Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
cierpliwość i wytrwałość - skąd je wziąć
Autor Wiadomość
MieczDucha 

Wyznanie: binitarianizm
Wysłany: 2014-09-03, 06:24   cierpliwość i wytrwałość - skąd je wziąć

http://mieczducha888.blog...wytrwaosci.html - o mówienie cierpliwości, wytrwałości.
Cierpliwość, wytrwałość to jedne z fundamentalnych cech chrześcijan,bez której nie można wytrwać do końca i być zbawionym.Bez cierpliwości, wytrwałości nie można ostać się podczas utrapień, prześladowań, ucisków. Cierpliwość to jedna z cech OJCA i SYNA - skoro mamy ich naśladować, odzwierciedlać ich charaktery to i cierpliwości nam potrzeba której źródłem jest BÓG - więc trzeba prosić o cierpliwość, wytrwałość. Komu brakuje cierpliwości ten zaczyna się frustrować, denerwować, niepokoić, jest zmęczony. Brak cierpliwości moim zdaniem pokazuje braki w wierze, braki w zaufaniu do Boga i do Jego doskonałego planu w którym wszystko dzieje się w odpowiednim czasie - nie ma nim żadnego opóźnienia, więc nie ma się co niecierpliwić. W Bożym planie nie ma błędów, ani awarii - my po prostu tylko powierzchownie go rozumiemy, dlatego ufajmy Panu Jezusowi a nie swym zwodniczym sercom i nie bądźmy niecierpliwi. Cierpliwość jest jednym z owoców ducha Chrystusowego więc u PANA JEZUSA jest jej źródło - prośmy a otrzymamy.

Braki w cierpliwości, wytrwałości prowadzą do katastrofy. "Zniechęciłbym się, gdybym nie wierzył, że będę oglądał dobroć PANA w ziemi żyjących. 14 Oczekuj PANA, bądź dzielny, a on umocni twoje serce; oczekuj więc PANA" - psalm 27:13-14 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634

Eliot 

Wysłany: 2014-09-03, 15:36   

Cierpliwość i wytrwałość to równiez w dużej mierze cechy wrodzone oraz nabyte w procesie wychowania.
Tak oceniam :-)
A jak komuś ich brakuje, to oczywiście powinien nad nimi pracować.
Wydaje mi się, że łączenie braku cierpliwości z brakiem wiary jest raczej ryzykowne. Owszem, możemy je wiązać w przypadku np. kiedy ktoś spodziewa się końca (świata) a ten nie nadchodzi. W końcu można stracić cierpliwość :mrgreen: Jednak jest to zupełnie inna sytuacja niż czekanie na skrzyżowaniu na czerwonym świetle - tutaj cierpliwości też może braknąć mimo iż jesteśmy pełni wiary :-D
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2014-09-09, 14:44   

Eliot napisał/a:
Cierpliwość i wytrwałość to równiez w dużej mierze cechy wrodzone oraz nabyte w procesie wychowania.
Tak oceniam :-)
A jak komuś ich brakuje, to oczywiście powinien nad nimi pracować.
Wydaje mi się, że łączenie braku cierpliwości z brakiem wiary jest raczej ryzykowne. Owszem, możemy je wiązać w przypadku np. kiedy ktoś spodziewa się końca (świata) a ten nie nadchodzi. W końcu można stracić cierpliwość :mrgreen: Jednak jest to zupełnie inna sytuacja niż czekanie na skrzyżowaniu na czerwonym świetle - tutaj cierpliwości też może braknąć mimo iż jesteśmy pełni wiary :-D

Ja trochę odbiegnę od tematu, bo bardzo zainteresował mnie Twój napis na stopce .
Wreszcie ktoś pomyślał o ciele, a nie tylko troska o sprawy duchowe :-)

Eliot 

Wysłany: 2014-09-09, 15:11   

RN napisał/a:

Ja trochę odbiegnę od tematu, bo bardzo zainteresował mnie Twój napis na stopce .
Wreszcie ktoś pomyślał o ciele, a nie tylko troska o sprawy duchowe :-)

Jak widzisz, Słowo Boże zaleca dbanie o dobre odżywianie, żeby nie rzec - dogadzanie sobie.
Nie ma nic lepszego - Pismo powiada :->
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2014-09-09, 16:38   

Eliot napisał/a:

Jak widzisz, Słowo Boże zaleca dbanie o dobre odżywianie, żeby nie rzec - dogadzanie sobie.
Nie ma nic lepszego
- Pismo powiada :->

Ja zawsze mówiłem i mówię, że w Biblii znajduje się wiele ponadczasowych prawd.

Wnikliwy

Wysłany: 2014-09-09, 17:17   

Raczej inni znajdują :-D

Odpowiedz do tematu