Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy człowiek staje się duszą dopiero po narodzeniu?
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-08-04, 19:25   

nike napisał/a:
Ja ciebie zapytałam, ponieważ wyżej udowadniałeś, że dusze wołają do Boga, więc mi teraz odpowiedz.

Odpowiedź jest prosta, Nike: Cytowany wers o krwi Abla wołającej do Boga jest metaforą. Bóg w sposób metaforyczny uświadamia Kaina, że wie o jego zbrodni.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-08-04, 19:27   

Yarpen Zirgin napisał/a:
nike napisał/a:
Ja ciebie zapytałam, ponieważ wyżej udowadniałeś, że dusze wołają do Boga, więc mi teraz odpowiedz.

Odpowiedź jest prosta, Nike: Cytowany wers o krwi Abla wołającej do Boga jest metaforą. Bóg w sposób metaforyczny uświadamia Kaina, że wie o jego zbrodni.


Acha, a te dusze z Objawienia, to są już prawdziwe dusze, które fizycznie wołają, mają język, usta itd?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-04, 19:29   

Jachu napisał/a:
To chyba Izajasz się mylił:

trzeba uwzględnić fakt ,że księga Izajasza nie jest jednorodna ale składa się z co na mniej z trzech różnych części , tę której fragment zacytowałeś powstała po niewoli babilońskiej.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-08-04, 19:30   

nike napisał/a:
Acha, a te dusze z Objawienia, to są już prawdziwe dusze, które fizycznie wołają, mają język, usta itd?

Zdefiniuj "fizycznie". :-)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-04, 19:30   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
Prawdę mówi Biblia,

Oczywiście. Na ten przykład podając w Apokalipsie, że dusze zabitych stoją przed tronem Boga i wołają do niego (Ap 6:9). Ciekawe jak, skoro wg. ciebie dusza umiera w momencie śmierci ciała?


Na czym stoją dusze zabitych przed tronem,przecież ciała nie ma,to jak,mówimy dalej o metaforach,czy tylko wtedy gdy pasuje do bajki?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-08-04, 19:33   

A na czym stał Mojżesz, który jakoś pojawił się przed Chrystusem w czasie Przemienienia, a ciała przecież nie miał?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-04, 19:35   

nike napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
nike napisał/a:
Ja ciebie zapytałam, ponieważ wyżej udowadniałeś, że dusze wołają do Boga, więc mi teraz odpowiedz.

Odpowiedź jest prosta, Nike: Cytowany wers o krwi Abla wołającej do Boga jest metaforą. Bóg w sposób metaforyczny uświadamia Kaina, że wie o jego zbrodni.


Acha, a te dusze z Objawienia, to są już prawdziwe dusze, które fizycznie wołają, mają język, usta itd?

to czy coś jest metaforom czy nie można wywnioskować z kontekstu . Porównaj oba cytaty
Ap 6:9 BT "A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli."
i
Ap 14:13 BT "I usłyszałem głos, który z nieba mówił: Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny."
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-04, 19:37   

Jachu napisał/a:
Na czym stoją dusze zabitych przed tronem

skąd wytrzasnąłeś , to stanie i tron?????
Ap 6:9 BT "A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli."
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-08-04, 19:40   

Stąd, że ja się rąbnąłem pisząc z pamięci o tym fragmencie Apokalipsy. :-(
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-04, 19:41   

Pius napisał/a:
Jachu napisał/a:
To chyba Izajasz się mylił:

trzeba uwzględnić fakt ,że księga Izajasza nie jest jednorodna ale składa się z co na mniej z trzech różnych części , tę której fragment zacytowałeś powstała po niewoli babilońskiej.


Ale też gdzie indziej pisze ,np.

Mar. 12:24-26
24. Na to Jezus odpowiadając rzekł im: Zaż nie dlatego błądzicie, iżeście nie powiadomi Pisma ani mocy Bożej?
25. Albowiem gdy zmartwychwstaną, ani się żenią, ani za mąż wydawają; ale są jako Aniołowie w niebiesiech.
[b]26. A o umarłych, iż będą wzbudzeni, nie czytaliścież w księgach Mojżeszowych, jako Bóg do niego ze krza mówił, i rzekł: Jam jest Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakóba?
Mar. 12:27
27. Bóg nie jestci Bogiem umarłych, ale Bogiem żywych: przetoż wy bardzo błądzicie.
(BG)
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-04, 19:53   

i wszystko nadal się zgadza to dopiero Jezus przyniósł pełne objawienie, które wcześniej nie było znane:
Ps 49:12 BT "Groby są ich domami na wieki, ich mieszkaniem na wszystkie pokolenia, choć imionami swymi nazywali ziemie."
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-04, 20:12   

Już znacznie wcześniej prorocy mówili,w księgach zapisano np.

Job. 14:10-15
10. Lecz gdy człowiek skona, leży bezwładny; a gdy człowiek wyzionie ducha, gdzie jest potem?
11. Jak ubywa wód z morza, jak strumień opada i wysycha,
12. Tak człowiek, gdy się położy, nie wstanie; dopóki niebo nie przeminie, nie ocuci się i nie obudzi się ze swojego snu.
13. Obyś mnie ukrył w krainie umarłych, schował mnie, aż uśmierzy się twój gniew, wyznaczył mi kres, a potem wspomniał na mnie!
14. Gdy człowiek umiera, czy znowu ożyje? Przez wszystkie dni mojej służby będę oczekiwał, aż nadejdzie zmiana.
15. Wtedy będziesz wołał, a ja ci odpowiem, będziesz tęsknił za tworem swoich rąk.
(BW)
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-04, 20:25   

a dalszy ciag jest taki:
20) Miażdżysz na zawsze i on odchodzi, pozbawiasz kształtu, odsyłasz.(21) Czy we czci jego synowie? - On nie wie. Czy też wzgardzeni? Już o tym nie myśli.(22) Zadręcza go własne ciało, odczuwa ból swojej duszy.”
jak widać Hiob nie zna jeszcze prawdy o zmartwychwstaniu
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-08-04, 20:28   

Pius napisał/a:
i wszystko nadal się zgadza to dopiero Jezus przyniósł pełne objawienie, które wcześniej nie było znane:
Ps 49:12 BT "Groby są ich domami na wieki, ich mieszkaniem na wszystkie pokolenia, choć imionami swymi nazywali ziemie."



EMET:
NŚ tak oddaje ten werset: "Mają wewnętrzne życzenie, by ich domy trwały po czas niezmierzony, ich przybytki – przez pokolenie za pokoleniem. Swoje posiadłości ziemskie ponazywali od swych imion." [w NŚ w. 11].
I. Cylkow, ed. 1883, oddał: "W myśli ich, domy ich wieczne, mieszkania ich od pokolenia do pokolenia, nazywają od swego imienia, ziemie swoje." [w. 12].
W przypisie Cylkow podaje: "12. קרבם ich wnętrze, myśl - tak już Raszi. Inni: zam. קברם ich groby.".


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-04, 20:31   

No to jeszcze:

Dz.Ap. 7:1-5
1. A arcykapłan rzekł: Czy tak się mają te rzeczy?
2. On zaś odrzekł: Mężowie bracia i ojcowie, słuchajcie! Bóg chwały ukazał się ojcu naszemu Abrahamowi, gdy był w Mezopotamii, zanim zamieszkał w Haranie,
3. I rzekł do niego: Opuść ziemię swoją i rodzinę swoją, i idź do ziemi, którą ci wskażę.
4. Wtedy wyszedł z ziemi chaldejskiej i zamieszkał w Haranie. A stamtąd, gdy umarł jego ojciec, przesiedlił go do tej ziemi, w której wy teraz mieszkacie;
5. I nie dał mu w niej w posiadanie ani piędzi ziemi, lecz obiecał, że da ją jemu w posiadanie i jego potomstwu, chociaż jeszcze nie miał dziecięcia.
(BW)


Czy Abraham już ziemię obiecaną otrzymał ? Wszak Bóg nie kłamie

1 Moj. 13:15-17
15. Wszystkę bowiem ziemię, którą ty widzisz, dam tobie, i nasieniu twemu aż na wieki.
16. A rozmnożę nasienie twoje jako proch ziemi; bo jeźli kto będzie mógł zliczyć proch ziemi, tedy i nasienie twoje zliczone będzie.
17. Wstańże, schodź tę ziemię wzdłuż i wszerz, bo ją tobie dam.
(BG)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 10