Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polegać jak na Zawiszy - jednak można!
Autor Wiadomość
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-07, 15:51   Polegać jak na Zawiszy - jednak można!

Dawajmy lubiki lub w inny sposób wspierajmy:

http://wiadomosci.onet.pl...a-zawisze/8eq03

Przychodzę tutaj jako przedstawiciel normalnego
świata. Jestem zażenowany, że siedzę w jednym
studiu z tym czymś - powiedział na antenie "Polsat
News" Artur Zawisza do transseksualistki Rafalali.
Ta w odpowiedzi oblała go wodą. - To jest męska
dziwka - wykrzyczał zdenerwowany polityk Ruchu
Narodowego. Do zdarzenia doszło w trakcie programu
"TAK czy NIE".

Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-07, 16:02   

Co prawda nie popieram Ruchu Narodowego, ale tu w pełni rozumiem oburzenie pana Zawiszy. Wyraził swoje zdanie i miał do tego prawo. Ten transseksualista go sprowokował, oblewając go wodą. Zresztą z jakiego powodu Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę każdy chyba wie.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2014-08-07, 16:42   

Ale co ?
Transseksualiści nie są waszymi bliźnimi i nie macie obowiązku ich szanować ?
No bo w moim odczuciu nazywanie drugiego człowieka "takie coś" nie świadczy o poszanowaniu.
A co do Sodomy i Gomory, to może lepiej byłoby, gdyby wszechmocny Bóg nie dopuścił do powstawania zboczeń, zamiast niszczyć całe miasta ?
http://biblia.webd.pl/for...p=448686#448686

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-08-07, 17:32   

boa napisał/a:
to może lepiej byłoby, gdyby wszechmocny Bóg nie dopuścił do powstawania zboczeń, zamiast niszczyć całe miasta ?

oj Boa... jak Bog nie dopuszcza i wprowadza więcej prewencji , dyktuje Prawa to też sie czepiasz.
A jak daje teraz ludziom wolną wolę i dopuszcza a nie uśmierca z mety za grzech to też xle
Co byś chcial zeby robił ludziom pranie mózgu lub sterowane kukiełki?
Ehhhh

człowiek jest człowiek i ma wolną wolę, albo Boga słucha , tego co mu podszepnie albo nie i robi to co mu sie żywnie podoba, czego efekty widać.

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

BoaDusiciel 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2014-08-07, 17:51   

jfs300 napisał/a:
boa napisał/a:
to może lepiej byłoby, gdyby wszechmocny Bóg nie dopuścił do powstawania zboczeń, zamiast niszczyć całe miasta ?

oj Boa... jak Bog nie dopuszcza i wprowadza więcej prewencji , dyktuje Prawa to też sie czepiasz.
A jak daje teraz ludziom wolną wolę i dopuszcza a nie uśmierca z mety za grzech to też xle
Co byś chcial zeby robił ludziom pranie mózgu lub sterowane kukiełki?
Ehhhh

człowiek jest człowiek i ma wolną wolę, albo Boga słucha , tego co mu podszepnie albo nie i robi to co mu sie żywnie podoba, czego efekty widać.

Po pierwsze - Bóg NIE DAŁ ludziom wolnej woli, co już wielokrotnie udowadniałem i tylko nieliczni jeszcze tego nie zrozumieli. Nie liczę już że zrozumieją :mrgreen:
Po drugie - skoro Bóg nie dał ludziom wielu umiejętności - jak np. umiejętności oddychania pod wodą - to w jakim celu dał możliwość popadania w zboczenia ?
No chyba że Bóg uznaje zboczenia za bardziej przydatne niż oddychanie pod wodą ? 8-)
A po trzecie - mało co mnie tak irytuje, jak wybiórcze stosowanie standardów, polegające na miłowaniu tylko niektórych bliźnich, przy jednoczesnym deklarowaniu że miłuje się wszystkich.

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-08-07, 18:14   

boa napisał/a:
Po pierwsze - Bóg NIE DAŁ ludziom wolnej woli, co już wielokrotnie udowadniałem i tylko nieliczni jeszcze tego nie zrozumieli. Nie liczę już że zrozumieją

taak??

Cytat:
Apostołowie prosili Pana: "Przymnóż nam wiary!" 6 Pan rzekł: "Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: "Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze!", a byłaby wam posłuszna.

Jezus miał .
Chodził po wodzie, ludzi uzdrawiał, wszystko a był w pełni człowiekiem . Rózniło go od nas to ze grzechów nie popełniał

A mowil to do GRZESZNYCH ludzi!
Jak myslisz w jakim celu , zeby ich podrażnić?
Czy zeby pouczyć ze ten stan zawsze jest osiągalny :-P :-P
Wystarczy z Bogiem żyć ;)
Dla jezusa to było normalne , tak jak dla mnie teraz rozumienie tego:P
Ty to myslami skomplikujesz a ja myslami komplikuje skille i tak samo jak Ty morwy nie nakaze sie przesadzić :lol:
I na tym polu niestety się zintegruję z Tobą :mrgreen:

Cytat:
A po trzecie - mało co mnie tak irytuje, jak wybiórcze stosowanie standardów, polegające na miłowaniu tylko niektórych bliźnich, przy jednoczesnym deklarowaniu że miłuje się wszystkich.

Nie było czegoś takiego i nigdy nie będzie.

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

ata333

Wysłany: 2014-08-07, 18:19   

BoaDusiciel napisał/a:
Po drugie - skoro Bóg nie dał ludziom wielu umiejętności - jak np. umiejętności oddychania pod wodą - to w jakim celu dał możliwość popadania w zboczenia ?
No chyba że Bóg uznaje zboczenia za bardziej przydatne niż oddychanie pod wodą ?

ja tlyko powiem..ze ludzie ogarnieci RELIGIJNOSCIA.. z reguly pozbawieni sa tolerancji... i poszanowa innosci.. ;-)

co wyraznie widac po epitetach licznych userow.. dotyczacych tejze innosci
albo tez grzechu nnych..
a pzreciez podpieraja sie naukami Tego,, ktory " trzciny nadłamanej nie dolłamie"..

bardzo to przykre.. ;-)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2014-08-07, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-08-07, 18:20   

Cytat:
No chyba że Bóg uznaje zboczenia za bardziej przydatne niż oddychanie pod wodą ?

zapamietaj.zboczenia wyszły od człowieka, nie od Boga
Jakie rozwiązanie proponujesz natychmiastową eksterminację grzeszników?
No to miałeś Sodoma i Gomora prawie natychmiastowe- tez źle

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-08-07, 18:23   

nie mozna kogoś uzdatnić do nierobienia czegoś

Najwyżej do robienia, np dać ptaku skrzydła , rybom pletwy

To jest bonus, z zera na plus a nie ze wszyscy mieli skryzdła i płetwy a Bog zabrał
totalnie odwrotna wizja i oczywiście niezgodna z prawdą

BoaDusiciel 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2014-08-07, 18:24   

jfs300 napisał/a:
Cytat:

zapamietaj.zboczenia wyszły od człowieka, nie od Boga
Jakie rozwiązanie proponujesz natychmiastową eksterminację grzeszników?
No to miałeś Sodoma i Gomora prawie natychmiastowe- tez źle

Proponuję, aby wszechmocny Bóg spowodował, że ludzie nie będą ulegali zboczeniom.
Jego sprawa jak to zrobi, jest przecież wszechmocny :lol:

Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-07, 18:25   

ata333 napisał/a:
ja tlyko powiem..ze ludzie ogarnieci RELIGIJNOSCIA.. z reguly pozbawieni sa tolerancji... i poszanowa innosci.. ;-)

co wyraznie widac po epitetach dotyczacych tejze innosci licznych userow..

bardzo to przykre.. :(

Religijnością? Bóg jasno potępił takie zachowania i trzeba nazywać je po imieniu, a nie używać zamiennych słów, żeby tych osób przez przypadek nie obrazić. Co prawda jako chrześcijanie nie możemy ich prześladować, ale możemy ich napominać o grzechu. Do Boga należy decyzja o ostatecznym losie tych ludzi.
Ostatnio zmieniony przez 2014-08-07, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-08-07, 18:26   

Cytat:
Proponuję, aby wszechmocny Bóg spowodował, że ludzie nie będą ulegali zboczeniom.
Jego sprawa jak to zrobi, jest przecież wszechmocny

W tej sytuacji
Musiałby zabrać ludziom wolną wole i zrobić z nich kukiełki

A poza tym zrobi , tylko ze przez timetravel i po ponownym przejścu Chrystusa, teraz jest jeszce faza przejściowa, gdby to zrobił teraz to by były kukiełki.
Faul cheat abo co wolisz.

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-07, 18:31   

Wasiczek napisał/a:
Co prawda jako chrześcijanie nie możemy ich prześladować, ale możemy ich napominać o grzechu. Do Boga należy decyzja o ostatecznym losie tych ludzi.

To zależy, bo gdy chrześcijanie są u władzy,
to mogą takich nawet sfajczyć... :-D

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2014-08-07, 18:31   

Boa zeby Ci to uzmysłowic posłuze sie przykładem jest szef ktory bardzo dobrze zarządza firmą . Zaczął pewien projekt, przychodzi łachany pracownik , ktorych część pracownikow zbuntował i pracują ale projektu nie mozna zarzucic
Część z tych pracownikow działa firmie na szkode, jednak szefowi jest szkoda bo jest na tyle dobry ze ich trzyma
Ty masz pretensje do szefa ze ich nie wywala albo nie wali w łeb, to juz pierwszy błąd
...
dalej.

Pod koniec gdy ten projekt zostanie zrealizowany i ludzie beda widzieć ze sie ładnie zrealizuje , ta czesc zepsutych pracownikow zacznie pracować właściwie.
Czesc zostanie dalej buntownikami i po skonczeniu projektu wyleci

Co moglby zrobić ten pracodawca, czy apelujesz o to zeby odrazu wywalił tych zle pracujących i nie dał im szansy na poprawę?

Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-07, 18:37   

Rethel napisał/a:
To zależy, bo gdy chrześcijanie są u władzy,
to mogą takich nawet sfajczyć... :-D

A Twoim zdaniem Rethelu chrześcijanin powinien potępić takich ludzi czy odnosić się do nich z odpowiednim szacunkiem? Zastanawiam się nad tym, ale nie mam całkowicie wyrobionego zdania.

Odpowiedz do tematu