Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypełnione czy niewypełnione proroctwa
Autor Wiadomość
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-08-21, 23:01   

RN napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:


Czyli uważasz, że jednak wypełniły się proroctwa, ale były to wyrachowane oszustwa Żydów, którzy tak kierowali późniejszymi wydarzeniami, by spełnić proroctwa przepowiedziane wieki wcześniej? :-D

A co z dokładnymi proroctwami np odnośnie zburzenia Jerozolimy, które się wypełniły?? :-D
Przyznasz, że tutaj Twoja dedukcja całkowicie upada? :-D


Jeżeli proroctwo miało się wypełnić tylko na takiej zasadzie, że np. ''nie mieliśmy usłyszeć głosu jego ( Jezusa ) '' i Jezus o tym wiedział, bo przecież znał zapewne pisma Izajasza, to w pewnej chwili mógł powiedzieć niech się wypełnią pisma, to ja przez godzinę, albo dzień skryję się tam gdzieś lub w ogóle zawieszę swoją misję i już proroctwo wypełnione. Tylko, że wczesniej ten sam ewangelista co w ten sposób opisuje to rzekome wypełnienie, kładzie w usta przeróżne mowy, kazania, wybór apostołów itp. Po tym wydarzeniu też oczywiście pełno mów, uzdrowień, sporów z faryzeuszami.
W takim razie w czym jest sztuka wypełnić takie proroctwo :?:
Ale ja cały czas zwracam uwagę też na sens tego proroctwa w świetle misji Jezusa.
Miał nawracać ile się dało, bo przecież już koniec, trzeba znależć 100 zagubioną owcę Izraela, a jednocześnie ma nic nie mówić :mrgreen:

Ale w innym miejscu sam Jezus ma powiedzieć, że w podobieństwach do nich mówię, żeby spełniło się proroctwo.....

Czyli jednak miał mówić, była potrzeba mówienia, bo inaczej inne proroctwo by się nie wypełniło. :mrgreen:


RN ja się Ciebie pytałam o konkretne wydarzenia.
Potężny Babilon był otoczony nie tylko fosą ale również podwójnymi murami obronnymi o wysokości 330 stóp (100 m) i grubości 90 stóp (27 m).
Miasto bezsprzecznie uważano za miejsce nie do zdobycia, a jednak dwóch biblijnych proroków ogłosiło jego zagładę.
Prorocy ci twierdzili również, że ruiny tego miasta będą unikane przez podróżnych, że miasto nie będzie już więcej zamieszkałe, oraz że jego kamienie nie zostaną nawet powtórnie użyte do budowy!!!

Ich opis jest zgodny z dobrze udokumentowaną historią tej słynnej twierdzy.
Co Ty na to??

Prorok Izajasz przepowiedział, że król imieniem Cyrus zniszczy zdawałoby się niezdobyty Babilon, oraz że podporządkuje sobie Egipt wraz z większą częścią znanego podówczas świata.
Ten sam człowiek.... przepowiada Izajasz pozwoli żydowskim wygnańcom powrócić wolno do ich kraju bez potrzeby zapłaty okupu.....
Izajasz zapisał to proroctwo na 150 lat przed urodzeniem Cyrusa i na 180 lat zanim Cyrus dokonał wymienionych czynów....
Cyrus rzeczywiście dokonał ich wszystkich na 80 lat zanim Żydzi zostali wzięci do niewoli.
Co TY na to?

Biblia przewidziała już za Mojżesza, że starożytny naród żydowski zostanie dwukrotnie podbity i że za każdym razem zostanie uprowadzony do niewoli, za pierwszym razem przez Babilończyków na okres 70 lat.
Przepowiedziała, że zostanie podbity przez czwarte królestwo światowe, którym, jak wiemy, był Rzym.
Drugi zdobywca, jak podaje Mojżesz, miał zabrać złapanych Żydów statkami do Egiptu, sprzedając ich lub rozdając ich za darmo jako niewolników we wszystkich częściach świata. Obydwie przepowiednie zostały spełnione co do joty.
Pierwsza w 607 p.n.e. a druga w 70 n.e.
Przepowiedziała również, że Żydzi pozostaną rozproszeni po całym świecie przez wiele pokoleń, lecz nie zasymilują się z ludami innych narodów, oraz że pewnego dnia Żydzi powrócą do ziemi palestyńskiej aby powtórnie odbudować swoje państwo.
Co TY na to?
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
Ostatnio zmieniony przez Manna z nieba 2014-08-21, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-08-21, 23:16   

