Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Katolicka herezja
Autor Wiadomość
tomyo 
tomyo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 869
Wysłany: 2009-07-01, 14:46   

O osądzie piszę na własnym doświadczeniu, po spowiedzi czułem jakąś ulgę, ale co z tego skoro i tak zaraz wpadałem w błoto swego grzechu, i tak za każdym razem, ilu katolików idzie tylko po to, aby się pokazać, że są dobrymi katolikami, przyjmować sakramenty, choć i tak nie wiedzą, po co – ja dopiero dowiedziałem się niedawno, że bierzmowanie to chrzest w Duch Świętym. Wiesz jestem nowonarodzony od 2 lat może niewiele, ale będąc w KK miałem postanowienie, że w roku nie opuszczę 50% nabożeństw Niedzielnych (chore prawda, ale miałem takie pragnienie) i nigdy mi to nie wyszło, ciężko było mi usiedzieć nawet 40 min. w kościele, teraz jestem na 2 godzinnych nabożeństwach i jest mi wciąż mało, dochodzą 2h w piątki, i 2h w środy, dla mnie nie do pomyślenia kiedyś, a przez te 2 lata opuściłem 2 nabożeństwa (jedno z własnej głupoty i uporu, drugie, bo moje dziecko było chore). To YZ jest niesamowite jak mój Pan Jezus Chrystus, zmienił moje życie i tego nie zmienię, bo GO KOCHAM CAŁYM SWYM SERCEM. Jeśli się człowiek nie zaprze samego siebie i nie będzie pokładał nadziei w Jezusie, to pan tego świata będzie miał nad człowiekiem kontrolę, ale dla mnie większy jest Ten, który jest we mnie Jezus Chrystus, niż ten, co chodzi po ziemi.

Osądzać ludzi nie mam zamiaru, bo nie mi jest to pisane, ale to mój Pan będzie sądził sprawiedliwie, jedynie chcę bronić prawd zawartych w Słowie Bożym, jeśli gdzieś w zdaniu poczujesz się urażony to z góry PRZEPRASZAM. Pozdrawiam Cię YZ.
 
 
Yonn Dreck

Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-07-01, 21:55   

"2. Spowiedź jest przede wszystkim przeznaczona do uzyskiwania odpuszczenia grzechów ciężkich, ponieważ lekkie gładzi Eucharystia."

Proszę mi w Biblii wskazać podział grzechów tj. na lekkie i ciężkie.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-07-02, 06:02   

Yonn Dreck napisał/a:
Proszę mi w Biblii wskazać podział grzechów tj. na lekkie i ciężkie.

1J 5:16-17 BT
„Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono. Każde bezprawie jest grzechem, są jednak grzechy, które nie sprowadzają śmierci.”
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-02, 07:01   

to nie ten podział
on nie pytał o konsekwencje grzechów ale o nie bibljny podział
na tz ciężkie i lekkie
gdzie w Biblii jest taki podział ?
jak umiesz to pokaż a jak nie to nie to nie
tyle
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-07-02, 08:25   

Właśnie w tym wersie. Podział grzechów na ciężkie i lekkie jest podziałem przebiegającym przez ich konsekwencje dla człowieka. :-)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Badacz Biblii 
Wolny Badacz Biblii


Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 210
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2009-07-03, 08:34   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Właśnie w tym wersie. Podział grzechów na ciężkie i lekkie jest podziałem przebiegającym przez ich konsekwencje dla człowieka. :-)


Kolejna słodka nadinterpretacja. Grzech, to grzech. Jedno odstępstwo od Zakonu unieważnia wszystko inne, np. Przestrzegasz 9. przykazań Dekalogu, z tym że nie święcisz Szabatu - wtedy tamto Ci się nie liczy. Jesteś grzesznikiem i już. Nie ma lekkich i ciężkich grzechów.
_________________
http://www.kchds.elblag.pl/
 
 
Yonn Dreck

Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-07-03, 12:22   

Yarpen

Przecież to, co napisałeś jest sprzeczne z doktryną KK.

W tym fragmencie biblijnym jest napisane, że gdy ktoś zgrzeszy 'ostro', to nie ma sensu się za niego modlić.

W takim razie dlaczego spowiedź w KK jest koniecznie potrzebna wtedy, gdy właśnie ktoś zgrzeszy 'ostro' - popełni grzech ciężki?

Choć wydaje mi się, że nie ma sensu się za człowieka modlić, który zbluźni przeciw Duchowi Świętemu - bo to jedyny grzech, który odpuszczony zostać nie może.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-07-03, 12:34   

Yonn Dreck napisał/a:
Przecież to, co napisałeś jest sprzeczne z doktryną KK.

W tym fragmencie biblijnym jest napisane, że gdy ktoś zgrzeszy 'ostro', to nie ma sensu się za niego modlić.

W takim razie dlaczego spowiedź w KK jest koniecznie potrzebna wtedy, gdy właśnie ktoś zgrzeszy 'ostro' - popełni grzech ciężki?

Chyba nie zauważyłeś, że spowiedź nie jest "modlitwą", o której pisze Jan, ale odpuszczeniem grzechów.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-03, 12:47   

Yarpen Zirgin napisał/a:
... spowiedź nie jest "modlitwą"... ale odpuszczeniem grzechów

Jakie ciekawe.... i w rzeczy samej - po co im Bóg, skoro są samowystarczalni :roll:
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-07-03, 12:52   

J 20:21-23 BT
„A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam.(22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!(23) Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-03, 12:59   

No właśnie... Kontekst jest do bani, prawda Yarpenku? Nieważne o jakie grzechy i przeciwko komu popełnione - czy tu chodzi o grzechy, popełnione przeciwko Tobie, na przykład, czy przeciwko Bogu... nieważne do kogo te słowa są skierowane... grunt że pasuje.

A te inne wersy o tym, że jedynie Bóg odpuszcza grzechy to do kosza...

P.S. o takich sprawach jak upamiętanie i wiara, to i wspominać nie ma co.... a po co? przecież spowiedz wystarczy... :evil:
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-07-03, 13:04   

Axanna napisał/a:
No właśnie... Kontekst jest do bani, prawda Yarpenku? Nieważne o jakie grzechy i przeciwko komu popełnione - czy tu chodzi o grzechy, popełnione przeciwko Tobie, na przykład, czy przeciwko Bogu... nieważne do kogo te słowa są skierowane... grunt że pasuje.

A te inne wersy o tym, że jedynie Bóg odpuszcza grzechy to do kosza...



EMET:
Kwestia była już nie raz, nie dwa razy [a więcej...] poruszana na tym tutaj Forum.
Np. moje post/y/ --
http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#83706
http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#83883


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Yonn Dreck

Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-07-03, 13:42   

Istnieje silne podejrzenie, że Jezus mówił to do wszystkich uczniów, a nie tylko do Dwunastu. Wystarczy cały rozdział przeczytać i wziąć pod uwagę cały NT, a nie wyrwany z kontekstu fragment. Ma to swój sens, bo jeśli wierzący poprosi o przebaczenie wierzącego, któremu zawinił, to takie odpuszczenie daje totalną ulgę. I to powinno wystarczać. Zresztą było też napisane, żebyśmy wszyscy odpuszczali sobie grzechy i mówili sobie o tym, bo to naprawdę pomaga.

O ile jeszcze zrozumiałbym dyskusję, czy to chodzi o wszystkich uczniów, czy Apostołów, to jednak przypis z BT wydaje mi się absurdalny, bowiem głosi, że:

"J 20, 23 - Tekst klasyczny dla sakramentu pokuty: mówi on o przekazaniu Apostołom i ich następcom władzy odpuszczania grzechów mocą Ducha Świętego."

Chwila, moment, jakim Apostołom i jakim następcom? Jak wspomniałem wyżej, dyskusja, czy byli to Apostołowie, jest o wiele sensowniejsza, niż to, czy wspomniane jest w Biblii o jakichś następcach.

Jeszcze jeden kwiatek - między 18 a 19 wersem w BT jest podrozdział 'Zmartwychwstały ukazuje się Apostołom' i tam jest przypis z ewangelii lukasza, który wskazuje



36. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: Pokój wam!

przy czym nad tym jest 'Jezus ukazuje się Apostołom'

ale ignorując ten podrozdzialik mamy w szerszym fragmencie

Łk 24:33-36
33. W tej samej godzinie wybrali się i wrócili do Jerozolimy. Tam zastali zebranych Jedenastu i innych z nimi,
34. którzy im oznajmili: Pan rzeczywiście zmartwychwstał i ukazał się Szymonowi.
35. Oni również opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak Go poznali przy łamaniu chleba.
36. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: Pokój wam!
(BT)


zebranych Jedenastu i INNYCH Z NIMI

jak dla mnie to strzal KK prosto w stopę

choć mogę się mylić, to tylko moje przemyślenia :)
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-07-03, 13:54   

Cytat:
Istnieje silne podejrzenie, że Jezus mówił to do wszystkich uczniów, a nie tylko do Dwunastu.

Tylko u tych, którzy odrzucili przekazywane od 2000 lat w Kościele nauczanie na ten temat.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yonn Dreck

Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-07-03, 16:51   

Cytat:
Tylko u tych, którzy odrzucili przekazywane od 2000 lat w Kościele nauczanie na ten temat.


piszę tylko, co mówi Biblia na ten temat

czyli mam rozumieć, że skoro nauczanie jest prawdziwe, to Biblia mówi nieprawdę, tak? Wykazałem Ci przecież, co jest napisane. A skoro KK uważa Biblię za prawdę (dzieło natchnione), to znaczy, że tradycja mówi nieprawdę. Nie może być tak, że Biblia mówi o wszystkich uczniach, a tradycja o samych Apostołach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10