Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela powinna nazywać się sobotą.
Autor Wiadomość
Jamsen 
stojący na straży


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 985
Wysłany: 2008-02-05, 07:33   

Miriam napisał/a:
Ale każdy z nas ma obowiązki, z których musi się wywiązać.

Tylko, że najważniejszym obowiązkiem jest służenie Bogu.
Nie tylko w jeden dzień tygodnia, ale codziennie.

Tak więc parafrazując słowa Jezusa z Mateusza 23:23
Cytat:
Tamto (służyć Bogu) należy czynić, tego (pozostałych obowiązków) jednak nie lekceważyć.
 
 
Jamsen 
stojący na straży


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 985
Wysłany: 2008-02-05, 07:44   

Maja. napisał/a:
Bóg postanowił, aby przestrzeganie soboty wyróżniało ich, jako Jego wyznawców. - Ez. 20:12. i 20 w.

"Wyróżniało ich", czyli kogo?

Pismo Święte wyjaśnia:
Powtórzonego Prawa 5:1-3
Cytat:
1 I Mojżesz, zwoławszy cały Izrael, zaczął do nich mówić: „Słuchaj, Izraelu, przepisów i sądowniczych rozstrzygnięć, które dzisiaj mówię do waszych uszu, i uczcie się ich oraz starannie je spełniajcie.
2 Jehowa, nasz Bóg, zawarł z nami przymierze na Horebie.
3 Nie z naszymi praojcami zawarł Jehowa to przymierze, lecz z nami, z nami wszystkimi, którzy tu dziś żywi jesteśmy.

A więc to Przymierze Prawa miało wyróżniać Izraelitów.
Chrześcijan miało wyróżniać coś innego.
Jana 13:34,35
Cytat:
34 Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się wzajemnie.
35 Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość”.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-02-05, 08:37   

Jamsen napisał/a:
EMET napisał/a:
Ponadto: ktoś ustawiony życiowo i 'nie łykający śliny', jak ja to mówię, może dawać innemu 'dobre rady', ale spróbować znaleźć się na tegoż miejscu, to "inna inszość", zgodnie z Jakuba 2:14 - 17 [w. w. 15 i 16].

Mieszkam katem na poddaszu.
Nie muszę płacić za mieszkanie i to jest plus.
Ale pracuję na pół etatu i zarabiam 400 -450 zł.
Jestem na każdym zebraniu!



EMET:
No dobrze, jeśli już wgląd w Twą prywatność.

Jednak, jeśli się ma rodzinę...

Dochodzą też kwestie nie tylko tzw. 'wegetowania', ale posiadania chociaż jakichkolwiek oszczędności czy też - co zrazu, jeśli jest się dosyć odległym od emerytury - wypracowywania jako takiego zabezpieczenia na starość.
Na czyimś 'garnuszku' być - to raczej dyskomfort.

Ale: to tyko takie moje refleksje. Pismo mówi, że "każdy swój ciężar poniesie" [do Galacjan 6:5].



Stephanos, ps. EMET
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2008-02-05, 21:11   

Napisałam:
Cytat:
Toteż nie jest to moja nauka, ale nauka naszego Boga.
Stosuj się więc do Jego nauk, aby się na Ciebie nie rozgniewał

Kato odpisał:
Cytat:
Zapomniałaś pogrozić palcem.

Pan Jezus powiedział:
"A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata,
ale świat zbawić. Kto mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem,
sądzić go będzie w dniu ostatecznym."
- Ew. Jana 12:47-48.
Kato, co odpowiesz, jeśli Bóg zapyta Ciebie, "dlaczego nie stosowałeś się do Moich nauk?"

Każdy, kto chce być w Bożym Królestwie, musi być posłuszny naszemu Zbawicielowi, gdyż On jest Głową Kościoła.
On podzielił tych, którzy słuchają Słowa Bożego na osoby mądre i osoby głupie.
Czy wiesz dlaczego taki podział Chrystus uczynił? :roll:

Pan Jezus mówi, że osoby mądre słuchają i stosują się do Jego nauk, natomiast osoby głupie słuchają Jego słów,
ale nie wykonują ich.
- Ew. Mat. 7:24-29.

Kato, a Ty w której grupie osób jesteś :?: :mysli:


Cytat:
Po czym poznać sekciarza? STRASZY.

W sektach mają swojego "guru", któremu są ślepo posłuszni, a niektórzy mówią o nim, że jest głową ich Kościoła

W sektach nie stosują się do wszystkich przykazań Dekalogu biblijnego, bo nie święcą soboty, siódmego dnia tygodnia,
tak jak Bóg nakazał, lecz święcą pierwszy dzień tygodnia - niedzielę, lub inny, byle tylko nie być posłusznym Bogu

Nie przestrzegają również II przykazania Bożego, które zabrana czynienia obrazów i rzeźb, i oddawania im pokłonu i czci
Ponadto, człowieka śmiertelnego nazwali 'Ojcem Świętym' a przecież jest to inna nazwa dla naszego Boga , etc. etc.

Kato, czy teraz widzisz jak wygląda sekta :?: :mysli:

 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2008-02-05, 22:21   

Napisałam:
Cytat:
Bóg postanowił, aby przestrzeganie soboty wyróżniało ich, jako Jego wyznawców. - Ez. 20:12. i 20 w.

Jamsen odpisał:
Cytat:
"Wyróżniało ich", czyli kogo?

Jak to kogo, lud Boży

Pan Jezus powiedział:
„Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą,
i będzie jedna owczarnia i jeden Pasterz.”
- Ew. Jana 10:16.

Owczarnia jest tylko jedna, dlatego wszyscy przeznaczeni do życia wiecznego, będą uczniami naszego Zbawiciela,
i będą stosowali się do Jego nauk



A Pan Jezus mówi:
"... Jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań" - Ew. Mat. 19:17.


Jamsenie, jak rozumiesz słowa:
"Gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają usprawiedliwieni będą."
- Rzym. 2:13. :?: :mysli:

"Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy." - Rzym. 3:31.

"Bo ci, którzy bez zakonu zgrzeszyli, bez zakonu też poginą..." - Rzym. 2:12.

W Jerem. 31:33 czytamy:
"...Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą Moim ludem."

Po co Bóg składa Swój zakon w naszym wnętrzu i wypisuje go na naszym sercu?
Czy nie po to, abyśmy się do niego stosowali

Gdy osoba wierząca odczuwa jakąś wrogość lub niechęć do przestrzegania Bożych przykazań, to oznacza,
że wciąż żyje według ciała, a powinna żyć według Ducha
- Rzym. 8:4-8.

A "...według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym." - Rzym. 7:22.

No to jak myślisz Jamsenie, czy mamy przestrzegać wszystkich przykazań Dekalogu biblijnego, czy nie?

 
 
kato

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 472
Wysłany: 2008-02-06, 08:13   

Maja. napisał/a:

Kato, a Ty w której grupie osób jesteś


Jestem tutejszy.


Maja. napisał/a:
Kato, co odpowiesz, jeśli Bóg zapyta Ciebie


Jak mnie zapyta, to i tak ci nie powiem, bo niby dlaczego? relacje z Bogiem są intymne.

Maja. napisał/a:
Kato, czy teraz widzisz jak wygląda sekta


Od jakiegoś czasu na tym czacie "dyskutuję" z sekciarą, która zamyka swojego boga w jakimś biurze. Straszy tymże bogiem innych, którzy jakoś nie lubią urzędasów. Tak. Wiem co to sekta. To ciasny umysł, który nie dopuszcza, że ktoś inny może mieć swoje zdanie. Sekciarz jest święcie przekonany, że tylko on ma racje, to jemu Bóg dał prawo oznajmiania jego woli. Sekciarz, jak ci Żydzi upominający Jezusa, że jego uczniowie w szabas leczą, będą latami roztrząsać przecinki i średniki w "świętych" tekstach. Sekciarz jest zapatrzony w przeszłość. Najlepiej tę najbardziej oddalona i niejasną. Sekciarz nie znosi słowa "reforma", bo to zmusiłoby go do zaakceptowania, że życie nie dzieli się na czarne/białe, na "tak-tak/nie-nie". Bo jak "osiodłać" miliony kolorów?
Zdecydowanie wiem, co to sekta.
 
 
Jamsen 
stojący na straży


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 985
Wysłany: 2008-02-06, 08:18   

Maja. napisał/a:
Jak to kogo, lud Boży

Ja już wyżej sprecyzowałem biblijnie, jaki lud Bozy.
Czytasz ty cokolwiek?
 
 
Jamsen 
stojący na straży


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 985
Wysłany: 2008-02-06, 08:20   

Maja. napisał/a:
[b]Owczarnia jest tylko jedna, dlatego wszyscy przeznaczeni do życia wiecznego, będą uczniami naszego Zbawiciela

Jaka religia jest tą owczarnią?
Nie pisz, jaka nie jest.
Napisz, jaka jest.
 
 
Jamsen 
stojący na straży


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 985
Wysłany: 2008-02-06, 08:24   

Maja. napisał/a:
Jamsenie, jak rozumiesz słowa:
"Gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają usprawiedliwieni będą."
- Rzym. 2:13.

Potrzebuję od ciebie więcej szczegółów.
Czy zakon, o którym tu pisze Paweł, to:
1. Dziesięć Przykazań?
2. Całe Prawo Mojżeszowe?
3. Czy Prawo Boże przekazane przez Chrystusa?

Odpowiedź swoja poprzyj Biblią, a ja wtedy napiszę, jak rozumiem Rzymian 2:13 (a w zasadzie, jak Biblia go tłumaczy).
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2008-02-07, 00:55   


Jamsen napisał: -

Cytat:
Tylko, że najważniejszym obowiązkiem jest służenie Bogu.
Nie tylko w jeden dzień tygodnia, ale codziennie.