Manna z nieba napisał/a:
RN napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:


Czyli uważasz, że jednak wypełniły się proroctwa, ale były to wyrachowane oszustwa Żydów, którzy tak kierowali późniejszymi wydarzeniami, by spełnić proroctwa przepowiedziane wieki wcześniej? :-D

A co z dokładnymi proroctwami np odnośnie zburzenia Jerozolimy, które się wypełniły?? :-D
Przyznasz, że tutaj Twoja dedukcja całkowicie upada? :-D


Jeżeli proroctwo miało się wypełnić tylko na takiej zasadzie, że np. ''nie mieliśmy usłyszeć głosu jego ( Jezusa ) '' i Jezus o tym wiedział, bo przecież znał zapewne pisma Izajasza, to w pewnej chwili mógł powiedzieć niech się wypełnią pisma, to ja przez godzinę, albo dzień skryję się tam gdzieś lub w ogóle zawieszę swoją misję i już proroctwo wypełnione. Tylko, że wczesniej ten sam ewangelista co w ten sposób opisuje to rzekome wypełnienie, kładzie w usta przeróżne mowy, kazania, wybór apostołów itp. Po tym wydarzeniu też oczywiście pełno mów, uzdrowień, sporów z faryzeuszami.
W takim razie w czym jest sztuka wypełnić takie proroctwo :?:
Ale ja cały czas zwracam uwagę też na sens tego proroctwa w świetle misji Jezusa.
Miał nawracać ile się dało, bo przecież już koniec, trzeba znależć 100 zagubioną owcę Izraela, a jednocześnie ma nic nie mówić :mrgreen:

Ale w innym miejscu sam Jezus ma powiedzieć, że w podobieństwach do nich mówię, żeby spełniło się proroctwo.....

Czyli jednak miał mówić, była potrzeba mówienia, bo inaczej inne proroctwo by się nie wypełniło. :mrgreen:


RN ja się Ciebie pytam o konkretne wydarzenia.
Potężny Babilon był otoczony nie tylko fosą ale również podwójnymi murami obronnymi o wysokości 330 stóp (100 m) i grubości 90 stóp (27 m).
Miasto bezsprzecznie uważano za miejsce nie do zdobycia, a jednak dwóch biblijnych proroków ogłosiło jego zagładę.
Prorocy ci twierdzili również, że ruiny tego miasta będą unikane przez podróżnych, że miasto nie będzie już więcej zamieszkałe, oraz że jego kamienie nie zostaną nawet powtórnie użyte do budowy!!!

Ich opis jest zgodny z dobrze udokumentowaną historią tej słynnej twierdzy.
Co Ty na to??

Prorok Izajasz przepowiedział, że król imieniem Cyrus zniszczy zdawałoby się niezdobyty Babilon, oraz że podporządkuje sobie Egipt wraz z większą częścią znanego podówczas świata.
Ten sam człowiek.... przepowiada Izajasz pozwoli żydowskim wygnańcom powrócić wolno do ich kraju bez potrzeby zapłaty okupu.....
Izajasz zapisał to proroctwo na 150 lat przed urodzeniem Cyrusa i na 180 lat zanim Cyrus dokonał wymienionych czynów....
Cyrus rzeczywiście dokonał ich wszystkich na 80 lat zanim Żydzi zostali wzięci do niewoli.
Co TY na to?

Biblia przewidziała już za Mojżesza, że starożytny naród żydowski zostanie dwukrotnie podbity i że za każdym razem zostanie uprowadzony do niewoli, za pierwszym razem przez Babilończyków na okres 70 lat.
Przepowiedziała, że zostanie podbity przez czwarte królestwo światowe, którym, jak wiemy, był Rzym.
Drugi zdobywca, jak podaje Mojżesz, miał zabrać złapanych Żydów statkami do Egiptu, sprzedając ich lub rozdając ich za darmo jako niewolników we wszystkich częściach świata. Obydwie przepowiednie zostały spełnione co do joty.
Pierwsza w 607 p.n.e. a druga w 70 n.e.
Przepowiedziała również, że Żydzi pozostaną rozproszeni po całym świecie przez wiele pokoleń, lecz nie zasymilują się z ludami innych narodów, oraz że pewnego dnia Żydzi powrócą do ziemi palestyńskiej aby powtórnie odbudować swoje państwo.
Co TY na to?


Odnosnie tamtych wydarzeń to nie mam jeszcze wyrobionej opinii. To nie są proroctwa bezpośrednio dotyczące ziemskiej działalności Jezusa.

Ale jak już jesteśmy przy Izajaszu to podam inne proroctwo z zapytaniem czy już się wypełniło'

Księga Izajasza 30. 26.

''Wtedy światło księżyca będzie jak światło słońca, a światło słońca będzie siedmiokrotne.....Pan opatrzy skaleczenie swojego ludu i uleczy zadaną mu ranę''.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-08-21, 23:30   

RN napisał/a:
Odnosnie tamtych wydarzeń to nie mam jeszcze wyrobionej opinii. To nie są proroctwa bezpośrednio dotyczące ziemskiej działalności Jezusa.

Ale jak już jesteśmy przy Izajaszu to podam inne proroctwo z zapytaniem czy już się wypełniło'

Księga Izajasza 30. 26.

''Wtedy światło księżyca będzie jak światło słońca, a światło słońca będzie siedmiokrotne.....Pan opatrzy skaleczenie swojego ludu i uleczy zadaną mu ranę''.


Mój Drogi RN.
Jeśli odrzucasz proroctwa biblijne, a pewne, które się spełniły nazywasz sfingowanymi, to jakim cudem nie masz zdania na temat proroctw, które są potwierdzone historycznie??


Przecież nawet historycy nie zaprzeczają, że dużo wczesniej zapowiedziane zagłady Jerozolimy wypełniły się ze szczegółami, a przyznasz, że trudno byłoby to sfingować Żydom :-D
Czy dlatego nie masz wyrobionej opinii o tych wydarzeniach, bo na ludzki sposób jest to niewytłumaczalne? :-D

Potem przejdziemy do Izajasza 30:26 :-)
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-08-21, 23:40   

Manna z nieba napisał/a:
RN napisał/a:
Odnosnie tamtych wydarzeń to nie mam jeszcze wyrobionej opinii. To nie są proroctwa bezpośrednio dotyczące ziemskiej działalności Jezusa.

Ale jak już jesteśmy przy Izajaszu to podam inne proroctwo z zapytaniem czy już się wypełniło'

Księga Izajasza 30. 26.

''Wtedy światło księżyca będzie jak światło słońca, a światło słońca będzie siedmiokrotne.....Pan opatrzy skaleczenie swojego ludu i uleczy zadaną mu ranę''.


Mój Drogi RN.
Jeśli odrzucasz proroctwa biblijne, a pewne, które się spełniły nazywasz sfingowanymi, to jakim cudem nie masz zdania na temat proroctw, które są potwierdzone historycznie??


Przecież nawet historycy nie zaprzeczają, że dużo wczesniej zapowiedziane zagłady Jerozolimy wypełniły się ze szczegółami, a przyznasz, że trudno byłoby to sfingować Żydom :-D
Czy dlatego nie masz wyrobionej opinii o tych wydarzeniach, bo na ludzki sposób jest to niewytłumaczalne? :-D

Potem przejdziemy do Izajasza 30:26 :-)


Do tych, które powiedziałem, że nie mam zdania, nie neguję, że się nie sprawdziły - po prostu nie wiem.
Słyszałem natomiast, ze Biblia była wielokrotnie przepisywana.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-08-21, 23:46   

RN napisał/a:
Do tych, które powiedziałem, że nie mam zdania, nie neguję, że się nie sprawdziły


Jeśli się w szczegółach sprawdziły i zostały potwierdzone przez historie to jakie jest prawdopodobieństwo, że to przypadek? :-)
Wzbudzają zdumienie nawet największych sceptyków pod względem historycznym i geograficznym.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2014-08-22, 00:08   

Cytat:
Do tych, które powiedziałem, że nie mam zdania, nie neguję, że się nie sprawdziły - po prostu nie wiem.
Słyszałem natomiast, ze Biblia była wielokrotnie przepisywana.


Lepiej wiedzieć, żeby mieć pełen obraz i pewność, gdy mówisz, że biblijne proroctwa są oszukane ;-)

Co do Izajasza....30:26.
Literalnie patrząc, to jeśli światło słońca miałoby zwiększyć intensywność tylko dwukrotnie, co dopiero siedmiokrotnie, spowodowałoby to śmierć wszystkich ludzi na ziemi.
Bo chyba taki argument masz na myśli :-D
Otóż proroctwo to zawiera symbole, tak więc symboliczny księżyc i słońce.
Nie wypełniło się jeszcze, dotyczy przyszłości w Tysiącleciu Chrystusa.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Biblijny.net 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 27
Wysłany: 2014-09-25, 07:42   

Co to znaczy, że nikt nie usłyszy głosu Jezusa? Czy miał być niemy?
Tłumaczy to ten sam fragment: nie będzie się spierał i krzyczał.
Nikt nie słyszał, jak Jezus się spiera i krzyczy - bo nie robił tego...

Jezus nie mówił: "Zobaczcie ludzie, to ja jestem Mesjaszem! Pokażę wam sztuczkę, to uwierzycie! Widzicie chorego - jest chory? Sprtyk... I co? Zdrowy! Widzieliście?! Chory - zdrowy... No i co, kto jest Mistrzem?! Pokazać wam coś jeszcze? To skoczę z dachu świątyni i nic mi się nie stanie... Zaczekajcie!".
Kiedy szatan kusił Jezusa, żeby zrobił coś spektakularnego i w ten sposób pokazał, kim jest, Jezus odmówił. Zamiast tego postępował po prostu zgodnie ze swoim charakterem: pomagał potrzebującym, uzrdawiał chorych, pocieszał smutnych, uczył ludzi o najważniejszych rzeczach. Taki po prostu był, nie robił nic na pokaz., nie krzyczał, nie spierał się, że to On jest Masjaszem. Nie starał się nic udowodnić, po prostu robił to, co było Jego zwyczajem.
Nie chciał, żeby ludzie podziwiali Go jako sztukmistrza. Chciał, żeby ludzie zobaczyli prawdziwe cechy Boga. Kto zobaczył w Jego postępowaniu Boskie cechy, ten wiedział, kim jest Jezus. Ale większość ludzi oczekiwała od obiecanego Mesjasza czegoś zupełnie innego i nie poznali Jezusa.

Źródło: http://www.biblijny.net/b4/004.html
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-09-25, 07:47   

Biblijny.net napisał/a:
Chciał, żeby ludzie zobaczyli prawdziwe cechy Boga. Kto zobaczył w Jego postępowaniu Boskie cechy, ten wiedział, kim jest Jezus. Ale większość ludzi oczekiwała od obiecanego Mesjasza czegoś zupełnie innego i nie poznali Jezusa.


Jezus modlił sie do Ojca:

"Bo słowa, które Mi dałeś, dałem im i oni je przyjęli i naprawdę poznali, że wyszedłem od Ciebie, i uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś." J 17:8 bp


"Tak wypełniły się słowa, które [Jezus] wypowiedział: Nie straciłem nikogo z tych, których Mi dałeś."J 18:9 bp


J 6:45 bgn "Jest napisane w Prorokach: A wszyscy będą wykształceni przez Boga. Zatem każdy, kto usłyszał od Ojca i się nauczył - do mnie przychodzi."

Dlatego rozważamy całe PŚ by nic nie uszło naszej uwadze.


Pozdrawiam :-D
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-09-26, 12:42   

Biblijny.net napisał/a:
Co to znaczy, że nikt nie usłyszy głosu Jezusa? Czy miał być niemy?
Tłumaczy to ten sam fragment: nie będzie się spierał i krzyczał.
Nikt nie słyszał, jak Jezus się spiera i krzyczy - bo nie robił tego...


Czyli głos się wtedy tylko słyszy, jak się krzyczy :?:
Jezus na pewno też nie krzyczał :!: Jak wywracał stoły przekupniów ich wyganiał ze świątyni, to zapewne czynił to szeptem, żeby proroctwo się sprawdziło :-D
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Biblijny.net 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 27
Wysłany: 2014-09-26, 13:37   

RN napisał/a:
Czyli głos się wtedy tylko słyszy, jak się krzyczy :?:
Jezus na pewno też nie krzyczał :!: Jak wywracał stoły przekupniów ich wyganiał ze świątyni, to zapewne czynił to szeptem, żeby proroctwo się sprawdziło :-D


To tak, jakbym powiedział: "Nikt mnie nie usłyszy, jak mówię po niemiecku".
Czy to oznacza, że nikt nigdy nie usłyszy mojego głosu, czy że nikt mnie nie usłyszy, jak mówię po niemiecku?

To samo proroctwo, które mówiło o braku głosu, przepowiadało, że będzie ogłaszał prawo. Czy Izajasz pokusiłby się aż o taką niekonsekwencję?

Zauważmy też, że to proroctwo zostało napisane zgodnie z zasadami starożytnej poezji hebrajskiej, w której poszczególne myśli były duplikowane i łączone ze sobą w taki sposób, żeby się nawzajem uzupełniały i wyjaśniały.
Według tych zasad mógłbym powiedzieć:
1a) Ten stół jest bardzo szeroki
1b) i niezwykle rozległy jest jego blat."
Te dwie frazy uzupełniają się - jedna mówi o stole, a druga o jego blacie, jedna o szerokości, a druga ogólnie o rozległości. Razem podają pełną informację.

Zobaczmy to na tekście z Izajasza:
1a) Oto sługa mój, którego popieram,
1b) mój wybrany, którego ukochała moja dusza.
2) Natchnąłem go moim duchem, aby nadał narodom prawo.
3a) Nie będzie krzyczał ani wołał,
3b) ani nie wyda na zewnątrz swojego głosu.
4a) Trzciny nadłamanej nie dołamie
4b) ani knota gasnącego nie dogasi,
5a) ludom ogłosi prawo.
6a) Nie upadnie na duchu
6b) ani się nie złamie,
5b) dopóki nie utrwali prawa na ziemi;
7) jego nauki wyczekują wyspy.
Informacja o nie wydawaniu głosu jest uzupełniana, wyjaśniana przez stwierdzenie, że nie będzie krzyczał, ani wołał. Przy czym znaczenie tych dwóch słów w języku hebrajskim jest dość wieloznaczne, stąd polskie tłumaczenia oddają je różnie: krzyczał i spierał się, wołał i wywyższał się, wołał i podnosił głosu... Ogólnie myśl o tym, że nie da się słyszeć Jego głosu jest wyjaśniona przez to, że nie będzie hałaśliwym krzykaczem, który próbowałby zakrzyczeć swoich przeciwników i w ten sposób zmusić ich do uznania Go.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-09-26, 15:46   

Biblijny.net napisał/a:
1a) Oto sługa mój, którego popieram,
1b) mój wybrany, którego ukochała moja dusza.
2) Natchnąłem go moim duchem, aby nadał narodom prawo
.



Ps 2:1 bt "Dlaczego narody się buntują, czemu ludy knują daremne zamysły?"

Ps 2:8 bt "Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo i w Twoje posiadanie krańce ziemi."

Ps 9:18 bt "Jod Niechaj występni odejdą precz do Szeolu, wszystkie narody, co zapomniały o Bogu."

Ps 49:2 bg "Słuchajcie tego wszystkie narody; bierzcie to w uszy wszyscy mieszkający na okręgu ziemi!"

Ps 62:9 bg "Ufajcież w nim na każdy czas, o narody! Wylewajcie przed obliczem jego serca wasze: Bóg jest ucieczką naszą.

Ps 67:6 bg "Będą cię wysławiać narody, o Boże! Będą cię wysławiać wszyscy ludzie."

Ps 77:15 bg "Tyś jest Bóg,który czynisz cuda; podałeś do znajomości między narody moc twoję."

Ps 98:9 bg "Przed Panem, bo idzie sądzić ziemię. On będzie sądził okrąg świata w sprawiedliwości, i narody w prawości."


Wj 5:2 nbg-pl "A faraon powiedział: Kim jest WIEKUISTY, abym posłuchał jego głosu oraz uwolnił Israela? Nie znam WIEKUISTEGO, a Israela nie uwolnię."

Narody wiedziały kto jest Bogiem ale buntowały się i nie chciały oddawać chwały prawdziwemu Bogu. A Izrael, który miał doprowadzić narody do wiary w jedynego Boga sam pobłądził. Dobrze ,że Bóg zostawił sobie świętą resztę, która nigdy nie zgięła kolan przed Baalem.

1Krl 19:18 nbg-pl "Zachowam w Israelu tylko siedem tysięcy dusz; wszystkie kolana, które nigdy się nie ugięły przed Baalem oraz wszystkie usta, które go nie całowały."


Rz 11:4 bgn "Ale co mu mówi Boska wypowiedź: Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolana dla Baala."
Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-09-26, 17:42   

Biblijny.net napisał/a:


To tak, jakbym powiedział: "Nikt mnie nie usłyszy, jak mówię po niemiecku".
Czy to oznacza, że nikt nigdy nie usłyszy mojego głosu, czy że nikt mnie nie usłyszy, jak mówię po niemiecku?



W przytoczonym przez Ciebie przykładzie wcale nie chodzi o słyszenie.
Jak będziesz mówił po niemiecku, a nawet po chińsku, to wszyscy, którzy nie będą mieli wady słuchu, usłyszą Ciebie.
Słyszeć będą, tylko co najwyżej niezrozumieją co mówisz.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-08-27, 22:44   

Krystian napisał/a:
Biblia to Słowo Boga Prawdziwego


No, ale którego Boga Prawdziwego :?:
Zarówno Jahwe, jak i Jezus nazwani są w Biblii Bogami Prawdziwymi.
Dla wyznawców Trójcy nie jest to problemem, bo i tak te postacie stanowią dla Nich jedno. Ty jednak wyznawcą Trójcy nie jesteś ( chociaż mogę się mylić ) i w związku z tym jak to wytłumaczysz :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2015-08-28, 04:35   

RN napisał/a:
Krystian napisał/a:
Biblia to Słowo Boga Prawdziwego


No, ale którego Boga Prawdziwego :?:
Zarówno Jahwe, jak i Jezus nazwani są w Biblii Bogami Prawdziwymi.
Dla wyznawców Trójcy nie jest to problemem, bo i tak te postacie stanowią dla Nich jedno. Ty jednak wyznawcą Trójcy nie jesteś ( chociaż mogę się mylić ) i w związku z tym jak to wytłumaczysz :?:


Trójca to bzdura..Setki wersetów ja obalają..Trzeba tylko myśleć bez obciążenia dogmatami..

Powt.Pr. 6:4

„Słuchaj, Izraelu! Jahwe, nasz Bóg, jest jedynym Bogiem”


Marka 12;29

Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden.


http://blog.antytrynitarianie.pl/

1 Tym 2:5

Tekst grecki (Textus receptus):
εις γαρ θεος εις και μεσιτης θεου και ανθρωπων ανθρωπος χριστος ιησους
Biblia Warszawska:
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
Biblia Tysiąclecia:
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
Biblia Gdańska:
Boć jeden jest Bóg, jeden także pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek Chrystus Jezus.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-08-28, 08:01   

RN napisał/a:
którego Boga Prawdziwego :?:


Biblia nazywa bogami tych .do których skierowano słowo Boże .Psalm 82

Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (35) Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić (36) to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? Jan 10

Bóg Najwyższy jest jeden.

Łk 1:32 bw "Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida."

Prawdziwym Bogiem jest Ten, którego Synem jest Jezus Chrystus.

J 17:3 nbg-pl "A takim jest życie wieczne, by poznawali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga oraz tego, którego wysłałeś, Jezusa Chrystusa."

1J 5:20 nwt-pl "My zaś wiemy, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, żebyśmy mogli poznać prawdziwego. I jesteśmy w jedności z tym prawdziwym poprzez jego Syna, Jezusa Chrystusa.

Jezus powiedział,że Jego Bóg i Ojciec jest Duchem i trzeba Mu cześć oddawać w duchu i w prawdzie.
Mesjasz to człowiek, w którym zamieszkała pełnia ducha Bożego na sposób ciała. Chrystus oznacza Namaszczony przez Boga.Jest doskonałym obrazem niewidzialnego i jedynie nieśmiertelnego Boga.

1Tm 6:16 bp "Tylko On jeden jest nieśmiertelny i mieszka w niedostępnej światłości, nikt z ludzi Go nie widział i widzieć nie może. Jemu cześć i moc wiekuista. Amen."

Gdy Jezus umarł , Bóg wskrzesił Go z martwych.

Dz 2:32 nbg-pl "Tego Jezusa wskrzesił Bóg, czego my wszyscy jesteśmy świadkami."

Jezus nigdy nie chciał , tak jak Szatan, być równym Bogu, dlatego Bóg wywyższył Go



Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11