Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego dowiedzieliśmy się nowego na tym forum ?
Autor Wiadomość
Eliot 

Wysłany: 2014-05-22, 15:33   

Bobo napisał/a:
Eliot napisał/a:
Jeśli zatem dostrzegam jakieś błędy i o nich mówię,

Powoli, Eliot... komu mówisz? Bednarskiemu? Już to kiedyś o tym mówiłem, do Biura nie piszesz, do CK nie piszesz więc... owszem, pewnie cię wyrzucą za burtę bo zamiast tam gdzie trzeba mówisz wszystkim innym. N[p. w swoim zborze też szczerze nie mówisz...
Ja bym za takie cóś wyrzucił... :crazy:

A skąd ta pewność, że w swoim zborze nie mówię?
Pogadałem kiedyś z NO i... :animrumru:
Lepiej już milczeć :lol:
Bazując na tym uznałem, że im wyżej skieruję swoje kroki tym będzie gorzej :-/
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

nicky 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2014-05-22, 16:29   

Eliot napisał/a:

Wyciągam zatem wnioski, że mimo iż ktoś ma urząd nawet z nadania boskiego, to powinien wykazać się pokorą, kiedy błądzi a ktoś, nawet "maluczki" zwraca mu uwagę.
Jeśli zatem dostrzegam jakieś błędy i o nich mówię, to zanim wyrzuci się mnie za burtę, może warto byłoby chwilę się nad nimi zastanowić, nie uważasz?
jeśli dostrzegasz "błędy" czekaj na Jehowę. jeśli faktycznie są to błędy to Jehowa je wyprostuje i prostuje:
rs 341-350

cytat:"Dlaczego z biegiem lat zdarzały się zmiany w naukach Świadków Jehowy?
Biblia mówi, że Jehowa umożliwia swoim sługom coraz lepsze zrozumienie Jego zamierzenia (Prz. 4:18; Jana 16:12). Dlatego nawet prorocy, którzy z natchnienia Bożego spisali niektóre fragmenty Biblii, nie rozumieli znaczenia wszystkiego, co pisali (Dan. 12:8, 9; 1 Piotra 1:10-12). Apostołowie Jezusa Chrystusa zdawali sobie sprawę, że wielu rzeczy jeszcze nie rozumieją (Dzieje 1:6, 7; 1 Kor. 13:9-12). Biblia mówi, że znajomość prawdy miała znacznie wzrosnąć w „czasie końca” (Dan. 12:4). W miarę lepszego zrozumienia czegoś nieraz trzeba zmienić zdanie. Świadkowie Jehowy są gotowi pokornie dokonywać takich zmian"

nie zastanawiałeś sie nad tym, że sposób w jaki reagujesz na władzę ustanowioną przez Jehowę jest to dla ciebie próbą? tak jak za czasów Mojżesza kiedy Izraelici krytykowali Mojżesza utyskiwali na samego Jehowę. podobnie teraz. nikt nie obiecywał, że przewodzący będą doskonali i nie będą popełniać błędów, że będą nieomylni. mieli wywiązywać się ze zleconego zadania głoszenia i karmienia pokarmem duchowym członków czeladzi, aby w przyszłości otrzymać władzę nad całym mieniem. kto to czyni? (wskaż alternatywę, kto wypełnia zlecone przez Jezusa zadania). zawsze było tak, że Jehowa posługiwał się ludźmi popełniającymi błędy i czyni to obecnie.
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2014-05-22, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  

KobietaZMagdali 

Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wysłany: 2014-05-22, 16:55   

Wydawało mi się, że to jest temat Czego dowiedzieliśmy się nowego na tym forum ? a nie Skrytykujmy Eliota. Więc może każdy pisze o sobie.

