Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
5. Przerwa między Wielkim Uciskiem a Millenium
Autor Wiadomość
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2009-07-19, 22:40   5. Przerwa między Wielkim Uciskiem a Millenium

Cytat:
75-DNIOWA PRZERWA MIĘDZY WIELKIM UCISKIEM A 1000-LETNIM KRÓLESTWEM

I. SKĄD SIĘ BIERZE TA PRZERWA?

Dan. 12:1-13
Wielki Ucisk i wybawienie „ludu Daniela” [Izraela] [w. 1] trwać będzie „czas wyznaczony, dwa czasy i pół czasu” czyli 3.5 roku [w. 7]. Identyczne określenie zostało użyte w Obj. 12:14 – też w odniesieniu do prześladowania Izraela (Niewiasty). Jest to II połowa Wielkiego Ucisku, kiedy to diabeł skieruje swoje prześladowania głównie na naród izraelski (Niewiasta z Obj. 12).

W Dan 12:7 jest powiedziane, że „to będzie trwało” [Ucisk Izraela] 3.5 roku, natomiast gdy [prawdopodobnie Świątynia] doszczętnie będzie zniszczona, wtedy „to wszystko” się spełni. Ohyda (obrzydliwość) spustoszenia będzie mogła pozostać jeszcze 30 dni (razem 1290), a potem Świątynia zostanie zniszczona wraz z obrzydliwością (Arnold Fruchtenbaum). Natomiast „błogosławiony, kto wytrwa i dożyje do 1335 dni” czyli kolejne 45 dni. Razem 75 dni.

II. DLACZEGO 30 DNI?

Zach. 12:10-13
Powtórne Przyjście Mesjasza będzie się wiązało z nawróceniem Izraela, który zobaczy Tego [JHWH], którego przebodli i będą Go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka. Będą w żałobie.
IV Mojż. 20:29
V Mojż. 34:8
Dan. 10:2-3

Prawdopodobnie opłakiwanie i biadanie potrwa tyle, co 30 dni żałoby w Izraelu, związanej ze świadomością, KOGO PRZEBODLI. Wtedy to Bóg otworzy im źródło dla oczyszczenia z grzechu i nieczystości [Zach. 13:1]

III. DLACZEGO 45 DNI?

A. W TRAKCIE ŻAŁOBY (30 DNI) I PO JEJ ZAKOŃCZENIU (45 DNI) NASTĄPIĄ KOLEJNE WYDARZENIA:

1. ŚWIĄTYNIA WRAZ Z OHYDĄ SPUSTOSZENIA ZOSTAJE ZNISZCZONA
Dan. 12:7,11

2. PO ZWYCIĘSTWIE POD ARMAGGEDDONEM NASTĘPUJE ZAGŁADA WROGÓW
Obj. 19:20
- Zwierzę (Antychryst) wraz z fałszywym prorokiem zostają wrzuceni żywcem do Jeziora Ognistego. Musi to oznaczać wcześniejsze zmartwychwstanie Antychrysta, który wcześniej został zabity ust Pana [II Tes. 2:8]

3. SZATAN ZOSTAJE ZWIĄZANY NA 1000 LAT W OTCHŁANI
Obj. 20:1-3

4. NASTĘPUJE SĄD NAD NARODAMI
Joel 3:6-8
- Sąd nad narodami pogańskimi, a właściwie nad ich obywatelami. Będzie dotyczył ich stosunku do narodu żydowskiego.
Mat. 25:31-46
- „Sprawiedliwi” (owce) to usprawiedliwieni z wiary wydający owoc w postaci uczynków
- „Bracia moi najmniejsi” to Żydzi (sprawiedliwi to również bracia, więc w w. 40 chodzi o Izrael)
- „Niesprawiedliwi” (kozły) to niewierzący. Ich los to śmierć i piekło:
Mat. 25:46
Obj. 19:21
Dlatego „błogosławiony, kto wytrwa i dożyje do 1335 dni” (czyli do inauguracji Milenium)

5. ZMARTWYCHWSTAJĄ ŚWIĘCI STAREGO PRZYMIERZA
Dan. 12:2
Bardziej dosłowne tłumaczenie oryginału: „I [w tym czasie] wielu spośród twego ludu powstanie lub zostanie oddzielonych od innych śpiących w prochu ziemi. Ci, którzy się obudzą, otrzymają żywot wieczny, lecz drudzy [którzy wtedy nie zostaną wzbudzeni], otrzymają hańbę i wieczne potępienie”. To są „przyjaciele Oblubieńca” [Jan 3:29] zaproszeni na ucztę weselną Baranka.

6. ZMARTWYCHWSTAJĄ MĘCZENNICY WIELKIEGO UCISKU
Obj. 20:4
Dusze męczenników Wielkiego Ucisku połączyły się z uwielbionymi ciałami i ci ludzie również będą panować z Mesjaszem przez 1000 lat.


W TYM MOMENCIE NASTĘPUJE DOPEŁNIENIE PORZĄDKU „PIERWSZEGO ZMARTWYCHWSTANIA” NA TEJ ZIEMI
Obj. 20:5-6
- Pierwsze i drugie zmartwychwstanie to podział jakościowy, a nie ilościowy
- Udział w pierwszym zmartwychwstaniu mają tylko zbawieni, nad którymi druga śmierć (jezioro ogniste – Obj. 20:14) nie ma mocy.
- porządek pierwszego zmartwychwstania: Chrystus, Kościół podczas Pochwycenia, dwaj świadkowie, święci ST, męczennicy Wielkiego Ucisku.
- wnioskować należy, że zmartwychwstanie męczenników Wielkiego Ucisku zamyka zmartwychwstanie zbawionych na tej ziemi, którzy mają panować z Mesjaszem w 1000-letnim Królestwie.


7. ODBYWA SIĘ UCZTA WESELNA BARANKA
- W uczcie weselnej wezmą udział młodzi, najbliższa rodzina (męczennicy Ucisku) oraz przyjaciele Oblubieńca, czyli święci Starego Przymierza zmartwychwstali po Wielkim Ucisku, a przed inauguracją 1000-letniego Królestwa.
Iz. 25:6-8
- uczestnicy wieczerzy to ludzie zmartwychwstali w ciałach uwielbionych (zniszczenie śmierci) i ludzie dziedziczący Królestwo w ciałach skażonych (usunięta zasłona i hańba). Pierwsi będą rządzić wraz z Mesjaszem, drudzy będą mieszkać i będą poddani.
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79)."Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11