Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Cud" w Sokółce - interpretacja biblijna.
Autor Wiadomość
Mag 


Wiek: 40
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-10-13, 11:34   "Cud" w Sokółce - interpretacja biblijna.

Dla tych co jeszcze nie słyszeli i nie czytali podaję linki:

Film z tvn24: http://www.tvn24.pl/22699...stii,wideo.html

Cały dział na stronie Gazety Współczesnej poświęcony rzekomemu cudowi: http://www.wspolczesna.pl...y=CUD_W_SOKOLCE

Skrótowy opis wydarzenia:

Współczesna napisał/a:
Tajemniczy cud w kościele?! Woda zmieniła kolor na czerwony i był w niej kawałek mięśnia sercowego!

Niebywałe wydarzenie miało miejsce w kościele.

Teraz najbardziej potrzebny jest spokój i czas – zapewnia ks. Andrzej Dębski, rzecznik białostockiej kurii. – Kościół nie może bez specjalnych badań i przesłuchać świadków ogłosić, że coś było cudem. Dlatego trzeba poczekać aż takowe się zakończą.

Do cudu miało dojść w kościele św. Antoniego w Sokółce. W trakcie udzielania komunii świętej kapłan upuścił komunikant (hostia przeznaczona dla wiernych). Jako, że nie można go było później podać wiernym został umieszczony w naczyniu liturgicznym z wodą, gdzie miał się rozpuścić. Po kilku dniach woda zmieniła kolor na czerwony. W naczyniu znajdowało się coś jeszcze. Po zbadaniu przez niezależnych specjalistów okazało się, że jest to kawałek ludzkiego mięśnia sercowego.

Obecnie specjalna komisja w skład której wchodzą teolodzy dogmatycy prowadzi tę sprawę. Powołana została przez księdza arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego.

– Trwają przesłuchania świadków czy rzeczywiście miał miejsce Cud Eucharystyczny. Dopiero, kiedy będziemy mieć pewność, zawiadomimy Stolicę Apostolską – podsumowuje ksiądz Dębski.
Jeden z ostatnich cudów, jaki miał związek z naszym regionem, wiązał się też z procesem beatyfikacyjnym księdza Michała Sopoćki. Zeznawał w jego trakcie młody chłopak, który był ciężko chory. Modlił się do Boga, prosząc o pomoc ks. Sopoćkę, i zdrowie odzyskał. Sprawę cudu w Sokółce jako pierwszy opisał Kurier Poranny.


W Biblii są przestrogi przed takimi znakami i osobami:

Bg napisał/a:
Mateusza 24:23  Tedy jeźliby wam kto rzekł: Oto tu jest Chrystus, albo tam, nie wierzcie.
24  Albowiem powstaną fałszywi Chrystusowie, i fałszywi prorocy, i czynić będą znamiona wielkie i cuda, tak iżby zwiedli (by można) i wybrane.
25  Otom wam przepowiedział.
26  Jeźliby wam tedy rzekli: Oto na puszczy jest, nie wychodźcie; oto w komorach, nie wierzcie.
27  Albowiem jako błyskawica wychodzi od wschodu słońca i ukazuje się aż na zachód, tak będzie i przyjście Syna człowieczego.


No ale proszę o wyjaśnienie, czy w dzisiejszych czasach takie "cuda" mogą pochodzić od Boga? Proszę o wersety.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-10-13, 11:41   

Mag napisał/a:
W Biblii są przestrogi przed takimi znakami i osobami:

Sęk w tym, że akurat ten fragment mówi o osobach, które chciały by twierdzić, że Chrystus już powrócił.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Mag 


Wiek: 40
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-10-13, 12:15   

A kto powiedział, że ksiądz z Sokółki nie chce w ten sposób zyskać sławy i rozgłosu, żeby móc głosić swoje nauki w przyszłości i uzurpować sobie prawa do interpretacji znaków i cudów?

Tu inny fragment:

BT napisał/a:
2 Tesaloniczan 2:7  Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca,
8  wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci samym objawieniem swego przyjścia.
9  Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów,
10  działanie z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia.
11  Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu,
12  aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-10-13, 12:20   

Ja wierzę,że jest to cud. Szatan doskonale wie,że jego żywot się kończy i wszystko zrobi,żeby jak najwięcej zwieść swoich podopiecznych.

2 Kor. 11:13-14
13. Albowiem takowi fałszywi Apostołowie są robotnicy zdradliwi, którzy się przemieniają w Apostoły Chrystusowe.
14. A nie dziw: bo i szatan sam przemienia się w Anioła światłości.
(BG)


Jan. 14:30
30. Już dalej z wami wiele mówić nie będę; albowiem idzie książę świata tego, a we mnie nic nie ma;
(BG)


2 Kor. 4:4
4. W których bóg świata tego oślepił zmysły, to jest w niewiernych, aby im nie świeciła światłość Ewangielii chwały Chrystusowej, który jest wyobrażeniem Bożem.
(BG)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Mag 


Wiek: 40
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-10-13, 12:28   

nike napisał/a:
Ja wierzę,że jest to cud. Szatan doskonale wie,że jego żywot się kończy i wszystko zrobi,żeby jak najwięcej zwieść swoich podopiecznych.


