Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co jest grzechem?
Autor Wiadomość
Henryk 

Wysłany: 2014-12-02, 06:56   

viktor napisał/a:
W czym wiięc zgrzeszyłem że nie działa?

W tym przypadku jedynie brakiem znajomości Prawa, które niezmiennie panuje nie tylko na Ziemi, lecz i w całym Kosmosie.
- Prawa fizyki. :-D
Heb 11:6 kow "A bez wiary nie można podobać się Bogu; bo kto chce dojść do Boga, musi uwierzyć, że Bóg istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają."
Bóg raz danych Praw nie łamie i nie przekracza.
Nie wszystkie znamy, nie wszystkie potrafimy jeszcze wykorzystywać.
Tzw. cuda, to także wykorzystanie Praw fizyki nie znanym nam jeszcze.
Wiele rzeczy, które są dziś dla nas "normalne", dla człowieka sprzed kilku stuleci byłyby niewyobrażalnymi cudami.

viktor 
z duchem wiary

Wysłany: 2015-02-27, 20:06   

Witam.

Gdy dyskutuje sie o zakonie można zauważyć brak podstawowego pytania

Według jakich zasad powstał zakon?
I to właśnie pytanie postawiłem teraz.
Pozdrawiam.
Viktor

Wnikliwy

Wysłany: 2015-02-27, 21:29   

Zasad Bożych. Tego pytania nie trzeba zadawać. :-)

viktor 
z duchem wiary

Wysłany: 2015-02-27, 21:31   

Witam.
No wiec jakie to są zasady powiedz?

Pozdrawiam.
Viktor.

Listek 

Wysłany: 2015-02-28, 17:08   

viktor napisał/a:

Zakon powstał na zasadach Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba.

J 1:17 bt Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza,

Rz 3:31 br "Czyż więc wiarą obalamy Prawo? Ależ nie! Raczej ustanawiamy Prawo."

Pozdrawiam

viktor 
z duchem wiary

Wysłany: 2015-02-28, 17:39   

Listek napisał/a:
viktor napisał/a:

Zakon powstał na zasadach Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba.
J 1:17 bt Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, Rz 3:31 br "Czyż więc wiarą obalamy Prawo? Ależ nie! Raczej ustanawiamy Prawo."

Witam.

Więc może teraz ty powiesz te zasady?

Viktor

waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłany: 2015-02-28, 18:42   

Viktor
Boże zasady są zawarte w Prawie Bożym i są Bożym Prawem.
Cytat:
(1) A Pan mówił wszystkie te słowa i rzekł:
(2) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
(3) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.
(4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.
(5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą,
(6) A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(7) Nie nadużywaj imienia Pana, Boga twojego, gdyż Pan nie zostawi bez kary tego, który nadużywa imienia jego.
(8) Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić.
(9) Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką swoją pracę,
(10) Ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach.
(11) Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go.
(12) Czcij ojca swego i matkę swoją, aby długo trwały twoje dni w ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(13) Nie zabijaj.
(14) Nie cudzołóż.
(15) Nie kradnij.
(16) Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
(17) Nie pożądaj domu bliźniego swego, nie pożądaj żony bliźniego swego ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.
Wy20

viktor 
z duchem wiary

Wysłany: 2015-02-28, 21:47   

Witam.

Waldek ty napisałeś:
….Boże zasady są zawarte w Prawie Bożym i są Bożym Prawem….

Nie zrozumiałeś sensu pytania, więc należy się wyjaśnienie:
Prawo Boże lub cywilne jest tylko zbiorem zakazów lub nakazów, ale na jakich zasadach i w jakiej idei te prawa powstały?

Jedną z zasad hitleryzmu – wyższość rasy aryjskiej nad innymi rasami. A za tymi zasadami szły prawa. Prawem było to, że Żydów mordowano w majestacie prawa.

Więc prawa nie są zasadami jak ty piszesz tylko wynikają z zasad.
I teraz wrócę do pytania:
Według jakich zasad powstał zakon Boga?

Pozdrawiam przejrzyście
Viktor

Jan Mieszaniec 

Wysłany: 2015-03-01, 01:31   

Wokoło grzechu jest wiele dyskusji pseudochrześcijan, którzy stwierdzają komu co wolno według własnej interpretacji Biblii. Problem polega na tym, że bardzo często są to rozważana czysto teoretyczne i oderwane od rzeczywistości. W wyniku czego na Chrześcijan patrzy się jak ja dziwolągi rodem ze starożytnego Izraela.

Grzechem nazywamy każdą formę wyrządzenia krzywdy w obiektywnym znaczeniu tego słowa. Dlaczego obiektywnym? Dlatego, że zdarza się, iż osoba krzywdzona czasami nie potrafi zrozumieć tego, iż ktoś ją krzywdzi. Np. bicie dzieci jako kara. Z czasem dziecko dochodzi do wniosku, że rzeczywiście zawiniło i nie widzi nic w tym złego. Później wzorce zachowań wyniesione z dzieciństwa powiela w dorosłym życiu. Na terapii dla ofiar przemocy na podstawie 12 kroków jest nawet regułka ,,przeprosiłem wszystkich, których skrzywdziłem''. Dlatego, że każda ofiara, pozostawiona bez pomocy z czasem staje się katem, stosującą tą czy inną formę przemocy.

efroni 

Wysłany: 2015-03-01, 10:36   

Cytat:
Według jakich zasad powstał zakon Boga?

Wg. "zasad" zwanych DOBRO , MIŁOŚĆ.

Te "zasady" to podstawa Prawa , te "zasady" to podstawa
praw natury , te "zasady" to podstawa mesjanizmu

Dzięki tym "zasadom" istnieje wszystko co istnieje ,
a bez nich nie istniało by nic
i dzięki tym "zasadom" i my istniejemy
i będziemy nadal istnieć [wiecznie] jeśli będziemy się trzymać tych "zasad"

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Listek 

Wysłany: 2015-03-01, 10:40   

Jan Mieszaniec napisał/a:
Grzechem nazywamy każdą formę wyrządzenia krzywdy w obiektywnym znaczeniu tego słowa.

Doskonałe Prawo Boże , które Bóg podał prorokowi Mojżeszowi nie pozwala krzywdzić kogokolwiek.

Zabójstwo krzywdzi człowieka, kradzież krzywdzi ,krzywoprzysięstwo krzywdzi, cudzołóstwo krzywdzi,czary krzywdza,składanie ofiar z dzieci krzywdzi,kazirodztwo krzywdzi,brak szacunku dla rodziców krzywdzi,kłamstwo krzywdzi,

Wszystkie nieomylne przykazania Boże pomagają nam w uświęceniu, które jest wolą Bożą dla wierzących,co przyjęli zbawienie z łaski czyli w darze.

1Tes 4:3 bt "Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie

viktor 
z duchem wiary

Wysłany: 2015-03-02, 23:03   

Witam.

Efroni zacytuję te twoje słowa i przebłyśnienia:
...Wg. "zasad" zwanych DOBRO , MIŁOŚĆ.
Te "zasady" to podstawa Prawa , te "zasady" to podstawa
praw natury , te "zasady" to podstawa mesjanizmu
...

No to powiedz mi gdy lew zjadł owieczkę, to według której z zasad lew zjada owieczkę?
Według zasady DOBRA czy MIŁOŚCI?
I kto tu jest mesjaszem?

Wierz temu co sam mówisz, i niech cię w prostości utrzyma twa wola.

Pozdrawiam z zasady.
Viktor

Listek 

Wysłany: 2015-03-03, 08:00   

viktor napisał/a:
No to powiedz mi gdy lew zjadł owieczkę, to według której z zasad lew zjada owieczkę?

Biblia jest listem Boga do człowieka , a nie do lwa.

"Podstawą Twego tronu sprawiedliwość i prawo; przed Tobą kroczą łaska i wierność."

Ps 89:15 bt

Pozdrawiam

viktor 
z duchem wiary

Wysłany: 2015-03-03, 10:00   

Eeeeh Listek.

A prawa natury to do kogo się odnoszą?
Prawa natury obowiązują wszystkie stworzenia.
Prawem natury jest to że to owieczka jest "DOBRA" dla lwa, i to baaardzo dobra.
Prawa natury są ułożone według jakichś zasad.

Przypomnę. Tu toczy sie dyskusja o zasadach jakimi stworzyciel kierował sie przy ustalaniu praw fizycznych, przyrodniczych... I tez dekalogu.
Wiec by trzeba wysilnić umysł, rozgrzać zwoje choćby mózgowe by siegnąć tych pojęć.

Pozdrawiam
Viktor.

Listek 

Wysłany: 2015-03-03, 14:13   

viktor napisał/a:
A prawa natury to do kogo się odnoszą?

Drapieżnie się zrobiło dopiero przez grzech człowieka.

Iz 65:25 bw "Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze - mówi Pan."

Prorok Izajasz maluje obraz po odnowieniu wszechrzeczy.

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu