Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrzest niemowląt
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-10-22, 15:04   

Chrzcic nalezy tylko osoby, ktore podjely swiadoma decyzje. W biblii pisze, ze najpierw trzeba uwierzyc, a dopiero pozniej sie ochrzcic, niemowlak nie moze tego zrobic. Co innego jest blogoslawienstwo dziecka, ale nie chrzest. Sam chrzest nic nie daje, nie obrazcie sie, ale ilu mordercow, gwalcicieli i zlodziei byl ochrzony, i co z tego? a ilu ateistow?
Z reszta chrzest to zanuzenie a nie pokropienie czy polanie czubka glowy.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-10-22, 17:08   

Hardi napisał/a:
W biblii pisze, ze najpierw trzeba uwierzyc, a dopiero pozniej sie ochrzcic


By uwierzyć, trzeba najpierw POZNAĆ.

Czego przykładem są pierwsi chrześcijanie.
Cytat:
41 Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz.
42 Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie.
(Act 2:41-42 BTP)


Najpierw poznanie, czyli nauka, stanie się uczniem, później zanurzenie w wodzie na świadectwo, następnie dalej trwanie w nauce, PRAWDZIWEJ nauce, a nie zmyślonych baśniach.

A wszystko zgodnie ze słowami Jezusa.
Cytat:
19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».
(Mat 28:19-20 BTP)
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-10-22, 17:20   

niebilblijne bzdury prosto z brooklynu i wesrety wyrywany z kontekstu... czasami nie ma czasu na nauke, np. lotr na krzyzu itd.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-10-22, 17:33   

Hardi napisał/a:
niebilblijne bzdury prosto z brooklynu i wesrety wyrywany z kontekstu... czasami nie ma czasu na nauke, np. lotr na krzyzu itd.



EMET:
"bzdury prosto z Brooklynu"...?


Może napiszesz nam, skąd pochodzą Twoje bzdury?


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-10-22, 17:39   

1. nie bzdury
2. biblia + poznanie dzieki Duchowi Sw.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-10-22, 17:44   

Hardi napisał/a:
1. nie bzdury
2. biblia + poznanie dzieki Duchowi Sw.


Czyli ten twój 'duch' to alibi, nie do obalenia :-)
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-10-22, 18:22   

ty go nie masz to nie zrozumiesz, ale oddaj swoje zycie Bogu, przyjmij zbawienie dzieki smierci i zmartwychwstaniu Chrystusa a otrzymasz Ducha Sw.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
tomyo 
tomyo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 869
Wysłany: 2009-10-22, 20:20   

Ariusie wszak mamy naśladować Jezusa i On powiedział:

Mk 16:(16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony…

Nie ma tu nic o poznaniu najpierw jakiejś nauki, a potem wiara. Jezus powiedział że:

J 14:(15) Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. (16) Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - (17) Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.

I jeszcze:

J 16:(13) Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. (14) On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. (15) Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.

Przez wiarę w Jezusa Chrystusa otrzymamy ten dar, pozostawiając stare życie i rodząc się na nowo w Chrystusie. Wierząc w Niego poznajesz całą prawdę, a nie poznajesz prawdę, aby uwierzyć. Mogło by ci czasu nie starczyć na to poznanie wiary.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-10-22, 20:43   

tomyo napisał/a:
Ariusie wszak mamy naśladować Jezusa i On powiedział:


Jezus wiele słów wypowiedział, ale widzę, że starasz się bazować tylko na jednym jego zdaniu, nie biorąc pod uwagę reszty jego nauk. Rób jak chcesz, twoja wola.
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2009-10-22, 20:48   

Hardi.
Mnie zaś w Twoich wypowiedziach brakuje jednej zasadniczej rzeczy.

1Kor 13:1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.2 Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił. a miłości bym nie miał, byłbym niczym.3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał.

Jak do tej pory Hardi widzę pychę i arogancję.
Jeśli u Ciebie nie istniała nauka zanim poznałeś to co poznałeś to jesteś w błędzie. Sam piszesz, że poznaniem była także Biblia czyli studium. Napisz nam proszę, od kiedy jesteś w KZ? Jakie były Twoje początki? Czy wychowywany byłeś w tej wierze? Czy też poznałeś ją z biegiem lat?

Oczywiście jak chcesz tu zionąć jadem, ja Ciebie nie powstrzymam, ale też pisać nie będę. Bo i po owocach poznaje się kto co przedstawia.
Ostatnio zmieniony przez SUB 2009-10-22, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomyo 
tomyo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 869
Wysłany: 2009-10-22, 20:49   

Arius napisał:,
Cytat:
Jezus wiele słów wypowiedział, ale widzę, że starasz się bazować tylko na jednym jego zdaniu, nie biorąc pod uwagę reszty jego nauk. Rób jak chcesz, twoja wola.


