Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta - czy jesz wieprzowinę?

Czy spożywacie wieprzowinę, świadomie?
Tak
64%
 64%  [ 29 ]
Nie
35%
 35%  [ 16 ]
Głosowań: 45
Wszystkich Głosów: 45

Autor Wiadomość
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2009-06-23, 14:44   Ankieta - czy jesz wieprzowinę?

Pytanie jak w temacie.
Dotyczy świadomego jedzenia. Pomińmy sytuację gdy nie wiemy, że w cukierku jest żelatyna wieprzowa itp.
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-23, 15:52   

Oczywiście, że spożywam wieprzowinę. Uważam, że jest pyszna - nie ma to jak Żeberka z niespodzianką. Mniam! :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-23, 17:17   

I tu wychodzi twój szacunek dla innych
jeżeli mego brata gorszy jedzenie mięsa nie będę przy nim go jadł na wieki
Paweł będąc wolnym postulował kulturę w byciu z innymi.
Mogłeś napisać ,że po prostu jesz a ten zachwyt nad nieczystym dla wielu typem mięsa jest bardzo wiele mówiący
objawia się w nim cała twoja tolerancja dla żydów muzułmanów adwentystów braci polskich i niektórych zielonoświątkowców i wielu innych
Jakoś mnie to nie dziwi ze strony przedstawiciela organizacji spadkobierców cesarzy Romy.
Widoczna jest cała 'powaga 'Romy
tyle
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-23, 17:59   

Płaskowicki Rys napisał/a:
I tu wychodzi twój szacunek dla innych
jeżeli mego brata gorszy jedzenie mięsa nie będę przy nim go jadł na wieki

Ryszard, nie zjem w tym przypadku, kiedy ktoś stojący obok i patrzący na to, jak ja jem, powie że to go gorszy. W innym przypadku sumienie bliźniego nie będzie decydować o tym, co spożywam (vide 1 Kor 10,25-33).

Płaskowicki Rys napisał/a:
Mogłeś napisać ,że po prostu jesz a ten zachwyt nad nieczystym dla wielu typem mięsa jest bardzo wiele mówiący
objawia się w nim cała twoja tolerancja dla żydów muzułmanów adwentystów braci polskich i niektórych zielonoświątkowców i wielu innych

Rysiu, ja ich wszystkich, włącznie z Tobą, toleruję. Brakiem tolerancji bym się wykazał wtedy, gdybym zaczął nawoływać do wyrzucenia innowierców z kraju.

Poza tym, z tego co pamiętam, nie ma na tym forum wielu żydów, więc nie rozumiem twego oburzania się, skoro przepisy Prawa (ta, tak, te co do pokarmów nieczystych również) zostały zniesione i chrześcijan nie obowiązują (vide Dz 15,1-35). Nie wiem więc, jak może chrześcijan gorszyć zachwyt nad pokarmem, który jest dozwolony.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2009-06-23, 18:37   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Płaskowicki Rys napisał/a:
I tu wychodzi twój szacunek dla innych
jeżeli mego brata gorszy jedzenie mięsa nie będę przy nim go jadł na wieki

Ryszard, nie zjem w tym przypadku, kiedy ktoś stojący obok i patrzący na to, jak ja jem, powie że to go gorszy. W innym przypadku sumienie bliźniego nie będzie decydować o tym, co spożywam (vide 1 Kor 10,25-33).

Płaskowicki Rys napisał/a:
Mogłeś napisać ,że po prostu jesz a ten zachwyt nad nieczystym dla wielu typem mięsa jest bardzo wiele mówiący
objawia się w nim cała twoja tolerancja dla żydów muzułmanów adwentystów braci polskich i niektórych zielonoświątkowców i wielu innych

Rysiu, ja ich wszystkich, włącznie z Tobą, toleruję. Brakiem tolerancji bym się wykazał wtedy, gdybym zaczął nawoływać do wyrzucenia innowierców z kraju.

