Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Kliki" i "agentury"
Autor Wiadomość
tropiciel 

Wysłany: 2014-07-31, 15:12   

Dezerter

Możesz sobie wypisywać na tym forum ze swoimi kolesiami co ci ślina na język przyniesie, co nie zmieni faktu, że KLER FAŁSZOWAŁ WIELOKROTNIE BIBLIĘ !

Ostatnio zmieniony przez tropiciel 2014-07-31, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-07-31, 19:43   

tropiciel napisał/a:
Dezerter

Możesz sobie wypisywać na tym forum ze swoimi kolesiami co ci ślina na język przyniesie, co nie zmieni faktu, że KLER FAŁSZOWAŁ WIELOKROTNIE BIBLIĘ !

a Dezerter na zakończenie swojego postu gdzie spokojnie, kulturalnie i merytorycznie zdanie po zdaniu ustosunkował się do wstępniaka tropiciela prosił;
Cytat:
tyle na dzisiaj
proszę o merytoryczne uwagi poparte faktami i źródłami historycznymi a nie opiniami

pokazałeś klasę :crazy:
pogarda, dla faktów historycznych i logiki jak również poddanie się w dyskusji na fakty i argument czyni cię ....dezerterem - wytropiłem cię :xoczko:

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-07-31, 20:55   

część 2 analizy wstępniaka tropiciela

tropiciel napisał/a:
Kiedy wybitny humanista i uczony helenderski Erazm z Rotterdamu zaczął opracowywać i publikować Nowy Testament po grecku w październiku 1515 r.
- tutaj w ocenie Erazma całkowicie się z tobą zgadzam - był to jeden z najświatlejszych i najmądrzejszych, a przy tym prawy i pobożny chrześcijanin - katolik oczywiście :-P ;-) . Krytykował zarówno papieża jaki i Lutra i mediował, prosił o zgodę, by nie doszło do rozłamu bo uważał go za sprzeniewierzenie się nauce Jezusa

Cytat:
(36) A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.

- namieszali kopiści to fakt , ale nazywanie tego celowym fałszerstwem to spore nadużycie - kilka faktów do przemyślenia tak na logikę:
czy jak coś fałszujesz to piszesz to na marginesie i przekreślasz? ;-)
Zobaczmy czy to w "rzymskich" kopiach wykreślono Syna - pisze o tym sam tropiciel
Cytat:
Zdanie z Mt 24: 36 bez Syna występuje tylko w kilku greckich manuskryptach i to w większości bardzo późnych: Kodeks W (V w – najstarszy z tej grupki), Kodeks N (VI w), Kodeks S (X w), Kodeks L (IX w), minuskuł 33 (X w), minuskuł 565 (X w) oraz minuskuł 579 (XIII w). Wszystkie powstałe później lub dużo później po wystąpieniu Ariusza. Czy to był zbieg okoliczności ?

reasumując
w greckich - a nie rzymskich
200 -1000 lat po Ariuszu - a więc nie jest to efekt walki z arianizmem - przynajmniej mi się tak wydaje, bi już wcześniej Sobory powszechne uchwaliły trynitarne wyznanie wiary - więc świat chrześcijański tak wyznawał
ale zostawmy historię
jak sam piszesz:
Cytat:
inne katolickie Biblie jak Biblia Warszawsko-Praska, Biblia wydawnictwa Św. Paweł czy Biblia Poznańska go [Syna] mają

i to jest dla mnie najważniejsze - Duch Św czuwa i prowadzi a Głowa Kościoła prostuje jego ścieżki
i chwała Panu !
Chwała panu również za to, że tropiciel dostrzegł wartość tradycji Kościoła i rolę starożytnych wybitnych chrześcijan w budowaniu i objaśnianiu naszej wiary:
Cytat:
T.zw ojcowie kościoła żyjący na przełomie II i III wieku (czyli przed wystąpieniem Ariusza) potwierdzają istnienie słów „ani Syn” w swoich dziełach. Ireneusz (140-202 r) w swoim dziele Adversus haereses księga 2, rozdział 28 : 6 przytacza ten właśnie fragment.
Podobnie Orygenes ( 185-254 r. ) pisze o tym w swym dziele De Principis, księga 2, rozdz.6:1.

pozostałych przykładów nie znam - nie jestem biblistom, więc nie będę się wypowiadał
ale zastanówmy się wspólnie - każdy w swoim sumieniu i mózgu czy opisany przez tropiciela epizod:
Cytat:
Kolejnym przykładem fałszerstwa jest trzeci werset z pierwszego rozdziału listu do Hebrajczyków. Sprawę opisuje prof. Bart D. Ehrmann w swej ksiażce pt. Przeinaczanie Jezusa. Kto i dlaczego zmienił Biblię, str. 71-72. W Kodeksie Watykańskim pochodzacym z IV wieku można znależć interesujący dowód celowo wprowadzanych zmian do tekstu Pisma Świętego. W większości manuskryptów w 1 : 3 listu do Hebrajczyków czytamy, że " Chrystus podtrzymuje ( gr.feron) wszystko słowem swej potęgi. " Jednak w Kodeksie Watykańskim pierwszy kopista podał nieco inny tekst, z czasownikiem brzmiącym podobnie, ale mającym inne znaczenie : " Chrystus objawia ( gr. faneron ) wszystko slowem swojej potęgi. " Kilka wieków później drugi kopista przeczytał ten fragment w manuskrypcie i postanowił zmienić słowo " objawia " na bardziej rozpowszechnioną wersję, a więc na słowo " podtrzymuje ". Wymazał więc pierwszy czasownik i wpisał drugi. Po kilku kolejnych stuleciach nad manuskryptem pochylił się trzeci kopista, zauważył zmianę wprowadzoną przez jego poprzednika, i teraz on z kolei zmazał słowo " podtrzymuje " i ponownie wpisał słowo " objawia ". Przy okazji dodał swoją opinię o poprzedniku dopisując na marginesie : " Głupcze i prostaku ! Pozostaw starą wersję, nie zmieniaj jej ! " ( zdjęcie tej strony : http://www.peshitta.org/images/vaticanus.jpg ). Powiedzieć bowiem, że " Chrystus objawia wszystko słowem swej potęgi " to coś zupełnie innego niż stwierdzić, że " Chrystus podtrzymuje wszystko slowem swej potęgi ".

...słusznie został przez tropiciela skomentowany w ten sposób:

Cytat:
Wyżej wymienione przykłady fałszerstw mających wpływ na niewłaściwe rozumienie tekstu ujawniane przez znawców wzbudzały agresję i wściekłość u kleru, co jednoznacznie wskazywało kto jest tego autorem.

dla mnie :lol:
bo
- wszyscy 3 byli pp mnichami
trzeci nie nazwał drugiego "fałszerzem" a "głupcem i prostakiem", bo zinterpretował to jako jego niezrozumienie głębi i znaczenia/różnicy tych 2 słów

i aby podsumować wstępniak tropiciela - zastanówmy się dzięki jakim dwóm bezcennym najstarszym źródłom biblijnym tropiciel wytropił te "cyniczne fałszerstwa kleru" - uwaga ludzie o słabych nerwach niech nie czytają dalej - ostrzegam ....
dzięki klerowi rzymskiemu :!:
Cytat:
Kodeks Watykański - rękopis Starego i Nowego Testamentu, jeden z czterech wielkich kodeksów biblijnych. Nazwa kodeksu pochodzi od miejsca przechowywania, Od ponad 500 lat przechowywany jest w Bibliotece Watykańskiej . Dopiero w końcu XIX wieku tekst rękopisu stał się w pełni dostępny dla badań.

wyciąg skrócony z wiki
drugim "antytrynitarnym" ;-)
źródłem jest Kodeks Synajski
Cytat:
odkryty przez niemiecki protestancki biblista,
Tekst kodeksu reprezentuje tradycję aleksandryjską. W 1844 roku wyruszył na Synaj i dokonał tam – w Klasztorze św. Katarzyny – swego największego odkrycia. Klasztor należy do prawosławnych Greków.

źródło po trzykroć :-P trynitarne
wniosek...
ale ci moi trynitarni bracia w Chrystusie byli beznadziejnymi fałszerzami a ten kler to już kompletne łamagi w fałszowaniu i to "cyniczne " łamagi nie umiejące ukryć fałszerstwa... i na dodatek sami przechowują dowody fałszerstwa :aaa: , udostępniają je światu :-? , sami odkrywają dowody fałszerstwa w swoich klasztorach i sami ogłaszają je światu ...
cóż za cyniczny i perfidny plan :mysli:
... tylko tropiciel mógł to wytropić
AVE Tobie

tropiciel 

Wysłany: 2014-07-31, 23:41   

Dezerter

możesz swoje brednie wypisywać do woli - nie zaprzeczy to faktom, że kler fałszował Biblię !

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-31, 23:56   

tropiciel napisał/a:
Dezerter

możesz swoje brednie wypisywać do woli - nie zaprzeczy to faktom, że kler fałszował Biblię !

Czy ty Tropku naprawdę myślisz, że jak pogrubisz i pokolorujesz,
to twój krzyk będzie bardziej słyszalny dla Dezertera? :roll:

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-08-01, 03:38   

tropiciel moze sobie swoje (...)* wypisywać do woli
Nic nie zaprzeczy faktom, ze się pomylił, bo zaczął analizę z nieodpowiedniej strony.
I teraz tylko brnie, pogrąża się i zatwardzia.
Wbrew swojemu nickowi On nie pyta, nie tropi on sie nie uczy.
On wie.

A prawdę o sobie nazywa zaczepkami/wycieczkami personalnymi :roll:

*(...) = patrz wyżej - identyczna wypowiedz tropiciela do dezertera.

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

tropiciel 

Wysłany: 2014-08-01, 06:49   

Drodzy Forumowicze !

Agentura klerykalna działa na tym forum ! Istnieje tu wyraźna klika, która się popiera, a wrogiem jest każdy, kto podważa autorytet i dogmaty kleru. Ich nagonka na mnie jest najlepszym tego dowodem !

ten z tą siekierą w logo i drugi wspólnik jfs300 wraz z Dezerterem i Obserwatorem oraz ata333 : udawać mogą przed ludźmi niezorientowanymi na tym forum tych, którymi w gruncie rzeczy nie są, lecz każdy, który się przypatrzy ich wypowiedziom widzi dokładnie chwyty jakimi się posługują. Ich argumentacje - zdradzają ich kim są.

Stąd moja zachęta, byście nie dali się nabrać i nie przyjmowali bezkrytycznie ich wypowiedzi, lecz dokładnie sprawdzali wszystko co piszą.
Prowadzenie jakiejkolwiek dyskusji z tymi userami, to strata czasu. Przypomina dyskusję z obłąkanym. Dlatego nie dajcie sobą manipulować !
Ich celem jest rozwalenie każdej rzeczowej dyskusji na temat Biblii i sianie fermentu na tym forum ( i nie tylko na tym ).

Kler od 1600-lat wciska ludziom ciemnotę, sfałszował Biblię i historię na własny użytek, po to by nie stracić poważania wśród ludzi i władzy, którą sprawuje nie tylko w tym kraju. Często robi to zakulisowo, aby nikt się nie zorientował, niewygodnych ludzi zaś usuwa, a wszystko w białych rękawiczkach.
Faktów tych nikt nie jest w stanie podważyć. Istnieje potężna dokumentacja na ten temat i poważne źródła. W artykułach prezentowanych przeze mnie i jeszcze przez kliku innych userów - były podawane konkrety i źródła - dzięki czemu wszystko można sprawdzić. Tylko człowiek złej woli może zaprzeczyć faktom historycznym, zbrodniom i oszustwom, którymi jest obciążony kler. Jest to kasta ludzi, której celem jest pełna władza w każdym kraju. Kto spośród nich się wyłamie i przejrzy na oczy jest bezlitośnie eliminowany ze społeczeństwa. Jest mnóstwo przykładów tego typu.

Nie da się zaprzeczyć, że kler rządzi w tym kraju. Wszędzie ma swoje macki. To jest właśnie główny powód dlaczego w tym kraju jest tak źle. Chcą się utrzymać przy władzy i wszystko robią, by jeszcze powiększać swoje majątki. Większość społeczeństwa żyje w ubóstwie, podczas gdy spaśli hierarchowie kościoła żyją w przepychu, wykorzystując naiwność ludzką. Najbiedniejszy proboszcz jest bogaczem, podczas gdy przeciętny Polak żyje w biedzie.

W takiej sytuacji jest oczywiste, że kler dąży do utrzymania ciemnoty, a nie oświecenia w społeczeństwie. Pseudo-edukacja jaka jest w szkolnictwie, środki masowego przekazu - wszystko to jest w tym kraju w rękach kleru i ludzi będących na ich usługach. Dlatego najwyższa pora, aby przeciwstawić się wciskaniu ciemnoty społeczeństwu, gdyż w przeciwnym razie wkrótce ten kraj stanie się Państwem Kościelnym lub drugim Iranem - na co się zanosi.

Jeśli ktokolwiek ich popiera to staje się współuczestnikiem ich kłamstw i zbrodni, którymi są splamieni. Każdy kodeks prawny orzeka, że jeśli ktoś popiera przestępcę w jakikolwiek sposób - staje się współuczestnikiem przestępstwa.
Jest to dlatego ostrzeżenie dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zastali wplątani w ich sposób myślenia i naiwnie uważają, że popierają słuszną sprawę. Czas przejrzeć na oczy, bo Bóg zapowiedział, że rozliczy tą kastę ludzi - o czym zapewnia Apokalipsa 17 : 16 - 17 oraz 18 : 1 - 8.

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-01, 11:49   

tropiciel napisał/a:
Agentura klerykalna działa na tym forum !

To dobrze że już nie hasbara. :-D
Tylko ciekawe, gdzie hasbara sobie poszła, że pozwoliła zająć miejsce czarnym...
Przecież nadal piszą ci sami ludzie... :roll:

A tak a propos to z makówką wszystko ok?

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-08-01, 12:24   

Cytat:
ten z tą siekierą w logo i drugi wspólnik jfs300 wraz z Dezerterem i Obserwatorem oraz ata333 : udawać mogą przed ludźmi niezorientowanymi na tym forum tych, którymi w gruncie rzeczy nie są, lecz każdy, który się przypatrzy ich wypowiedziom widzi dokładnie chwyty jakimi się posługują. Ich argumentacje - zdradzają ich kim są.

hahahah Rethel a to mój (anty)nobel :-P zostałem agentem, ata przybij piątke :-P :-P

Apropo udawania, to nie ja sobie zmieniłem nawet własne imię .
Jaminie.........

Tak wlasnie mozna wierzyć temu co pisze tropiciel :-)

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-08-01, 12:26   

Boje sie że ten człowiek już nie przejrzy..
To jest raczej pewne, chyba ze cud sie zdarzy

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-08-01, 12:29   

Cytat:
[...] Tylko człowiek złej woli może zaprzeczyć faktom historycznym, zbrodniom i oszustwom

...
i oszustwom internetowym fałszywego proroka :-P

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-08-01, 12:35   

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com/

Oto prawdziwa Biblia tropiciela, w nią wierzy, a nie w natchnione Duchem Świętym Pismo.
Nie dziwmy się więc ze jest jaki jest.

Chociażby sam nagłowek mowi jakim duchem kieruje sie ta jego biblia.
Nie jest to duch zbawienia ani miłosierdzia , nie jest to duch miłości ani nie jest to duch sprawiedliwosći.
Nawet w temacie 'o miłości' autor nie omieszkał dokopać tym ktorzy oszukują i udają miłość.
Radość ''płynie'' w tej biblii tonami a tropiciel pogrążony w czytaniu jej nawet nie ma pół sekundy zeby pomyslec ze brnie prosto w pułapkę.
Nie ma sekundy zeby zastanowić się ze (prawie ) wszyscy ludzie ktorych spotkał chcą tą jego pseudobiblię spalić a wypromować prawdziwe Słowo Boże .
To nie jest tak ,ze on WOLI karmić się oszustwami kłamstwami innych ludzi
tylko on już UTRACIŁ inne myslenie.