Ariusie mówimy o prawdzie, to co mam przytoczyć, może Ty podasz jakiś werset, że najpierw musimy poznać prawdę a potem uwierzyć, więc czekam?
 
 
Pietr 
Pietrek

Wiek: 50
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 233
Wysłany: 2009-10-22, 21:11   

Arius napisał/a:
tomyo napisał/a:
Ariusie wszak mamy naśladować Jezusa i On powiedział:


Jezus wiele słów wypowiedział, ale widzę, że starasz się bazować tylko na jednym jego zdaniu, nie biorąc pod uwagę reszty jego nauk. Rób jak chcesz, twoja wola.


Ja tu bym się z Tobą Ariusie nie zgodził, co do tomyo, bo nie widzę aby opierał sie tylko na jednym zdaniu Jezusa, skoro w jednym poście podał trzy cytaty.
 
 
Pietr 
Pietrek

Wiek: 50
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 233
Wysłany: 2009-10-22, 21:19   

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale jeśli dobrze rozumiem, to poznanie prawdy jest czymś uwarunowane.

Jana 8,31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami 32 i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»

Dla mnie jasno z tego wynika, że warunkiem jest trwanie w nauce Jezusa, by stać się prawdziwie Jego uczniem i wtedy dopiero jest możliwe poznanie prawdy.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-10-22, 21:27   

Pietr napisał/a:
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale jeśli dobrze rozumiem, to poznanie prawdy jest czymś uwarunowane.

Jana 8,31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami 32 i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»

Dla mnie jasno z tego wynika, że warunkiem jest trwanie w nauce Jezusa, by stać się prawdziwie Jego uczniem i wtedy dopiero jest możliwe poznanie prawdy.



EMET:
Spytam jednak: co to znaczy 'trwać w nauce Jezusa'?
Wielu się pod tym sformułowaniem podpisuje, ale jakże różnie pojmuje.
A Ty jak rozumiesz owe 'trwanie...'?


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-10-22, 21:32   

tomyo napisał/a:
Arius napisał:,
Cytat:
Jezus wiele słów wypowiedział, ale widzę, że starasz się bazować tylko na jednym jego zdaniu, nie biorąc pod uwagę reszty jego nauk. Rób jak chcesz, twoja wola.


Ariusie mówimy o prawdzie, to co mam przytoczyć, może Ty podasz jakiś werset, że najpierw musimy poznać prawdę a potem uwierzyć, więc czekam?



Najpierw trzeba zrozumieć, CO TO ZNACZY WIERZYĆ.
Cytat:
PWP Hebrews 11:1 Wierzyć zaś – to znaczy być pewnym, że się otrzyma to, czego się oczekuje; to znaczy być przekonanym o rzeczywistym istnieniu tego, czego się nie widzi.


Na potwierdzenie tych słów, podam ci ciekawą opowieść, może prawdziwa, a może fikcyjna, ważny jest morał, jaki z niej wypływa.

Cytat:
Dwa nowojorskie, bardzo wysokie drapacze chmur oddalone są od siebie o 30 metrów.
Pewnego dnia ekwilibrysta przerzucił linę z jednego budynku do drugiego i oświadczył, że po niej przejdzie. Następnie zwrócił się do zebranego tłumu: "Wejdę do góry i przejdę po linie; ale żeby to zrobić, potrzebuję waszej wiary we mnie i ufności." Wszyscy odpowiedzieli mu twierdząco. Wjechał więc na górę i zaczął iść po linie, do utrzymania równowagi służyła mu tyczka.
Kiedy udało mu się przejść, zszedł na dół i powiedział do tłumu, który cały podekscytowany klaskał . "Teraz zrobię to jeszcze raz, ale już bez pomocy tyczki. Potrzebuję jedynie więcej waszego zaufania niż poprzednio." Ekwilibrysta znowu wjechał windą na górę i zaczął powoli przechodzić od jednego budynku do drugiego. Tłum zaniemówił ze strachu, a po udanym przejściu - klaskał.
Ekwilibrysta zszedł ponownie na dół i wśród wielkich emocji po raz trzeci powiedział: "Teraz przejdę po raz ostatni, ale tym razem będę pchał taczkę. Teraz bardziej niż poprzednio potrzebuję, byście we mnie wierzyli i ufali mi"
Tłum stał w zupełnej ciszy. Nikt nie odważył się myśleć, że to jest możliwe.
"Wystarczy, że jedna osoba uwierzy we mnie, a zrobię to."
Wtedy pewien człowiek z tłumu krzyknął: "Tak, ja w ciebie wierzę. jesteś w stanie to zrobić. Ufam ci."
Ekwilibrysta, chcą wypróbować jego wiarę, powiedział: "Jeżeli rzeczywiście we mnie wierzysz, chodź ze mną i wejdź do taczki."

Łatwo jest powiedzieć: "Wierzę !", gdy mnie to nic nie kosztuje, gdy nie muszę niczego ryzykować, poświęcać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11