
Uzdrowiciele, czyli tacy co za nich sie podaja, a uzdrowien raczej nie ma?
Charyzmatyczni.... , a czy sa uzdrowiciele niecharyzmatyczni?
Nie przepadam za slowem ,,charyzmatyczni'' ,,niecharyzmatyczni'' gdyz to robi sztuczny podzial.

Co do twojego pytania, tak konkretnie, to mysle, ze znajdziesz jakas czarna owce, ktora oklamuje, wiecej owiec, ktore sa szczere w swoim stanowisku, ale bardziej siebie oklamuja niz innych, przejaskrawiaja, albo nie wiem co..... bo wlasciwie jesli ktos jest uzdrowiony to jest uzdrowiony, nie wiem na czym mialoby polegac te oszustwo.

ale przyszla mi mysl, ze meze ty masz na mysli wielkie kilkutysieczne spotkania gdzie ludzie wychodza do przodu, ze swiadectwami, ze zostali uzdrowieni itd.

To czy ci ludzie by klamali? Moga sie mylic, to fakt, ale wszystko mozna zweryfikowac mysle.
Pozatym jaki wplyw maja takie zjawiska na nasze codzienne zycie naszego lokalnego kosciola. Moim zdanie, zadne, chyba ze w danym kosciele ludzie sie kloca i dziela, przez jakiegos tvewangeslite mieszkajacego na drugiej kuli ziemskiej.
Kiedys bysmy o takim nie slyszeli, i staralibysmy sie o nasza wspolna trzodke aby wszystkim dobrze sie po bozemu zyla, a teraz mamy dostep do wszelkich nowinek itp i same klopoty , podzialy wsrod przyjaciol chrzescijan.

Sorry za rozpisanie
pozdrawiam


Mówie "charyzmatyczni" bo byli z charyzmatycznych denominacji. A spotkania były uzdrowieniowe, ale nie widziałem tak uzdrowień, tylko słyszałem, kogo to oni nie uzdrowili na końcu świata... W Jeleniej Górze przez 7 spotkań nie uzdrowili nikogo.
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2009-06-17, 15:30   

rafalJG napisał/a:

Mówie "charyzmatyczni" bo byli z charyzmatycznych denominacji. A spotkania były uzdrowieniowe, ale nie widziałem tak uzdrowień, tylko słyszałem, kogo to oni nie uzdrowili na końcu świata... W Jeleniej Górze przez 7 spotkań nie uzdrowili nikogo.

a możesz podac nazwę zboru, albo link, bo może rozmawiamy o ultracharyzmatykach, takich jak Spichlerz, lub o Beny Hinn-owcach i jemu podobnych... a tam to róznie bywa... raczej nieciekawie...
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-17, 15:45   

Rafał o takich pisze
to ludzie z PDJ
ci sami o których i ja niechętnie piszę
Jelenia Góra jest niedaleko Legnicy
to te same ptaszki
pozdrawiam
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2009-06-17, 16:12   

Płaskowicki Rys napisał/a:

to ludzie z PDJ

a maja ksiązki Hagina wiec juz wiem... tak myślalem ultracharyzmatycy....

Fałszywe nauczanie Ruchu Wiary - kompendium

Cytat:
Wystarczy przyjrzeć się nauczaniu Kennetha Hagina, Kennetha i Glorii Copelandów, Benny Hinna, Fredericka Price'a, Charlesa Cappsa i wielu innych liderów Ruchu Wiary na temat Krzyża i Odkupienia, by zorientować się, że ci ludzie głoszą inną, niebiblijną ewangelię, która tak naprawdę jest herezją.


zresztą proszę zobaczyć jak wyglądają ich "ewangelizacje" śmiech na sali :lol: zaraźliwe... ostrzegam...



tutaj link jeśli ktoś nie widzi filmu powyzej
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-17, 18:25   

guster
Dobrze piszesz
widzę ,że się wreszcie zgadzamy.
właśnie to niebezpieczeństwo i ja widzę
pozdrawiam
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-18, 11:21   

quster napisał/a:
rafalJG napisał/a:

Mówie "charyzmatyczni" bo byli z charyzmatycznych denominacji. A spotkania były uzdrowieniowe, ale nie widziałem tak uzdrowień, tylko słyszałem, kogo to oni nie uzdrowili na końcu świata... W Jeleniej Górze przez 7 spotkań nie uzdrowili nikogo.

a możesz podac nazwę zboru, albo link, bo może rozmawiamy o ultracharyzmatykach, takich jak Spichlerz, lub o Beny Hinn-owcach i jemu podobnych... a tam to róznie bywa... raczej nieciekawie...


Kościół Boży w Chrystusie.
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-18, 11:25   

http://www.youtube.com/wa...lkI&feature=fvw

Mocne, obejrzyjcie...
Ostatnio zmieniony przez rafalJG 2009-06-18, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 11:28   

Rafał
to straszne dzięki Bogu ,że już nie masz z tym nic wspólnego
mnie on/ten BH/ przypomina torreadora i starożytny pogański kult walki z bykami
pozdrawiam
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-18, 11:43   

Jakby coś przesuwało się nad tłumem...
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-06-18, 11:45   

rafalJG napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=5lvU-DislkI&feature=fvw

Mocne, obejrzyjcie...


Co to jest ? :shock: :shock:
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 11:51   

Arius
Nie wiesz czy przez swe zdziwienie chcesz okazać swój stosunek do ultracharyzmatyków ?
daruj sobie bo nikt racjonalny -biblijnie wierzący tego nie popiera -a Rafał zamieścił to ku ostrzeżeniu -i po to by pokazać Qusterowi dlaczego nie jest w takim zborze/Kościół Boży w Chrystusie PDJ- gdzie takie sprawy są popierane jako działanie Ducha Sw/
tyle
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-06-18, 12:05   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Arius
Nie wiesz czy przez swe zdziwienie chcesz okazać swój stosunek do ultracharyzmatyków ?
daruj sobie bo nikt racjonalny -biblijnie wierzący tego nie popiera -a Rafał zamieścił to ku ostrzeżeniu -i po to by pokazać Qusterowi dlaczego nie jest w takim zborze/Kościół Boży w Chrystusie PDJ- gdzie takie sprawy są popierane jako działanie Ducha Sw/
tyle



EMET:
Czy to Ci, Rysiu --
http://www.kbwch.pl/mos/i...t_xtd&Itemid=60
???


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 12:17   

Emet
tak to to
jest tu w Legnicy kościół Anastasis
powstał w ten sposób ,że pastor zboru Anastasis kościoła Zielonoświątkowego ,gdy władze kościoła/zielonoświątkowego w Polsce/ sprzeciwiały się jego wielkiemu zaangażowaniu w "nową ewangelizację apostolską "-PDJ
odwołały go z funkcji,kilka miesięcy po tym zabrał ze zboru swoich zwolenników -połączył się z maleńkim 5 osobowym zborem KBwCh i "stworzył " kościół Anastasis.
To można powiedzieć mój osobisty "przyjaciel "
on bywa na Florydzie i w Kolorado i jest jednym z głównych propagatorów "póznego deszczu " w Polsce -on i jego ludzie działali w Jeleniej Górze
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11