Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Duchowe uzdrowienia - cuda, których nie ma
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-06-20, 00:43   

quster napisał/a:
rafalJG napisał/a:
Mam podręcznik szkoły proroczej, gdzie szczekanie jest uznawane za dar Ducha...

żeby tylko...


O fajne, czyli piesek mojej córki dziś prorokował? Tak szczekała Rori za swoją panią,że aż uszy mnie bolały. ale za to się na prorokowała hehehe
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-20, 07:41   

Nie jesteś Nike
we właściwej organizacji
to co on pisze to niestety praktyka tego ruchu
pozdrawiam
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-22, 09:07   

nike napisał/a:
quster napisał/a:
rafalJG napisał/a:
Mam podręcznik szkoły proroczej, gdzie szczekanie jest uznawane za dar Ducha...

żeby tylko...


O fajne, czyli piesek mojej córki dziś prorokował? Tak szczekała Rori za swoją panią,że aż uszy mnie bolały. ale za to się na prorokowała hehehe


Może to pani szczekała?
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-23, 15:02   Re: Duchowe uzdrowienia - cuda, których nie ma

rafalJG napisał/a:
Szalom,

Mam sporo przyjaciół charyzmatyków. Dzięki ich zaproszeniom, miałem okazję uczesniczyć wielu konferencjach uzdrowieniowych . Prowadzący opowiadali o wskrzeszeniach, odrastających kończynach, znikających tatuażach, odrastających organach. Tymczasem podczas tych zgromadzeń, poza paroma przypadkami, nic się nie działo. Kto był chory - był dalej chory i wychodził rozczarowany. Pomimo modlitwy w językach i goracej atmosfery.

Pytanie brzmi: czy owi kaznodzieje zwyczajnie nas okłamują, wykorzystując naszą dziecięcą wiarę i naiwność, czy też cuda zdarzają sie zawsze tam, gdzie nas nie ma?...

UWAGA: Pragnę zaznaczyć, że wierzę, że Dary Ducha nie ustały i Bóg nadal działa!!!


Rafal, wracajac do tematu (gdyz ,,szczekanie'' wszyscy wierzacy jakich znam nazwa glupota i herezja) to zaznaczyles, ,,ze wierzysz, ze Dary Ducha nie ustały i Bóg nadal działa!!!''
Czy znasz miejsca/wspolnoty gdzie Bog tak nadal dziala?

pozdrawiam
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-24, 09:17   

Nie znam. Ale syn Siosty z zaprzyjaźnionej grupy domowej modli się o chorych. Ale robi to tak jak Eliasz modlił się o deszcz - modlitwa- sprawdzenie efektu, modlitwa - sprawdzenie efektu - do skutku. Jeżeli chmury nie ma - modlimy się dalej...

Tak np. usunął stulejkę synowi swojego kolegi. Mały chodził w trakcie z ojcem do łazienki i sprawdzali efekt. W końcu stulejka zeszła ( po 6 godzinach modlitwy).

Boży cud bez rozgłosu, padania i szczekania...
Ostatnio zmieniony przez rafalJG 2009-06-24, 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-24, 09:27   

Chwała Panu
i o to chodzi
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-24, 13:23   

rafalJG napisał/a:
Nie znam. Ale syn Siosty z zaprzyjaźnionej grupy domowej modli się o chorych. Ale robi to tak jak Eliasz modlił się o deszcz - modlitwa- sprawdzenie efektu, modlitwa - sprawdzenie efektu - do skutku. Jeżeli chmury nie ma - modlimy się dalej...

Tak np. usunął stulejkę synowi swojego kolegi. Mały chodził w trakcie z ojcem do łazienki i sprawdzali efekt. W końcu stulejka zeszła ( po 6 godzinach modlitwy).

Boży cud bez rozgłosu, padania i szczekania...


Zastanawia mnie tylko, dlaczego sie uczepiles tego szczekania. Oprocz tego, ze masz jakas ksiazke, to nie slyszales wsrod wierzacych takich rzeczy (czy slyszales?).

A jesli nawet jest rozglos czy padanie i osoba jest uzdrowiona, to dla uzdrowionej osoby nie ma to znaczenia, jak tylko to, ze jest zdrowa.

Po co tak poniewierac innych wierzacych, tylko dlatego, ze robia cos inaczej niz ty bys to robil, gdybys umial.

Pozatym co zlego jest w rozglosie?
Jezus powiedzial do apostolow ,,Idzcie i gloscie (rozglaszajcie) ewangelie'', ,, a oni szli , glosili i towarzyszyly im cuda i uzdrowienia''
Jesli ktos zostal uzdrowiony, to czyz nie jest dobrym to rozglosic i pokazac, ze Pan dziala tak jak dzialal i wsrod apostolow?

wogole, to swietnie, ze wsrod twojej wspolnoty jedni wierzacych modla sie o innych tak usilnie

Pozdrawiam
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-24, 13:51   

Musashi napisał/a:
rafalJG napisał/a:
Nie znam. Ale syn Siosty z zaprzyjaźnionej grupy domowej modli się o chorych. Ale robi to tak jak Eliasz modlił się o deszcz - modlitwa- sprawdzenie efektu, modlitwa - sprawdzenie efektu - do skutku. Jeżeli chmury nie ma - modlimy się dalej...

Tak np. usunął stulejkę synowi swojego kolegi. Mały chodził w trakcie z ojcem do łazienki i sprawdzali efekt. W końcu stulejka zeszła ( po 6 godzinach modlitwy).

Boży cud bez rozgłosu, padania i szczekania...


Zastanawia mnie tylko, dlaczego sie uczepiles tego szczekania. Oprocz tego, ze masz jakas ksiazke, to nie slyszales wsrod wierzacych takich rzeczy (czy slyszales?).

A jesli nawet jest rozglos czy padanie i osoba jest uzdrowiona, to dla uzdrowionej osoby nie ma to znaczenia, jak tylko to, ze jest zdrowa.

Po co tak poniewierac innych wierzacych, tylko dlatego, ze robia cos inaczej niz ty bys to robil, gdybys umial.

Pozatym co zlego jest w rozglosie?
Jezus powiedzial do apostolow ,,Idzcie i gloscie (rozglaszajcie) ewangelie'', ,, a oni szli , glosili i towarzyszyly im cuda i uzdrowienia''
Jesli ktos zostal uzdrowiony, to czyz nie jest dobrym to rozglosic i pokazac, ze Pan dziala tak jak dzialal i wsrod apostolow?

wogole, to swietnie, ze wsrod twojej wspolnoty jedni wierzacych modla sie o innych tak usilnie

Pozdrawiam


A to dlatego, że w Biblii nikt nie padał i nie szczekał przy uzdrawianiu.
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-24, 14:32   

Ech Rafal,... szkoda.

A czy ktos z apostolow, lub Jezus modlil sie o uzdrowienie przez 6 godzin w Biblii?
Nie.
Wniosek:
Nie biblijne


Widze Rafal, ze masz swoja polityke i cel.

Nigdy nie widzialem, aby ktos szczekal na spotkaniu lub udawal jakiekolwiek inne zwierze.
Ty w kazdym poscie teraz powtarzasz ,,szczekanie''
Jest to zwykle znieslawianie innych chrzescijan
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-24, 14:39   

O tych ,którzy szczekają nikt nie powie że są chrześcijanie -
Rafał nikogo nie znieważa tylko nie zgadza się na niebiblijną praktykę
wielogodzinne modły są w Biblii -szczekania i padania nie ma
i tyle
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-24, 15:15   

Nie wiem, co zamierzamy tu udowodnić. Napisałem, że widziałem gości opowiadających, że czynią cuda, a nic nie zdziałali. Pytałem Was o opinię. Mam wierzyć, bo ktoś mi powiedział: wiesz, Bracie, a w Afryce to dopiero jest przebudzenie???!... Widziałeś cud - daj świadectwo, a nie każ mi wierzyć w coś, tylko dlatego, że inni to głoszą.

Bez urazy, ale Kościół też palił za niewiarę, że Słóńce nie kręci się wokół Ziemi, a ta nie jest płaska...
Ostatnio zmieniony przez rafalJG 2009-06-24, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-06-24, 15:24   

Płaskowicki Rys napisał/a:
O tych ,którzy szczekają nikt nie powie że są chrześcijanie -
Rafał nikogo nie znieważa tylko nie zgadza się na niebiblijną praktykę
wielogodzinne modły są w Biblii -szczekania i padania nie ma
i tyle



EMET:
Ponadto jak są w Biblii 'psy' traktowane i takoż symbolika z nimi związana...
Takie teksty jak: Psalm 22:16/17/; 59:6/7/, 14/15; Objawienie dane Janowi 22:15.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-24, 15:39   

EMET napisał/a:
Płaskowicki Rys napisał/a:
O tych ,którzy szczekają nikt nie powie że są chrześcijanie -
Rafał nikogo nie znieważa tylko nie zgadza się na niebiblijną praktykę
wielogodzinne modły są w Biblii -szczekania i padania nie ma
i tyle



EMET:
Ponadto jak są w Biblii 'psy' traktowane i takoż symbolika z nimi związana...
Takie teksty jak: Psalm 22:16/17/; 59:6/7/, 14/15; Objawienie dane Janowi 22:15.


Stephanos, ps. EMET


2 Sam. 16:9
9. Wtedy rzekł Abiszaj, syn Serui, do króla: Dlaczego ten zdechły pies ośmiela się złorzeczyć mojemu panu, królowi? Pozwól, że podejdę do niego i utnę mu głowę!
(BW)


: )
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-24, 16:45   

rafalJG napisał/a:
Nie wiem, co zamierzamy tu udowodnić. Napisałem, że widziałem gości opowiadających, że czynią cuda, a nic nie zdziałali. Pytałem Was o opinię. Mam wierzyć, bo ktoś mi powiedział: wiesz, Bracie, a w Afryce to dopiero jest przebudzenie!... Widziałeś cud - daj świadectwo, a nie każ mi wierzyć w coś, tylko dlatego, że inni to głoszą.

Bez urazy, ale Kościół też palił za niewiarę, że Słóńce nie kręci się wokół Ziemi, a ta nie jest płaska...


I widziales tych gosci szczekajacych?

Pytales o opinie?
Po co?
Przecez opinie masz.
Wszyscy charyzmatycy to szczekajace psy, ktorzy mowia, ze uzdrawiaja, a jedyne umia szczekac.

Jakos dziwnie powiazales ,, widziałem gości opowiadających, że czynią cuda'', ze szczekaniem, choc nic takiego u nich nie widziales... i juz w kazdym poscie powtarzasz ,,szczekanie'' ... jak to powiedzial Josef Goebbels: Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.

Wiesz dobrze o czym ja pisze.

Cytat:
2 Sam. 16:9
9. Wtedy rzekł Abiszaj, syn Serui, do króla: Dlaczego ten zdechły pies ośmiela się złorzeczyć mojemu panu, królowi? Pozwól, że podejdę do niego i utnę mu głowę!
(BW)

: )


Bardzo smieszne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10