Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego dowiedzieliśmy się nowego na tym forum ?
Autor Wiadomość
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-29, 14:09   

Dezerter napisał/a:

Z trzech wymienionych grup znałem tylko trochę SJ - często chwaliłem i dawałem katolikom i innym chrześcijanom za wzór w wielu dziedzinach życia (unikanie nałogów, unikanie zawodów niegodnych chrześcijanina, unikanie służby wojskowej i przemocy, uprzejmość, cichość, miłe podejście do bliźnich, głoszenie Słowa mimo trudności )
ale taką opinię miałem przed wejściem na to forum - teraz to się zmieniło - przy bliższym poznaniu SJ stracili najbardziej :-(

Dla mnie wręcz odwrotnie.... najwięcej stracili badacze jak się
dowiedziałem się o takich naukach ktore u nich kwitną
że po prostu ręce opadają do samej ziemi ..
Totalne wypaczenie pism (trzeba mówić wprost), pozatym
Gloryfikacja człowieka, chroniczna nienawiść do Kościoła katolickiego granicząca z rozsądkiem , praktycznie większość przypowieści potrafią podpisać , tak jakby Chrystus nic innego w życiu nie robił tylko mowił o ,,fałszywych naukach''
Nie zauważyłem zeby choć ziarnko ducha nauk przenikało jest szczelnie przykryte cierniami tego typu nauk
Ale nie wyrokuję tak dobrze ich nie znam,
moze przenika tylko sie tym nie chwalą:PPP
Mowie nt tego co pokazali :P

Co do Świadków to uderza mnie ich bezkrytyczność, ale ich nauka choć ma wyłamy w tę dziwną niebiblijną a bardziej strażnicową stronę :P jest o wiele zdrowsza.
Niestety tutejsi świadkowie korzystają bardziej z jej ciemnej strony mocy , ktora raczej dzieli a nie ł,ączy hehe

Co do wykluczonych to mam tylko jedną uwagę , zeby nauczyli się wybaczać wzieli pod uwagę ze człowiek jest omylny
Bo tak jak ŚJ bedący w zborze widzą mordy i herezje KK a własnym wykazuja wyrozumienie, tak wykluczeni .... nie okazują wyrozumienia nikomu:PP

Ale trzymajcie się
Niech prawda będzie z wami :)

Eliot 

Wysłany: 2014-05-29, 14:29   

Widzę, że wypowiedzi zaczęły skłaniać się w stronę tego, która grupa religijna, po bliższym poznaniu straciła w moich oczach ;-)
No to idąc tym tokiem, powiem: zielonoświątkowcy. Opierając się o przykład tutejszych bywalców (zielonoświątkowych) zaskoczyła mnie ich "niechęć" (eufemizm) do ŚJ.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Żyd
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-29, 15:59   

Eliot napisał/a:
Widzę, że wypowiedzi zaczęły skłaniać się w stronę tego, która grupa religijna, po bliższym poznaniu straciła w moich oczach

Odnośnie religii to zgadzam się z tym co głośili ŚJ w 1936r.
RELIGION IS A SNARE AND A RACKET
Sami sobie przetłumaczcie co to znaczy ;-)

Poniżej link ze zdjęciami transparentów ŚJ jak by ktoś był niedowiarkiem.

http://www.piotrandryszcz...formacyjne.html

kodak27 

Wysłany: 2014-05-29, 16:21   

Eliot napisał/a:
Problem polega chyba na tym, że nie można powiedzieć "nie chcę być już ŚJ, cześć" bo taki krok rodzi pewne konsekwencje.
Dlaczego nie? Czy ktoś ciebie zmusił do podjęcia decyzji o tym by zostać Świadkiem Jehowy? Problem nie na tym polega jak to sugerujesz, a wiadomo każda jakakolwiek decyzja rodzi pewnego rodzaju konsekwencje albo dobre albo złe! Rozważam Biblię od kilku dziesięciu lat, i w żaden sposób przenigdy nie odnosiłem jej treści do nikogo innego jak tylko do samego siebie aż po dziś dzień. W każdej chwil mógłbym przestać być świadkiem Jehowy i dobrowolnie odejść ponieważ nikt tego prawa nie może mi tego zabronić. Zależy to wyłącznie ode mnie samego! A co do konsekwencji takiej decyzji, mógłbym zapytać siebie samego czy to zmieniłoby coś w moim życiu, może tak a może nie. Jakim byłbym człowiekiem? Życie nie znosi próżni...!

Eliot 

Wysłany: 2014-05-29, 16:23   

kodak27 napisał/a:
Dlaczego nie?

Bo konsekwencje bywają nieadekwatne do decyzji. I tutaj mamy taki przypadek.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

kodak27 

Wysłany: 2014-05-29, 16:50   

Eliot napisał/a:
Bo konsekwencje bywają nieadekwatne do decyzji. I tutaj mamy taki przypadek.
Jaki?