Zapytajcie się tropiciela np co oznacza przypowieść o miłosiernym samarytaninie, albo o nielitościwym dłużniku , albo o zaginionej owcy
To zamiast odpowiedzi i wyjaśnienia , ktore tropiciela kompletnie nie interesują usłyszycie tłumaczenie prosto z JEGO biblii, jak został i ile razy i z jakiego powodu sfałszowany tekst.

Ale co ja moge wiedzieć, jestem agent , fanatyk

Co nadaje ze nie uznaje objawień , dogmatów Maryjnych słuchania demonów podczas egzorcyzmów i tak dalej.
Co moze wiedzieć agent , co nie udaje ze zbrodni nie było, ze wciskania ciemnoty nie było
Wazne ze jest agent .. bo tak.

A tropiciel i jego nowa biblia jest święta, i każdy kto ja podważa działa sposób przeciw słowu bożemu *

I KTO TU ZOSTAŁ ZMANIPULOWANY?

*bóg = w tym przypadku spiskowy bóg tej biblii tropiciela , ktory z miłosiernym Jahwe/Jehowah ani Jezusem ma tyle wspolnego co ogień z lodem
a raczej przypomina to :

Cytat:
0. I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem. BW

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-01, 13:17   

tropiciel napisał/a:
ten z tą siekierą w logo

Zgrywasz takiego omnibusa, a siekiery od topora nie umiesz odróżnić.
Co za denny poziom reprezentujesz. Żenada & iqlxx.

tropiciel napisał/a:
Pseudo-edukacja jaka jest w szkolnictwie, środki masowego przekazu - wszystko to jest w tym kraju w rękach kleru i ludzi będących na ich usługach.

Na jakiej planecie ty żyjesz człowieku?
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy z makówka wszystko ok?
Może zafundować ci takie małe, żółte, kółeczka ze sprasowanego proszku?

Anna01 

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 286 razy
Wysłany: 2014-08-01, 18:17   

tropiciel napisał/a:
Drodzy Forumowicze !

Agentura klerykalna działa na tym forum ! Istnieje tu wyraźna klika, która się popiera, a wrogiem jest każdy, kto podważa autorytet i dogmaty kleru. Ich nagonka na mnie jest najlepszym tego dowodem !

:aaa:

Tropicielu, skończ z takimi insynuacjami.
Na naszym forum (również Twoim) każdy pisze we własnym imieniu, indywidualnie.
Mogłabym się zapytać: "Do jakiej Ty należysz kliki?" Bo nagonka na zwykłych userów nie podzielających Twojego zdania jest dowodem, że do jakiejś kliki należysz. Jakaś agentura anty-katolicka ?

tropiciel napisał/a:

Na razie widzę tylko Twoje nieczyste chwyty i insynuacje, a obronę innych przed Twoimi oskarżeniami odbierasz jako "osobiste wycieczki" względem Ciebie.
Lubisz przywoływać innych do TRZYMANIA SIĘ TEMATU, a sam zamieniasz każdy temat na nienawistną tyradę antykatolicką i przy tym obrażasz zwykłych ludzi.
TRAKTUJ MÓJ POST JAKO OSTRZEŻENIE USTNE !
Rzym. 13:10

Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-01, 21:02   

Tak czytam ten wątek i się zastanawiam, co się z tego tematu zrobiło. Tropiciel toczył sobie dyskusję z Dezerterem i RN, a nagle do wątku wtrącają się inni, którzy nie odnosili się bezpośrednio do tematu. Tak jak jfs300. Zamiast odnieść się do zdania tropiciela, zaczął robić sobie wycieczki osobiste. Mógł przedstawić swoje argumenty, ale zamiast tego zaczął się czepiać z jakiej Biblii korzysta tropiciel. Przyznaję, że tropiciel w kilka razy przesadził, ale inny też nie byli lepsi.
Czytałem ten wątek, bo chciałem sobie wyrobić zdanie, ale w pewnym momencie się nie dało przez niepotrzebne docinki.
Tak naprawdę, to jedynie krecik, Dezerter, RN, Listek i Anna pisali na temat i sensownie. Tropiciel także i próbował argumentować swoje zdanie, ale nie potrzebnie przy tym obrażał innych od agentów, np. Dezertera.

Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu