Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przymierze Ofiary a Nowe Przymierze
Autor Wiadomość
ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2014-08-11, 19:34   

Listek

Cytat:
Chrystus jest ofiara doskonałą za grzechy, my natomiast oddajemy swoje własne ciała na ofiarę żywą, uświęconą Duchem Św.
Uświęca nas: ofiara Chrystusa, a w jej następstwie dobre czyny zgodne z Prawem Bożym, gdyż w Chrystusie umieramy dla grzechów, a także ofiara naszych ust - modlitwa.

Taka jest bowiem wola Boża:uświęcenie wasze przez obecnego w nas Chrystusa

1 Tes.4.3.Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze,..

Cytat:
LINK

Hbr 2,9-11 ...Chrystus, który uświęca, jak i ludzie, którzy mają być uświęcani, z jednego są wszyscy...

Chrystus obecny w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego, który nim uświęca, jak i ludzie, którzy mają być przez niego uświęcani, z jednego Boga Najwyższego יהוה,Ojca-Matki są wszyscy.

To co napisałeś, jest omijaniem przez Was obecnego w nas Chrystusa,który uświęca zgodnie z wolą Bożą.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2014-08-11, 19:37   

Henryk napisał/a:
I to pisze „Wit”. :aaa:
Smutne. :-(
Czyż Jezus nie stał się tym, o kim „cień rzeczy przyszłych” przez tyle stuleci prorokował: - rzeczywistym Barankiem Paschalnym, ratującym nas od wiecznej śmierci?
Już nie wspominamy branka z Egiptu, a Jezusa z Nieba.
Ależ oczywiście, takim barankiem stał się Chrystus. Ale i ten baranek miał być spożywany do określonego czasu, aż pełnia nastanie i Pan przyjdzie.

ratao

Wysłany: 2014-08-11, 19:51   

RM

Cytat:
napisał do Henryka:"Natomiast chciałbym Ci zwrócić uwagę na niekonsekwencję w Twojej wypowiedzi. Piszesz, ze Mojżesz był ustami Boga i pośrednikiem pomiędzy Bogiem i ludem ale cytujesz, że pośredniczył pomiędzy aniołem a ludem. Proponuję Ci wybrać jedną z wersji: czy pośredniczył pomiędzy Bogiem a ludem, czy też pomiędzy aniołem a ludem.

Z Żydami w Starym Przymierzu nie przebywał Bóg,ale anioł.Pozostają do wyjaśnienia dwie wersje,kto kłamał:

-anioł,który podawał się za Boga,
-Żydzi,którzy z anioła uczynili Boga.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-08-11, 22:03   

Henryk napisał/a:
Cytat:
Cytat: Wit pisze
Rytualna ablucja nie miała na celu wykazania się jedynie kulturą przez Pawła. W tekście biblijnym czytamy, że Paweł, gdy minęły dni oczyszczenia zgłosił kapłanowi czas złożenia ofiary. Był to jak najbardziej akt rytualny wynikający z religijnego Prawa Mojżeszowego, któremu wtedy Paweł podlegał. To tak jakbyś wszedł do kaplicy katolickiej lub cerkwi prawosławnej i nie tylko zdjął nakrycie głowy na znak szacunku, ale również przyklęknął przed ołtarzem ze znajdującym się najświętszym sakramentem, przeżegnał się i czynnie uczestniczył w Eucharystii spożywając elementy chleba i wina.

Fakt. Tak to wygląda i dla mnie. :-(
Nie do końca rozumiem zachowanie Pawła.
Świątynia i ofiary w niej składane funkcjonowały nadal po śmierci Jezusa.
Choć według mnie były już bez znaczenia...
Jedynie nieliczna grupka posiadająca „mądrość z góry”- Ducha świętego- wiedziała, że tamte ofiary nie mają już mocy.

ja też zwróciłem uwagę na zachowanie Pawła w Świątyni i też mnie zaskoczyło jego wypełnienie ściśle "przepisów świątynnych".
Interpretuje to dwojako:
- albo tak jak Stern :-D podchodził do bycia jednocześnie chrześcijaninem i hebrajczykiem wyznającym nadal judaizm
- albo uczynił to by nie gorszyć maluczkich i nie stwarzać problemów sobie i gminie jerozolimskiej

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2014-08-11, 22:38   

Dezerter napisał/a:
albo uczynił to by nie gorszyć maluczkich i nie stwarzać problemów sobie i gminie jerozolimskiej

Raczej wybrałabym tę opcję.
Paweł wiele razy mówił, byśmy zwracali uwagę, aby nie gorszyć zbytecznie innych :-)

Listek 

Wysłany: 2014-08-11, 23:07   

Paweł jako Żyd mesjański wierzył i stosował wszystko co było zapisane w Prawie i u proroków.

Dz.Ap.24,.14. służę Bogu moich ojców, wierząc we wszystko, co napisane zostało w Prawie i u Proroków. powiedział ap.Paweł.

Pozdrawiam

ratao

Wysłany: 2014-08-12, 06:52   

Listek napisał/a:
Paweł jako Żyd mesjański wierzył i stosował wszystko co było zapisane w Prawie i u proroków.

Dz.Ap.24,.14. służę Bogu moich ojców, wierząc we wszystko, co napisane zostało w Prawie i u Proroków. powiedział ap.Paweł.

Pawła posłał Chrystus,aby zwiastował wśród pogan dobrą nowinę,ewangelię chrystusową o obecnym w nich Chrystusie,Słowie Bożym

1 Kor.1.17...posłał mnie bowiem Chrystus...,abym zwiastował dobrą nowinę...
Efez.3.8 Mnie,najmniejszemu ze wszystkich świętych,została okazana ta łaska,abym zwiastował poganom niezgłębione bogactwo Chrystusowe.
Kol.1.25 Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga,powziętym co do mnie ze względu na was,abym w pełni rozgłosił Słowo Boże.
Kol.1.27 Im to chciał Bóg dać poznać,jak wielkie jest między poganami bogactwo tej tajemnicy,którą jest Chrystus w nich,nadzieja chwały.
Kol.1.28 Jego to zwiastujemy...

Paweł był sługą Nowego Przymierza (2 Kor.3.6),którego posłał Chrystus,aby zwiastował poganom ewangelię chrystusową o obecnym w nich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).

Nie widzicie podstawowego zadania Pawła,głoszenia ewangelii chrystusowej o obecnym w nas Chrystusie,prawdziwym Słowie Bożym?

Listek 

Wysłany: 2014-08-12, 07:48   

ratao napisał/a:
Nie widzicie podstawowego zadania Pawła,głoszenia ewangelii chrystusowej o obecnym w nas Chrystusie,prawdziwym Słowie Bożym?

To jest najważniejsze byśmy wydawali owoce i świadczyli swoim całym życiem ,że już nie my żyjemy ale, że Chrystus w nas żyje.Masz rację ratao.

"Odrzućcie więc wszelki brud i co jeszcze złości w was pozostaje, a przyjmijcie w cichości serca Słowo, które zostało w was zaszczepione i które zdolne jest zbawić dusze wasze."
Jk 1:21

"żyję zaś już nie ja, żyje we mnie Chrystus; teraz natomiast żyjąc w ciele, żyję w wierze Syna Bożego, który mnie pokochał i wydał samego siebie za mnie." Ga 2:20 bpd

"Owocem światłości jest bowiem wszelka prawość, sprawiedliwość i prawda." Ef 5:9 br

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu