Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"...przeklęci odstępujący od Twych przykazań!"
Autor Wiadomość
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-01-21, 23:52   

napisałam:

Cytat:
Ja zwróciłam uwagę na Psalm 119,21 w.

"...przeklęci odstępujący od Twych przykazań!"

Mocne słowa, przeklęci czyli ci, którzy będą po lewicy Syna Bożego.

Co złego czynią :?: :roll:
Może kradną, może cudzołożą, może nie święcą soboty :?:
Obojętnie od którego z Bożych przykazań odchodzą - grzeszą
:mysli:

Dlatego każdy, kto naprawdę miłuje Boga, będzie również posłuszny Jego przykazaniom. :-)


miłujący prawdę odpisał:
Cytat:
Nigdzie tu nie ma jakiegos podkreślenia czy wyjątkowych wymagań odnośnie sabatu!
Bardzo niebezpieczne jest ograniczanie liczby przykazań czy to do jednego, kilku, dziesieciu czy stu.
Wszystkie - a one wszystkie mieszczą się w tych dwóch, które dał Jezus.


:shock: Zwróć uwagę na to, co napisałam: :shock:
Cytat:
Obojętnie od którego z Bożych przykazań odchodzą - grzeszą


Nakaz święcenia szabatu jest jednym z Bożych przykazań.
Jeżeli one wszystkie mieszczą się w tych dwóch przykazaniach, to znaczy, że one wszystkie nas obowiązują :-D
Czy więc święcisz szabat zgodnie z Bożym nakazem
:?: :mysli:


napisałeś:
Cytat:
Psalm 119 bardzo cenię i lubię.

Cieszę się, gdyż ja również bardzo lubię ten Psalm czytać :-)

Pozdrawiam :ello:
Maja.
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-01-22, 08:18   

Maja. napisał/a:
Nakaz święcenia szabatu jest jednym z Bożych przykazań.
Jeżeli one wszystkie mieszczą się w tych dwóch przykazaniach, to znaczy, że one wszystkie nas obowiązują :-D
Czy więc święcisz szabat zgodnie z Bożym nakazem :?: :mysli:

napisałeś:
Cytat:
Psalm 119 bardzo cenię i lubię.
Cieszę się, gdyż ja również bardzo lubię ten Psalm czytać :-)
Pozdrawiam :ello:
Maja.


Witam ciebie!
Mam wrażenie, że celowo jakby nie chcesz zrozumiec o czym jest mowa i jaki błąd popełnaja twoi nauczyciele.
Prawo Mojżeszowe przestało obowiązywać - inaczej musiałabyś ukamieniowywac każdego kto nie przestrzega jego wymagań - dziesięc przykazań stanowi jego integralną część.
Jest Prawo Chrystusowe o wiele bardziej wymagajace, bo dowody na jego przestrzeganie widoczne sa w postawie tego czy innego człowieka wobec Boga i bliźnich.
Nie pozwala ono na traktowanie czegokolwiek, co związane jest z wiarą i Bogiem formalistycznie. Istotne jakie jest serce.
W Prawie Chrystusowym uczynki świadcza o mojej wierze, czy ją mam i czy ona jest silna i bez skazy.
Jednak nie uczynkami zdobywa człowiek zbawienie ale wiarą, o której świadcza uczynki.
Dlatego nie mówimy o jednym dniu, jak ty chcesz o szabacie, ale o kazdym dniu, bo każdego dnia mamy okazję uczynkami potwierdzac swą wiarę i miłość do Boga.
Upieranie sie przy jednym dniu, np.: dniu tygodnia, nie ma poparcia Biblii.
Przykładem jest dzień Pamiatki Smierci Jezusa - Obchodzenie "Wieczerzy Pańskiej".
Jedyne święto zalecone przez Jezusa:

"Wziął też chleb, złożył podziękowania, połamał go i dał im, mówiąc: "To oznacza moje ciało, które ma być dane za was. Czyńcie to na moją pamiątkę".
I tak samo kielich — gdy już spożyli wieczerzę — mówiąc: "Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi, która ma być za was wylana"(łukasza 22:19,20).

