Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KOBIETA - "PUCH MARNY" ???
Autor Wiadomość
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-16, 14:22   

janku znowu walnałeś deską w mur, ponieważ Jezus nie mowił o gorszeniu
kobiet przez ich wygląd , mowil zaś im o pokorze i postawie skromności nie zaś o ukrywaniu piękna.

Jeśli Cie gryza avatary tego typu , a traktujesz słowo Boze poważnie, to powinieneś zrobić to co poradził Jezus a mianowicie:

Cytat:
Jeśli tedy prawe oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie, albo wiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby całe ciało twoje miało pójść do piekła. A jeśli prawa ręka twoja cię gorszy, odetnij ją i odrzuć od siebie, albowiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby miało całe ciało twoje znaleźć się w piekle” (Mat. 5:29-30)

Skup sie na sobie i swoich nieczystych myslach , nie masz prawa tu zarządzać kalifatu. Nie zostałeś do tego powołany.

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-16, 14:52   

jfs300 napisał/a:
janku znowu walnałeś deską w mur, ponieważ Jezus nie mowił o gorszeniu
kobiet przez ich wygląd , mowil zaś im o pokorze i postawie skromności nie zaś o ukrywaniu piękna.

Jeśli Cie gryza avatary tego typu , a traktujesz słowo Boze poważnie, to powinieneś zrobić to co poradził Jezus a mianowicie:

Cytat:
Jeśli tedy prawe oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie, albo wiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby całe ciało twoje miało pójść do piekła. A jeśli prawa ręka twoja cię gorszy, odetnij ją i odrzuć od siebie, albowiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby miało całe ciało twoje znaleźć się w piekle” (Mat. 5:29-30)

Skup się na sobie i swoich nieczystych myslach , nie masz prawa tu zarządzać kalifatu. Nie zostałeś do tego powołany.

Jezus nie miał uwag do ubioru kobiety bo kobiety w tamtych czasach nosiły się jak dzisiejsze muzułmanki więc nie było tematu. Słowo prawdy nie jest deską tylko młotem który zburzy ten mur , mur zbudowany przez cywilizację jego kulturę i obyczaje !!!! ROZWIĄZŁOŚĆ !!!!!A do czego ja zostałem powołany to dopiero się dowiesz . I pamiętaj że roznegliżowana kobieta na ulicy nie w każdym mężczyźnie wywołuje pożądanie ale coraz częściej politowanie !!! Ciało kobiety jak każde ciało nie ma wartości czy piękności piękność jest wewnątrz , w postępowaniu człowieka .Ciało jest tym co prowadzi do grzechu poprzez swoje pożądliwości !! Kobiety roznegliżowane są pod władzą szatana aby wywoływać u mężczyzn pożądanie i sprowadzać ich na manowce !!Nawet Salomon uległ temu urokowi i zbłądził !! Jesteście wabikami wystawionymi przez szatana aby kusić !!!!!! Pisałem już co spotka takie kobiety ale nie będę tego powtarza bo jest to zbyt straszne !!!Mężczyzna który ulega urokowi ciała kobiety to słaby mężczyzna !!! Świat mody to świat szatana !!!
http://www.eioba.pl/a/2ct...a#ixzz1wTIvmIey

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2014-10-16, 15:25   

O matko!!!!!!!!!!!!
Tomasz z Akwinu mógłby się od Ciebie uczyć Janie Wiśniewski 68.

Nie, nie wierzę, ze ktoś mógł coś takiego napisać. Niech mnie ktoś uszczypnie.

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2014-10-16, 15:38   

janwisniewski68 napisał/a:
. Z ciała fizycznego są tylko samicami !!Obnażając swoje ciało eksponują swoją zwierzęcość a nie cechy kobiety !!.

W naszych szerokościach geograficznych nie pisze i nie mówi się ( przynajmniej oficjalnie i publicznie) w ten sposób o kobietach.
Chcesz odejść z tego forum Wiśniewski jako męczęnnik, a jednocześnie nam sugerujesz, że jesteś powołany tutaj jakby ze specjalną misją.
Ogłosiłeś już kilka proroctw, następne pewnie będziesz chciał ogłosić i co :?:
Zachowujesz się tak, że ja anonim, będę wreszcie zmuszony poprzez kolejny warn, ograniczyć Twoją prorocką działalność. Jak Ty wtedy się wytłumaczysz przed Zleceniodawcą :?:
Przemyśl to Wiśniewski.

.. Jaka kobieta powinna być mówi o tym biblia .

Widzę, że robisz kawał dobrej roboty, aby zdyskredytować Biblię.

ata333

Wysłany: 2014-10-16, 15:49   

jfs300 napisał/a:
Pomyśl o niej i pomysl też o tym , ze nie wszystko jest czarne albo białe
jest też 100000 odcieniow szarosci ha ha

stale to mowie jfs.. takze ciesze sie..ze tutaj sie zgadzamy... ;-)

moim zdaniem to wlasnie dzieki Jezusowi i jego rewolucyjnym ..bardzo subtelnym ideom dokonala sie wlasnie rewolucja moralna..

i dzieki temu mozemy dzis byc swiadomi co naprawde niszczy i kusi czlowieka..
z drugiej strony... tez dzieki takiej duchowej , bezkrwawej rewolucji kobiety oddzyskaly swoje prawa..

i tak np.. prawo do nauki czy zdobywania wiedzy ogolnie.. co niestety w czasach starozytnego Izraela bylo nie do przeforsowania.. ;-)

kobiety byly postrzegane jako "pomoce i gospodynie domowe" co niestety do dzis jeszcze ma miejsce ..np..wsrod katolickich hierarchow.. (abp.. Gadecki i jego jakze niefortunna wypowiedz.. ) ;-)

tak wiec kobiety: do sprzatania marsz... !!!! ;-) ;-) ;-)

i to w burkach.... szatanski p.... ;-)

cale szczescie.. ze dzis takie wypowiedzi i postawy niektorych chrzescijan my kobiety mozemy publicznie nazwac... po imieniu... bez konsekwencji.. przynajmniej jak narazie... ukamieniowania.. czy ewentualnie stosu.. .. ;-)

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-16, 16:06   

RN napisał/a:
. Z ciała fizycznego są tylko samicami !!Obnażając swoje ciało eksponują swoją zwierzęcość a nie cechy kobiety !!.

W naszych szerokościach geograficznych nie pisze i nie mówi się ( przynajmniej oficjalnie i publicznie) w ten sposób o kobietach.
Chcesz odejść z tego forum Wiśniewski jako męczęnnik, a jednocześnie nam sugerujesz, że jesteś powołany tutaj jakby ze specjalną misją.
Ogłosiłeś już kilka proroctw, następne pewnie będziesz chciał ogłosić i co :?:
Zachowujesz się tak, że ja anonim, będę wreszcie zmuszony poprzez kolejny warn, ograniczyć Twoją prorocką działalność. Jak Ty wtedy się wytłumaczysz przed Zleceniodawcą :?:
Przemyśl to Wiśniewski.

.. Jaka kobieta powinna być mówi o tym biblia .

Widzę, że robisz kawał dobrej roboty, aby zdyskredytować Biblię.

Ja piszę prawdę !!!!!!
A co do waszego świata to ja go znam bardzo dobrze !!!
"Twoja biblia a moja to dwie różne biblie !!!"
Ty masz swojego nauczyciela i Pana ,a ja mam swojego nauczyciela i Pana .
I pamiętaj tłumaczyć można się przed ludźmi jeśli im podlegasz ale nie przed Bogiem . Z Bogiem się nie dyskutuje ,nie prowadzi polemik Boga się słucha albo nie !!
I nigdy nie zapominaj o swoim sądzie bo czas jest bliski !!!
Moim jednym z pierwszych postów napisanym na internecie był post który mówił
"Mam złe wieści dla tego świata a w szczególności dla tego kraju"
I od tamtej pory nie robię nic innego jak te wieści przekazuję !!!
A czy ty mnie zbanujesz czy nie to dla mnie nie ma żadnego znaczenia !!!
Powiem co nie raz mówiłem .Możecie ze mnie zrobić co wam się rzewnie podoba : głupca ,chorego psychicznie ,wariata, opętanego , idiotę ,debila , nawiedzonego , bandytę, złodzieja
I tak nic wam to nie da !!! Nie możecie skalać tego co Jezus oczyścił !!!!!! Możecie wykasować z internetu wszystkie moje posty ale nie macie siły i władzy wykasować ich z umysłów ludzi !!!!! bynajmniej na razie .

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-16, 16:20   

ata333 napisał/a:
jfs300 napisał/a:
jest też 100000 odcieniow szarosci ha ha

stale to mowie jfs.. takze ciesze sie..ze tutaj sie zgadzamy... ;-)

moim zdaniem to wlasnie dzieki Jezusowi i jego rewolucyjnym ..bardzo subtelnym ideom dokonala sie wlasnie rewolucja moralna..

i dzieki temu mozemy dzis byc swiadomi co naprawde niszczy i kusi czlowieka..
z drugiej strony... tez dzieki takiej duchowej , bezkrwawej rewolucji kobiety oddzyskaly swoje prawa..

i tak np.. prawo do nauki czy zdobywania wiedzy ogolnie.. co niestety w czasach starozytnego Izraela bylo nie do przeforsowania.. ;-)

kobiety byly postrzegane jako "pomoce i gospodynie domowe" co niestety do dzis jeszcze ma miejsce ..np..wsrod katolickich hierarchow.. (abp.. Gadecki i jego jakze niefortunna wypowiedz.. ) ;-)

tak wiec kobiety: do sprzatania marsz... !!!! ;-) ;-) ;-)

i to w burkach.... szatanski p.... ;-)

cale szczescie.. ze dzis takie wypowiedzi i postawy niektorych chrzescijan mozna publicznie nazwac... po imieniu... ;-)

Wasze prawa zapisane są w biblii !!!
A ta bezkrwawa rewolucja zakończy się najbardziej krwawą w historii ludzkości !!!
Gwałty i mordy na kobietach będą tak straszne jakich świat nie widział od założenia !!!
Tak wasza rewolucja zakończy swoje życie !! A wy razem z nią !!!

KobietaZMagdali 

Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wysłany: 2014-10-16, 16:23   

Gwałty i mordy na kobietach będą tak straszne jakich świat nie widział od założenia !!!

A ewentualni sprawcy poznają Bożą sprawiedliwość i będzie wówczas płacz i zgrzytanie zębów. Nie masz się z czego cieszyć Janie.

Mt 25 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-16, 16:47   

KobietaZMagdali napisał/a:

A ewentualni sprawcy poznają Bożą sprawiedliwość i będzie wówczas płacz i zgrzytanie zębów. Nie masz się z czego cieszyć Janie.

Mt 25 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

A gdzie ty widzisz radość !!!!
Radość jest z nawróconego/nej
Raduje się moje serce gdy słucha słów tego proroctwa bo raduje się serce każdego Izraelity !!!!
(9) Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny - jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy. (10) On zniszczy rydwany w Eframie i konie w Jeruzalem, łuk wojenny strzaska w kawałki, pokój ludom obwieści. Jego władztwo sięgać będzie od morza do morza, od brzegów Rzeki aż po krańce ziemi. (11) Także ze względu na krew przymierza zawartego z tobą wypuszczę więźniów twoich z bezwodnej cysterny. (12) Wróćcie do warownego miejsca, wygnańcy, oczekujący z nadzieją! Dzisiaj cię o tym zapewniam, że cię nagrodzę w dwójnasób. (13) Albowiem Judę trzymam w pogotowiu, jak łuk napinam Efraima, jak włócznią kieruję synami twymi, Syjonie, przeciwko synom twoim, Jawanie, i miecz mocarza z ciebie uczynię. (14) Pan się zjawi nad nimi. Jak błyskawice wzlecą Jego strzały i Pan, Bóg wszechmogący, zadmie w róg. Nadciągnie w szumie wichru z południa. (15) Pan Zastępów będzie ich osłaniał, zniszczą i zdepczą kamienie z proc, i krew będą pili jak wino, i będą jej pełni jak czara, jak rogi ołtarza. (16) W owym dniu Pan, ich Bóg, da im zwycięstwo <jak klejnoty w koronie> i poprowadzi swój lud niby trzodę. Bo są jak drogie kamienie w ozdobnej koronie, co błyszczą światłem ponad Jego ziemią. (17) Jak dobry i jak uroczy będzie [ten kraj] - zboże da wzrost młodzieńcom, a młode wino - dziewicom.

(Ks. Zachariasza 9:1-17, Biblia Tysiąclecia)

(1) Obudź się, obudź się, oblecz się w swoją siłę, Syjonie! Oblecz się w swoją odświętną szatę, Jeruzalem, ty święty grodzie, gdyż już nigdy nie wejdzie do ciebie nieobrzezany ani nieczysty! (2) Strząśnij z siebie proch, powstań branko jeruzalemska, zdejmij z twojej szyi okowy, wzięta do niewoli córko syjońska! (3) Bo tak mówi Pan: Za darmo zostaliście sprzedani, toteż bez pieniędzy będziecie wykupieni. (4) Bo tak mówi Wszechmogący Pan: Mój lud zstąpił niegdyś do Egiptu, aby tam przebywać jako obcy przybysz. Potem Asyryjczycy gnębili go bez powodu. (5) Lecz teraz, co mam robić? - mówi Pan - gdyż mój lud został niezasłużenie zabrany, jego tyrani chełpią się - mówi Pan - a moje imię ustawicznie jest lżone, dzień po dniu? (6) Dlatego mój lud pozna moje imię, zrozumie w owym dniu, że to Ja jestem, który mówi: Oto jestem. (7) Jak miłe są na górach nogi tego, który zwiastuje radosną wieść, który ogłasza pokój, który zwiastuje dobro, który ogłasza zbawienie, który mówi do Syjonu: Twój Bóg jest królem. (8) Słuchaj! Twoi strażnicy podnoszą głos, razem radośnie wykrzykują, bo na własne oczy oglądają, jak Pan wraca na Syjon. (9) Wykrzykujcie! Śpiewajcie radośnie razem, gruzy Jeruzalemu, gdyż Pan pociesza swój lud, wykupuje Jeruzalem! (10) Pan obnażył swoje święte ramię na oczach wszystkich narodów i oglądają wszystkie krańce ziemi zbawienie naszego Boga. (11) Precz, precz, wyjdźcie stamtąd, nieczystego nie dotykajcie! Wyjdźcie spośród niego, oczyśćcie się, wy, którzy nosicie naczynia Pańskie! (12) Bo nie wyjdziecie w pośpiechu i w popłochu nie pójdziecie, gdyż przed wami pójdzie Pan, a waszą tylną strażą będzie Bóg Izraela. (13) Oto szczęśliwie się powiedzie mojemu słudze: Będzie nader wywyższony i bardzo wysoko wyniesiony. (14) Jak wielu się przeraziło na jego widok - tak zeszpecony, niepodobny do ludzkiego był jego wygląd, a jego postać nie taka jak synów ludzkich, (15) tak wprawi w zdumienie liczne narody, królowie zamkną przed nim swoje usta, bo zobaczą to, czego im nie opowiadano, i zrozumieją to, czego nie słyszeli.

Córa Syjońska Jerozolima !!!!
(1) "Powstań, niewiasto, świeć, gdyż przyszło twe światło i zajaśniała nad tobą chwała Jehowy. (2) Bo oto ciemność zakryje ziemię, a gęsty mrok grupy narodowościowe, lecz nad tobą zajaśnieje Jehowa i będzie nad tobą widać jego chwałę. (3) I pójdą narody do twego światła, a królowie - do blasku twej jasności. (4) "Podnieś oczy wokoło i zobacz! Wszyscy oni zostali zebrania przyszli do ciebie. Z daleka przychodzą twoi synowie oraz twoje córki, które będą piastowane u boku. (5) Wtedy ujrzysz i się rozpromienisz, a twoje serce zadrży i się rozszerzy, gdyż do ciebie napłynie bogactwo morza; przyjdą do ciebie zasoby narodów. (6) Zakryje cię falująca masa wielbłądów, młode wielbłądy z Midianu i z Efy. Przyjdą wszyscy z Szeby. Przyniosą złoto i wonną żywicę. I oznajmiać będą o przejawach chwały Jehowy. (7) Zostaną zebrane do ciebie wszystkie trzody Kedara. Będą ci usługiwać barany Nebajota. Pójdą uznane na mój ołtarz, a ja upiększę swój piękny dom. (8) "Kim są ci, którzy przylatują niczym obłok i jak gołębie do swych gołębników? (9) We mnie bowiem będą pokładać nadzieję wyspy, również okręty Tarszisz tak jak na początku, by z daleka sprowadzić twych synów - mają oni ze sobą swe srebro i złoto - dla imienia Jehowy, twego Boga, i dla Świętego Izraelskiego, bo on cię ozdobi. (10) I cudzoziemcy będą budować twe mury, a ich królowie będą ci usługiwać; bo w swym oburzeniu cię uderzę, lecz w swej dobrej woli zmiłuję się nad tobą. (11) "I twoje bramy będą stale otwarte; nie będą zamykane ani we dnie, ani w nocy, żeby zostały do ciebie sprowadzone zasoby narodów, a przewodzić będą ich królowie. (12) Bo każdy naród i każde królestwo, które nie będzie ci służyć, zginie; a narody z całą pewnością zostaną spustoszone. (13) "Do ciebie przyjdzie chwała Libanu, a zarazem drzewo jałowcowe, jesion i cyprys, żeby upiększyć miejsce mego sanktuarium; i przysporzę chwały miejscu swoich stóp. (14) "I pochylając się, przyjdą do ciebie synowie tych, którzy cię uciskali; a wszyscy, którzy odnosili się do ciebie ze wzgardą pokłonią się aż do spodów twych stóp i nazwą cię miastem Jehowy, Syjonem Świętego Izraelskiego. (15) "Zamiast być całkowicie opuszczoną i znienawidzoną, przez którą nikt by nie przechodził, będziesz za moją sprawą przedmiotem dumy po czas niezmierzony, radosnym uniesieniem na pokolenie za pokoleniem. (16) I będziesz ssać mleko narodów, będziesz też ssać pierś królów; i poznasz, że ja, Jehowa, jestem twym Wybawcą, a twym Wykupicielem jest Mocarz Jakubowy. (17) Zamiast miedzi przyniosę złoto, a zamiast żelaza przyniosę srebro, a zamiast drewna - miedź, a zamiast kamieni - żelazo; i uczynię pokój twymi nadzorcami, a prawość - wyznaczającymi ci zadania. (18) "Nie będzie już słychać o przemocy w twoim kraju, o złupieniu czy zgubie w twoich granicach. I nazwiesz swe mury Wybawieniem, a swe bramy Chwalą. (19) Słońce nie będzie już dla ciebie światłem za dnia ani swą jasnością nie będzie cię oświetlał księżyc. I Jehowa stanie się dla ciebie światłem po czas niezmierzony, a twój Bóg twoim pięknem. (20) Słońce twe już nie będzie zachodzić, nie będzie też ubywać twego księżyca, bo Jehowa stanie się dla ciebie światłem po czas niezmierzony i dopełnią się dni twej żałoby. (21) A jeśli chodzi o twój lud, wszyscy będą prawi; po czas niezmierzony będą posiadać tę ziemię, oni - zasadzona przeze mnie latorośl, dzieło moich rąk, ku mojej ozdobie. (22) Malutki stanie się tysiącem, a niewielki potężnym narodem. Ja, Jehowa, przyśpieszę to w stosownym czasie".

Henryk 

Wysłany: 2014-10-16, 17:00   

ata333 napisał/a:
cale szczescie.. ze dzis takie wypowiedzi i postawy niektorych chrzescijan mozna publicznie nazwac... po imieniu... ;-)

Mam nadzieję Ato, że ulżyło Ci.
Jak zawsze zresztą wykazujesz nadmiar miłości do bliźnich. ;-)
O mało nie zlinczowałyście Ozeasza.
Kto się ślinił na widok fotki Aty, to tylko jego... :-D

A teraz ubierz się i marsz do kuchni! :mrgreen:

1Ti 2:9 bp " Tak samo, żeby strój kobiety był przyzwoity, aby ubierały się one skromnie i prosto. Nie w wyszukane fryzury i złoto, nie w perły i kosztowne szaty,"
Nie wiem kobiety czy wiecie, ale ze sto parę lat temu, gdy kobieta publicznie pokazała łydkę, to była odpowiednio traktowana.
Szkoda Ato, że mam już takie lata, iż nie rusza mnie fotka nawet nagiej kobiety.
Co najwyżej jedynie oburza.
Mnie Twój awatarek Ato, też nie podoba się.
Trochę skromności. :prosze:
Wiem, że ogólne zepsucie i brak skromności tak spowszedniało, że nagi człowiek w gazecie czy telewizji to codzienność.
Nawet buty musi reklamować naga kobieta...
Nie pisał bym o tym, gdyby nie było takiej nagonki na Ozeasza.
Ozeaszu- nie jesteś odosobniony!

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-16, 17:15   

Nie ma i nie będzie chwały nawróconego z pogan jak nie będzie chwały narodu Izraelskiego
Chwały Żyda !!!!!! Bóg naród Judejski nazwał narodem świętych !!! a z tego narodu wyszli Żydzi !!! Nie ma chwały Greka jak nie ma chwały Żyda !!! To ci z pogan zostali wszczepieni w drzewo oliwne a nie odwrotnie !!!
Największym kłamstwem pogańskiego świata jest to że Bóg Jahwe wyrzekł się swojego narodu i że nowym jego narodem są katolicy !!! To kłamstwo diabła !!!!!
(1) Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. (2) Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela: (3) Panie, proroków twoich pozabijali, ołtarze twoje poburzyli; i zostałem tylko ja sam, lecz i na moje życie nastają. (4) Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem. (5) Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski. (6) A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską. (7) Cóż więc? Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałości, (8) jak napisano: Zesłał Bóg na nich ducha znieczulenia, dał im oczy, które nie widzą, i uszy, które nie słyszą, aż do dnia dzisiejszego. (9) A Dawid powiada: Niechaj stół ich stanie się dla nich sidłem i siecią, i zgorszeniem, i zapłatą; (10) niech zaćmią się ich oczy, aby nie widzieli, a grzbiet ich pochyl na zawsze. (11) Mówię tedy: Czy się potknęli, aby upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść. (12) Bo jeśli ich upadek stał się bogactwem świata, a ich porażka bogactwem pogan, to o ileż bardziej ich pełnia? (13) Do was zaś, którzy jesteście z pogan, mówię: Skoro już jestem apostołem pogan, służbę moją chlubnie wykonuję; (14) może w ten sposób pobudzę do zawiści rodaków moich i zbawię niektórych z nich. (15) Jeśli bowiem odrzucenie ich jest pojednaniem świata, to czym będzie przyjęcie ich, jeśli nie powstaniem do życia z martwych? (16) A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie. (17) Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego, (18) to nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie. (19) Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony. (20) Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż. (21) Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie. (22) Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty. (23) Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. (24) Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą. (25) A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. (27) A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich. (28) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. (29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże. (30) Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa, (31) tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili. (32) Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować. (33) O głębokości bogactwa i mądrości, i poznania Boga! Jakże niezbadane są wyroki jego i nie wyśledzone drogi jego! (34) Bo któż poznał myśl Pana? Albo któż był doradcą jego? (35) Albo któż wpierw dał mu coś, aby za to otrzymać odpłatę? (36) Albowiem z niego i przez niego i ku niemu jest wszystko; jemu niech będzie chwała na wieki. Amen.

(List do Rzymian 11:1-36, Biblia Warszawska)

Mówię tym którzy lżą na Żydów , Judejczyków !!
Będziecie za nimi szli na kolanach i będziecie prosili ich abyście mogli pójść za nimi !!!!

ata333

Wysłany: 2014-10-16, 17:21   

Henryk napisał/a:
A teraz ubierz się i marsz do kuchni!

rozkaz Henryku...

coz mnie kobiecie pozostalo..

jak tylko byc posluszna.. ;-)

Ozeasz raz ..ze bardzo mnie osobiscie obrazil.. to jeszcze obrazil Boga.. i kobiety mowiac ..ze Bog nie dbal o nie..

choc tutaj moze miec racje..

w S.T moze i tak to wygladac .. gdy odczytuje sie go literalnie...

literalny jego odczyt.. moze budzic i jak widac budzi w panach szowinistyczne uczucia.. ;-)

na szczesciu.. mamy przemadrego i przesubltellnego Jezusa.. ktory wszystko poukladal na wlasciwym miejscu... ;-)

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-16, 17:26   

jfs300 napisał/a:

jest też 100000 odcieniow szarosci ;-) ha ha

Ap 3:15 bg "Znam uczynki twoje, żeś nie jest ani zimny ani gorący, bodajżeś był zimny albo gorący!"
Ap 3:16 bg "A tak, ponieważ jesteś letni, a ani zimny ani gorący, wyrzucę cię z ust moich."

HA!!HA!!HA!!!

ata333

Wysłany: 2014-10-16, 17:31   

Henryku co do obludnej skromnosci to powtorze:

ja nie mam sie czego wstydzic.. nie jestem naga.. nawet przezroczystej sukienki nie mam na sobie..

dekoltow tez nie nosze.. ;-)

to prosta letnia sukienka, bardzo pomocna w letnie ..u palne dni..

niejednokrotnie bylam w niej na nabozenstwie w zborze.. i nigdy nie usluszalam zegokolwiek o zgorszeniu..

coz.. to co w sercu, to i na jezyku.. ;-)

w tym wypadku nie moge poddac sie szowinistycznemu.. meskiemu.. narzucaniu mi swojego swiatopogladu.. bo tym samym musialbym uznac.. iz slowa Jana W.. czy Tomasza z Akwinu sa prawdziwe..
a ja powinnam sie wstydzic i przepraszac ze wogole jestem kobieta.. i to zdaniem Jana zyjcego w XX! wieku stworzona przez szatana.. na pokuszenie mezczyzn..
;-)

a tego kobietom wlasnie zrobic.. nie moge.. ;-)

ale za wyrazenie swojej opinii.. dziekuje.. ;-)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2014-10-16, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2014-10-16, 17:45   

ata333 napisał/a:
Henryku co do obludnej skromnosci to powtorze:

ja nie mam sie czego wstydzic.. nie jestem naga.. nawet przezroczystej sukienki nie mam na sobie..

dekoltow tez nie nosze.. ;-)

to prosta letnia sukienka, bardzo pomocna w letnie ..u palne dni..

niejednokrotnie bylam w niej na nabozenstwie w zborze.. i nigdy nie usluszalam zegokolwiek o zgorszeniu..

coz.. to co w sercu, to i na jezyku.. ;-)

w tym wypadku nie moge poddac sie szowinistycznemu.. meskiemu.. narzucaniu mi swojego swiatopogladu.. bo tym samym musialbym uznac.. iz slowa Jana W.. czy Tomasza z Akwinu sa prawdziwe..
a j powinnam sie wstydzic i przepraszac ze wogole jestem kobieta..
;-)

a tego kobietom wlasnie nie moge zrobic.. ;-)

Nie pastor będzie cię sądził ale Bóg !! jego słowo które jest zapisane w biblii !!!!
Opamiętaj się póki jeszcze możesz !!!
Jeśli mężczyźni patrzą na twoje skąpo ubrane ciało pożądają cię ,grzeszą a ty razem z nimi bo wystawiasz swoje ciało na pożądanie mężczyznom !!!
Mt 5:28 bt "A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa."
Ogarnij się ubierz się przyzwoicie bo gniew Boży na siebie ściągniesz !!

Odpowiedz do tematu