Tak więc... Czego się dowiedziałam:
- Historii ostatnich dwóch dogmatów maryjnych, co sprawiło, że nie traktuję ich już jako dogmaty
- poznałam historię i poglądy starokatolików
- liznęłam trochę historii i pism wczesnochrześcijańskich
- spotkałam się z ogromną ilością często sprzecznych ze sobą interpretacji Biblii, więc utrwaliłam się w przekonaniu nie ma możliwości, aby ją zrozumieć bez pomocy Ducha Bożego i ma ma pewno kilka poziomów
- dowiedziałam się kto, dla kogo i dlaczego jest Babilonem.....
-...... i że istnieje sporo ciekawych osób dla których wiara jest wartością
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2014-05-22, 21:24   

nicky napisał/a:
Eliot napisał/a:

Wyciągam zatem wnioski, że mimo iż ktoś ma urząd nawet z nadania boskiego, to powinien wykazać się pokorą, kiedy błądzi a ktoś, nawet "maluczki" zwraca mu uwagę.
Jeśli zatem dostrzegam jakieś błędy i o nich mówię, to zanim wyrzuci się mnie za burtę, może warto byłoby chwilę się nad nimi zastanowić, nie uważasz?
jeśli dostrzegasz "błędy" czekaj na Jehowę. jeśli faktycznie są to błędy to Jehowa je wyprostuje i prostuje:
rs 341-350

cytat:"Dlaczego z biegiem lat zdarzały się zmiany w naukach Świadków Jehowy?
Biblia mówi, że Jehowa umożliwia swoim sługom coraz lepsze zrozumienie Jego zamierzenia (Prz. 4:18; Jana 16:12). Dlatego nawet prorocy, którzy z natchnienia Bożego spisali niektóre fragmenty Biblii, nie rozumieli znaczenia wszystkiego, co pisali (Dan. 12:8, 9; 1 Piotra 1:10-12). Apostołowie Jezusa Chrystusa zdawali sobie sprawę, że wielu rzeczy jeszcze nie rozumieją (Dzieje 1:6, 7; 1 Kor. 13:9-12). Biblia mówi, że znajomość prawdy miała znacznie wzrosnąć w „czasie końca” (Dan. 12:4). W miarę lepszego zrozumienia czegoś nieraz trzeba zmienić zdanie. Świadkowie Jehowy są gotowi pokornie dokonywać takich zmian"

nie zastanawiałeś sie nad tym, że sposób w jaki reagujesz na władzę ustanowioną przez Jehowę jest to dla ciebie próbą? tak jak za czasów Mojżesza kiedy Izraelici krytykowali Mojżesza utyskiwali na samego Jehowę. podobnie teraz. nikt nie obiecywał, że przewodzący będą doskonali i nie będą popełniać błędów, że będą nieomylni. mieli wywiązywać się ze zleconego zadania głoszenia i karmienia pokarmem duchowym członków czeladzi, aby w przyszłości otrzymać władzę nad całym mieniem. kto to czyni? (wskaż alternatywę, kto wypełnia zlecone przez Jezusa zadania). zawsze było tak, że Jehowa posługiwał się ludźmi popełniającymi błędy i czyni to obecnie.

Błędy ma prawo popełniać każdy, ale nikt nie ma prawa z Boga Jehowy robić kłamcy jak uczyniło to CK.

Ewangelia Jana 3:16

bartek212701 

Wysłany: 2014-05-22, 21:29   

Że moje zbawienie nie zależy od przynależności do religii :-)
Że Biblia naprawdę mówi prawdę.
Że na forum znajduje się grupa bardzo wartościowych ludzi, z którymi będę jeszcze przez długi czas utrzymywać kontakt.
Że nie zarejestrowałem się tu przypadkiem ;-)
Że zrozumiałem jaki mam cel w życiu, że jest nim Biblia i osiągnięcie wiecznego życia. Bez forum nie doszedłbym do tego, a może dopiero raczkował w tej kwestii ?
Dobranoc.