Ten dzień nie jest w jakikolwiek sposób wyróżniony, chociaż jest wyjatkowy i bardzo ważny. Istotna jest uroczystość w której tego dnia uczestniczymy w większości jako obserwatorzy.
Swiadkowie Jehowy spotykaja się na dodatkowym zgromadzeniu w Zborach tego dnia po zachodzie słońca - dokładnie w porze gdy odbyła się Ostatnia Wieczerza, a wcześniej wydarzenia związane z wyprowadzeniem Izraelitów z niewoli Egiptu.
Rozpamietujemy te wydarzenia.
Pamiątkę śmierci Jezusa obchodzi sie raz w roku; uroczystość ta przypomina o podyktowanym miłością postanowieniu co do okupu, na mocy którego Jehowa wyzwoli ludzkość z niewoli grzechu i śmierci.

Możesz zpytać: Dlaczego w rozmowie naszej tak skupiam sie na prawdzie dotyczacej świętowania jakiegoś dnia?
Otóż sprytnym wybiegiem "Szatana - boga tego świata" jest wprowadzanie "substytutów" - dni, świąt i obrzędów, które maja odwracac uwagę ludzi o prawdziwych wymagań stawianych przez Jehowe i przez Jezusa tym, którzy ich miłują, od tego najbardziej istotnego i ważnego dnia dla ludzkości.
Dla twojej religii najważniejszy jest "szbat", dla innych inne dni i inne świeta: "Boże narodzenie i wiele innych, ale wszyscy obchodza imieniny, urodziny, pępkowe, studniówkę, dzień babci, dyplom, rocznice wszelkiego rodzaju itd., itd.
Długo by wymieniać.
To święta przeciw Biblii.
Praktycznie jedynie Swiadkowie Jehowy mówia o "Obchodzeniu 'Wieczerzy Pańskiej'" - Pamiatki śmierci Jezusa.
To dzień szczególny, a w naszym kalendarzu ruchomy bo 14 NISAN wg kalendarza żydowskiego w naszym występuje co roku innego dnia.
W tym 2007 roku 14 NISAN będzie 2 kwietnia.
Sama uroczystość - spotkanie w zborach - po zachodzie słońca.
Pozdrawiam
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-01-23, 02:42   

miłujący prawdę napisał:

Cytat:
Prawo Mojżeszowe przestało obowiązywać - inaczej musiałabyś ukamieniowywac każdego kto nie przestrzega jego wymagań - dziesięc przykazań stanowi jego integralną część.


miłujący prawdę, nie muszę nikogo kamienować, gdyż zakon ukazywał nam co jest grzechem,
i jak mamy być uwolnieni od grzechu.
:idea: :-D

To, co było grzechem, jest grzechem w dalszym ciągu.
Potwierdzają to wersety:

W Rzym. 3,20 czytamy, że „przez zakon jest poznanie grzechu”

W Rzym. 3,31 - „Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę, wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy”


Zmieniła się natomiast forma uwolnienia człowieka od grzechu.

Prawa ceremonialne straciły swe znaczenie dzięki ofierze Pana Jezusa, w Nim jest teraz usprawiedliwienie
z wszelkich grzechów. Dlatego właśnie ap. Paweł napisał, że
„ końcem zakonu jest Chrystus." - Rzym. 10,4.

Przykazania Dekalogu uczą nas podstawowej miłości do Boga i podstawowej miłości do bliźniego.

Przestępując którekolwiek przykazanie z Dekalogu biblijnego obrażasz albo Boga, albo bliźniego :aaa:

Czy jesteś tego świadomy :?: :mysli:

Maja.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-01-23, 03:12   

miłujący prawdę napisał:
Cytat:
Upieranie sie przy jednym dniu, np.: dniu tygodnia, nie ma poparcia Biblii.

dalej piszesz:


Otóż sprytnym wybiegiem "Szatana - boga tego świata" jest wprowadzanie "substytutów" - dni, świąt i obrzędów, które maja odwracac uwagę ludzi o prawdziwych wymagań stawianych przez Jehowe i przez Jezusa tym, którzy ich miłują, od tego najbardziej istotnego i ważnego dnia dla ludzkości.
Dla twojej religii najważniejszy jest "szabat", dla innych inne dni i inne świeta: "Boże narodzenie i wiele innych, ale wszyscy obchodza imieniny, urodziny, pępkowe, studniówkę, dzień babci, dyplom, rocznice wszelkiego rodzaju itd., itd.
Długo by wymieniać.
To święta przeciw Biblii.


miłujący prawdę, to sam Bóg nakazał nam przestrzeganie tych przykazań, również święcenie dnia sobotniego.
I przez całe Pismo Święte przewija się nakaz święcenia szabatu - soboty.


Bóg, to jedno przykazanie opatrzył słowem "pamiętaj" ,dlaczego więc nie pamiętasz o święceniu tego dnia :?: :mysli:


Szatan zaatakował Prawo Boże i niektóre wyznania uważają, że nie wszystkie przykazania nas obowiązują.
Wydaje im się, że dobrze postępują przestrzegając ośmiu czy dziewięciu przykazań z Dekalogu, lecz my mamy przestrzegać wszystkich dziesięciu przykazań. Nasz Bóg chce, abyśmy pamiętali, że sobota jest pamiątką stworzenia i ten dzień,
który nasz Bóg pobłogosławił i poświęcił, my Jego dzieci mamy uczcić. – Iz. 58,13-14.

Jeżeli ktoś nie święci soboty, to nie obraża bliźniego, ale samego Boga z nieba, gdyż jest to przykazanie, które uczy nas podstawowej miłości do Boga.



Wszyscy mężowie Boży - patriarchowie, prorocy, Pan Jezus i apostołowie święcili siódmy dzień tygodnia – sobotę,
tak jak nakazał Bóg.
:-)


Pierwsi chrześcijanie wierni byli przykazaniom Bożym.

Ap. Jan stwierdza, iż kto zna Boga i Chrystusa ten zachowa Jego przykazania, gdyż inaczej byłby kłamcą
- 1 Jana 2,3-4.

Ap. Jakub stwierdza, że nie można pominąć żadnego przykazania - przestępstwo chociażby jednego sprowadza
taki sam skutek, jak przestępstwo wszystkich
- Jak. 2,10-11.


W 1 Liście Jana 5,3 jest napisane: -

"Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań Jego, a przykazania jego nie są uciążliwe”.


Pan Jezus uczy nas:- „ Chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań” - Ew. Mat. 19,17.

miłujący prawdę, Pan Jezus nie odwołał nakazu święcenia tego dnia, jeżeli uważasz inaczej wskaż werset biblijny,
a takiego nie ma
:mrgreen:


Proszę przeczytaj Rzym. 2,25-29.
W tych wersetach mamy ukazane, kto jest prawdziwie Żydem, dlatego my przychodząc do Boga, do Pana Jezusa stajemy się Izraelem duchowym, i to prawo moralne, które zostało dane dla Izraelitów cielesnych, a które ukazuje nam, co jest grzechem, obowiązuje również nas. :?: :mysli:


szabat jest znakiem między Bogiem a jego ludem - 2 Mojż. 31,13-18.

Wszyscy apostołowie byli Żydami, a dla Żyda jest nie do pomyślenia by nie święcić szabatu, Żydom do zbawienia nie potrzeba było zmiany soboty na niedzielę, ale przyjęcie Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela.


W Księdze Objawienia 22,14 w przekładzie Biblii Gdańskiej czytamy:-
„Błogosławieni, którzy czynią przykazania Jego, aby mieli prawo do drzewa żywota, i aby weszli bramami do miasta.”


Księga Obj. 14,12, ukazuje nam, że święci będą przestrzegali przykazań Bożych i wiary Jezusa,

a Obj. 12,17, mówi nam z kim będzie walczył szatan, wiemy że z ludem Bożym czyli z tymi, którzy przestrzegają
przykazań Bożych, i trwają przy świadectwie o Jezusie.



"A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań Jego..." - 2 List Jana, wiersz 6.


To sam Bóg nakazał nam przestrzeganie tych przykazań, również święcenie dnia sobotniego. I nie porównuj tego przykazania ze świętami, które ludzie ustanowili, bo chyba widzisz różnicę :?: :mysli:


miłujący prawdę, dlatego mówimy tutaj o szabacie, gdyż Ty nie stosujesz się do tego przykazania.
Czy teraz już widzisz, że dzieci Boże przestrzegają wszystkich przykazań Dekalogu biblijnego.
:?: :-D

Maja.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-01-23, 05:08   

miłujący prawdę napisał:

Cytat:
Praktycznie jedynie Swiadkowie Jehowy mówia o "Obchodzeniu 'Wieczerzy Pańskiej'" - Pamiatki śmierci Jezusa.


To nieprawda, gdyż jest znacznie więcej wyznań, które o tym mówią.
A jak już o tym mówisz, to powiedz nam, dlaczego Świadkowie J. nie spożywają Ciała i Krwi naszego Zbawiciela :?: :mysli:

Przecież Pan Jezus powiedział:
"...Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili Krwi Jego,
nie będziecie mieli żywota w sobie."
- Ew. Jana 6,53.

miłujący prawdę, dlaczego nie stosujecie się do tego, co nakazuje nam nasz Zbawiciel :?: :mysli:

Maja.
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-01-23, 07:52   

Maja. napisał/a:

Przestępując którekolwiek przykazanie z Dekalogu biblijnego obrażasz albo Boga, albo bliźniego :aaa:

Czy jesteś tego świadomy :?: :mysli:

Maja.


Ja jestem. I cieszę się, że sie zrozumieliśmy.
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-01-31, 02:51   

Czy to znaczy, że będziesz już przestrzegał wszystkich przykazań Dekalogu biblijnego :?: :-D

Bo przecież to jest nakazem naszego Boga z nieba.

W Piśmie Świętym w przekładzie Biblii Gdańskiej, w Księdze Objawienia 22,14 czytamy:
„Błogosławieni, którzy czynią przykazania Jego, aby mieli prawo do drzewa żywota, i aby weszli bramami do miasta”.

miłujący prawdę, czy chcesz mieć prawo do drzewa żywota :?: :mysli:
czy chcesz wejść bramami do miast
:?: :mysli:

Jeżeli tak, to przestrzegaj wszystkich przykazań Dekalogu biblijnego, łącznie ze święceniem soboty.

Czy będziesz Bogu posłuszny :?: :mysli:
Maja.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-31, 09:33   

Maja. napisał/a:
iłujący prawdę, dlaczego nie stosujecie się do tego, co nakazuje nam nasz Zbawiciel :?:


Maju ,aby dobrze zrozumieć ten temat,trzeba wniknąć w zamierzenie Boga.
Po co Bóg ustanowił Nowe Przymierze i z kim je zawarł?
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-02-01, 23:00   

tessa pyta:

Cytat:
Maju, aby dobrze zrozumieć ten temat, trzeba wniknąć w zamierzenie Boga.
Po co Bóg ustanowił Nowe Przymierze i z kim je zawarł?


Nowe Przymierze zawarł Bóg ze swym ludem.

Pierwsze Przymierze naród izraelski zerwał :cry:
Oni mieli przykazania Boże wypisane na tablicach kamiennych.



Bóg zapowiedział, że zawrze Nowe Przymierze. Polega ono na tym, że Pan Bóg składa swój zakon w naszym wnętrzu
i wypisuje go na sercu. On jest naszym Bogiem, a my Jego ludem.


Możemy o tym przeczytać w Księdze Jeremiasza 31,31-34.

"Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim Nowe Przymierze.
Nie takie Przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich
wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to Przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem
- mówi Pan - Lecz takie Przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan:
Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą Moim ludem".



W Księdze Ezechiela 36,26-27 czytamy:

"I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała
serce kamienne, a dam wam serce mięsiste. Mojego Ducha dam do waszego wnętrza i uczynię,
że będziecie postępować według Moich przykazań, Moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je".


To Nowe Przymierze zawarł Pan Bóg z nami we Krwi Jezusa Chrystusa.


