Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego dowiedzieliśmy się nowego na tym forum ?
Autor Wiadomość
Anna01 

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 286 razy
Wysłany: 2014-05-30, 02:07   

Gdy zarejestrowałam się na forum, wszystko było dla mnie nowe :-)
Byłam "początkującą wierzącą" :-) Przez te kilka lat moja wiara przeszła wiele przeobrażeń. Wiele razy przeżywałam ....rozterki - zdobywana wiedza (na podstawie Biblii ) nie współgrała z moją intuicją, myśleniem, pojęciem miłości Bożej, sprawiedliwości.
Często bałam się wyrażać swoje uczucia - zazwyczaj negatywnego odbioru Biblijnego Boga - bojąc się ostracyzmu ludzi, z którymi się przyjaźniłam.
Po pewnym czasie zobaczyłam, że jest więcej osób, które Boga i Jezusa widzą podobnie jak ja :-) jako nieskończoną Miłość i Dobroć, którym mordy, prowadzenie wojen, uzurpacje, zazdrość, najzwyczajniej nie przystają.
Z prawie ŚJ - na początku, poprzez gnostycyzm, modalizm - doszłam do wniosku, że jestem ....chrześcijańską deistką :-D
Oczywiście nie zarzekam się, że kiedyś coś znowu mi się nie zmieni :-)

Forum, przede wszystkim nauczyło mnie, że nie ma osób podobnych do siebie :-)
Każdy jest wartością samą w sobie, każdy jest niepowtarzalny i ....DOBRY !
Nawet Tabasz vel Papi, z którym mieliśmy konflikty i który dał nam w kość niepokornym charakterem ... był/jest dobry ! Rethel, pomimo ciągłego pyskowania i bycia najmądrzejszym ..... był/jest dobry ! Upierdliwie marudzący Krystian o CK - jest dobry ! Odszczekujący się sarkastycznie Bobo - jest dobry ! Pokrzykujący na wszystkich tropiciel - jest dobry. :-D . Każdy ma jakieś swoje racje, motywy, charakter i każdy w swoim rozumieniu ....chce dobrze dobrze i bądź tu człowieku adminem :roll: .
Rzym. 13:10

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2014-05-30, 11:39   

Anna01 napisał/a:

Z prawie ŚJ - na początku, poprzez gnostycyzm, modalizm - doszłam do wniosku, że jestem ....chrześcijańską deistką :-D
Oczywiście nie zarzekam się, że kiedyś coś znowu mi się nie zmieni :-)

Ciekawe w którym kierunku, te ewentualne zmiany mogłyby pójść :mysli:

Listek 

Wysłany: 2014-05-30, 12:41   

Anna01 napisał/a:
Każdy ma jakieś swoje racje, motywy, charakter i każdy w swoim rozumieniu ....chce dobrze dobrze i bądź tu człowieku adminem

Mt 19:17 bgn "Ale Jezus mu rzekł:
Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko Jeden, Bóg. A jeśli chcesz objąć władzę co do życia, to strzeż przykazań
.

Bogu dziękuję za wszystkich forumowiczów ,dla których Biblia jako słowo od Boga jest najwyższym autorytetem. Mnie osobiście forum pozwala zweryfikować własne poglądy i poprawić się.

Pozdrawiam

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-05-30, 13:01   

Anna01 napisał/a:
Forum, przede wszystkim nauczyło mnie, że nie ma osób podobnych do siebie
Nawet Tabasz vel Papi, z którym mieliśmy konflikty i który dał nam w kość niepokornym charakterem ... był/jest dobry ! Rethel, pomimo ciągłego pyskowania i bycia najmądrzejszym ..... był/jest dobry ! Upierdliwie marudzący Krystian o CK - jest dobry ! Odszczekujący się sarkastycznie Bobo - jest dobry ! Pokrzykujący na wszystkich tropiciel - jest dobry. . Każdy ma jakieś swoje racje, motywy, charakter i każdy w swoim rozumieniu ....chce dobrze dobrze i bądź tu człowieku adminem .

Hehe i tu masz racje , każdy ma swoje zady i walety :-P
jednak czasem niektorzy mają ciemne odcienie
jak ktoś ma o takie o patrzenie :
][
to już mu nic nie przetłumaczy
:PPP
I sie np uczepi jakiejś niebiblijnej teorii , potem nawet posuwa sie do zmiany cytatów Pism zeby udowodnić swoją rację A takiego jednego tutaj wymieniłaś który niestety tak robił :(

a wogóle piąteczka Adminko fajne podsumowanie :-D

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

KobietaZMagdali 

Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wysłany: 2014-05-31, 00:18   

Anna01 napisał/a:
Forum, przede wszystkim nauczyło mnie, że nie ma osób podobnych do siebie :-)
Nawet Tabasz vel Papi, z którym mieliśmy konflikty i który dał nam w kość niepokornym charakterem ... był/jest dobry ! Rethel, pomimo ciągłego pyskowania i bycia najmądrzejszym ..... był/jest dobry ! Upierdliwie marudzący Krystian o CK - jest dobry ! Odszczekujący się sarkastycznie Bobo - jest dobry ! Pokrzykujący na wszystkich tropiciel - jest dobry. :-D . Każdy ma jakieś swoje racje, motywy, charakter i każdy w swoim rozumieniu ....chce dobrze dobrze i bądź tu człowieku adminem :roll: .

:sniezek2:
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

gumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-01, 14:56   

Cytat:
Co twoim zdaniem ci pomogło a co zaszkodziło - o ile to miało miejsce ?

I tak szczerze od serca .... :-)

Co mi pomogło?Nic.Jedynie utwierdziłem sie w przekonaniu że podobnie jak w realu ludzie są fałszywi :-D
Wszystko jest cacy póki zgodnie z resztą nazywasz czarne białym,a białe czarnym :) Każdy najmądrzejszy,każdy wszystko wie..
forum jest/było pełne obłudników :-D którzy to nawet nie potrafią przyznać się do błędu czy też swojej wiary ;-)

w sumie jak nie zaszkodziło to na pewno nie pomogło...dowiedziałem sie jedynie że ze mną jeszcze nie jest tak najgorzej jak patrze na innych forumowych świrów :-D

co zaszkodziło?kupa bredni i femihisterie ;-)

pozdrawiam soczyście :-P i namiętnie :xcalus:

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2014-06-01, 18:53   

gumis napisał/a:
którzy to nawet nie potrafią przyznać się do błędu c

no właśnie jak CK nigdy nie przyznało się do błędu :-P

gumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-01, 22:07   

no i co :-P

Krystian 

Wysłany: 2014-06-01, 22:18   

gumis napisał/a:
no i co :-P

nico :-P
zacznij od siebie

gumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-01, 22:20   

ale że niby co mam zacząć ? :-D

Krystian 

Wysłany: 2014-06-01, 22:26   

gumis napisał/a:
ale że niby co mam zacząć ? :-D

Jak CK w trąbę robiło ludzi z pokoleniem 1914.
Do tej pory nie przeprosiło za swój błąd.

gumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-01, 22:28   

co mam zacząć? :-D
przepraszać? było mineło :-D

KobietaZMagdali 

Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wysłany: 2014-06-01, 22:32   

gumis, pisać merytoryczne posty i udzielać się na forum. Wnieść coś pozytywnego od siebie
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

gumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-01, 22:36   

KobietaZMagdali napisał/a:
gumis, pisać merytoryczne posty i udzielać się na forum. Wnieść coś pozytywnego od siebie

1.Niemerytorycznie to zaczepił Krystian :roll: ja tylko grzecznie odpowiadam :-D i pytam.
2.Jestem całkowicie pozytywny
3.Nie ucz ojca dzieci robić 8-)

Krystian 

Wysłany: 2014-06-01, 23:06   

gumis napisał/a:
1.Niemerytorycznie to zaczepił Krystian

natomiast Twoje słowa były merytoryczne

Co mi pomogło?Nic.Jedynie utwierdziłem sie w przekonaniu że podobnie jak w realu ludzie są fałszywi

Odpowiedz do tematu