Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego dowiedzieliśmy się nowego na tym forum ?
Autor Wiadomość
Abigail-2 

Pomogła: 58 razy
Wysłany: 2014-05-22, 02:15   Czego dowiedzieliśmy się nowego na tym forum ?

Jak w temacie .
Czego dowiedzieliśmy się nowego na tym forum?
Co twoim zdaniem ci pomogło a co zaszkodziło - o ile to miało miejsce ?

I tak szczerze od serca .... :-)

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-05-22, 02:52   

hehe ja rzadko uczyłem się od ludzi czegoś konkretnego , natomiast paradoksalnie moge powiedzieć ze z forum nauczyłem się sporo:P
Gdyż tematy jakie były tu poruszane dawały wiele do myslenia :)

Z ludzi to najwiecej chyba nauczył mnie Rethel , tabasz , Listek ,oraz Ata ( plus jej ciemna strona- gdy jej zaprzeczałem:DD)

A więc zacznę:
duch ekumenii (realny a nie nominacyjny),nauka o sukcesji,o prawdziwej wierze( w przeciwieństwie do wiary wmawianej), o tym ze nie ma prawdziwej religii , o weryfikowaniu ,, duchów '' oraz treści, o tym ze Stary Testament ,,nie gryzie'', nawet o wielkim ucisku

W tym wszystkim pomagał mi Duch , ktory mowił ,odwagi'.
Czasem bylo troche ,,na pawiana '' ale zawsze zgodnie z Pismem Świętym :)
Starałem sie na świeżo dąc komuś wzrok :)

Niestety na forum
były też złe nauki , demoniczne, typu ,,Babilon'', nierządnica,krecikowe literalne (nie)zrozumienie cytatu : 'wszystko co ma pozór zła unikajcie'', nauka zostawiania biednych w potrzebie,nauka o bierności wobec ataku na najbliższych,
No i czasem niesprawiedliwość administracji:P
Nauczyłem się ze nie ma co być zbyt szczerym bo sie obrywa hehe

To tyle , co pamiętam :)

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

Abigail-2 

Wysłany: 2014-05-22, 02:59   

jfs300 napisał/a:
Gdyż tematy jakie były tu poruszane dawały wiele do myslenia :)

I mnie również forum dało wiele do myślenia . :-)
Jakby nie było poszerzamy w pewnym sensie horyzonty swoje myśleniowe, czy to o historię, czy o cytaty Biblijne. Większość sobie przypominam .

Jfs :-)
Twój post jest ciekawy i czuć , że szczery .
To twoje przemyślenia i je cenię.

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-05-22, 03:06   

Cytat:
czy to o historię, czy o cytaty Biblijne

o o o oo oo właśnie o tym też zapomniałem :) To też jest bardzo duża wartość forum ze mozna się czegoś dowiedzieć o historii na przykład
Albo pooglądac pare ciekawych filmów jak Film o Zbawicielu :) Siorkę urzekł :mrgreen:

Cytat:
Twój post jest ciekawy i czuć , że szczery .
To twoje przemyślenia i je cenię

Dzięki:)

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

Abigail-2 

Wysłany: 2014-05-22, 03:15   

Forum religijne to śliska sprawa.
Niekiedy opisując przekonania swoje , można wywołać mocne emocje u innych.
Bo ktoś tam się nie zgadza i staje w opozycji....
Ale to też czegoś uczy .
Nauczyłam się , że ze spokojem można znacznie więcej zdziałać.

Eliot 

Wysłany: 2014-05-22, 09:28   

No, Abigail, skoro prosisz... ;-)

Niniejsze forum pozwoliło mi ugruntować pewne przekonania i zasiać mnóstwo wątpliwości :->

Przede wszystkim zweryfikowałem niektóre nasze (ŚJ) doktryny, m.in.:
1. Kwestię zakazu transfuzji
2. Datę roku 1914
3. Spożywanie chleba i wina

To podstawowe kwestie. Ale jest cała masa innych. Jedną z bardziej "przerażających" jest to, że doszedłem do wniosku, iż ST należałoby najlepiej odłożyć na półkę i o nim zapomnieć. Bóg tam przedstawiony ma bardzo niewiele wspólnego z tym czego nauczał Jezus.
Kolejna sprawą jest kwestia autentyczności tekstu Biblii. Mam co do tego pewne wątpliwości. Ciekawostką na pewno jest fakt, że kanon został skompletowany, przez "religię odstępczą" (w myśl doktryny SJ). Co ciekawe, przyglądając się niektóym ksiągom NT dostrzegam tam sporo rozbieżności (vide 16 rozdział ewangelii wg. Łukasza).
A generalnie, Pismo jest tak niejednoznaczne, że szkoda gadać! ;-) Każdy może z niego wysnuć bardzo dowolne i osobiste wnioski...

I tak sobie myślę, że własnie te osobiste wnioski są najistotniejsze. Bo są moje! Są wynikiem przemyśleń, analiz, badań, konsultacji... Dzięki temu są... prawdziwe.
Prawdziwe dla mnie.