Pan Jezus w Ew. Jana 10,16 mówi:
"Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą,
i będzie jedna owczarnia i jeden Pasterz"


Pan Jezus chodził wśród Żydów, kiedy mówił, że ma i inne owce, które nie są z tej owczarni, mówił o poganach ( czyli o nas ),
i teraz, kiedy dołączyliśmy do tej jedynej owczarni, której Pasterzem jest Jezus Chrystus,
obowiązują nas te same prawa,
co obowiązywały naród izraelski.


I lud Boży rzeczywiście przestrzega wszystkich przykazań Bożych, a sobota jest znakiem między Bogiem a nami.
- II Mojż. 31,13-18


Gdy ktoś nie przestrzega Bożych przykazań tzn, że Bóg nie zawarł z Nim Nowego Przymierza.
A jak Bóg nie zawarł z nim Nowego Przymierza tzn. że jest w gronie osób przeklętych,
które będą po lewicy Syna Bożego .


W Ps. 119,21 czytamy:
"... przeklęci odstępujący od Twych przykazań"


Tesso, a czy z Tobą zawarł Bóg Nowe Przymierze, czy przestrzegasz wszystkich przykazań Dekalogu :?: :idea:

I proszę Cię zadawaj pytania w dziale do tego przeznaczonym, gdyż inaczej Kermit denerwuje się .

Maja.
Ostatnio zmieniony przez Maja. 2007-02-01, 23:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-02-01, 23:15   

Tesso,

W Ewangelii Mateusza 25:31-34. 41, czytamy: -

„A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale Swojej i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na Tronie Swej chwały.
I będą zgromadzone przed Nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.
I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni
Ojca Mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata.”.

„Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom”.



Kto jest błogosławiony, możemy przeczytać m.in. w Księdze Objawienia 1:3: -

„Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa
i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski”.


W Księdze Objawienia 22:14, w przekładzie Biblii Gdańskiej czytamy:-

„Błogosławieni, którzy czynią przykazania Jego, aby mieli prawo
do drzewa żywota, i aby weszli bramami do miasta.”



Kto jest przeklęty, możemy przeczytać m.in. w Psalmie 119:21: -

„Zgromiłeś pyszałków;
Przeklęci odstępujący od Twych przykazań”.



Tesso, czy zgadzasz się z tymi słowami? :roll: :mysli:


Miriam.
______________________________________
"Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże".
1 List Piotra 4:11.
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-02, 00:14   Przeklęty każdy, kto nie nosi ze soba łopatki

Jeśli ktos chce wypełnic całe Prawo Mojżeszowe, to musi nosic ze soba koniecznie łopatkę.

Napisane bowiem jest:

V Mojż 23.14-15

Wsród swoich przyborób będziesz miał łopatkę, a gdy przykucniesz na zewnątrz, wykopiesz nią dołek, po przykucnięciu przykryjesz to, co z ciebie wyszło,
Gdyz Pan, Bóg twój, przechadza się po twoim obozie obozie, aby cie ratować i wydać tobie twoich nieprzyjacioł. Więc twój obóz powinien byc święty, aby nie ujrzał u ciebie nic niechlujnego i nie odwrócil się od ciebie.



Inaczej będzie potępiony, bo nie wytrwał w noszeniu łopatki. :jezyk2: :jezyk2:

Najlepiej żeby była to saperka. Mozna nia wykopać dołek nawet w asfalcie. Gorliwy wykonawca Prawa, pokona nawet taka trudność.
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-02-03, 20:40   

CZEKOLADO,

Pan Jezus w Ew. Mateusza 19:17, mówi do wszystkich ludzi: -

„Chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań”.

Czy uważasz, że powinniśmy słuchać naszego Zbawiciela? :roll: :mysli:

Bo wszystkie dzieci Boże, będą słuchały Jego słów.

My więc, jako naśladowcy Jezusa Chrystusa, głosimy tę prawdę innym ludziom.

W Ew. Łukasza 10:16, Pan Jezus powiedział: -

„A kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi Mną gardzi.
A kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał”.