Żyd
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-29, 17:46   

kodak27 napisał/a:
Jaki?

Siaki :-D

Domyśl się, albo lek na kojarzenie typu "concerta" proponuje...
Bo cholera jest do opanowania w przeciwieństwie do powyższego

kodak27 

Wysłany: 2014-05-29, 18:13   

Żyd napisał/a:
Siaki

Domyśl się, albo lek na kojarzenie typu "concerta" proponuje...

kodak27 

Wysłany: 2014-05-29, 18:19   

Żyd napisał/a:

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-05-29, 22:16   

EMET napisał/a:
Unikam osobiście tzw. komitywowania się z Forumowiczami [obojga płci],

potwierdzam
Cytat:
To zaś, jaki jestem <<przy bliższym poznaniu>> -- wiedzą Ci, z Którymi utrzymuję bliższe kontakty [w tym i braterskie duchowe]. I na Ich właśnie ocenie i postawie wobec mnie najbardziej mnie zależy; nie zaś na ocenie np. Forumowiczów.

Stephanos, ps. EMET

na tym forum poznałem (na tyle na ile zechciał się dać poznać :-) ) bardzo ciekawego człowieka, który mnie w pewien sposób (pozytywny!) fascynuje, zaciekawia, intryguje, zadziwia ...
którego oczywiście pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego

Bobo 

Wysłany: 2014-05-29, 22:21   

Ależ nie ma za co, naprawdę :mrgreen:
:crazy:

Abigail-2 

Pomogła: 58 razy
Wysłany: 2014-05-29, 23:16   

jfs300 napisał/a:
Co do Świadków to uderza mnie ich bezkrytyczność, ale ich nauka choć ma wyłamy w tę dziwną niebiblijną a bardziej strażnicową stronę :P jest o wiele zdrowsza.

Jfs :-D

jfs300 napisał/a:
Co do wykluczonych to mam tylko jedną uwagę , zeby nauczyli się wybaczać wzieli pod uwagę ze człowiek jest omylny
Bo tak jak ŚJ bedący w zborze widzą mordy i herezje KK a własnym wykazuja wyrozumienie, tak wykluczeni .... nie okazują wyrozumienia nikomu:PP

Jfs piszesz , że wykluczeni nie okazują wyrozumienia nikomu ....brak im wybaczania ...
hm.... jakby się nad tym zastanowić coś w tym jest na rzeczy .

Abigail-2 

Wysłany: 2014-05-29, 23:24   

Eliot napisał/a:
Widzę, że wypowiedzi zaczęły skłaniać się w stronę tego, która grupa religijna, po bliższym poznaniu straciła w moich oczach ;-)
No to idąc tym tokiem, powiem: zielonoświątkowcy. Opierając się o przykład tutejszych bywalców (zielonoświątkowych) zaskoczyła mnie ich "niechęć" (eufemizm) do ŚJ.

Oj to niedobrze , rozumiem że z poglądami mogli się nie zgadzać
ale nie powinni żywic do innych religii nienawiści,
czy konkretnie do ludzi z innych wyznań.
powinniśmy szanować innych ludzi bez względu na to
i tak nas uczą u nas ŚJ.

Abigail-2 

Wysłany: 2014-05-30, 00:03   

Jeżeli ktoś jest nastawiony anty to nigdy nie napisze czegoś obiektywnego i konstruktywnego.

Niektórzy ludzie bywają zgorzkniali , nic "słodkiego" z ich ust nie jest w stanie wypływać.

Przysłów 16:24 Przyjemne wypowiedzi są plastrem miodu, słodyczą dla duszy i lekarstwem dla kości.

Abigail-2 

Wysłany: 2014-05-30, 01:57   

Eliot napisał/a:
Dezerter napisał/a:
ale taką opinię miałem przed wejściem na to forum - teraz to się zmieniło - przy bliższym poznaniu SJ stracili najbardziej

Parmenides napisał/a:
Ciekawe, że mam odczucia bardzo podobne do Twoich, z tym, że dotyczą one wyłącznie Świadków Jechowy.

Te opinie, dwóch niezależnych i o bardzo odmiennych poglądach osób, które cenię i szanuję, powinny dać wszystkim ŚJ do myślenia.

Eliocie i z takimi opiniami też będziesz się spotykał całe życie.
Ja mogę u kogoś stracić bo temu komuś nie będzie podobał się mój światopogląd i to np. , że nie wierzę w trójce itd...
To są subiektywne odczucia do których każdy ma prawo.
To jest forum , tak naprawdę to my sie jednak nie znamy .
A w realu dopiero można ocenić kogoś a nie tutaj.
Tutaj niekiedy może nam się coś wydawać , albo
nie zawsze do końca odczytujemy cudze intencje itd
To tylko forum dlatego Eliocie :-) zdystansuj się troszeczkę.

Odpowiedz do tematu