Tak więc parafrazując słowa Jezusa z Mateusza 23:23
Tamto (służyć Bogu) należy czynić, tego (pozostałych obowiązków) jednak nie lekceważyć.

Oczywiście, że codziennie mamy służyć Boga Ojcu, ale nie zapominaj, że każdy z nas ma też pewne obowiązki, które
musi wykonać. Natomiast w szabat (w sobotę), mamy odpocząć od wszelkiej pracy. Gdyż ten dzień jest święty.

 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-02-07, 01:09   

Cytat:
mamy odpocząć od wszelkiej pracy

A co nazywasz 'wszelką pracą'? Gotowanie? Zamiatanie? Starcie ze stołu okruchów po jedzeniu? Mycie naczyń? Ścielenie łóżka? Ustawienie krzeseł bo przyjdą współwyznawcy? Nalewanie płynów do szklanek aby coś wypić? A zimą... dokładanie do pieca? Jak 'wszelka praca', to wszelka, nie...?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Jamsen 
stojący na straży


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 985
Wysłany: 2008-02-07, 02:02   

Miriam napisał/a:
Obrazek
Jamsen napisał: -

Cytat:
Tylko, że najważniejszym obowiązkiem jest służenie Bogu.
Nie tylko w jeden dzień tygodnia, ale codziennie.

Tak więc parafrazując słowa Jezusa z Mateusza 23:23
Tamto (służyć Bogu) należy czynić, tego (pozostałych obowiązków) jednak nie lekceważyć.

Oczywiście, że codziennie mamy służyć Boga Ojcu, ale nie zapominaj, że każdy z nas ma też pewne obowiązki, które
musi wykonać. Natomiast w szabat (w sobotę), mamy odpocząć od wszelkiej pracy. Gdyż ten dzień jest święty.

Odpowiedź taka sama, jak post, który skomentowałaś.
Przeczytaj jeszcze raz.
Podkreśliłem to, co najważniejsze.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2008-02-07, 02:06   

Jamsen:
Cytat:
Ja już wyżej sprecyzowałem biblijnie, jaki lud Bozy.
Czytasz ty cokolwiek?

Jamsenie, przecież odpisałam Ci:
Cytat:
Jak to kogo, lud Boży

Pan Jezus powiedział:
„Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą,
i będzie jedna owczarnia i jeden Pasterz.”
- Ew. Jana 10:16.

Owczarnia jest tylko jedna, dlatego wszyscy przeznaczeni do życia wiecznego, będą uczniami naszego Zbawiciela, i będą stosowali się do Jego nauk

Księdze Jeremiasza 31:31-34 czytamy:
"Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. Nie takie przymierze,
jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze
oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan – Lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą Moim ludem".


Bóg zawierając z nami Nowe Przymierze, składa swój zakon w naszym wnętrzu i wypisuje go na naszym sercu, właśnie dlatego, że jesteśmy Jego ludem.

W Liście do Rzym. 2:28-29 pisze:
"Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele,
ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu,
a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga."


Bóg daje nam swojego Ducha i wówczas postępujemy według Jego przykazań i Jego praw.
"Mojego Ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według Moich przykazań, Moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je". Ez - 36:27.

Czy teraz już rozumiesz, że jeśli ktoś jest dzieckiem Bożym, to postępuje według Bożych przykazań i Bożych praw.

Dlatego powtórzę jeszcze raz za apostołem Pawłem:
„Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę, wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy”. - List do Rzym. 3:31.


Apostoł Paweł podkreśla:
"Bo według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym." - Rzym. 7:22.

Jamsenie, jeśli przez wiarę zakon utwierdzamy, to chyba nie masz wątpliwości, że powinniśmy święcić sobotę?

 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2008-02-07, 02:38   

Jamsen:
Cytat:
Jaka religia jest tą owczarnią?
Nie pisz, jaka nie jest.
Napisz, jaka jest.

Owczarnią jest Kościół Boży.
Pismo Święte ukazuje prawdziwy Kościół jako Ciało Chrystusa - 1 Kor. 12:27.

„…my wszyscy jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich” - Rzym. 12:5.
"Wy zaś jesteście ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami" - 1 Kor. 12:27., zob. 1 Kor. 6:15.

Ten Kościół to chrześcijanie.
W Antiochii nazwano po raz pierwszy uczniów chrześcijanami. - Dz. Ap. 11:26.

Słowo "Chrześcijanie" w języku greckim, w którym po raz pierwszy go użyto, odnosi się do słowa Chrystus - co po grecku znaczy „namaszczony” i odpowiada żydowskiemu terminowi „Mesjasz”. Chrześcijanie więc to „uczniowie Mesjasza”.

Uczniowie Mesjasza, są posłuszni naszemu Zbawicielowi

Jamsenie, czy należysz do tego Kościoła :?: :mysli:

 
 
Jamsen 
stojący na straży


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 985
Wysłany: 2008-02-07, 17:08   

Maja. napisał/a:
Jamsenie, czy należysz do tego Kościoła :?

Czy należę do zboru, którego głową jest Jezus?
Tak! Jak najbardziej! :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11