Jeżeli ktoś nie przyjmuje Słowa Bożego, i gardzi tym, który je zwiastuje,
to gardzi również Panem Jezusem i Bogiem Ojcem.
:shock: :aaa:


CZEKOLADO, czyżbyś gardziła słowami Jezusa Chrystusa? :shock: :aaa:


Miriam.
_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-03, 22:28   

Miriam napisała:


CZEKOLADO, czyżbyś gardziła słowami Jezusa Chrystusa? :shock: :aaa:

Ależ skądże droga Miriam - w domu mam łopatkę i w nagłej potrzebie okopuję się nawet na asfalcie :crazy:
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-02-04, 00:57   

Czekolada napisała:

Cytat:
Jeśli ktos chce wypełnic całe Prawo Mojżeszowe, to musi nosic ze soba koniecznie łopatkę.

Napisane bowiem jest:

V Mojż 23.14-15

Wsród swoich przyborób będziesz miał łopatkę, a gdy przykucniesz na zewnątrz, wykopiesz nią dołek, po przykucnięciu przykryjesz to, co z ciebie wyszło,
Gdyz Pan, Bóg twój, przechadza się po twoim obozie obozie, aby cie ratować i wydać tobie twoich nieprzyjacioł. Więc twój obóz powinien byc święty, aby nie ujrzał u ciebie nic niechlujnego i nie odwrócil się od ciebie.


Inaczej będzie potępiony, bo nie wytrwał w noszeniu łopatki.

Najlepiej żeby była to saperka. Mozna nia wykopać dołek nawet w asfalcie. Gorliwy wykonawca Prawa, pokona nawet taka trudność.


Czekolado, to Bóg pouczył izraelitów jak mają zachowywać się, gdy wyruszają z obozem wojennym
przeciwko swoim nieprzyjaciołom.


Poza obozem mieli mieć pewne miejsce i tam na zewnątrz mieli wychodzić.
Wśród swoich przyborów mieli mieć łopatkę, w wiadomym celu :-D


Obóz miał być święty i czysty, aby Bóg, który przechadzał się po obozie,
(aby ich ratować i wydać im ich nieprzyjaciół ), nie ujrzał u nich czegoś niechlujnego i nie odwrócił się od nich.


Czekolado, co Cię tak bardzo dziwi, że byli wyposażeni między innymi w łopatki :?: :-D

Przecież gdybyśmy dzisiaj wyruszyli z obozem wojennym przeciwko nieprzyjaciołom, to jako dowódca,
również wyposażyłabym Ciebie i każdego żołnierza w taką łopatkę
:-D

Oj Czekolado, Ty wszystko mylisz :-D :-D :-D




Przykazania Dekalogu nigdzie nie zostały odwołane.
Bóg zawierając z nami Nowe Przymierze złożył Swój zakon w naszym wnętrzu
i wypisał go na naszym sercu.


Są to te same przykazania, ta sama treść, jednak z tą różnicą, że Nowe Przymierze wypisane zostaje
Duchem Bożym bezpośrednio w sercu.


"Nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc". - 2 List do Koryntian 3,3.


Dlatego lud Boży przestrzega wszystkich przykazań Bożych, a sobota jest znakiem między Bogiem
a Jego ludem.
- II Mojż. 31,13-18.

Jeżeli kiedyś zostaniesz dzieckiem Bożym, to również będziesz święciła sobotę, a ja już dzisiaj ci to mówię.

"Gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają
usprawiedliwieni będą.”
- Rzym. 2,13.

No i co Czekolado, zrozumiałaś już, że łopatka z przykazaniami nie ma nic wspólnego :mrgreen:

Maja.
 
 
orzel158
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-04, 09:19   

Maja napisała

Jeżeli kiedyś zostaniesz dzieckiem Bożym, ( to było do CZEK0LADY)to również będziesz święciła sobotę, a ja już dzisiaj ci to mówię.


Maju!!!
Ja wiem, że CZEK0LADA JEST DZIECKIEM BOŻYM!!!!.
Ty natomiast uważasz, że dzieckiem Bozym jest tylko ten, kto święci SABAT?

Oj bardzo sie zdziwisz, niewiasto, kiedy przyjdzie czas sądu Chrystusowego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11