Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Definicja duszy
Autor Wiadomość
Al Mudrasim 
Ja Jestem

Wyznanie: własnowierca
Wysłany: 2012-03-15, 10:18   

bartek212701 napisał/a:
Al Mudrasim, oko widzi to co chce to co mu się wmawia :-)

Wszystko jest funkcją świadomości . Ty pewnych rzeczy nie dopuszczasz do świadomości i pewnie u ciebie one nie zaistnieją . Przyswajasz sobie papkę w postaci poglądów innych . Kiedyś twierdzono z całą stanowczością , że coś takiego jak prąd elektryczny , fala elektromagnetyczna , czy bakteria nie istnieje , ale te twierdzenie i wiara nie miały dla prądu , fali i bakterii żadnego znaczenia. Będą sobie istniały nadal :-D . Te cytaty które podałeś , twoja wiara w nie , nie ma żadnego znaczenia dla duszy , gdyż jest ona funkcją (jak pisałem wyżej) świadomości , która jest wieczna i nieprzemijająca , a jedynie co to ulega zmianie ( czyt. wiecznemu rozwojowi ) .

bartek212701 

Wysłany: 2012-03-15, 15:57   

Al Mudrasim,
Cytat:
Przyswajasz sobie papkę w postaci poglądów innych
Nie robię tego,jeśli nawet to sprawdzam czy jest to zgodne z moim zrozumieniem.
Cytat:
Te cytaty które podałeś , twoja wiara w nie , nie ma żadnego znaczenia dla duszy , gdyż jest ona funkcją (jak pisałem wyżej) świadomości , która jest wieczna i nieprzemijająca , a jedynie co to ulega zmianie ( czyt. wiecznemu rozwojowi ) .
To już Twoje zdanie na szczęście nie zgadzam się z nim heh

Al Mudrasim 
Ja Jestem

Wysłany: 2012-03-16, 21:44   

Zajefajny film : Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem :

http://www.youtube.com/watch?v=WXxFePItZ3c

O duszy .

Al Mudrasim 
Ja Jestem

Wysłany: 2012-04-03, 20:41   

Labirynt duszy , następny bardzo ciekawy film :

http://www.youtube.com/wa...7tjE_WReY&gl=PL

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2012-04-07, 07:22   

bartek212701 napisał/a:
Al Mudrasim,
Cytat:
Przyswajasz sobie papkę w postaci poglądów innych
Nie robię tego,jeśli nawet to sprawdzam czy jest to zgodne z moim zrozumieniem.
Cytat:
Te cytaty które podałeś , twoja wiara w nie , nie ma żadnego znaczenia dla duszy , gdyż jest ona funkcją (jak pisałem wyżej) świadomości , która jest wieczna i nieprzemijająca , a jedynie co to ulega zmianie ( czyt. wiecznemu rozwojowi ) .
To już Twoje zdanie na szczęście nie zgadzam się z nim heh

DUSZA ZIEMSKA I ANIELSKA

Są dwie dusze jako osoby,które zamieszkują gościnnie w ziemskim ciele:

-dusza ludzka,która jest śmiertelna,umiera i nie ożyje,
-dusza anielska.,która jest nieśmiertelna i nie umiera

Cytat:

to co BG (7) Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą [żyjącą].

Człowiek stał się duszą :-)

Job 7:15,16 BT (15) Moja dusza wybrała uduszenie, a śmierć - moje członki. (16) Zginę. Nie będę żył wiecznie. Zostaw mnie - dni me jak tchnienie.

Dusze to nawet udusić można

Powołujesz się na 1Moj 2:7 ,ale to co w nim pisze jest nieprawdą i nie zgadza się z innymi fragmentami NT,z których wynika,że:

człowiek ziemski=człowiek=dusza ludzka
człowiek niebiański=duch+dusza anielska

W Biblii nie wprowadzono jasnego podziału na dwie dusze i dlatego są nieporozumienia w ich zrozumieniu.Jeśli chrześcijanie wierzą w nieprawdę,którą podaje 1Moj 2:7 ,to dlaczego nie wierzą w inne fragmenty,które podają prawdę jak np:

2 Kor.5.1-10

(1) Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny. (2) Dlatego też w tym doczesnym wzdychamy, pragnąc przyoblec się w domostwo nasze, które jest z nieba, (3) jeśli tylko przyobleczeni, a nie nadzy będziemy znalezieni. (4) Dopóki bowiem jesteśmy w tym namiocie, wzdychamy, obciążeni, ponieważ nie chcemy być zewleczeni, lecz przyobleczeni, aby to, co śmiertelne, zostało wchłonięte przez życie. (5) A tym, który nas do tego właśnie przysposobił, jest Bóg, który nam też dał jako rękojmię Ducha. (6) Więc też zawsze jesteśmy pełni ufności i wiemy, że dopóki przebywamy w ciele, jesteśmy oddaleni od Pana; (7) gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy. (8) Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana. (9) Dlatego też dokładamy starań, żeby, niezależnie od tego, czy mieszkamy w ciele, czy jesteśmy poza ciałem, jemu się podobać. (10) Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe.

Hebr.11:13-14 „Wyznali też, że są gośćmi i pielgrzymami na ziemi. Bo ci, którzy tak mówią, okazują, że ojczyzny szukają."

Fil.3.20.Nasza zaś ojczyzna jest w Niebie.

Duszę określa się jako niematerialną część otaczającą ciało fizyczne,która jest dla większości ludzi niewidoczna,ale widać ją na zdjęciach aury.

Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Al Mudrasim 
Ja Jestem

Wysłany: 2012-04-14, 20:30   

Jeszcze jeden bardzo ciekawy film . Chwila śmierci , taki ma tytuł i naprawdę jest wart obejrzenia .

http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu

bhakta Jezusa 
zbanowany

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2012-04-26, 00:17   

Zwierzęta mają duszę. Biblia wielokrotnie nazywa zwierzęta duszami, a w jednym nawet wprost mówi, że Dusza jest w zwierzętach (Gen. 1:30). Dlaczego można spotkać w Biblii takie stwierdzenia o zwierzętach.
Biblia nawet stwierdza, że zwierzęta oprócz Duszy mają równiez i Ducha, co dewaluuje tradycyjne chrześcijańskie zawężanie pokjęcia Ducha wyłącznie do ludzi.
Czy sa to jakieś pozostałości po wierze w Reinkarnację? Myślę że tak!

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2012-04-27, 07:27   

bhakta Jezusa napisał/a:
Biblia nawet stwierdza, że zwierzęta oprócz Duszy mają równiez i Ducha, co dewaluuje tradycyjne chrześcijańskie zawężanie pokjęcia Ducha wyłącznie do ludzi.
No proszę. Po zmianie nicka ujawniła się Twoja tożsamość. Najpierw propagowałeś badacką ideę restytucji, aby w końcu opowiedzieć się za reinkarnacją.
Od dłuższego czasu zauważam, że jakikolwiek synkretyzm religijny w powiązaniu z Biblią patrząc na jego całokształt jest niespójny, czy to biorąc pod uwagę gnostyckie apokryfy, głównie NT nie nawiązujące do obietnic Bożych zawartych na kartach ST, czy też poglądy religijne Dalekiego Wschodu próbujące przemycić do Biblii wątki o reinkarnacji.
Mam taką nadzieję, że rozumiesz, iż głosząc tego rodzaju rewelacje jak powyższa, to właśnie na was spoczywa ciężar udowodnienia, że pierwotnie Biblia zawierała odmienne przesłanie doktrynalne niż obecnie.

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2012-05-07, 20:20   

bhakta Jezusa napisał/a:
Zwierzęta mają duszę. Biblia wielokrotnie nazywa zwierzęta duszami, a w jednym nawet wprost mówi, że Dusza jest w zwierzętach (Gen. 1:30). Dlaczego można spotkać w Biblii takie stwierdzenia o zwierzętach.

Zwierzęta mają dusze.W Biblii są fragmenty,które potwierdzają reinkarnację.W 2 Kor.5,7 pisze,że "pielgrzymujemy",a w Hebr.11,13 ,że jesteśmy "gośćmi i pielgrzymami na Ziemi".Podobnych wersetów jest więcej.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2012-05-08, 09:41   

"Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie", dla mnie reinkarnacja to już sprawdzony fakt.

Hawkins odkrył, że wystarczy jeden człowiek działający na poziomie MIŁOŚĆ, by zrównoważyć negatywne energie 750 tysięcy osób funkcjonujących na niższym szczeblu. Ktoś będąc na poziomie POKÓJ zrównoważy 10 000 000 ludzi na niższych wibracjach, a nawet jeśli znajdujecie się na poziomie CHĘĆ możecie być pewni, że zrównoważycie 90 000 ludzi na niższych poziomach.

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-05-08, 12:03   

Nie uważam by do Biblii chciano przemycić reinkarnacje- wędrówke Dusz .
Raczej nalezało by sie zastanowic DLACZEGO i na czyje polecenie USUNIĘTO z Biblii ,tak wazną sprawe.
Nie wiem jak to przebiega bo rózni róznie mówią ,ale samo zycie pokazuje ze Dusze wędrują
Nawet taka sprawa z niedopasowaniem płciowym ,ogladałam chłopca ,który powtarzał
'jestem dziewczynką' teraz ma ok 10 lat i jest niezmienna w tym ze jest dziewczynka a nie chłopcem Lekarze dawali jemu/Jej 16 rodzajów leków dziecko miało depresje , ADHD i inne kłopoty .Rodzice powiedzieli dosc , odrzucili leki dziecko jest usmiechniete zdrowe i bez leków.
Dla mnie nie jest jakas choroba ale własnie uwazam ze Dusza jakiej dziewczyny ,kobiety
ZADOMOWIŁA sie w tym ciele , pytanie kiedy ,czy po urodzeniu czy w czasie ciąży.

Reinkarnacja dziwi tylko chrzescijan ?

Queza 
The Morning Star

Wysłany: 2012-05-09, 08:15   

A co Ty myślisz, że jak ktoś jest chrześcijaninem to już żadnej innej książki nie przeczytał poza Biblią ? Mylisz się. Mylisz się co do chrześcijan i reinkarnacji. Jest wielu np. radiestetów, którzy współpracują i przyjaźnią się z księżmi.

kesja 

Wysłany: 2012-05-09, 08:27   

Qeza30 napisał/a:

A co Ty myślisz, że jak ktoś jest chrześcijaninem to już żadnej innej książki nie przeczytał poza Biblią ? Mylisz się.
Mylisz się co do chrześcijan i reinkarnacji. Jest wielu np. radiestetów, którzy współpracują i przyjaźnią się z księżmi.

A w czym sie myle co do chrześcijan i reinkarnacji ...i co ma do tego przyjażn radestetów z książetami ?
A z czytaniem książek to ,?

Queza 
The Morning Star

Wysłany: 2012-05-09, 08:40   

A na przykład to, że Kościół Katolicki niby Astrologi nie popiera, ale Pierre d'Ailly, biskup, a później kardynał i legat papieski na Soborze w Konstancji był wielkim teologiem i jednym z najsłynniejszych astrologów, a po jego śmierci w 1420 roku wydano jego dzieło: "De concordia astrologiae", także z reinkarnacją i pochodnymi tematami jest podobnie.

kesja 

Wysłany: 2012-05-09, 08:53   

Momencik , przecież ja o tyn nie pisze ..
A to ,ze kk popiera astrologie czy radiestetów czy też homeopatie , to wiadomo.
Oni sami czynia to ,za co innych pietnują , o tym wiadomo od zarania ..

Ale z reinkarnacją to nie wiem - uznają czy nie ?

Odpowiedz do tematu