Poza tym, z tego co pamiętam, nie ma na tym forum wielu żydów, więc nie rozumiem twego oburzania się, skoro przepisy Prawa (ta, tak, te co do pokarmów nieczystych również) zostały zniesione i chrześcijan nie obowiązują (vide Dz 15,1-35). Nie wiem więc, jak może chrześcijan gorszyć zachwyt nad pokarmem, który jest dozwolony.


Ty yarpen to co ty masz za problem, hee...?
Jaki ty masz problem yarpen, no wyznaj w końcu.
Napisz to będziemy się modlić.

dozwolony - niedozwolony, tralalala, nic nie rozumiesz chłopie nic a nic.
Lat już trochę masz, seminaria, profesory Cię uczyły a ty nic nie kumasz, jak to możliwe powiedz?


A skąd wiesz, że ja nie jestem Żydem albo muzułmaninem nawróconym, wiesz dobrze, że kwestia świni w jedzeniu jest sprawą dla niektórych poważną dosyć, także dla chrześcijan co niektórych, Ty zaś piszesz to co piszesz.

Bardzo proszę moderatora o udzielenie ostrzeżenia yarpenowi gdyż obraził moje uczucia religijne co nie jest zgodne z regulaminem.
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-23, 18:45   

Ziew... A ja poproszę o udzielenie ostrzeżenia Izraelicie za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat. :mrgreen:
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2009-06-23, 18:47   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ziew... A ja poproszę o udzielenie ostrzeżenia Izraelicie za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat. :mrgreen:


Strata czasu faktycznie...
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-23, 18:51   

Co za pech...

Cóż, przypomnę Ci, że przez wzgląd na Żydów, kiedy oni stoją obok, chrześcijanin ma się powstrzymać od rzeczy wymienionych w Dz 15,1-35, a nie od wieprzowiny. :-)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Badacz Biblii 
Wolny Badacz Biblii


Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 210
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2009-06-23, 20:28   

Bóg dla naszeg dobra wskazał pokarmy czyste (koszystne) i nieczyste (niezdrowe). Wartoby jednak tego przestrzegać. Wieprzowinie i wielbłądkom mówimy NIE! :) ;) @YZ w przeciwieństwie do katolików, prawdziwi Chrześcijanie nie jedzą wieprzowiny i jak się okazuje Żydami nie są na ogół. Więc nie generalizuj, że antywieprzowi są tylko Żydzi.
_________________
http://www.kchds.elblag.pl/
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-06-23, 21:58   

Proszę o powściągliwość w ocenie dyskutantów, i nie nawoływanie do udzielania ostrzeżeń. Yarpena prosiłbym, aby w następnym tego rodzaju temacie, zachował dla siebie swoje przekonania o upodobaniach kulinarnych, jak to zrobił w tym przypadku, a adwersarza/y o ostudzenie emocji.
Nie zachowujmy się jak dzieci, i nie szukajmy przyczyn do wszczynania nikomu niepotrzebnych sporów.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-24, 08:22   

Bóg dał ludowi dietę lepszą niż innym narodom. Czemu z tego nie skorzystać?
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-24, 08:25   

Zwłaszcza ,że to po prostu zdrowiej -nie jeść wieprzowiny
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-24, 09:06   

Badacz Biblii napisał/a:
@YZ w przeciwieństwie do katolików, prawdziwi Chrześcijanie nie jedzą wieprzowiny i jak się okazuje Żydami nie są na ogół.

Dziwne. Czyżby "prawdziwi Chrześcijanie" nie dostrzegali tego, że przepisy Prawa Mojżeszowego odnośnie pokarmów czystych i nieczystych zostały zniesione i chrześcijan nie obowiązują?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-24, 09:09   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Zwłaszcza ,że to po prostu zdrowiej -nie jeść wieprzowiny

E tam, "zdrowiej". Mój dziadek ma 84 lata i przez całe życie je wieprzowinę. Widać jednak nie szkodzi.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-24, 09:13   

Ojciec mojej mamy żył 98 lat całe dorosłe życie palił papierosy i to dużo
czy z tego wynika ze palenie jest zdrowe ?
proszę o nie stosowanie takich chwytów
chcesz jedz kaszankę czy wieprzowinę -twój wybór ale choć trochę szanuj dyskutantów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13