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-05-22, 22:12   

Poznałem bliżej doktrynę SJ - i stracili w moich oczach bardzo :-( (długo by wyliczać)
Zszokował mnie stosunek SJ do wykluczonych :-(
Zadziwiły animozje najbliższych sobie ugrupowań SJ i badaczy
Zaskoczyła mnie ilość i zakres tematyczny teorii spiskowych :crazy:
Zadziwiła mnie skala nieporozumień i niezrozumienia tego co ktoś pisze a inny odbiera :-?
Zdumiało mnie to, że te same cytaty można całkiem logicznie i nie złośliwie, z przekonaniem i pewnością swojej racji - interpretować całkiem różnie :idea: :-?
zaskoczyła mnie skala i głębokość nienawiści i niechęci do KRK
teraz in plus
Upewniłem się, że w każdej denominacji są głęboko wierzący, dobrzy ludzie, którzy na swój sposób próbują naśladować Jezusa
Poznałem i wiele się nauczyłem od (przepraszam, że o Tobie zapomniałem/nie wymieniłem) Rethela, RM, Listka, ata, Lady, ...
Poznałem lepiej Biblię, ważne cytaty, ciekawe interpretacje ich, wiele zrozumiałem takich, które błędnie rozumiałem, lub nie rozumiałem

Eliot 

Wysłany: 2014-05-22, 22:12   

nicky napisał/a:

Podałem przykład Abigail. Czy ona czekała aż Dawid popełni błąd (czyli pozbawi życia Nabala)? Chyba wyszła z inicjatywą i przyniosło to dobre rezultaty.
Czy Mojżesz odrzucił Jetro, swojego teścia, gdy ten mu doradzał jak ma zorganizować rozstrzyganie spraw sądowniczych? No chyba nie... Wręcz przeciwnie - zaaprobował propozycję a Jehowa zaakceptował taki stan rzeczy.

Myślisz, że bazując na tym mógłbym zgłosić pewne zastrzeżenia i poprawki i zostałbym wysłuchany?
Tak jak wspomniałem w odpowiedzi do Bobo, podjąłem pewne kroki. Skutki były takie jak... opowiadają wykluczeni i "odstępcy". I coś mi podpowiada, że taka jest właśnie reguła ;-)

Sorki za OT
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

KobietaZMagdali 

Wysłany: 2014-05-22, 22:16   

Dezerter napisał/a:
Zadziwiła mnie skala nieporozumień i niezrozumienia tego co ktoś pisze a inny odbiera :-?

Podpisuję się pod tym wielkimi literami
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-05-22, 22:17   

nicky napisał/a:
nie zastanawiałeś sie nad tym, że sposób w jaki reagujesz na władzę ustanowioną przez Jehowę jest to dla ciebie próbą

wytłuszczenie moje
a jakąż to władzę ustanowił Jechowa :mysli:
ty o papieżu pewnie :-P

Eliot 

Wysłany: 2014-05-22, 23:02   

KobietaZMagdali napisał/a:
Dezerter napisał/a:

Podpisuję się pod tym wielkimi literami

A mnie to nie dziwi.
Piszemy posty krótkie, często w pośpiechu. Chcemy w minimum słów ująć maksimum treści.
Wychodzi... tak jak widać ;-)
Ale nie ma na to sposobu. W przeciwnym razie należałoby tworzyć eseje, żeby nie rzec - tomiszcza ( :mrgreen: ) po które rzadko kto by sięgał.
Ale pracujmy nad formą! :-D

PS Od razu mówię, że poprzedni avatar bardziej mi się podobał! Był taki... tajemniczy 8-)
Ostatnio zmieniony przez Eliot 2014-05-22, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  

Eliot 

Wysłany: 2014-05-22, 23:04   

Dezerter napisał/a:
nicky napisał/a:
nie zastanawiałeś sie nad tym, że sposób w jaki reagujesz na władzę ustanowioną przez Jehowę jest to dla ciebie próbą

wytłuszczenie moje
a jakąż to władzę ustanowił Jechowa :mysli:
ty o papieżu pewnie :-P

Dezerterze, podkreśliłem "byka" ;-)
nicky z pewnością miała na myśli papieża :mrgreen:

Abigail-2 

Pomogła: 58 razy
Wysłany: 2014-05-22, 23:17   

Ja na tym forum ugruntowałam się co do prawd głoszonych przez ŚJ i cieszę się , że jestem w tej religii.
To forum nie stanowiło dla mnie zgorszenia czy też nawet nie zasiało wątpliwości
co do wierzeń moich.
Jeżeli tutaj ktoś przychodzi z ugruntowaną wiarą i wiedzą , niełatwo wprowadzić taką osobę w wątpliwości.

