Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Katolicka herezja
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-07-03, 18:03   

Yonn Dreck napisał/a:
Cytat:
Tylko u tych, którzy odrzucili przekazywane od 2000 lat w Kościele nauczanie na ten temat.

piszę tylko, co mówi Biblia na ten temat

czyli mam rozumieć, że skoro nauczanie jest prawdziwe, to Biblia mówi nieprawdę, tak? Wykazałem Ci przecież, co jest napisane. A skoro KK uważa Biblię za prawdę (dzieło natchnione), to znaczy, że tradycja mówi nieprawdę. Nie może być tak, że Biblia mówi o wszystkich uczniach, a tradycja o samych Apostołach.

równie dobrze mogę napisać, że Jezus umarł na krzyżu tylko dla tych, którzy odrzucili przekazywane od 1936 r. nauczanie u Świadków Jehowy

swoją drogą pal męki również nie ma pokrycia w Biblii, także można wybierać - albo Biblia, albo ustne nauczanie - rzecz jasna istnieje taka kombinacja, że jedno i drugie mówią to samo, ale niestety w KK tego nie uświadczyłem

EMET:
Wprawdzie to nie na temat tego wątku, ale napiszę tak --

Zatem uważasz, że narzędzie śmierci Jezusa to ani "krzyż" [jak np. u Katolików], ani "pal" [jak np. u ŚJ]; czy tak..?

Jeśli dysponujesz jakąś merytoryczną wiedzą w tym względzie - istotnie merytoryczną i coś nowego wnoszącą - to możesz napisać jakiś post w najobszerniejszym wątku na Forum; powtarzam: jeśli...

Bowiem powielanie znanych schematów, to jedynie rozdymanie do nadmiaru i tak pokaźnego wątku; dochodzą ponadto różne 'poboczności' niepotrzebne...

A więc...

Stephanos, ps. EMET

Yonn Dreck

Wysłany: 2009-07-04, 03:02   

Emecie, musiałeś skopiować mą pierwszą wypowiedź. Po kilku/kilkunastu minutach ją zredukowałem (zedytowałem po prostu) i spojrzyj teraz - nie ma nic o palu męki.

Także się nie odniosę do tego, pownieważ moja finalna wypowiedź nie zawiera tych informacji.

Załóżmy, że pierwotnej wersji posta nie było ok? :) Nie o tym chciałem tak naprawdę powiedzieć. I wcale nie powiedziałem, jak wg. mnie umarł Jezus. Zostawmy to, mój błąd, że puściłem mój pierwotny post, a parę minut potem go zedytowałem.

pozdrawiam :)

PS. Nie posiadam aż tak dużej wiedzy, żeby prowadzić rozważania, czy to był pal czy nie pal. Zostawmy to proszę - po prostu zadałem kilka istotnych pytań Yarpenowi i przedstawiłem swój punkt widzenia :)

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-07-04, 08:17   

Yonn Dreck napisał/a:
Emecie, musiałeś skopiować mą pierwszą wypowiedź. Po kilku/kilkunastu minutach ją zredukowałem (zedytowałem po prostu) i spojrzyj teraz - nie ma nic o palu męki.

Także się nie odniosę do tego, pownieważ moja finalna wypowiedź nie zawiera tych informacji.

Załóżmy, że pierwotnej wersji posta nie było ok? :) Nie o tym chciałem tak naprawdę powiedzieć. I wcale nie powiedziałem, jak wg. mnie umarł Jezus. Zostawmy to, mój błąd, że puściłem mój pierwotny post, a parę minut potem go zedytowałem.

pozdrawiam :)

PS. Nie posiadam aż tak dużej wiedzy, żeby prowadzić rozważania, czy to był pal czy nie pal. Zostawmy to proszę - po prostu zadałem kilka istotnych pytań Yarpenowi i przedstawiłem swój punkt widzenia :)

EMET:
Zrozumiałem.

Przynajmniej nie starasz się na siłę wymądrzać, aby coś tam... "udowodnić".

Stephanos, ps. EMET

Odpowiedz do tematu