Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O Jezusie wiedzieć chciałbym....
Autor Wiadomość
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-08-07, 00:32   

Dezerter napisał/a:
Jezus był kimś naprawdę wyjątkowym - uwierzcie w to


oczywiscie,,ze byl wyjatkowy.. znal pzreciez wszystkie schematy i mechanizmy ludzkich dzialan.. opartych na pierwotnych morderczych instynktach..
znal po prostu doskonale nature czlowieka..

pryszedl.. aby je zdemaskowac..

jak wiec mial ich nie przebaczyc.. ;-)



doskonale wiedzial.. co/kto jest za nie odpowiedzialny.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-07, 14:04   

Dezerter napisał/a:
Jezus był kimś naprawdę wyjątkowym - uwierzcie w to


Jezus jest kimś wyjątkowym bo zmartwychwstał.

Aby ludzie mogli rozpoznać prawdziwego Mesjasza, Bóg przez proroków podał Jego szczegółową charakterystykę. Charakterystyka ta jest czasem pośrednia. Pismo pokazując nam Józefa, odkrywa przed nami cechy zbawiciela.Stąd podobieństwa Józefa do Jezusa Mesjasza.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-08-07, 21:28   

Listek napisał/a:
Dezerter napisał/a:
Jezus był kimś naprawdę wyjątkowym - uwierzcie w to


Jezus jest kimś wyjątkowym bo zmartwychwstał.

Aby ludzie mogli rozpoznać prawdziwego Mesjasza, Bóg przez proroków podał Jego szczegółową charakterystykę. Charakterystyka ta jest czasem pośrednia. Pismo pokazując nam Józefa, odkrywa przed nami cechy zbawiciela.Stąd podobieństwa Józefa do Jezusa Mesjasza.

Pozdrawiam

Podobieństwo jest - zauważyłem ,
Rethel
gola sobie strzeliłem :evil: nie da się ukryć :-D - NIC SIĘ NIE STAŁOOOOOO :idea: :idea: :idea: DEZERTER NIC SIĘ NIE STAŁOOOOO :!: :!: :!:
Ale jak chcemy szukać nowości - to ją znalazłem
Nikt przed Jezusem w chwili śmierci nie prosił Boga o przebaczenie win swym prześladowcom i ich nie usprawiedliwiał przed Nim
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-07, 22:01   

Dezerter napisał/a:
Rethel
gola sobie strzeliłem :evil: nie da się ukryć :-D - NIC SIĘ NIE STAŁOOOOOO :idea: :idea: :idea: DEZERTER NIC SIĘ NIE STAŁOOOOO :!: :!: :!:


:-)

Cytat:
Ale jak chcemy szukać nowości - to ją znalazłem
Nikt przed Jezusem w chwili śmierci nie prosił Boga o przebaczenie win swym prześladowcom i ich nie usprawiedliwiał przed Nim


Tak, ale to taki niuans... ;-)
I nie kuś mnie, bo przeczytam uważnie wszystkie księgi machabejskie! :crazy:
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-07, 23:05   

Dezerter napisał/a:
Nikt przed Jezusem w chwili śmierci nie prosił Boga o przebaczenie win swym prześladowcom i ich nie usprawiedliwiał przed Nim


Także nikt przed Jezusem nie powstał z martwych do życia wiecznego, tylko że pytanie zadane na początku było :

Których nauk Jezusa nie było w Starym Testamencie?


"Bo słowa, które Mi dałeś, dałem im i oni je przyjęli i naprawdę poznali, że wyszedłem od Ciebie, i uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś." J 17:8 bp - powiedział Jezus do Ojca.

A więc nauki Jezusa musiały być zgodne z tym co Bóg powiedział do proroków wcześniej .


Pozdrawiam :-D
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-08-08, 10:51   

moim zdaniem.. i podkresle,, nie tylko moim.. bo np.. Ratzingera i innych autorytetow chrzescijanstwa nowoscia sa nauki objawione w Kazaniu na Gorze..

ksiazki dzis przy sobie nie mam.. ( mam przeprowadzke.. i wszystkie juz prawie mam popakowane.. )..

ja przytocze przyklady, ktore w moim rozumieniu sa jak najbardziej nowoscia.. :


1)

"Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, albowiem ich jest królestwo niebieskie” (Mt. 5,10) -

komentarz:

"Jezus nie robi swoim naśladowcom żadnej nadziei na zdobycie na ziemi sławy, bogactwa lub beztroskiego życia, lecz udziela im przywileju naśladowania Go drogą wyrzeczenia i znoszenia obelg ze strony świata, który się na nich nie poznał"

wg. S.T ludziom bogobojnym iwierzacym.. Bog mial blogoslawic tu na Ziemi..

w N.T sytuacja sie diametralnie odwraca..
wierzacy.. maja znosic cierienia.. i przesladowania..
nagroda czeka ich zas w Niebie.. x czyli Krolestwie Niebieskim..

a wiec na pewno nie za doczesnego zycia.. a dopiero po smierci..
;-)

2)

Literalnie odbierany S.T nakazuje Zydom przesladowac i mordowac niewiernych .. i przesladowcow.. za zycia doczesnego.. (podboje Kanaanu) ..

Jezus nakazuje za zycia doczesnego cierpiec z rak niewiernych przesladowcow.. ;-)

3)

Jezus nauczal.. ze kara za grzechy (sprawiedliwosc) przyjdzie dopiero po sadzie ostatecznym..

w S.T karania za grzechy dokonywano za zycia doczesnego.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
Ostatnio zmieniony przez ata333 2014-08-08, 11:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-08-08, 11:16   

ata333 napisał/a:
a wiec na pewno nie za doczesnego zycia.. a dopiero po smierci..


Niekoniecznie, gdyż kilka wersetów wcześniej, zaznacza:

Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię.

Biorąc pod uwagę fakt, że 'królestwo niebios' obejmie swoim zasięgiem i ziemię, kwestia zbawienia i osiągnięcia szczęścia po zmartwychwstaniu nie ogranicza się tylko do nieba.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-08-08, 11:20   

Bobo napisał/a:
Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię.


no tak.. ale to jest dosc dyskusyjne.. czy to bedzie za zycia doczesnego ludzi.. czy jednak po ich smierci..

i mamy problem z pojeciem Nowej Ziemi. i dwoch klas zbawionych .. ;-)

oczywiscie zadje sobie sprawe,, ze liczne denominacje.. roznie do tematu podchodza.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-08-08, 11:32   

ata333 napisał/a:
o tak.. ale to jest dosc dyskusyjne.. czy to bedzie za zycia doczesnego ludzi.. czy jednak po ich smierci..


Myślę, że długo nie trzeba nad tym dyskutować. I jedno (niebo) i drugie (ziemia) będzie osiągalna dla zdecydowanej większości dopiero po zmartwychwstaniu, a żeby zmartwychwstać najpierw trzeba umrzeć.

ata333 napisał/a:
i mamy problem z pojeciem Nowej Ziemi. i dwoch klas zbawionych .. ;-)


Też nie widziałbym problemu. Przecież przed pojawieniem się grzechu już istniał podział na ziemskie dzieci Boże i na te w niebie (aniołowie).

Biblia mówi o Nowych Niebiosach i Nowej Ziemi.
Jeśli pewni zbawieni mają być w niebie to... rozumiemy, ze w Nowych Niebiosach.
Skoro mają tam spotkać się z Jezusem i Bogiem Ojcem to... rozumiem, że tak naprawdę to będą te same 'niebiosa' co dziś. Nielogiczne byłoby twierdzić, że dziś Bóg z Jezusem mieszkają w starych niebiosach i się przeprowadzą do nowych.
Skoro niebiosa pozostają te same, a ich 'nowość' polega na czymś innym, podobnie i ziemia. Wciąż może pozostać ta sama, ale będzie mimo wszystko nowa. Tak jak człowiek, ten sam, staje się 'nowym człowiekiem' a nie w sensie dosłownym kimś innym.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-08-08, 11:33   

ponadto Jezus wykazuje.. ze materialna. swiatynia i krwawe ofiary i wszelkie zewnetrzne rytualy sa juz zbedne.. ;-)
najwazniejsze obecnie jest czczenie Boga w duchu i prawdzie.. czyli poprzez zywa wiare.. poparta "uczynkami" milosci do blizniego..

moim zdaniem w S.T owczesny czlowiek.. w swej swiadomosci postrzegania Boga.. wciaz nawiazywal do potzreby uznawania bostwa poprzez krwawe ofiary..

na poczatku (teksty z Ugarit i teksty rowniez ze S.T ) byly to ofiary z ludzi, pozniej w dobie wzrostu swiadomosci Boga, jako Boga Milosci.. uciekano sie do ofiar ze zwierzat.. a nastepnie calkowicie zrozumiano..ze zadne ofiary cielesne, materialne) .. nie zastapia ofiar duchowych.. w postaci Milosci wlasnie.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
Ostatnio zmieniony przez ata333 2014-08-08, 12:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-08-08, 11:36   

Bobo napisał/a:

Też nie widziałbym problemu. Przecież przed pojawieniem się grzechu już istniał podział na ziemskie dzieci Boże i na te w niebie (aniołowie).

