Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Esther
2007-02-21, 23:08
Nie będę głupcem!
Autor Wiadomość
romanszewczuk3 
romanszewczuk3

Wyznanie: protestant
Wysłany: 2007-02-07, 18:20   Nie będę głupcem!

Trwa niesamowicie ciężki okres mojego życia. Nieustanna huśtawka emocjonalna, raz na szczycie i za chwilę na dnie. Kolega, który zobowiązał się za odpowiednim wynagrodzeniem sprzedać mi swoje mieszkanie ( załatwiliśmy już wszystkie dokumenty) okazał się tak zadłużony, że komornik nie wyraził zgody na transakcję, zadłużenie wynosiło ponad 60 tyś nowych złotych. Znowu płacz, modlitwa i szukanie. A czas nagli. Znalazłem następnego, tego, u którego obecnie mieszkam, byliśmy u notariusza, spisaliśmy akt i z tym aktem zgłosiłem się do działu socjalnego. Wszystko OK., w piątek wraz z żyrantami mam spisać umowę z zakładem pracy. To już tylko max kilkanaście dni do transferu pieniędzy. Dzwonię do sprzedającej to upatrzone przez nas mieszkanko. Pani Heniu, mam załatwione, za parę dni będę miał pieniądze. I co z tego? Ja je już sprzedałam! Znowu zabolało, dlaczego? Przecież umawialiśmy się, że pani trzyma je dla mnie, a gdyby ktoś inny się zjawił to prosiłem o telefon. A ja inaczej zrozumiałam i nie dzwoniłam. Odłożyłem telefon nie wiedząc, co powiedzieć. W głowie szum i modlitwa. Boże ja nie wiem, co się dzieje, ale ufam Ci. Pomóż mi zrozumieć, co się dzieje abym mógł odpowiednią postawę przyjąć. Bardzo wyraźnie widziałem tak wielki sprzeciw i nie rozumiałem przyczyny. Wyglądało to tak jakby Bóg unicestwiał wszystkie moje starania. I na szczęście taka jest prawda. Szukałem przyczyny niepowodzeń z mojej strony. Bo óg jest wierny, więc ja w czymś zawaliłem.
Dzisiaj zasiadłem do porannej kawy i studium Biblii i prosiłem i rherma, ożywione Słowo do mojego życia i obecnej sytuacji.
I dostałem!
Gdy złożysz Bogu ślub, nie zwlekaj z wypełnieniem go, bo Mu się głupcy nie podobają. Dlaczego Bóg ma się gniewać z powodu twojej mowy i UNICESTWIAĆ DZIEŁO twoich rąk? Kaznodziei Salomona 5.3-5.
Ja przecież niegdyś złożyłem Bogu ślub w związku z pragnieniem swojego mieszkania, a potem długo zwlekałem z jego wypełnieniem. Biblia wiele razy przestrzega przed głupotą i zaprasza do mądrości. Mówi, że synowie są chlubą ojców. Czy mam być głupim synem?
Czy Bóg mógłby spełnić moje pragnienie bez wypełnienie mojego ślubowania? Mógłby, ale co to byłby za Bóg, którym można manipulować? W Ruptawie Mirek Kulec miał wykład na temat bałwochwalstwa. Powiedział, ( bardzo mocno to zapamiętałem), że Baal w dalekim rozwinięciu oznacza bóg, które jest takim bogiem jakim chcę aby był., bóg, który czyni to co ja chcę.
O nie ja wyznaję Boga, Stworzyciela nieba i ziemi, Boga do którego modlę się ; bądź wola Twoja jak w niebie tak i na ziemi. Ja takiego Boga uczyniłem Panem całego swojego życia.
Oświadczam publicznie, że spełnię swój ślub i mocno wierzę, że Bóg odpowie.
Bóg nadał ludziom sporo nakazów i zakazów. Po co? Analizując je mam świadomość, że wszystkie one służą dobru człowieka. Tak i mój ślub , choć złożyłem go Bogu, posłuży dla mojego dobra.
Jakże wdzięczny jestem Bogu za Jego Słowo, tak potężne i wiecznie żywe, wdzięczny jestem za Jego dobroć i wielką łaskę. I za to, że On we wszystkim współdziała ku dobremu, z tymi, którzy Go miłują.
Jeżeli pali cię ogień, jeżeli przechodzisz próby i doświadczenia, szukaj Jego oblicza i odpowiedzi w Jego Słowie, które mówi;cokolwiek bowiem napisano, dla naszego pouczenia napisano, abyśmy przez cierpliwość i przez pociechę z Pism nadzieję mieli.

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-07, 19:53   

Romku,
chciałam Ci tylko przypomnieć, że Bóg, któremu zaufałes, jest Bogiem laski i miłosierdzia i nic a nic sie nie zmienił. Jego łaska góruje nad sądem. Nie jestes pod Zakonem, ale pod łaską.
Jezus Chrystus , wczoraj dzisiaj i na wieki - ten sam.

Nie przyszło Ci do głowy, że poddać się Bogu, to jedno, a sprzeciwić diabłu - to drugie?
Może trzeba powiedzieć diabłu w autorytecie i mocy Jezusa Chrystusa, gdzie jego miejsce, i żeby zabrał łapy od Ciebie w tej sprawie?

romanszewczuk3 
romanszewczuk3

Wysłany: 2007-02-07, 21:55   

Może źle to opisałem, ja uczyniłem ślub i to taki, który w konsekwencji jego wypełnienia posłuży dla mojego zdrowia a zadziałać jeszcze może w wielu różnych płaszczyznach. To nie sąd, Bóg jest Bogiem łaski i miłosierdzia ale postępuje według pewnych praw. I Jemu niech będzie chwała, że ich nie zmienia. Złożyłem ślub a Bóg przypomiał mi o jego wypełnieniu. Niestety do diabła nie mogę się zwrócić, ponieważ zwracanie sie do diabła jest okultyzmem. Tylko i wyłącznie Jezus może mu nakazywać. Biblia nigdzie nie pokazuje by ktokolwiek inny zwracał sie do niego. Nawet archanioł nie potępiał go gdy układał się o ciało Mojżesza.

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-07, 22:16   

no to widzę Roman, że usłyszałes niepełną Ewangelię. Jezus powiedzial do uczniów:
demony wyganiajcie, chorych uzdrawiajcie, darmo wizieliście , darmo dawajcie.

Ale wybór nalezy do Ciebie. Ja Ciebie blogosławię i radze poczytaj o tym w Słowie Bozym.
Na szczęście my nie jestesmy aniołami - tylko ludźmi.
A ja od wypełniania slubu Cię nie odwodzę, szczegolnie jesli ma posłużyc twemu zdrowiu. :xhehe:

romanszewczuk3 
romanszewczuk3

Wysłany: 2007-02-08, 05:58   

Dziękuję za zrozumienie, to rzeczywiście posłuży mojemu zdrowiu i wzmocni moje świadectwo w otoczeniu. Jezus rzeczywiście dał nam moc demony wyganiac ale nie paktować lub zwracać się do diabła. Zresztą Biblia mówi, że jeden je wszystko drugi tylko jarzynę jada. Tak czy owak Pańscy jesteśmy. A drobne różnice o ile nie dzielą nie są złe.[/i]

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi