Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
katolicy sprawiają że ludzie tracą wiare w Boga
Autor Wiadomość
nobody

Wysłany: 2014-10-14, 23:26   

Listek napisał/a:
Prawda w oczy kole !

http://opolczykpl.wordpre...zm-co-je-laczy/

Pozdrawiam

czyli Hitler był katolikiem , no to katolicy mają chyba kolejnego pośrednika

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-10-14, 23:48   

Eliot napisał/a:
KobietaZMagdali napisał/a:
Anna01 napisał/a:
JFS A o co chodzi w zamordowaniu 800 dzieci ??? Bo ja bladego pojęcia nie mam !!!
KK sam obala swój "rząd duchowy" zachowaniem "pasterzy" , że jego instytucja pochodzi bezpośrednio od Jezusa !

Również nie mam pojęcia. Tak samo jak nie mam pojęcia dlaczego dzisiaj w Nigerii setki dzieci są torturowane i mordowane przez pseudopastrów różnych denominacji a w najlepszym wypadku porzucane z powodu oskarżenia ich o czary, nie wiem dlaczego na Ukrainie wywołano Wielki głód, dlaczego w Australii odbierano aborygenom dzieci z mieszanych związków i umieszcza u dziwnych placówkach gdzie często były krzywdzone, a białe dzieci nieślubne oddawano do adopcji. Nie wiem dlaczego w Kanadzie stosowano wobec dzieci Indian te same praktyki i nie wiem dlaczego król Belgii zrobił sobie z Kongo prywatny "raj" niewolniczy wyniszczając połowę kraju. I nie wiem dlaczego pobożni ludzie ludzie, oczytani w Biblii ogłaszają się nowymi mesjaszami, tworzą sekty i nakłaniają wyznawców do zbiorowych samobójstw. I nie wiem co jest bardziej przerażające, czy że takie zdarzenia miały w ogóle miejsce czy, że ludzie ich się dopuszczający w ponad połowie przypadków myśleli, że wzorują się na Biblii?

Wg mnie bardziej przerażające jest to, że takie zdarzenia miały miejsce.

A tak przy okazji - spróbujmy przyznać rację faktom. "Pochówek" tych 800 dzieci świadczy, że zostały pozbawione życia przez "siostry miłosierdzia". To chyba fakt. Moim zdaniem jedyną rozsądną reakcją na to jest wyrażenie ubolewania, że doszło do czegoś tak makabrycznego w łonie KK. Nie ma na to żadnego usprawiedliwienia. Mam nadzieję, że nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Ozywiście fakt ten rzuca cień na całą instytucję KK, bo to w jej obrębie doszło do tak nieprawdopodobnej patologii.
Z drugiej strony nie można twierdzić, że KK ma na celu takie działanie. Dziwić się jedynie można, skąd "siostry" na taki pomysł wpadły?!
Szok!

Obejrzałem linkowany materiał i nie usłyszałem w nim tego co pisze Anna o
Cytat:
zamordowaniu 800 dzieci

skąd masz ta informacje?
czy śledztwo się skończyła?, czytałaś coś więcej?
bo w filmie ja nie usłyszałem niczego o zamordowaniu - usłyszałem, że dzieci "zmarły z głodu i chorób" . Mówimy o I połowie XX wieku. Głód po I i II wojnie światowej był zjawiskiem ogólnoeuropejskim.
Eliot pisze już rozsądniej:
Cytat:
"Pochówek" tych 800 dzieci świadczy, że zostały pozbawione życia przez "siostry miłosierdzia". To chyba fakt.

Kościół Irlandii i Przełożona sióstr - nie tylko przeprosili, ale i zadeklarowali pełną współprace w wyjaśnieniu sprawy. Zadziwia mnie współczesna łatwość osądzania - zanim sprawa zostanie wyjaśnia - to takie niebiblijne.
Ja z potępianiem wstrzymam się do wyjaśnienia sprawy

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-15, 17:28   

nobody napisał/a:
Listek napisał/a:
Prawda w oczy kole !

Pozdrawiam

Cała armia Hitlera to katolicy w której byli kapelani katoliccy tak ja dziś w Polsce !!!
Tylko armia LWP nie była armią katolicką a każda armia katolicka podlega papieżowi dlatego Anders musiał iść walczyć tak gdzie były interesy papieskie a nie własnego kraju !! Dlatego w historycznych książkach nigdy nie pisali jaką rolę w wojnach odgrywali biskupi kk , dopiero teraz jest to odkrywane !! Bo nadszedł czas prawdy !! Odkąd powstało mocarstwo rzymskie pisane książki były cenzurowane a prawda była zakłamywana . Każdy mord który był nie wyjaśniony to dlatego że obciążał papieży i biskupów .
Łk 12:3 nwt-pl "To zatem, co mówicie w ciemności, będzie słyszane w świetle, a co szepczecie w swych pokojach, będzie głoszone z dachów domów."
I dziś jest ten czas aby mówić oficjalnie o barbarzyństwie kościoła katolickiego i jego organizacji . Dlatego od 6 lat o tym mówię i zakładałem takie tematy jak " największy system zbrodniczy w dziejach świat " ->> kościół katolicki<< czy "świat w mocy niegodziwca"

Dezerter 

Wysłany: 2014-10-15, 23:11   

janwisniewski68 napisał/a:
Cała armia Hitlera to katolicy
każda armia katolicka podlega papieżowi dlatego Anders musiał iść walczyć tak gdzie były interesy papieskie a nie własnego kraju !!

Każdy mord który był nie wyjaśniony to dlatego że obciążał papieży i biskupów .

ręce opadają :-(
ja nawet nie wiem co ci Janie napisać :-?
Bardzo i szczerze Ci współczuję - pisze to całkowicie poważnie i szczerze
ktoś ci wyrządził wielką krzywdę :-(
Niech Ci Bóg błogosławi i uwolni od tego brzemienia
pozwól , że pomodlę się w twojej intencji i zapewniam, że będzie to modlitwa bezpośrednio do Boga Najwyższego przez Jezusa Chrystusa o uwolnienie od nienawiści
amen
i niech w twoim duchu/duszy zapanuje
szalom

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-16, 17:32   

Dezerter napisał/a:
każda armia katolicka podlega papieżowi dlatego Anders musiał iść walczyć tak gdzie były interesy papieskie a nie własnego kraju !!

pozwól , że pomodlę się w twojej intencji i zapewniam, że będzie to modlitwa bezpośrednio do Boga Najwyższego przez Jezusa Chrystusa o uwolnienie od nienawiści
amen
szalom

Kiedy na internecie napisałem że Bóg unicestwi armię USA i dywizje wielonarodowe ,
to za jakieś dwa tygodnie papież krzyczał w Watykanie " Nie wierzcie że Bóg ma jakieś armie przeciwko dywizjom !! Nie wiem czy dokładnie tak ale coś koło tego .
Po jego wystąpieniu napisałem "Ten co mówi prawdę pochodzi od Boga ,Ten co kłamie pochodzi od diabła !!! I tym sposobem dowiecie się kto jest kto !!! Reszta jest kwestią czasu !!! Przekonacie się na własne oczy i uszy kto mówił prawdę a kto kłamał !!

Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Wysłany: 2014-10-19, 22:43   

Kiedy na internecie napisałem że Bóg unicestwi armię USA i dywizje wielonarodowe ,
to za jakieś dwa tygodnie papież krzyczał w Watykanie " Nie wierzcie że Bóg ma jakieś armie przeciwko dywizjom !! Nie wiem czy dokładnie tak ale coś koło tego .
Po jego wystąpieniu napisałem "Ten co mówi prawdę pochodzi od Boga ,Ten co kłamie pochodzi od diabła !!! I tym sposobem dowiecie się kto jest kto !!! Reszta jest kwestią czasu !!! Przekonacie się na własne oczy i uszy kto mówił prawdę a kto kłamał !!

Twoim wizjom przeciwstawię fragment z Księgi Micheasza 5:4, opisujący wojnę czasów ostatecznych:

Cytat:
A Ten będzie pokojem.
Jeśli Asyria wtargnie do naszego kraju,
jeśli stąpać będzie po naszych pałacach,
wzbudzimy przeciw niej siedmiu pasterzy
i ośmiu książąt ludu.

Jest to opis wielonarodowej koalicji przeciw Asyryjczykowi/Antychrystowi.

Pzdr

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-20, 10:38   

Maximus Minimus napisał/a:

Twoim wizjom przeciwstawię fragment z Księgi Micheasza 5:4, opisujący wojnę czasów ostatecznych:

Cytat:
A Ten będzie pokojem.
Jeśli Asyria wtargnie do naszego kraju,
jeśli stąpać będzie po naszych pałacach,
wzbudzimy przeciw niej siedmiu pasterzy
i ośmiu książąt ludu.

Jest to opis wielonarodowej koalicji przeciw Asyryjczykowi/Antychrystowi.

Pzdr

Zostaje przy tym co napisałem Asyryjczyk już został ukarany Husajn !!!

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-20, 12:11   

Dezerter napisał/a:

amen
szalom

Czyli będziesz się modlić abym został wyzwolony od tego czego niewolnikiem nie jestem !!!
Nie jestem człowiekiem nienawistnym .Nie ma na ziemi ludzi których bym nienawidził !!

Listek 

Wysłany: 2014-10-22, 11:41   

Nie ma na ziemi ludzi których bym nienawidził !

Oczywiście.
Mamy nienawidzieć zła, czyli żyć w bojaźni Bożej.

Am 5:15 "Starajcie się zła nienawidzieć, a miłować dobro, a gdy sądzić będziecie, usiłujcie być prawi, to może Pan i Bóg Zastępów okaże swoją łaskawość

Prz 8:13 "Bojaźń Pańska to zła nienawidzić. Pychy, wyniosłości, złych dróg, przewrotnych ust nienawidzę."

Pozdrawiam

Dezerter 

Wysłany: 2014-10-25, 20:29   

nobody napisał/a:
Listek napisał/a:
Prawda w oczy kole !

Pozdrawiam

Cała armia Hitlera to katolicy w której byli kapelani katoliccy tak ja dziś w Polsce !!!

Takie zdanie znalazłem w wypowiedzi żyda mesjańskiego z Izraela:
Cytat:
Niemcy byli tzw. chrześcijanami; w niedzielę szli do kościoła. Kiedy żołnierze Wermachtu i nazistowscy oficerowie wstawali z rana ze swoich łóżek, zanim wyszli wypełnić swoją misję byli błogosławieni przez kapelana obozu koncentracyjnego, który był luteraninem, ewangelickim pastorem!

http://www.ekumenizm.pl/c...08121643644.htm

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2014-10-25, 20:53   

Cytat:
Nie jestem człowiekiem nienawistnym .Nie ma na ziemi ludzi których bym nienawidził

Wszyscy widzimy,ze nie jesteś.
I dlatego zwracam ci uwagę, bo przekraczasz regulamin forum, nie pomawiamy nikogo i piszemy kulturalnie. nike

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-25, 22:29   

nike napisał/a:
Cytat:
Nie jestem człowiekiem nienawistnym .Nie ma na ziemi ludzi których bym nienawidził

Wszyscy widzimy,ze nie jesteś.
I dlatego zwracam ci uwagę, bo przekraczasz regulamin forum, nie pomawiamy nikogo i piszemy kulturalnie. nike

Dla was jest ważniejszy regulamin ,który sami napisaliście jak Prawda !! która pochodzi od Boga !!

Wnikliwy

Wysłany: 2014-10-25, 22:37   

Jan - tobie się wydaje, że prorok nie powinien mieć trochę taktu. Mógłbyś ubrać w słowa to co wychodzi ci z ust jako " syk " :-D

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-25, 22:46   

Wnikliwy napisał/a:
Jan - tobie się wydaje, że prorok nie powinien mieć trochę taktu. Mógłbyś ubrać w słowa to co wychodzi ci z ust jako " syk " :-D

Prorok mówi !!!

) A gdy nastało południe, Eliasz zaczął drwić z nich, mówiąc: Wołajcie głośniej, wszak jest bogiem, ale może się zamyślił lub jest czym innym zajęty, lub może udał się w drogę, albo może śpi? Niech się więc obudzi!

Iz 56:11 bp "A są to psy żarłoczne i nienasycone. I tacy są pasterzami - niezdolni [niczego] pojąć. Wszyscy na własne kierują się drogi, każdy za własną goni korzyścią:"

Jezus mówi:
) a była to poganka, Syrofenicjanka rodem, i prosiła Go, żeby złego ducha wyrzucił z jej córki. (27) Odrzekł jej: Pozwól wpierw nasycić się dzieciom; bo niedobrze jest zabrać chleb dzieciom, a rzucić psom.

Mt 12:34 br "Plemię żmijowe! Jakże wy możecie powiedzieć coś dobrego, skoro jesteście złymi? Przecież to z obfitości serca usta mówią."

Mt 23:33 br "Węże, plemię żmijowe! Jakże wy będziecie mogli uniknąć potępienia piekielnego?"

Łk 3:7 br "A do tłumów, które przyszły, by przyjąć chrzest od niego, wołał: Plemię żmijowe, kto wam powiedział, że zdołacie uniknąć zbliżającego się gniewu?"

Dajcie bana dla Jezusa i Izajasza za nazywanie ludzi psami [porównuje do psów] i plemieniem żmijowym !!
Ostatnio zmieniony przez janwisniewski68 2014-10-25, 23:16, w całości zmieniany 5 razy  

Listek 

Wysłany: 2014-10-25, 22:51   

Wnikliwy napisał/a:
prorok nie powinien mieć trochę taktu.
:?:

Prorok zawsze mówi ostro ,a człowiek lubi treści ,które łechczą jego ucho.

Pozdrawiam :-D

Odpowiedz do tematu