Biblia mówi o Nowych Niebiosach i Nowej Ziemi.
Jeśli pewni zbawieni mają być w niebie to... rozumiemy, ze w Nowych Niebiosach.
Skoro mają tam spotkać się z Jezusem i Bogiem Ojcem to... rozumiem, że tak naprawdę to będą te same 'niebiosa' co dziś. Nielogiczne byłoby twierdzić, że dziś Bóg z Jezusem mieszkają w starych niebiosach i się przeprowadzą do nowych.
Skoro niebiosa pozostają te same, a ich 'nowość' polega na czymś innym, podobnie i ziemia. Wciąż może pozostać ta sama, ale będzie mimo wszystko nowa. Tak jak człowiek, ten sam, staje się 'nowym człowiekiem' a nie w sensie dosłownym kimś innym.


dla mnie wciaz jednak bardzo dyskusyjne.. ;-)

uwazam..ze ile argumentow na rzecz Twojej tezy.. tyle samo jest na rzecz tez przeciwnych..
ale nie bede sie w tym temacie na tym skupiac..

przynajmniej nie teraz.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-08-08, 11:36   

W temacie:
Paweł napisał/a:
...Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy. Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe...


Czy Jezus wprowadził coś nowego? Wszystko jest nowe. Wszystko! Ktoś pyta, których nauk Jezusa nie ma w ST? Tych, które otwierają drogę do Boga i tych, które prowadzą do budowania relacji z bliźnim.
Ciało, to w nomenklaturze Pawła, przestrzeganie PM w kultywowaniu rytuałów, które sprowadzały się do cielesnych zabiegów. Zatem nie znam Chrystusa wg ciała. Naśladowanie Jezusa prowadzi człowieka do miejsca, w którym wszystko staje się nowe. Zaskakuje mnie niewymiernie stanowisko wielu osób, które traktują Jezusa jako "przedłużenie" Mojżesza, a jego naukę jako wprowadzanie kosmetycznych poprawek do ST. Momentami, czytając posty wielu osób czuję się jak w religijnym skansenie i zadaję sobie pytanie, czy ci ludzie rzeczywiście myślą tak jak piszą, czy tylko bawią się pisaniem kolejnych postów.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2014-08-08, 11:37   

ata333 napisał/a:
ponadto Jezus wykazuje.. ze materialna. swiatynia i krwawe ofiary sa juz zbedne..


Pierwszy człowiek, choć mieszkał na ziemi i tu miał spędzić wieczność, nie składał ofiar. Mógł żyć dosłownie w materii wiecznie. Mógł kochać Boga i wyrażać to dobrymi uczynkami. Oczywiście miał realizować Boże zamierzenie.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-08-08, 12:07   

Bobo napisał/a:
Pierwszy człowiek, choć mieszkał na ziemi i tu miał spędzić wieczność, nie składał ofiar. Mógł żyć dosłownie w materii wiecznie. Mógł kochać Boga i wyrażać to dobrymi uczynkami. Oczywiście miał realizować Boże zamierzenie.


choc ne podzielam..osobiscie tezy rzeczywistego istnienia Edenu na Ziemi... gdyz podzielam poglady ewolucjonistow ..w tym wiec i teorii ewolucji religii..
to literalne zrozumienie tego tekstu.. rowniez nie zaprzecza temu co napisalam w poscie dotyczacym materialnej , cielesnej swiatyni ..

prawdziwa i jedyna swiatynia Boga sa nasze ciala..jak podaje N.T ..a wiec My sami.. nasze serca/duch i nasze zwiazane z sercem/duchem czyny.. ;-)

RM-ie swietny post.... ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
Ostatnio zmieniony przez ata333 2014-08-08, 13:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-08-08, 12:34   

Bobo..ale odchodzac od wszelkich dywagacji.. rozpatrujac jak to robia protestanci.. Pismo LITERALNIE.. mamy na pewno takie roznice:

S.T.. walka z niewiernymi przy pomocy przemocy i agresji... czyli za pomoca EKSTERMINACJI.. !! ;-)

N.T.. znoszenie cierpienia ze strony niewiernych i wszelkiej masci przesladpwcow.. i czekanie na wymierzenie im sprawiedliwosci przez samego Boga.. ;-)

Kara za grzechy nie stanowiona za zycia doczesnego.. ludzka reka.. a znowu czekanie z tym na Boga.. (sad ostateczny)....

swiatynia cielesna zamieniona na te prawdziwa duchowa..

ofiary i rytualy zenetrzne.. zamienione na ofiary ducha.. wewnetrzne.. (okazywanie Milosci,,znoszenie wszelakich cierpien. odwaznie.. jak na zolnierza Chrystusa walczacego slowem/duchem przystalo.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14