Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KOBIETA - "PUCH MARNY" ???
Autor Wiadomość
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-30, 02:33   

I tak dojechaliśmy do 80 strony najbezsensowniejszego wątku
na forum osiągając przy tym kolejny szczyt bezmyślności Aty. :->
Nie wiem tylko, czy to powód do radości czy płaczu... :roll:



ata333 napisał/a:
we Francji wyszla juz troche temu ustawa zabraniajaca takiego ponizania kobiet..
nie moga tak "przystrojone" przez ich "wladcow" pokazywac sie w miejscach publicznych.. ;-)


 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-11-30, 03:30   

Rethel napisał/a:
I tak dojenie ja chaliśmy do 80 strony najbezsensowniejszego wątku
na forum osiągając przy tym kolejny szczyt bezmyślności Aty.
Nie wiem tylko, czy to powód do radości czy płaczu...


Rethelku przeciez dobrze wiesz.. (wiec nie wiem po co te zlosliwosci)..ze to nie moj watek...

nie ja zaczelam temat.. ;-)

ale ciesze sie..ze powstal.. bo jest tutaj bardzo.. bardzo duzo cennych komentarzy.. co dojrzalszych panow i pan ;-)

zainteresowanie tez duze.. a widac to wlasnie po ilosci stron.. ;-)

osobiscie mam zamiar otworzyc jeszcze jeden watek.. o podobnym temacie.. bo wyraznie widze,, ze niektorym panom.. bardzo to wciaz potrzebne.. ;-)

tymbardziej potzrebna jest wiedza na temat ponizajacego kobiety wymogu noszenia burek i nikabow.. w islamie..
to bardzo ciekawe tematy.. a nie kazdy zdaje sobie sprawe.. co naprawde sie za tym kryje..

ale pisalam juz o tym skrotowo.. temat chce jeszcze rozwinac.. ;-)

dobrej nocy.. mykam spac.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-11-30, 12:13   

Rethel napisał/a:
I znowu czytasz wybiórczo, to co ci Szadowia podsunie...
Rebeka Betuelówna zapewne tez była prostytutką gdy twarz przed Izaakiem zakrywała... :roll:


Rebeka zasłoniła twarz tylko i wyłącznie dlatego, że wychodziła za mąż za Izaaka. Nie zasłaniała twarzy wcześniej, gdy rozmawiała z obcymi mężczyznami, takimi jak słudzy Abrahama. Nie zasłaniała też później, dlatego jej uroda wzbudziła zainteresowanie Abimelaka.

Zasłoniła twarz dopiero, gdy dowiedziała się, że ten mężczyzna który nadchodzi, to jej (przyszły) mąż. Werset Rodz 24: 64-65 opisuje początek zaślubin (drugi etap, czyli chuppah). Możesz sobie trochę o tym poczytać TUTAJ

Jako że właśnie podczas chuppah,(konsumpcja małżeństwa), kobieta przychodziła zakryta. Jakub dlatego też nie rozróżnił Lei od Racheli. Wcześniej je jednak jak najbardziej oglądał. Wiedział, która mu się bardziej podobała.

Kobiety na co dzień nie chodziły w zasłonach i zwyczajnie pokazywały obcym mężczyznom swoje oblicze. Dlatego też zachwycano się urodą chociażby Sary czy właśnie Rebeki.

Ciągłe zakrywanie twarzy było cechą właśnie prostytutek.

(15) Kiedy Juda ją ujrzał, pomyślał, że jest ona nierządnicą, gdyż miała twarz zasłoniętą. [Rodz 38 :15]

Juda wiedział, że dana kobieta trudni się prostytucją, bo charakteryzowała ją zasłonięta twarz.

Serio, Rethelu, mógł byś się chociaż kryć ze swoją zazdrością i obsesją. Co nie wejdę na jakiś temat, tam "Shadowia". Swoją drogą, proszę o używanie mojego właściwego nicku forumowego. Proszę ostatni raz i nalegam na ustosunkowanie się do tej prośby.
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-30, 15:29   

ShadowLady86 napisał/a:
Rebeka zasłoniła twarz tylko i wyłącznie dlatego, że wychodziła za mąż za Izaaka. Nie zasłaniała twarzy wcześniej, gdy rozmawiała z obcymi mężczyznami, takimi jak słudzy Abrahama. Nie zasłaniała też później, dlatego jej uroda wzbudziła zainteresowanie Abimelaka.


Bo nie było takiego wymogu, co nie znaczy, ze nie
zasłaniały, bo mamy właśnie przykłady że tak robiły.
To dopiero Islam wprowadził (ale tez bardzo wybiórczo)
taki nakaz i nie wziął się on znikąd, lecz taka moda była
praktykowana od tysiącleci, a w czasach Mahometa był
popularny wśród Rzymianek, będącymi chrześcijankami.

Cytat:
Wcześniej je jednak jak najbardziej oglądał. Wiedział, która mu się bardziej podobała.


To jest wątpliwe, bowiem np. o brzydocie Lei powiedziano tylko tyle, że jej oczy nie miały
blasku. Zastanawiające, czemu tylko oczy? gdyby była zakryta - to by wiele wyjaśniało.

Cytat:
Serio, Rethelu, mógł byś się chociaż kryć ze swoją zazdrością i obsesją.


Z niczym się nie kryję.
To tobie coś się ubzdurało.
A to, że po tobie tu papugują
w zależności od tego jak im się
zapamięta - to moja wina?

Cytat:
Co nie wejdę na jakiś temat, tam "Shadowia". Swoją drogą, proszę o używanie mojego właściwego nicku forumowego. Proszę ostatni raz i nalegam na ustosunkowanie się do tej prośby.


To zmień sobie na jakiś ludzki z żeńską końcówką.
Jestem na polskim forum i nie będę sobie łamał języka.
A może jednak - jak to już było sugerowane - jesteś jednak
płci męskiej? W takim razie się przyznaj i będzie po problemie. :crazy:
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-11-30, 20:08   

dlaczego muzulmanki zakrywaja twarz.. podawalam juz cytaty z ich wlasnych odpowiedzi na to pytanie..
ogolnie tego wymaga od nich przeciez Bog..

a dlaczego wymaga .. zaraz objasniam.. ;-)

wszystko zaczelo sie bowiem wraz z nadejsciem patriarchatu.. w judaizmie..
literalnie odczytana druga wersja stworzenia z genesis 2.. narzucila owczesnemu swiatu pagarde do kobiety.. jej drugorzednosc i role podporzadkowania sie.. ;-)

w pierwszych wiekach chrzescijanstwa patriarchowie kosciola tylko sprawe pogorszyli... znamy dokladnie wypowiedzi licznych swietych kosciola ..wiec nie bede sie powtarzac..

plec kobieca czyli kobieta uwazana byla za cos gorszego od mezczyny..

cale tabu wynikajace z fizjlogii i seksualnosci kobiety (polecam znakomity artykul "Kara
miesiaczki").. zrodzilo rowniez powazne leki.. i skutkowalo licznymi rytualami czystosci..

kobieta wiec sama w sobie stala sie nieczysta.. a wiec grzeszna.. a wrecz w wyniku opowiesci o rajskiej Ewie.. zrodlem grzechu.. ;-)

kobieta jak pisywali liczni ojcowie kosciola.. mogla sie zrehabilitowac tylko za pomoca wyrzeczenia sie swojej seksualnosci.. tym samym mogla pretendowac do miana mezczyzny.. tzn.. CZLOWIEKA .. ;-)
to ma tez odzwierciedlenie w interpretacji Dziejow Pawla i Tekli.. ktore KK.. uwaza za jak najbardziej realne.. i zgodne z nauka N.T.. ;-)

tak wiec widac dokladnie.. ze sama plec kobieca odbierala kobiecie godnosc czlowieka....

aby kobiete uwazac za osobe.. czyli czlowieka.. musi i ona ukryc swa plec pod burka i nikabem..

dopiero wtedy jak mowia same muzulmanki przywrocona jest im godnosc czlowieka.. a nie tylko kobiety..


i to jest najstraszniejsze.. w tym wszystkim..

tu mamy tez odpowiedz dlaczego nie kaze sie zakrywac "urody" mezczyzn.. aby uwazani byli za LUDZI.. ?? ;-)

bo oni i tak tymi ludzmi sa..
co najzabawniejsze.. nawet wtedy gdy kusza kobiety swa "przystojnoscia".. pieknem rysow twarzy.. itp.. pieknem usmiechu.. ;-)

tak wiec problem nie w kuszeniu Anowi innych.. mezczyzn.. a wlasnie w braku czlowieczenstwa .. czyli godnosci kobiecej plci.. ;-)

wiec naprawde dziwie Ci sie.. ze jako kobieta to popierasz.. ;-)

kiedys ladnych pare lat temu.. zapytalam pewnego algierczyka na skypie.. dlaczego mezczyzni nie ubieraja sie w "burki" ..aby nie kusic kobiet..

odpowiedzial On .. gdyz kobiety sa , mniej wrazliwe na piekno.. niz mezczyzni..
kobiety nie maja tez problemow z popedem plciowym.. w przeciwienstwie do mezczyzn..

ale Bog stworzyl swiat dla mezczyzn.. i dlatego to kobiety musza byc podporzadkowane.. meskim slabosciom.. ;-)

to byla jego pelna odpowiedz.. i mysle.. ze jak widac zreszta niezwykle szczera.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
Ostatnio zmieniony przez ata333 2014-11-30, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-11-30, 20:15   

Rethelu ja uwazam.. ze dajesz tutaj doskonale swiadectwo.. ze mimo swych zapewnien.. i wzorowaniu sie na prawie Bozym.. nie posiadasz szacunku do kobiet.. czego najlepszym dowodem jest lekcewazenie chocby Shadow .. juz nie mowiac o innych.. nawet Anowi traktujesz z gory.. ;-)

mojej osoby nawet nie wymieniam.. bo juz przywyklam ;-)

tak wiec popieram zdanie RM-a,, ktory swoim pytaniem poddal w watpliwosc Twoja biblijna postawe.. ;-)

tym bardziej mamy takie prawo .. gdyz sam sie uwazasz jak widac na tym forum.. za czlowieka zyjacego zgodnie z Bozymi zasadami.. ;-)

szkoda wiec,, ze tak mocno starasz sie to ukryc.. ;-)

ps:

no chyba.. ze rzeczywiscie ten brak szacunku wyplywa jednak i Twoim zdaniem z Biblii.. ;-)

wtedy sie zgodze..ze postepujesz biblijnie... ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
Ostatnio zmieniony przez ata333 2014-11-30, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-30, 21:00   

ata333 napisał/a:
Rethelu ja uwazam.. ze dajesz tutaj doskonale swiadectwo.. ze mimo swych zapewnien.. i wzorowaniu sie na prawie Bozym.. nie posiadasz szacunku do kobiet.. czego najlepszym dowodem jest lekcewazenie chocby Shadow .. juz nie mowiac o innych.. nawet Anowi traktujesz z gory.. ;-)


Dla ciebie już samo bycie mężczyzną
oznacza brak szacunku wobec kobiet.
Powiedz, kto cię tak skrzywdził? :mysli:

Cytat:
tak wiec popieram zdanie RM-a,, ktory swoim pytaniem poddal w watpliwosc Twoja biblijna postawe.. ;-)


Nie mam zielonego pojęcie o czym piszesz, bo ja jego głupot w ogóle nie czytam.
Raz na miesiąc, dla śmichu coś może czytnę, ale ostatnio i to nie...

Cytat:
tym bardziej mamy takie prawo .. gdyz sam sie uwazasz jak widac na tym forum.. za czlowieka zyjacego zgodnie z Bozymi zasadami.. ;-)


No coś ty!
Nigdzie nic takiego nie napisałem.
Na forum o nich mówię.

Cytat:
no chyba.. ze rzeczywiscie ten brak szacunku wyplywa jednak i Twoim zdaniem z Biblii.. ;-)
wtedy sie zgodze..ze postepujesz biblijnie... ;-)


Z takimi tekstami to do Ozeasza, a nie do mnie. :crazy:
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-11-30, 22:05   

jesli mialo byc jak zwykle zabawnie.. to bylo.... ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-30, 22:57   

Rethel napisał/a:


ShadowLady86 napisał/a:
Co nie wejdę na jakiś temat, tam "Shadowia". Swoją drogą, proszę o używanie mojego właściwego nicku forumowego. Proszę ostatni raz i nalegam na ustosunkowanie się do tej prośby.


To zmień sobie na jakiś ludzki z żeńską końcówką.
Jestem na polskim forum i nie będę sobie łamał języka.
A może jednak - jak to już było sugerowane - jesteś jednak
płci męskiej? W takim razie się przyznaj i będzie po problemie.
:crazy:


Rethel napisał/a:
No i znowu udajesz wariatkę, czy naprawdę kompletnie nie rozumiesz co czytasz? :shock:
Nibyś taka inteligentna a piszesz na poziomie Aty albo jeszcze niżej...


Rethel napisał/a:
Szadowizmów ci się zachciało nie wiadomo po co.


Rethel napisał/a:
Fakty spreparowane przez wirus szadowianus lejdianus, który uniemożliwia normalną percepcję psychiczno-logiczną i rozróżnienie dwóch bytów prawno-faktologicznych

Rethel napisał/a:
Całkiemś szadowiańską fantastyką przesiąkł...

Rethel napisał/a:
I znowu czytasz wybiórczo, to co ci Szadowia podsunie...


DOSYĆ TEGO RETHEL !!!

Ponieważ już nie zamierzam więcej się z Tobą bawić w ostrzeżenia i bany, bo to nic zupełnie nie daje - nadal jesteś zarozumiałym chamem i prostakiem obrażającym wszystkich do o koła, postanowiłam USUNĄĆ TWOJE KONTO.


2. Administratorzy Forum mają prawo i obowiązek natychmiastowego usunięcia użytkownika, który ich zdaniem narusza panujące na nim zasady bądź działa na jego szkodę lub szkodę poszczególnych użytkowników. Jako stanowiący prawo na Forum, nie są zobligowani do tłumaczenia się ze swoich posunięć i decyzji.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2014-12-01, 10:14   

faryzeusze
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-12-01, 13:49   

Anowi napisał/a:
faryzeusze


Jakieś insynuacje :?: Nie wydaje mi się, aby Twoja wypowiedż była do tematu.


Regulamin punkt 19.
Nieumiarkowane komentowanie decyzji Administracji Forum nie będzie tolerowane i może spowodować zastosowanie sankcji regulaminowych.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2014-12-01, 16:47   

Rethel został wykluczony i to zdecydowanie inaczej niż w zborze Świadków Jehowy.
Bez prawa powrotu :-)
_________________

 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-12-01, 21:15   

tytuł wątku:
KOBIETA - "PUCH MARNY" ???
...zaprawdę prorocki ....
pomedytujmy nad tym ....
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-12-01, 21:31   

Rethel medytował i został męczennikiem. Chcesz być następny? :-D
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-12-01, 21:37   

RM napisał/a:
Rethel medytował i został męczennikiem. Chcesz być następny? :-D

w końcu to forum chrześcijańskie, a chrześcijaństwo męczennikami stoi ...
a ty nie chcesz iść w ślady Jezusa i apostołów ? :aaa:
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12