Ale mimo powyższego dalej uważam, że lepiej jest być ŚJ niż przynależeć do innej społeczności religijnej. Podstawy mamy zdrowe - odrzucamy Trójcę, coś co mnie od dziecka odrzucało od religii katolickiej. Cenię sobie bowiem... logikę :-)

I tego się trzymam 8-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Bobo 

Wysłany: 2014-05-22, 09:59   

Cytat:
Ciekawostką na pewno jest fakt, że kanon został skompletowany, przez "religię odstępczą" (w myśl doktryny SJ).

No przemyśl, proszę jeszcze raz ten wniosek... ;-)

Cytat:
Dzięki duchowi świętemu potrafili ‛rozeznawać natchnione wypowiedzi’ i oceniać, czy naprawdę pochodzą od Boga (1Ko 12:4, 10). Ten godny zaufania łańcuch mężczyzn natchnionych przez Boga zakończyła śmierć ostatniego apostoła, Jana, toteż po spisaniu przez niego Objawienia, Ewangelii oraz listów kanon biblijny został zamknięty.
(Leksykon Wnikliwe Tom I; hasło: Kanon).

nicky 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2014-05-22, 10:16   

Abigail-2 napisał/a:
Forum religijne to śliska sprawa.
Niekiedy opisując przekonania swoje , można wywołać mocne emocje u innych.
Bo ktoś tam się nie zgadza i staje w opozycji....
Ale to też czegoś uczy .
Nauczyłam się , że ze spokojem można znacznie więcej zdziałać.
i zauważyłam, że jesteś przykładem opanowania i spokoju. pozdrawiam. miło było Cię "poznać". ;-)

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2014-05-22, 12:01   

Eliot napisał/a:

A generalnie, Pismo jest tak niejednoznaczne, że szkoda gadać! ;-) Każdy może z niego wysnuć bardzo dowolne i osobiste wnioski...

Czy to oznacza, że wiara w nieomylność Biblii i główne dogmaty chrzescijańskie są ponad Twoje siły :?: :mrgreen:

Eliot napisał/a:
Cenię sobie bowiem... logikę :-)

I tego się trzymam 8-)

Czy ja mógłbym zostać Twoim kolegą :?: :-)

Poza tym jeśli chodzi o forum, to na razie napiszę co mnie najbardziej zaskoczyło.
Najbardziej zaskoczony byłem i jestem waśniami między Świadkami Jehowy a Ex Świadkami Jehowy :shock:
Nigdy wcześniej bym nie przypuszczał, ze coś takiego może mieć miejsce.

Eliot 

Wysłany: 2014-05-22, 12:38   

Bobo napisał/a:
Cytat:
Ciekawostką na pewno jest fakt, że kanon został skompletowany, przez "religię odstępczą" (w myśl doktryny SJ).

No przemyśl, proszę jeszcze raz ten wniosek... ;-)

Cytat:
Dzięki duchowi świętemu potrafili ‛rozeznawać natchnione wypowiedzi’ i oceniać, czy naprawdę pochodzą od Boga (1Ko 12:4, 10). Ten godny zaufania łańcuch mężczyzn natchnionych przez Boga zakończyła śmierć ostatniego apostoła, Jana, toteż po spisaniu przez niego Objawienia, Ewangelii oraz listów kanon biblijny został zamknięty.
(Leksykon Wnikliwe Tom I; hasło: Kanon).

Bobo, a kiedy to kanon został skompletowany?
Zapodałes tekst o pisarzach... a to chyba nieco inny przypadek ;-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

nicky 

Wysłany: 2014-05-22, 13:16   

RN ktoś kto zostaje Świadkiem Jehowy zdaje sobie sprawę kim zostaje i jaką odpowiedzialność na siebie bierze i z czym wiąże się bycie Ś.J. . zostanie Ś.J. to świadoma decyzja, bo z taką osobą wcześniej jest prowadzone studium biblijne i taka osoba poznaje "zwyczaje" Ś.J. jesli się z czymś nie zgadzam nie zostaję Ś.J. i tyle. ci co odeszli zamiast odejść w spokoju "dobra zrozumiałem, że nie chcę być już Ś.J. i już" najczęściej krytykują byłych braci i nas atakują. nie my ich tylko oni nas. ale poniekąd to jest zrozumiałe, nie chcą sie czuć winni, że robią coś nie tak to szukają usprawiedliwienia gdzie indziej, że to co zrobili to wina innych "ja jestem w porządku to oni są źli". normalna ludzka natura, usprawiedliwianie się i zwalanie winy na innych. trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że współcześnie jak i w czasach biblijnych zawsze Bóg posługiwał sie niedoskonałymi ludźmi i gdzie ludzie tam zawsze jakieś "problemy" były, a kto szuka dziury w całym zawsze ją znajdzie. ja nazywam tę propagandę exŚ.J. współczesną 'mową Koracha', bo jakbym słyszała Koracha i jego zwolenników we współczesnym wydaniu. oni krytykowali Mojżesza, ci krytykują Ciało Kierownicze:

(Liczb 16:1-3) I powstał Korach, syn Icchara, syna Kehata, syna Lewiego, razem z Datanem i Abiramem, synami Eliaba, oraz z Onem, synem Peleta, synami Rubena. 2 I stanęli przed obliczem Mojżesza, oni oraz dwustu pięćdziesięciu mężów spośród synów Izraela, naczelników zgromadzenia, wzywanych na spotkanie, mężów sławnych. 3 Zebrali się więc przeciwko Mojżeszowi i Aaronowi i rzekli do nich: „Dosyć tego, gdyż całe zgromadzenie, wszyscy oni są święci i Jehowa jest pośród nich. Czemuż więc mielibyście się wynosić ponad zbór Jehowy?”

Eliot 

Wysłany: 2014-05-22, 14:28   

nicky napisał/a:
zostanie Ś.J. to świadoma decyzja, bo z taką osobą wcześniej jest prowadzone studium biblijne i taka osoba poznaje "zwyczaje" Ś.J.

W pełni świadoma decyzja byłaby po zapoznaniu się jeszcze z pismami kolegi Obserwatora, zwłaszcza w odniesieniu do historycznych naszych nauk ;-)

nicky napisał/a:
ci co odeszli zamiast odejść w spokoju "dobra zrozumiałem, że nie chcę być już Ś.J. i już" najczęściej krytykują byłych braci i nas atakują

Problem polega chyba na tym, że nie można powiedzieć "nie chcę być już ŚJ, cześć" bo taki krok rodzi pewne konsekwencje. Sama wiesz jakie ;-)

nicky napisał/a:
jesli się z czymś nie zgadzam nie zostaję Ś.J. i tyle.

nicky, świadomość każdego człowieka ewoluuje. Z czasem pogląd na dana kwestię może ulec zmianie - kiedyś wydawał mi się OK a obecnie już nie. I co w takim przypadku?
A co kiedy przystałem na pewną naukę a po upływie czasu oficjalna doktryna zmieniła się w tym względzie? Sytuacja patowa - akceptowałem inną naukę a teraz jest inna... I co zrobić?

Życie bywa skomplikowane :->

nicky 

Wysłany: 2014-05-22, 14:37   

każdy zna te "konsekwencje" (jak to nazywasz) zanim zostanie Ś.J. - to raz;
Obserwator i cytaty "okraszone" jego komentarzem nie robią na mnie wrażenia, bo ... pisałam niejednokrotnie już na tym forum (wystarczy wejść w mój profil i poczytać wszystkie moje posty) - to dwa;
nie na darmo jest powiedziane w Biblii 'pokorni odziedziczą ziemię', ponieważ tylko pokorni zaakceptują zmiany (które mają biblijne uzasadnienie - pisałam o tym w swoich postach) i uznają władzę. samowolka nigdy nie była tolerowana przez Boga, a wszelkie zmiany i stosunek do nich (ja jestem zadowolona ze zmian) to próba i oczyszczenie od tych, którzy służą Bogu z niewłaściwych pobudek. :-D

to jest wynik moich przemyśleń, to jest "moje" i nikt tego co w tym temacie sądzę nie zmieni (i niech nie próbuje).

Eliot 

Wysłany: 2014-05-22, 15:10   

A moje przemyślenia są nieco inne... :-)
Np. taki Dawid - postać ceniona przez ludzi i Boga. Dał fajny przykład podejścia do władzy ustanowionej przez Boga, kiedy nie chciał pozbawić życia Salu - bożego pomazańca.
Jednakowoż sam będąc bożym wybrańcem został ukierunkowany przez... kobietę (Abigail), która mu się sprzeciwiła.
I wyszło to wszystkim na dobre :-D

Wyciągam zatem wnioski, że mimo iż ktoś ma urząd nawet z nadania boskiego, to powinien wykazać się pokorą, kiedy błądzi a ktoś, nawet "maluczki" zwraca mu uwagę.
Jeśli zatem dostrzegam jakieś błędy i o nich mówię, to zanim wyrzuci się mnie za burtę, może warto byłoby chwilę się nad nimi zastanowić, nie uważasz?

Bobo 

Wysłany: 2014-05-22, 15:45   

Eliot napisał/a:
Jeśli zatem dostrzegam jakieś błędy i o nich mówię,

Powoli, Eliot... komu mówisz? Bednarskiemu? Już to kiedyś o tym mówiłem, do Biura nie piszesz, do CK nie piszesz więc... owszem, pewnie cię wyrzucą za burtę bo zamiast tam gdzie trzeba mówisz wszystkim innym. N[p. w swoim zborze też szczerze nie mówisz...
Ja bym za takie cóś wyrzucił... :crazy:

Odpowiedz do tematu