PS
Co do Moich Braci i Sióstr w wierze to widoczna jest więź nas tutaj łącząca, coś co nas razem zespala , my wiemy co.... :-D

KobietaZMagdali 

Wysłany: 2014-05-22, 23:23   

Abigail-2 napisał/a:
Co do Moich Braci i Sióstr w wierze to widoczna jest więź nas tutaj łącząca, coś co nas razem zespala , my wiemy co.... :-D

Stosunek do ex-Świadków? :crazy:

Abigail-2 

Pomogła: 58 razy
Wysłany: 2014-05-22, 23:24   

Eliot napisał/a:
Ale mimo powyższego dalej uważam, że lepiej jest być ŚJ niż przynależeć do innej społeczności religijnej. Podstawy mamy zdrowe - odrzucamy Trójcę, coś co mnie od dziecka odrzucało od religii katolickiej. Cenię sobie bowiem... logikę :-)

Najlepsze jest twoje podsumowanie posta Kocie Eliocie :-D
....
logika logiką , ale skłonności do filozofowania mogą niekiedy zgubić. :-P
Warto rozważyć.

[ Dodano: 2014-05-23, 00:30 ]
KobietaZMagdali napisał/a:
Abigail-2 napisał/a:

Stosunek do ex-Świadków? :crazy:

Szanuje wszystkich ludzi i tak mi nakazuje moja religia.
Jeżeli ktoś opuścił naszą organizacje to jego sprawa.
A ponieważ uważam , że takie odłączenie przyniesie takiej osobie szkodę więc życzę jej aby kiedyś powróciła do nas spowrotem. Życzę jej wszystkiego dobrego, nigdy takich osób nie atakuję, przecież mają wolną wolę.

Listek 

Wysłany: 2014-05-23, 10:43   

Eliot napisał/a:
świadomość każdego człowieka ewoluuje. Z czasem pogląd na dana kwestię może ulec zmianie - kiedyś wydawał mi się OK a obecnie już nie. I co w takim przypadku?
A co kiedy przystałem na pewną naukę a po upływie czasu oficjalna doktryna zmieniła się w tym względzie? Sytuacja patowa - akceptowałem inną naukę a teraz jest inna... I co zrobić?

Bardzo mądrą uwagę napisałeś Eliocie. To my zmieniamy nasze spojrzenie na sprawy Boze.
Na szczęście Bóg jest taki sam i nie ma w Nim cienia zmienności.
Jeżeli coś zastępuje czymś doskonalszym to zawsze jasno mówią o tym Jego prorocy.

I tak krwawe ofiary zagrzeszne, z niewinnych zwierząt Bóg zastąpił ofiarą doskonałą, złożoną jeden raz na zawsze przez Syna Bożego Chrystusa Jezusa.
Czy ofiary ze zwierząt zapowiadały ofiarę doskonałą? Tak

Kapłaństwo lewickie Bóg zastąpił powszechnym kapłaństwem pod zarządem Arcykapłana wiecznego Chrystusa Jezusa.
Wszyscy wierni oddają swoje ciała na ofiarę żywą ,Bogu miłą , uświęcona Duchem Św.- jak napisał ap. Paweł / nie ma podziału na duchownych i laikat/
Czy prorocy to zapowiedzieli? Tak / na wszelkie ciało wyleję ducha łaski..../

Amos 3,7nś Bo Wszechwładny Pan, Jehowa, nie uczyni nic, jeśli swej poufnej sprawy nie wyjawił swoim sługom prorokom.

Cel Boży zawsze ten sam - powrót człowieka do Boga.
Zasady powrotu te same jednak przy coraz doskonalszych możliwościach przybliżania się do Boga.

Oby w nas forumowiczach kształtował się Chrystus Jezus.

Warto pamiętać o proroku Amosie.

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu