Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uczeń, którego Pan miłował
Autor Wiadomość
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-29, 11:36   

ratao... help.
Henryk , dzieki i racja , trwajmy w Ewangelii a nie wymysłach ktore były sobie realizowane na potrzebę epoki ,
Rehtel kiedyś słusznie powiedział ze tyle są warte , co dzisiejsze brukowce, tylko ze zapotrzebowanie było inne.

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 291 razy
Wysłany: 2014-06-29, 11:53   

To by wyjaśniało "spoczywanie na piersi Jezusa".
Takie zachowanie nie uchodziło mężczyznom w tamtych czasach i w tamtym środowisku.
Rzym. 13:10

jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-29, 12:03   

Cytat:
Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!
Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami
15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18

...
ale jak komuś nie starczy sam przekaz PŚ
to i uwierzy we wszystko

Ewangelia wg Marii Magdaleny?, Tomasza? Judasza?
Co to wogóle jest???
Badaliście genezę tych ewangelii?

Cytat:
To by wyjaśniało "spoczywanie na piersi Jezusa".
Takie zachowanie nie uchodziło mężczyznom w tamtych czasach i w tamtym środowisku.

Jak i wiele niekonwencjonalnych zachowań Mesjasza
Jezus bardzo przejmował się tego typu konwenansami.
Aha zapomniałem dodać w jego domu stała kamera i nagrywała transmisję dla całego świata, i musiał , wiesz, wypaść jak należy :lol: :lol: :lol:

bartek212701 

Wysłany: 2014-06-29, 12:12   

Anna01 napisał/a:
uchodziło, było normalnym zachowaniem :-)

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 291 razy
Wysłany: 2014-06-29, 12:14   

bartek212701 napisał/a:
Anna01 napisał/a:
uchodziło, było normalnym zachowaniem :-)

Myślisz, że i Piotr się przytulał ? :shock:
Rzym. 13:10

bartek212701 

Wysłany: 2014-06-29, 12:25   

Anna01, To oznaczało poddaństwo :-) Tamta kultura nie jest naszą ówczesną kulturą. Pojęcie homoseksualizmu przesiąkło dziś wiele warstw pojęciowych...niestety i Tobie też wyrządziło krzywdę Aniu :-(
Trzeba patrzec na zachowania w tamtych czasach tak, jakby na nie patrzyli ówcześni, a nie obecni ludzie.

jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-29, 12:36   

teraz to jest paranoja antydotykalska
Ludzie np na ojca ktory klepnie corke patrzą jak na pedofila
Wu Efista ćwiczy dziewczynke skok przez kozioł i został oskarżony o molestowanie
Kolejny dowód na to jak ''pożyteczne'' są media.
Propaganda nienawiści
U Żydów było inaczej =Kara za winę nie na domysły

krecik 

Wysłany: 2014-07-07, 11:13   Re: Uczeń, którego Pan miłował

Annet napisał/a:
W Ewangelii Jana w czterech miejscach znajdujemy intrygujące słowa 'uczeń, którego Pan miłował'. Kim był ten uczeń? Czy rzeczywiście Pan Jezus darzył go jakimiś szczególnymi względami? - Intrygujące i ciekawe.

Ewangelista Jan na koniec ewangelii zdradza, że to on jest właśnie tym uczniem. Czyli Jan sam o sobie pisał - 'uczeń, którego Pan miłował'. Ciekawe, że właśnie w ten sposób Jan myślał o sobie.

A co Ty myślisz o sobie? Czy myślisz, że jesteś 'tym/tą, którego Pan Jezus miłuje?

Czy Jezus Jana darzył większą sympatią niż pozostałych uczniów? Trudno to stwierdzić tak od razu. Możemy znaleźć kilka fragmentów o Janie w ewangeliach. W jednym, czytamy, że Jan podczas ostatniej wieczerzy był wsparty o pierś Pana Jezusa. Był bardzo blisko - myślę, że to była inicjatywa Jana, że zawsze chciał być blisko Pana. To też nasz wybór, czy chcemy być blisko czy pozostajemy na dystans? Czy chcemy czuć bicie Bożego serca, czy będziemy do naszego Ojca podchodzić z rezerwą? Jan był synem Zebedeusza - a o synach Zebedeusza możemy także czytać inną historię, kiedy to oni poprosili Jezusa, żeby On sprawił, by oni zasiedli po prawicy i lewicy w Bożym Królestwie. Czy Jezus ich wysłuchał? Nie. Jezus kochał i kocha wszystkich swoich uczniów - nie oznacza, że kocha każdego tak samo - miłości nie da się odmierzyć miarką lub zważyć na wadze - Pan Jezus kocha każdego indywidualnie, mocno, gorąco, pięknie, z pasją i szaleńczo. Dla każdego ma indywidualne uczucie.

Myślmy o sobie, jako o osobie, którą Pan miłuje :)

Do tego wpisu nowej użytkowniczki, chcę odnieść się w aspekcie osobistym TUTAJ i TERAZ.

Uważam (tak jak zapewne wielu) że jestem szczególną osobą dla Boga. Wielu ludzi ma o mnie nieprzychylne zdanie. Jednak ważniejszą rzeczą jest w jaki sposób jestem\jesteśmy postrzegani przez Wszechwidzącego.

" Biada, biada! Uciekajcie z kraju polnocy - wyrocznia Pana. Na cztery strony swiata rozproszylem was. Biada ci, chron sie, Syjonie, ktory jeszcze przebywasz w Babilonii. Tak mowi Pan Zastepow, Przeslawny, do narodow, ktore was ograbily: Kto was dotyka, dotyka zrenicy mojego oka. Juz prawica moja nad nimi wyciagnieta i stana sie lupem swoich niewolnikow, a wy poznacie, ze Pan Zastepow mnie poslal."
[Zach 2;10-13 BT]

Tymczasem jesteśmy (wszyscy ufający Bogu Biblii) na obcym terytorium. Osobiście odbieram ten zapis jako pocieszenie, gdyż stanowię Jego Syjon...

Annet

Wysłany: 2014-07-27, 21:43   

Bardzo ważne jest to jak postrzega nas Bóg ale także ważnym jest to byśmy wiedzieli w jaki sposób Bóg nas postrzega - czasem przychodzą do naszej głowy różne myśli - myśli, które chcą nas zdołować a nie przybliżyć do Boga - fajnie obudzić się rano i myśleć o sobie jako o umiłowanej przez Boga osobie :)

Dziękuję za przeczytanie mojego postu i pozdrawiam

krecik 

Wysłany: 2014-07-30, 10:40   

Annet napisał/a:
Bardzo ważne jest to jak postrzega nas Bóg ale także ważnym jest to byśmy wiedzieli w jaki sposób Bóg nas postrzega - czasem przychodzą do naszej głowy różne myśli - myśli, które chcą nas zdołować a nie przybliżyć do Boga - fajnie obudzić się rano i myśleć o sobie jako o umiłowanej przez Boga osobie :)

Powiem szczerze z autopsji że, Szatan usiłuje się wcisnąć dość często. Zawsze dzieje się to w chwili jak zaniedbam społeczność z Nim, nie karmię się Jego Słowem.

Kiedy się budzę to dążę do rozpatrywania\podziwiania Jego wielkości i wspaniałości. Niekiedy zdarzają się niemiłe pobudki, np. choroba dziecka, albo skurcz w nodze mojej Żony.

Odpowiedz do tematu