Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Quiz telewizyjny?
Autor Wiadomość
tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-07-04, 11:07   Quiz telewizyjny?

http://wiadomosci.onet.pl/2002664,327,item.html

Mały komentarz z Onetu, dla mnie zwycięzca tego quizu:
…ZAPEWNE NIKT NIE POBIJE OFERTY MUZULMANSKIEJ. SIEDEM DZIEWIC PO SMIERCI!!! JUZ WAM SLINKA CIEKNIE???
Kapłani muzułmańscy, chrześcijańscy, żydowscy i buddyjscy, ale będzie jatka. Szkoda, że jeszcze nie ma ŚJ i nagroda Brooklyn, oraz Protestanci a nagroda, no właśnie czy my mamy jakiś budynek miejsce na ziemi, do którego moglibyśmy chodzić (na pewno jednym z tych miejsc - to moje zdanie, jest Izrael – zobaczyć miejsca działalności Jezusa).
Jestem ciekaw, kto waszym zdaniem zwycięży i dla czego?

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-07-04, 13:36   Re: Quiz telewizyjny?

tomyo napisał/a:
http://wiadomosci.onet.pl/2002664,327,item.html

Mały komentarz z Onetu, dla mnie zwycięzca tego quizu:
…ZAPEWNE NIKT NIE POBIJE OFERTY MUZULMANSKIEJ. SIEDEM DZIEWIC PO SMIERCI!!! JUZ WAM SLINKA CIEKNIE???
Kapłani muzułmańscy, chrześcijańscy, żydowscy i buddyjscy, ale będzie jatka. Szkoda, że jeszcze nie ma ŚJ i nagroda Brooklyn, oraz Protestanci a nagroda, no właśnie czy my mamy jakiś budynek miejsce na ziemi, do którego moglibyśmy chodzić (na pewno jednym z tych miejsc - to moje zdanie, jest Izrael – zobaczyć miejsca działalności Jezusa).
Jestem ciekaw, kto waszym zdaniem zwycięży i dla czego?

EMET:
??????????

Kiedyś ap. Paweł napisał tak: "Cóż więc jest moją nagrodą? To, że oznajmiając dobrą nowinę, mogę udostępniać dobrą nowinę bezpłatnie, aby nie nadużywać swojego prawa w dobrej nowinie." - 1 do Koryntian 9:18.

Co do 'zwycięzców' wg Bożych kryteriów, to: Objawienie dane Janowi 21:5 - 7.
"Ale Bogu niech będą dzięki, gdyż daje nam zwycięstwo przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa!" - 1 do Koryntian 15:57.
"ponieważ wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat. A to jest zwycięstwo, które zwyciężyło świat: nasza wiara." - 1 Jana 5:4.

Poza aspektem czysto rozumowym, mamy: "Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli Ojciec, który mnie posłał, go nie pociągnie" - wg Jana 6:44a.
"Jezus rzekł mu: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, ja tylko przeze mnie." - wg Jana 14:6.

Stephanos, ps. EMET

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-07-04, 14:11   

Emet bardziej mi chodzi o nie Biblijny komentarz tego konkursu, zauważ, że muzułmanie wierzą w wymyśloną postać, chrześcijanie (KK) w Jezusa Chrystusa (dla tych wielu nie Boga), ale mają coś jeszcze, świętych i Maryjkę (bałwochwalstwo), żydzi Bóg, (choć z tym, co niektórzy po holokauście mają problem), byddyzm wiara w – nie wiem jak to nazwać dajmy w (człowieka z jakąś nadludzką umiejętnością medytowania). To jest pomieszanie z poplątaniem. Czy łatwo będzie KK nawrócić Żyda, lub na odwrót itd?

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-07-04, 14:52   

tomyo napisał/a:
Emet bardziej mi chodzi o nie Biblijny komentarz tego konkursu, zauważ, że muzułmanie wierzą w wymyśloną postać, chrześcijanie (KK) w Jezusa Chrystusa (dla tych wielu nie Boga), ale mają coś jeszcze, świętych i Maryjkę (bałwochwalstwo), żydzi Bóg, (choć z tym, co niektórzy po holokauście mają problem), byddyzm wiara w – nie wiem jak to nazwać dajmy w (człowieka z jakąś nadludzką umiejętnością medytowania). To jest pomieszanie z poplątaniem. Czy łatwo będzie KK nawrócić Żyda, lub na odwrót itd?

EMET:
Widać na tym tutaj Forum, jak się ludzie nawzajem przekonują do racji doktrynalnych odnośnie takiej - bądź innej - Społeczności Religijnej.
W przypadku religii w grę wchodzą... uczucia; a tam, gdzie uczucia i emocje - trudno o tzw. trzeźwy i bezstronny osąd.
Widać choćby po dyskusjach w TV, jakie są reakcje na przytaczane argumenty; w przypadku np. politycznych zagadnień...

Osobiście nie wierzę w tego typu debaty - jak zapodałeś - bez względu na to, jaką by owe nosiły nazwę, bądź w jakie przyobleczone by były chwytliwe hasła i ew. jakie by nawet oferowane były... nagrody.

Stephanos, ps. EMET

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-07-04, 15:23   

Ja to wszystko rozumie, co piszesz, sam nie mogę sobie wyobrazić jak i kto da się wciągnąć w tą obłudną zabawę. Ksiądz, rabin, imam – w islamie nie ma odpowiednika kapłan z tego, co wyczytałem, mnich. Diabeł ma różne gry i zabawy, aby odciągnąć ludzi od Boga.

Odpowiedz do tematu