Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół Katolicki a zbawienie z uczynków
Autor Wiadomość
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-13, 16:34   

Henryk napisał/a:
Jednak co by nie mówić, do zbawienia laikatowi konieczne są Sakramenty.

sakramenty są konieczne, oczywiście nie wszystkie:
Mk 16:16 BT "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony."
J 6:53 BT "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-13, 16:42   

Henryk napisał/a:
Znaczy apostołowie byli heretykami?
Nie przystępowali do „sakramentów”.
Jeśli się mylę – sprostuj.
A może przystąpili do sakramentu kapłaństwa?

Dyscyplina sakramentalna ,zmieniała się w ciągu wieków i to żadne odkrycie.
a co się tyczy kwestii kapłaństwa Apostołów to wg. nauki Kościoła kapłan uczestniczy w potrójnej funkcji Chrystusa kapłańskiej, prorockiej i królewskiej, a potwierdzenie tego mamy w NT :Apostołowie kierowali wspólnotą , nauczali ,a także przewodniczyli modlitwą i sprawowali ryty , które póżniej nazwane zostały sakramentami
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2009-08-13, 16:42   

Pius napisał/a:
Arius napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
A jak zbawić się mają ci co są w czyśćcu?

Oni już są zbawieni.


To po co KRK wyciąga pieniądze za odpusty od biednych parafian?

a po co protestanccy pastorzy "łoją " dziesięcinę od swoich owieczek?


Znam adresy kilku zborów protestanckich mogę przekazać je tobie i zapytasz.

Dziwnie biegunowy świat przed twymi oczyma: widzisz katolików, świadków i protestantów
jest jeszcze bardzo dużo najróżniejszych ludzi których nazwanie tą czy inną terminologia byłoby dosyć trudne.
 
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-13, 16:47   

Arius napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
Ja to tak rozumiem.

Źle rozumiesz, a mi szkoda czasu na tłumaczenie tego tekstu osobie, która i tak go nie przyjmie do wiadomości.


Zaryzykuj, nie potępiaj mnie, chcesz bym przez ciebie poszedł do piekła?

próba przekonania cię to walka z wiatrakami
Mt 7:6 BT "Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały."
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-13, 16:50   

izraelita napisał/a:
Pius napisał/a:
Arius napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
A jak zbawić się mają ci co są w czyśćcu?

Oni już są zbawieni.


To po co KRK wyciąga pieniądze za odpusty od biednych parafian?

a po co protestanccy pastorzy "łoją " dziesięcinę od swoich owieczek?


Znam adresy kilku zborów protestanckich mogę przekazać je tobie i zapytasz.

Dziwnie biegunowy świat przed twymi oczyma: widzisz katolików, świadków i protestantów
jest jeszcze bardzo dużo najróżniejszych ludzi których nazwanie tą czy inną terminologia byłoby dosyć trudne.

jest dla mnie oczywiste ,że poza Kościołem ,prawosławiem , czy protestantami jakt bardo bardzo wiele sekt i nawiedzonych proroków:
Flp 3:19 BT "Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne."
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-08-13, 16:57   

Pius napisał/a:
J 6:53 BT "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."

Jezus mówił te słowa do swych uczni, gdy jeszcze nie zawisł na drzewie.
Jeszcze żył.
Miał jeszcze kilkanaście godzin...
Relacja ewangelistów nic nic nie podaje, że zjedli swego Mistrza.
Wniosek taki, że musi to być jakiś symbol...
Co Ty na to?
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-08-13, 17:11   

Henryk napisał/a:
Pius napisał/a:
J 6:53 BT "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."

Jezus mówił te słowa do swych uczni, gdy jeszcze nie zawisł na drzewie.
Jeszcze żył.
Miał jeszcze kilkanaście godzin...
Relacja ewangelistów nic nic nie podaje, że zjedli swego Mistrza.
Wniosek taki, że musi to być jakiś symbol...
Co Ty na to?


Ja rozumie, ale czy pius pojmie symboliczne znaczenie, to wątpię.
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-13, 17:17   

Henryk napisał/a:
Wniosek taki, że musi to być jakiś symbol...
Co Ty na to?

to jak wytłumaczysz fakt ,że wielu uczniów zgorszyło się tym symbolem, a Jezus wcale nie zamieścił dementi
J 6:60-70 BT „A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?(61) Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: To was gorszy?(62) A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem?(63) Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.(64) Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą. Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać.(65) Rzekł więc: Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca.(66) Odtąd wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło.(67) Rzekł więc Jezus do Dwunastu: Czyż i wy chcecie odejść?(68) Odpowiedział Mu Szymon Piotr: Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego.(69) A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga.(70) Na to rzekł do nich Jezus: Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem.”
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-13, 17:19   

J 6:52-56 BT „Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: Jak On może nam dać /swoje/ ciało do spożycia?(53) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.(54) Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.(55) Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.(56) Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.”
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-08-13, 21:56   

Pius napisał/a:
,a także przewodniczyli modlitwą i sprawowali ryty , które póżniej nazwane zostały sakramentami


O jakich rytach myślisz?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-14, 06:42   

ryt-ustalony i przyjęty sposób sprawowania
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-08-14, 07:34   

Pius napisał/a:
[...] to jak wytłumaczysz fakt ,że wielu uczniów zgorszyło się tym symbolem, a Jezus wcale nie zamieścił dementi

J 6:33 BT „Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu.

J 6:48-51 BT „Jam jest chleb życia.(49) Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli.(50) To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.(51) Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.”
Jak wytłumaczę fakt zgorszenia się pewnych zwolenników Jezusa?
Był to naturalny odsiew pewnej klasy ludzi.
J 6:64 BT „Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą. Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać.”
Gdyby i dziś głosić w Kościołach Prawdę, pozostałyby puste mury.
 
 
Pius 

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 656
Wysłany: 2009-08-14, 18:38   

Henryk napisał/a:
Jak wytłumaczę fakt zgorszenia się pewnych zwolenników Jezusa?
Był to naturalny odsiew pewnej klasy ludzi.

nie dokońca się z tobą zgodzę uczniów zgorszyły słowa o spożywaniu Ciała i Krwi
J 6:55 BT "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem."
1Kor 11:23-30 bpd (23) Ja bowiem przejąłem od Pana to, co też wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której został wydany, wziął chleb (24) i gdy podziękował (Bogu), połamał i powiedział: To jest moje ciało za was (wydane); to czyńcie na moją pamiątkę. (25) Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pijecie — na moją pamiątkę. (26) Bo ilekroć jecie ten chleb i pijecie z tego kielicha, ogłaszacie śmierć Pana, dopóki (On) nie przyjdzie. (27) Z tego powodu, kto by jadł chleb i pił z kielicha Pańskiego niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pana. (28) Niech więc człowiek samego siebie poddaje próbie i w ten sposób niech je z tego chleba i pije z tego kielicha. (29) Bo kto je i pije bez uwzględnienia ciała, je i pije wyrok na siebie. (30) Dlatego jest między wami wielu słabych i wątłych, a liczni śpią.
J 6:48-51 BT „Jam jest chleb życia.(49) Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli.(50) To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.(51) Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.

Dla mnie te słowa są oczywiste.
Pewnie powiesz ,że dlatego ,że należę do Kościoła ,zastanów się więc czy Twoja interpretacja nie jest wynikiem "antykatolickiego" uprzedzenia ?
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-08-15, 08:51   

Pius napisał/a:
nie dokońca się z tobą zgodzę uczniów zgorszyły słowa o spożywaniu Ciała i Krwi

Także uważam, że zgorszyli się raczej tym, iż twierdził, że przyszedł od Ojca.
J 6:50 BT „To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.
J 6:61 Bb „A tak wiedząc Jezus sam u siebie, iż o tym szemrali zwolennicy jego, rzekł do nich: I toż was obraża?”
J 6:66 Bw „Od tej chwili wielu uczniów jego zawróciło i już z nim nie chodziło.
Dzisiaj także wiele ludzi wierzy, że Jezus owszem – mógł istnieć. Ale tylko jako wybitny człowiek. Syn Józefa i Marii.
Inni wierzą, że to był wcielony Bóg...
Cytat:
Dla mnie te słowa są oczywiste.

Dla mnie też!
Mamy karmić się wszystkim, co zostawił nam Syn Boży.(Jego ciało zniknęło z grobu).
On jest tym lepszym „chlebem”.
Staram się wzmacniać codziennie jego słowami.
J 6:63 Bw "Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem,"
Cytat:
Pewnie powiesz ,że dlatego ,że należę do Kościoła ,zastanów się więc czy Twoja interpretacja nie jest wynikiem "antykatolickiego" uprzedzenia ?

Należę do pokolenia, które nie doświadczyło prześladowań ze strony katolików.
Pomijam pojedynczych prostaków – miauczących za mną, czy wybijania szyb w oknach...
To także już odległe lata.
Wśród moich znajomych, kolegów, jest wielu katolików – mieszkam przecież w Polsce.
Do żadnego z nich nie jestem uprzedzony z powodu przynależności do tego, czy innego kościoła.
Czytając Biblię, muszę odrzucić katolickie dogmaty, wierzenia w piekło z ogniem, duszę nieśmiertelną, Trójcę, dziewictwo Marii, jej rolę jako współodkupicielki, sakramenty, prymat papieski...etc.
Chrzczony w dzieciństwie nie byłem.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-08-16, 12:13   

Cytat:
Czytając Biblię, muszę odrzucić katolickie dogmaty, wierzenia w piekło z ogniem, duszę nieśmiertelną, Trójcę, dziewictwo Marii, jej rolę jako współodkupicielki, sakramenty, prymat papieski...etc.

Widzisz... ja bym musiał Biblię odrzucić, by odrzucić Kościół. Jest w Biblii piekło z ogniem? Nie ma? :shock: Jest w Biblii napisane, że Maryja była dziewicą? Nie ma? :shock: Nie ma w Biblii chrztu, odpuszczenia grzechów, Eucharystii, nakładania rąk, namaszczenia chorych? :shock: Nie ma pierwszeństwa Piotrowego? :shock: Nie ma Ojca, Syna i Ducha Świętego jako jedynego Boga? :shock:
To co za Biblię masz? Albo masz jakąś pokiereszowaną Biblię, albo czytasz ją pod kątem antykatolickim, co zauważył Pius, zamykając oczy na to, co wyraża katolicką chrześcijańską wiarę.

Nie ma dogmatu o Maryi Współodkupicielce. Dla czytelnika Pisma Świętego, jej udział w dziele Odkupienia tajemnicą nie jest.

Cytat:
Mamy karmić się wszystkim, co zostawił nam Syn Boży.(Jego ciało zniknęło z grobu).
On jest tym lepszym „chlebem”.

Chrystus ustanawiając Eucharystię jako Ofiarę Nowego Przymierza powiedział co mamy robić. Odrzucanie tego, pod pozorem "karmienia się Słowem Bożym" jest postawą wewnętrznie sprzeczną. Odrzucanie Eucharystii jest sprzeciwianiem się woli Chrystusa zawartej w Słowie Bożym.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11