Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Molestowanie, pedofilia.
Autor Wiadomość
rafalJG 

Wysłany: 2009-09-21, 21:06   Molestowanie, pedofilia.

http://wyborcza.pl/1,7548...ias=6&startsz=x

Bez komentarza...

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2009-09-22, 09:38   

Stara, odgrzewana przez Wyborczą, sprawa.

rafalJG napisał/a:
Bez komentarza...

Bez komentarza, ponieważ... Skomentuj, bardzo Cię jednak o to proszę, ten artykuł. Jakież to wnioski mamy z niego wyciągnąć?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

kotek Filutek

Wysłany: 2009-09-22, 10:12   

Cytat:
Już 12 tysięcy ofiar molestowania przez zakonników odebrało odszkodowania i zobowiązało się do dyskrecji

to, że sprawa jest stara nie zmienia faktu
większość tych spraw jest stara, bo ofiary milczały przez lata, czasem przez dziesięciolecia

ja myślę, że u katolików jest więcej takich spraw (pedofilia) niż w innych wyznaniach z powodu celibatu

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-09-22, 11:09   

kotek Filutek napisał/a:
ja myślę, że u katolików jest więcej takich spraw (pedofilia) niż w innych wyznaniach z powodu celibatu

"Ja myślę" - ok, tylko czy masz jakieś dane, które pozwolą na porównanie z innymi wyznaniami oraz osobami żeniatymi i wyciągnięcie wniosków?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-22, 11:34   

Yarpen przyznaj wreszcie, że katolickie zbrodnie na dzieciach są równie karygodne, co protestanckie, islamskie, pozareligijne, itd. Przestań się wić jak żmija i pisać jakieś bzdury, próbując jakoś to wytłumaczyć i obciążyć bardziej inne denominacje. Chłopie opanuj się i opamiętaj bo jesteś żałosny w tejże kwestii.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-09-22, 12:02   

IzajaszSobotnik napisał/a:
Yarpen przyznaj wreszcie, że katolickie zbrodnie na dzieciach są równie karygodne, co protestanckie, islamskie, pozareligijne, itd

A czy ja kiedykolwiek mówiłem, że sa dobre i można je lekceważyć? Nie. Zawsze uważałem i uważam dalej, że winnych należy karać.
O co więc pretensje?

Przestań się wić jak żmija i pisać jakieś bzdury, próbując jakoś to wytłumaczyć i obciążyć bardziej inne denominacje.

LOL
Izajaszu, zauważ, że ja jedynie chciałbym się dowiedzieć, czy są jakieś dane, które pozwalają na stwierdzenie: "u katolików jest więcej takich spraw (pedofilia) niż w innych wyznaniach z powodu celibatu".

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-22, 12:49   

YZ
niektóre zawody sprzyjają zachowaniom innym zwłaszcza w dziedzinie seksu
dotyczy to tz "kompleksu koszar"
dzięki celibatowi zawód duchownego w kk mieści się w tej kategorii
Badania amerykańskie potwierdzają statystycznie wyższy poziom dewiacji seksualnych wśród duchownych KK niż przeciętna krajowa
tyle

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-09-22, 13:03   

Płaskowicki Rys napisał/a:

To akurat wypadało by wykazać, a nie stwierdzać na zasadzie: "jak nie ma żony, to podatny".

Badania amerykańskie potwierdzają statystycznie wyższy poziom dewiacji seksualnych wśród duchownych KK niż przeciętna krajowa

Podaj link do tych badań, bardzo proszę.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-22, 13:05   

mogę przesłać gazetę z publikacją danych -podaj adres pocztowy wyślę ją

IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-22, 13:15   

Yarpen Zirgin napisał/a:

To akurat wypadało by wykazać, a nie stwierdzać na zasadzie: "jak nie ma żony, to podatny".

Podaj link do tych badań, bardzo proszę.

Celibat jest niebiblijny. I tyle.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-09-22, 13:18   

Bo ty tak twierdzisz? Dużo za mało w świetle wezwania św. Pawła do pozostawania w stanie bezżenności/niezamężnym. :-)

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-22, 13:23   

Przepraszam za argument o seksualności księży
wcale mnie ich seksualność nie obchodzi to nie mój problem
Nie zamierzam więc udowadniać ,ze jest cokolwiek w tej sprawie nie tak
Jest pewno wspaniale wręcz idealnie
Bardziej mnie przeszkadza ich i ich instytucji mniemanie ,że są dlatego ,że się nie żenią kimś szczególnym powołanym do działania w zastępstwie Boga
a to uważam za pogląd sprzeczny z NT ,gdzie kasty kapłanów nie ma
wszyscy wierzący są królewskim kapłaństwem
tyle

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-09-22, 13:25   

Perfekt: Ty tak uważasz, ale to jeszcze nie oznacza, że kapłaństwo księży jest sprzeczne z Biblią. :-)

1 Kor 4,6
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-22, 13:29   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Bo ty tak twierdzisz? Dużo za mało w świetle wezwania św. Pawła do pozostawania w stanie bezżenności/niezamężnym. :-)

Mówiąc bardziej precyzyjnie - narzucanie obowiązkowego celibatu prezbiterom/biskupom jest niebiblijne.

"Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania," (1 Tm 3, 2)

"Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę." (1 Tm 4, 1-3)

"W tym celu zostawiłem cię na Krecie, byś zaległe sprawy należycie załatwił i ustanowił w każdym mieście prezbiterów. Jak ci zarządziłem, [może nim zostać] jeśli ktoś jest nienaganny, mąż jednej żony, mający dzieci wierzące, nie obwiniane o rozpustę lub niekarność." (Tt 1, 5-6)

IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-22, 13:53   

Chyba sobie żartujesz. Ten sam Paweł mówił o tym, by się żenić, jeśli kimś mają pożądlwiości władać. Yarpen traktuj rozmówców powaznie. ;)

Odpowiedz do tematu