Cud? Od kogo pochodzący? Bo wywnioskowałem, że od szatana. A tutaj jest mowa przez osoby wierzące, że pochodzi od Boga (Jahwe), a nie "boga tego świata" i jego zaślepionych wyznawców (ludzi).
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-10-13, 12:47   

Mag napisał/a:
nike napisał/a:
Ja wierzę,że jest to cud. Szatan doskonale wie,że jego żywot się kończy i wszystko zrobi,żeby jak najwięcej zwieść swoich podopiecznych.


Cud? Od kogo pochodzący? Bo wywnioskowałem, że od szatana. A tutaj jest mowa przez osoby wierzące, że pochodzi od Boga (Jahwe), a nie "boga tego świata" i jego zaślepionych wyznawców (ludzi).


Skoro sam Jezus powiedział :Jan. 14:30
30. Już dalej z wami wiele mówić nie będę; albowiem idzie książę świata tego, a we mnie nic nie ma;
(BG)


Więc rozumiem,że obecny świat jest pod kontrolą szatana i wszystko co się dzieje obecnie jest jest czynione ręką szatana, nie Boga Jehowy. Bóg Jehowa jedynie dopuszcza ale nie ingeruje, w królestwo szatana, aż do zupełnego upadku, tego królestwa.
Pod Boga Jehowy opieką są tylko prawdziwi naśladowcy Boży, a którzy to są to jedynie Bóg wie.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-14, 08:58   

Nie zgadzam się z twierdzeniem ,że szatan rządzi światem
nie wierzę szatanowi gdy tak mówi do Jezusa/podczas kuszenia/
on jest ojcem kłamstwa i kłamie
powtarzanie jego kłamstwa ,że rządzi światem nie jest kosztowne
to opieranie się tylko na jednym zdaniu -opinii szatana
on rządzi -działa w synach oporu
Nie wszyscy ludzie są nimi.
Nad tymi co przyjęli laskę dzięki zwycięstwu Jezusa na Golgocie nie rządzi.
W Chrystusie mamy moc prowadzić życie w Panu
Jeżeli tego nie czynimy to nie z powodu władzy szatana ale ze względu na wlasne grzechy
na cóż się uskarża człowiek ?
na własne grzechy niechaj się uskarża
Bóg współdziała we wszystkim z tymi co się Go boją
Jest wciąż taki sam
a co do wersetu o idącym księciu to
1 nie wiem o kogo chodzi
2książe to ważna osoba ale nie król
a królem jest Jeden
Gdyby Go rozpoznali nigdy by króla chwał nie ukrzyżowali
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Płaskowicki Rys 2009-10-14, 09:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-10-14, 09:04   

Przeczytaj mój post uważnie, o czym ja w nim piszę?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-14, 09:07   

Zaopatrz swój post w tłumaczenie na mój niski poziom bo nie wiem o czym Ty piszesz
jeżeli nie piszesz tego ,ze wg ciebie szatan jest panem świata
Moim jest Jezus -więc nie jest panem całego świata -szatan
pozdrawiam
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-10-14, 09:17   

Tak sobie właśnie pomyślałem, że tytuł tego wątku jest nieprawidłowy. Nie mamy tutaj doczynienia z prezentacją "interpretacji biblijnej", ale po prostu z negowaniem wydarzenia przez przeciwników KK. Sądzę, że tytuł powinien brzmieć:
""Cud" w Sokółce - moja negacja tego wydarzenia".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-14, 10:18   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Tak sobie właśnie pomyślałem, że tytuł tego wątku jest nieprawidłowy. Nie mamy tutaj doczynienia z prezentacją "interpretacji biblijnej", ale po prostu z negowaniem wydarzenia przez przeciwników KK. Sądzę, że tytuł powinien brzmieć:
""Cud" w Sokółce - moja negacja tego wydarzenia".


Tragedia.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-10-14, 10:30   

A Ty czemu płaczesz, że "tragedia"?
Czytam sobie ten wątek od początku i widzę jedynie próby negacji, a nie "interpretację biblijna", która notabene jest niemożliwa, poniewa Biblia to księga i niczego nie interpretuje.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-14, 11:16   

Yarpenku, nawet jeśli ten księżulo nie skołował materiału z akademii medycznej np. i jest to cud, to zastanów się lepiej od kogo on pochodzi. Bo na pewno nie od JHVH. Nie neguję cudów. To są narzędzia szatańskiego zwiedzenia. Ludzie już nawet do zacieków na ścianachsię modlą, bo widzą w nich Jezusa. Tragedia, czy to serce, czy zaciek, czy naciek.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-10-14, 11:29   

IzajaszSobotnik napisał/a:
Yarpenku, nawet jeśli ten księżulo nie skołował materiału z akademii medycznej np. i jest to cud, to zastanów się lepiej od kogo on pochodzi. Bo na pewno nie od JHVH.

1. Wypadało by udowodnić oskarżenie, że ksiądz dopuścił się fałszerstwa.
2. "Na pewno" to Kopernik umarł. Ty zaś na pewno nie możesz stwierdzić, czyim dziełem jest to wydarzenie. Zwłaszcza zaś nie jesteś w stanie określić, czy cud jest dziełem Boga czy szatana. :)

Cytat:
Nie neguję cudów. To są narzędzia szatańskiego zwiedzenia.

Czyżbyś nie wierzył w to, że Jahwe dokonuje cudów?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-10-14, 11:44   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Czyżbyś nie wierzył w to, że Jahwe dokonuje cudów?


Ja nie wierzę. Jezeli masz jakiś dowód biblijny,że tego rodzaju cuda są od Boga Jahwe, to proszę podaj.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10